Esileht Koolilaps Leetrid,mumps,punetised

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Leetrid,mumps,punetised

Postitas:

Koolist helistati ja pakuti lapsele vaktsiini leetrite, mumpsi ja punetiste vastu. Poiss saab varsti 13. Kas kõrvaltoimeid on esinenud palju? Kuidas teil samas vanuses lastel peale süsti ja kas on nii suurele lapsele ikka tänapäeval seda veel vaja? Laps muidu terve ja on varem saanud kõik vaktsiinid. Muidugi on allergijad mitmed.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka on vaja. Kui ta 1 aastaselt selle on saanud, on soovitatav ka kordus vaktsiin teha(13 aastaselt).

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on re-vaktsineerimine. MMR https://www.vaktsineerimine.ee/mmr-leetrid-mumps-punetised.

 

Kooli meditsiinitöötaja muide peab sinult allkirja nõustumise kohta võtma. Vaevalt ta telefonikõne salvestab ja säilitab.

Tulevikus  küsitakse nõusolekut veel Difteeria – teetanuse kohta (9 klass)

https://ta.vaktsineeri.ee/et/haigused-ja-vaktsiinid/vaktsineerimine-eestis/riiklik-immuniseerimiskava

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 18:02; 04.05 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisil võib mumps tekitada raskemaid tüsistusi, mingi teema viljakuse kaotamisega kui ei eksi.

Kui oleks tegu tüdrukuga, julgeks vabamalt võtta, sest neid haigusi praktiliselt ei levigi enam.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleks tegu tüdrukuga, julgeks vabamalt võtta, sest neid haigusi praktiliselt ei levigi enam.

Leetrid levivad vägagi.

Aga kuidas praegu see vaktsineerimine koolis üldse toimub?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil eelmine aasta saadeti Stuudiumisse kiri, et kas tahame koolis lasta selle vaktsiini ära teha. Kui tahtsime, anti päev ja kellaaeg, mil laps kooliõe kabinetti läheb.
Mingeid kõrvaltoimeid ei olnud. Leetrid levivad järjest rohkem, eriti kui reisida ja ei ole meeldiv haigus. Mumps ning punetised samuti mitte.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleks tegu tüdrukuga, julgeks vabamalt võtta, sest neid haigusi praktiliselt ei levigi enam.

Leetrid levivad vägagi.

Aga kuidas praegu see vaktsineerimine koolis üldse toimub?

Lapsevanemalt küsitakse nõusolek ja lapsega lepitakse kokku, mis päev ja kell ta tuleb tervise kabinetti. Osad selles vanuses lapsed on nagunii  koolis toetaval õppel aga kes ei ole, peab ekstra tulema.

Vaadatakse palavik üle ja kui sobib, tehakse süst ära. Ja nats jälgimist.  Aga kui ikka ei taha last koolimajja lubada, siis võib ka perearstilt küsida, et kas tema on  nõus seda ise tegema. Arvestama siis peab, et ega neil on selle kovidi vaktsineerimisega nagunii  hullar.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 18:02; 04.05 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele ei tohi seda vaktsiini teha, aga raviarst soovitas tema kaitseks ülejäänud pereliikmed kindlasti vaktsineerida, sest vähemalt leetrid on ikkagi liikvel. Nii uuendasimegi mehega eelmisel aastal oma MMR vaktsiini ning teine laps on samuti vaktsineeritud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 13aastane just täna läheb selle vaktsiini järele. Õde kirjutas mulle eile, pakkus aega ja saatis nõusolekulehe täitmiseks. MMR vaktsiin, kui on n-ö värskelt tehtud, kaitseb mitme välismaa uuringu järgi ka koroona vastu. Lihtsustatult pakuvad elusad nõrgestatud viiruse vaktsiinid mittespetsiifilist kaitset letaalsete infektsioonide eest, mis ei ole seotud vaktsiini sihtpatogeeniga. Nad panevad kaasasündinud immuunrakke paremini reageerima ka uue ja tundmatu infektsiooni vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leetrid on nagu punetisedki, ei sure sellesse. Punetised mul endalgi olnud, väike palavik ja täpid, nagu tuulerõuged, ainult, et ei sügele. No milleks vaktsineerida, täitsa müstika. Olete näinud palju paksu kaelaga mupsis inimesi? Ma ei tea küll ühtegi.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teismelisena mumpsi põdenud, oli selline “tore” haigus kui ennast eriti haigena ei tundnud, aga kooli ei pidanud minema. No ilmselt ma ikka tegelikult ka haige olin, vaevalt et ema oleks lihtsalt kurguvaluga arsti koju kutsunud (minu lapsepõlves käis arst haigestumise korral alati koduvisiidil). Leetreid olen ka põdenud, seda veidi nooremana, mäletan et pidin suvisel ajal pimedas toas voodis olema, ilmselt olin siis rohkem haige, et voodis olin. Punetisi pole põdenud ja õnneks ei saanud ka täiskasvanuna. Samas see, et mina need ilma teadaolevate tüsistusteta läbi põdesin, ei anna mingit garantiid et minu lastel sama hästi läheks.

Minu lapsed on saanud kõik riiklikus vaktsineerimiskavas olevad vaktsiinid, puugivaktsiinid juba üsna väikesest peale, tütar ka cardasili teismelisena. Milleks riskida kui on võimalik vaktsineerida? Mingeid kõrvaltoimeid pole olnud va praguseks juba täiskasvanud tütrel koroonavaktsiiniga palavik ja peavalu järgmisel päeval.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punetised mul endalgi olnud, väike palavik ja täpid, nagu tuulerõuged, ainult, et ei sügele. No milleks vaktsineerida, täitsa müstika.

Mul on muidu lapsed suht vaktsineerimata, aga teismelisena pean punetiste vastu vaktsineerimist siiski vajalikuks. Pole vaja riskida rasedusaegse põdemisega või mõne lapseootel sõbranna nakatamisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Poisil võib mumps tekitada raskemaid tüsistusi, mingi teema viljakuse kaotamisega kui ei eksi.

Kui oleks tegu tüdrukuga, julgeks vabamalt võtta, sest neid haigusi praktiliselt ei levigi enam.

Punetised on jällegi just tüdrukute puhul haigus, mille vastu tuleks vaktsineerida. Kui rase naine jääb punetistesse, on see lootele fataalne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teismelisena mumpsi põdenud, oli selline “tore” haigus kui ennast eriti haigena ei tundnud, aga kooli ei pidanud minema. No ilmselt ma ikka tegelikult ka haige olin, vaevalt et ema oleks lihtsalt kurguvaluga arsti koju kutsunud (minu lapsepõlves käis arst haigestumise korral alati koduvisiidil).

Täpselt nii, nagu COVIDi puhul, on ka leetrite, mumpsi ja punetiste puhul probleemiks tüsistused, mitte niivõrd haigus ise. Kui sa need haigused rasedana juhtud külge korjama, on juba hilja tegutsema hakata. Mumpsi tüsistuseks võib olla meesterahva viljatus. Muuseas lapsena põetakse neid haiguseid kergemini.

Kõigi nende puhul on haigustüsistuste tõenäosus suurem kui vaktsineerimistüsistuste saamise tõenäosus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvaltoimeid ei ole olnud mittemingisuguseid, lasin endale ka uuesti teha. Kui poisil mumps munadesse lööb, on su vanaemaks saamine vägagi kaheldav. Kui aga poiss naise võtab ja rasedale naisele punetised toob  – võid saada pime-kurdi lapselapse. Seega valik on sinu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Leetrid,mumps,punetised