Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lehekandja töö

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Lehekandja töö

Postitas:

Kas keegi on lisatööna teinud lehekandja tööd (Express Post AS-is)? Kas on ajutiselt tehtav töö? Kuulutuses on kirjas, et tööpäev on kella 7ks hommikul läbi ja palk 4,35-5 eurot tunnis. Kas see on ikka nii?

Leidsin vanemaid teemasid selle kohta, aga äkki keegi oskab praegust olukorda kommenteerida.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 14:42; 15.01 17:18; 16.01 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kell tööpäev siis algab?

Ootan ka huviga kursis olevate inimeste vastuseid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 15:00; 16.01 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

neljapaiku hakkavad leheautod vurama ja tõepoolest on 7-itsmeks tööopäev läbi pahatihti.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 15:18; 15.01 16:47; 15.01 18:54; 16.01 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maapiirkonnas küll postiljoni tööpäev kell 7 läbi ei saa.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin seda tööd Expresspostis 2011 aasta paiku ühe aasta. Jalgsikanne, mitte autoga. Tööpäev oli tavaliselt 4.30-6.30. Võis minna ka kauem (lehed jäid hiljaks, sügav lumi, kopatööd tänavatel, palju reklaami, kuri koer risti tee peal ees, uus aadress, mille postkasti ei leia jne). Tunnipalka kokku arvutades tuleb silmas pidada, et keegi kontoris arvutab linnulennul välja, kaua see ring aega peaks võtma. Aga inimene teatavasti ei lenda. Ehk siis saad palka selle selle järgi, et PEAKS minema näiteks 1h 20min, aga tegelikult läheb alati 2h ära. Töö oli 6 päeva nädalas ja minu meelest sain selle eest iga kuu pangakontole 100-110 eurot. Palk ei sõltunud  (vähemalt mitte olulisel määral) sellest kui palju rämpsposti tuli laiali kanda. Samas võttis just see väga palju aega ja need harvad päevad kui tuli jagada ainult tellitud ajalehti/ajakirju olid nagu puhkus.

Minu piirkonnas olid enamasti eramajad. Ringi pikkus 6 km kanti. Posti kogus oli selline, et sain selle korraga käru peale laadida. Tuttav töötas umbes samal ajal Lasnamäel. Tema piirkond oli kompaktsem, aga samas pidi ta mitu korda postipunkti tagasi jooksma, et uus laar kärusse laadida, sest korraga ei jaksanud ära tassida.

Loodan, et ajaga on asjad paremaks läinud. Ise ei soovi seda kogemust korrata.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 15:52; 15.01 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-itsmeks

????

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis kell 4 ärkad ja töötad kella 7ni ja saad selle eest 15 eurot? No sobib vist ainult lõokestele.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis kell 4 ärkad ja töötad kella 7ni ja saad selle eest 15 eurot? No sobib vist ainult lõokestele.

noh aga siis lähed kella kaheksaks tööle ja lappad peldikuid koristada ja saad veel 500 iga kuu ja elu nagu hernes .

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 15:18; 15.01 16:47; 15.01 18:54; 16.01 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis kell 4 ärkad ja töötad kella 7ni ja saad selle eest 15 eurot? No sobib vist ainult lõokestele.

Mis 15 eurot? Päevas? Ma pakun et päeva eest NII PALJU küll ei saa. Pigem arvutatakse, et ring peaks kestma ja 1h 30 min  ja saad 7,5 eurot ühe hommiku eest (heal juhul). Teemaalgatajal soovitan enne lepingu alla kirjutamist uurida, mis aeg on ringi läbimiseks ette nähtud ja see tunnipalgaga läbi korrutada. Lisaks veel see, et teemaalgatuses nimetatud tunnitasu on ilmselt bruto. Kui on veel töökohti, siis läheb tulumaks ka veel maha.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 15:52; 15.01 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis kell 4 ärkad ja töötad kella 7ni ja saad selle eest 15 eurot? No sobib vist ainult lõokestele.

noh aga siis lähed kella kaheksaks tööle ja lappad peldikuid koristada ja saad veel 500 iga kuu ja elu nagu hernes .

