Esileht Ilu ja tervis Leebemad antidepressandid?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Leebemad antidepressandid?

Postitas:

Keegi teab öelda, millised antidepressandid on kõige leebemad just kõrvalmõjude osas?

Olen proovinud argofani ja cymbaltat ja need olid väga jubedate kõrvalmõjudega ega saanud nendega jätkata. Nüüd arst kirjutas ecitaloprami aga ka sellel pidi olema üsna tugev mõju alguses ja hirm on seda võtma hakata. Sellepärast uuringi, ehk on mõni parem variant, mida proovida?

Tean, et mõju on väga individuaalne aga siiski mingid üldised erinevused neil siiski on.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Kõige leebem AD on D vitamiin.Soovitan veel Sertaline Teva. Mis puutub kõrvalmõjudesse siis need on siiski minimaalsed. Põhjus miks sina AD võtta ei saa on see et sul väga tugevad ärevushood.Sa kõike kujutad ette ja igat pisimat vaevust võimendad oma mõtetega.(närvihaiguste puhul on see tavaline) Sa peaksid võtma ka mõnda rahustit lisaks. Ja alati tuleb alguses pool tabletti AD võtta.See on pisike annus ja on täiesti turvaline.
+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Estsitalopraam on suhteliselt väga hästi talutav. Kõige tavalisem kõrvaltoime on iiveldus esimestel tarvitamisnädalatel. See tuleb lihtsalt ära kannatada, läheb ise mööda.

Perearst

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 15:39; 25.02 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan Brintellixit. Mingeid kõrvaltoimeid ei ole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 16:55; 26.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõbranna ka selline, depressioonis aga ravimeid võtmast keeldub kuna kardab kõrvalmõjusid ja mõistust kaotada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen võtnud nelja erinevat AD-i, kõrvaltoimeid ei olnud ühegagi. Mõju ka küll paraku mitte.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan Brintellixit. Mingeid kõrvaltoimeid ei ole.

Jah, Brintellix on vahest kõige paremini talutav AD üldse. Aga toime tuleb aeglasemalt kui enamikul AD-del ja miinus on see, et haigekassa soodustust ei ole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 15:39; 25.02 17:15;
To report this post you need to login first.

Mina võtan Escitaloprami, ei olnud mingeid suuri kõrvalmõjusid alguses. Alustasin muidugi üliväikse doosiga ja tasapisi suurendasin.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 18:21; 26.02 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise võtsin ESCITALOPRAM TEVA nimelist ravimit, peale täieliku seksiisu kadumist muid kõrvaltoimeid eriti ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prozac ja Zoloft – kõrvaltoimeta ja ilma igasuguse mõjuta.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Effexor, venlafaksiin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Flux

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Kõige leebem AD on D vitamiin.Soovitan veel Sertaline Teva. Mis puutub kõrvalmõjudesse siis need on siiski minimaalsed. Põhjus miks sina AD võtta ei saa on see et sul väga tugevad ärevushood.Sa kõike kujutad ette ja igat pisimat vaevust võimendad oma mõtetega.(närvihaiguste puhul on see tavaline) Sa peaksid võtma ka mõnda rahustit lisaks. Ja alati tuleb alguses pool tabletti AD võtta.See on pisike annus ja on täiesti turvaline.

Jah, umbes 2 nädalat rahustit lisaks ja edasi on juba igati ok

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtan estsitalopraami. kõrvalmõjuks on öine higistamine, ja üsna metsik, nii et lirtsub lausa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ise võtsin ESCITALOPRAM TEVA nimelist ravimit, peale täieliku seksiisu kadumist muid kõrvaltoimeid eriti ei olnud.

Mul polnud depressiooniga samamoodi mingit seksiisu, nii et vahet ei näinud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 18:21; 26.02 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ESCITALOPRAM TEVAga kohutavad peavalud. Alustasin poolest tabletist ja edasi ei jõudnudki, sest valu oli meeletu ja ükski valuvaigisti ei aidanud. Ma lootsin ka, et ehk läheb kõrvalmõju üle, aga üle kuu võtsin ja proovisin, aga ei miskit.

Flux on minu jaoks olnud siiani kõige parem ja kergemini talutavam roht (mingist doosist alates muustus suguelu raskemaks, aga arst koheselt oli ka nõus doosi vähendama). Mingi aeg aitas ravim väga hästi, aga siis enam mitte.

Hetkel olen sertaliini peal umbes kuu olnud ja väga hea ravim. Tunnen end hästi, kõrvaltoimeid pole esinenud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan Brintellixit. Mingeid kõrvaltoimeid ei ole.

Jah, Brintellix on vahest kõige paremini talutav AD üldse. Aga toime tuleb aeglasemalt kui enamikul AD-del ja miinus on see, et haigekassa soodustust ei ole.

Kui kiirelt siis ülejäänud ravimitel toime tuleb? Mina tundsin püsivamat paremat enesetunnet ca 2 nädalase võtmise juures. Siis lõppesid ära need üles-alla käivad meeleolud. Kui just päris vaene ei ole, võib 40 eurot kuus ravimile, mis elukvaliteeti oluliselt parandab, panustada küll.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 16:55; 26.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Brintellixi infolehel kirjas, et depressiooni ravim, ärevushäiret seega ei ravi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Brintellix päästis minu elu. Olin nii mustas augus, kui veel olla andis. 3 aastat tagasi tegin Brintellixi kuuri, aastaga olin jalul tagasi. Nüüd tabletitu ja august kenasti väljas. Ei mingeid kôrvaltoimeid, ainult alla vôtsin (kas rohust vôi millestki muust) ja see oli ka boonuseks. Jôudu ja jaksu!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 11:01; 28.02 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Brintellix päästis minu elu. Olin nii mustas augus, kui veel olla andis. 3 aastat tagasi tegin Brintellixi kuuri, aastaga olin jalul tagasi. Nüüd tabletitu ja august kenasti väljas. Ei mingeid kôrvaltoimeid, ainult alla vôtsin (kas rohust vôi millestki muust) ja see oli ka boonuseks. Jôudu ja jaksu!

Kas vastab tõele, et selle ravimi puhul võib päeva pealt ravi lõpetada ning ei pea tasapisi annust vähendama?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Brintellixi lehel on küll kirjas, et vôib päeva pealt lôpetada. Mina nii ei teinud, igaks juhuks. Hakkasin koguseid vähendama kuni päriselt loobumiseni. Ei tekkinud tagasilööki, olin selle koha pealt pisut mures. Praeguseks olen taastunud, nö tavaline inimene rôômude ja muredega, mitte voodis halisev kägar. Julgen küll kôigle soovitada, kas just seda ravimit (eks igaüks pea ise ôige leidma).  Sinna  jubedasse musta tühjusse ma enam iial ei lähe. Kui peaks pôhjusel vôi teisel veel vaja minema, teen kindlasti rohukuuri.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 11:01; 28.02 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei olnud kõrvaltoimeid

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle kirjutas kunagi perearst Buspironi. Pidi olema väga kerge ja praktiliselt kõrvalmõjudeta. Seda saan kinnitada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Leebemad antidepressandid?