Ma ei tea, kas füüsilise töö tegija jõuaks võtta lisatöö, mis samuti nõuab füüsilist pingutust?

Lehekandja töö lisatööna sobiks mulle selles mõttes hästi, et minu põhitöö on üldiselt istuv kontoritöö ja ma tunnen sageli liikumisest puudust.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 14:42; 15.01 17:18; 16.01 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-itsmeks

????

Mul purskas silmist verd. Homme lähen silmaarsti juurde.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-itsmeks

????

Mul purskas silmist verd. Homme lähen silmaarsti juurde.

Mul vist aju ei suutnud otsustada kas kirjutada numbrina või sõnadega välja see number.

loodetavasti rohkem tervisekahjustusi see kelellegi ei põhjusta.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 15:18; 15.01 16:47; 15.01 18:54; 16.01 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin seda tööd Expresspostis 2011 aasta paiku ühe aasta. Jalgsikanne, mitte autoga. Tööpäev oli tavaliselt 4.30-6.30. Võis minna ka kauem (lehed jäid hiljaks, sügav lumi, kopatööd tänavatel, palju reklaami, kuri koer risti tee peal ees, uus aadress, mille postkasti ei leia jne). Tunnipalka kokku arvutades tuleb silmas pidada, et keegi kontoris arvutab linnulennul välja, kaua see ring aega peaks võtma. Aga inimene teatavasti ei lenda. Ehk siis saad palka selle selle järgi, et PEAKS minema näiteks 1h 20min, aga tegelikult läheb alati 2h ära. Töö oli 6 päeva nädalas ja minu meelest sain selle eest iga kuu pangakontole 100-110 eurot. Palk ei sõltunud (vähemalt mitte olulisel määral) sellest kui palju rämpsposti tuli laiali kanda. Samas võttis just see väga palju aega ja need harvad päevad kui tuli jagada ainult tellitud ajalehti/ajakirju olid nagu puhkus.

Minu piirkonnas olid enamasti eramajad. Ringi pikkus 6 km kanti. Posti kogus oli selline, et sain selle korraga käru peale laadida. Tuttav töötas umbes samal ajal Lasnamäel. Tema piirkond oli kompaktsem, aga samas pidi ta mitu korda postipunkti tagasi jooksma, et uus laar kärusse laadida, sest korraga ei jaksanud ära tassida.

Loodan, et ajaga on asjad paremaks läinud. Ise ei soovi seda kogemust korrata.

Täpselt nii ongi nagu sa kirjeldad. Sopp, libe, külm, märg, koerad, hilinevad lehed. Töötasu selle eest on masendavalt olematu. Tuttav lühiajaliselt rahalistesse raskustesse sattumise tõttu tegi seda tööd.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab päris õudselt. Ja samas kui proovid ise näiteks mingit remonditööd või muud abi leida, siis nõutakse  sellist palka ja tingimusi, et sure maha. Tööandja esindajana olen ka töötajat otsinud, palju rohkem pakutakse palka ja parem töö, aga ikka raske töötegijat leida. Ikka imestan, kuidas sellise orjapidaja tingimustega on ikkagi kogu aeg võimalik kedagi leida. Ükspäev nägin kuulutust, et pakuti tööd kojamehele, olenevalt ilmast oli siis tööaeg. Mõtlesin, et kes ometi tuleb hommikul kell neli või viis välja 3-10 eurose palga eest. Ka kerjates on vist kergem see raha saada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

neljapaiku hakkavad leheautod vurama ja tõepoolest on 7-itsmeks tööopäev läbi pahatihti.

Nii kirjutadki?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab päris õudselt. Ja samas kui proovid ise näiteks mingit remonditööd või muud abi leida, siis nõutakse sellist palka ja tingimusi, et sure maha. Tööandja esindajana olen ka töötajat otsinud, palju rohkem pakutakse palka ja parem töö, aga ikka raske töötegijat leida. Ikka imestan, kuidas sellise orjapidaja tingimustega on ikkagi kogu aeg võimalik kedagi leida. Ükspäev nägin kuulutust, et pakuti tööd kojamehele, olenevalt ilmast oli siis tööaeg. Mõtlesin, et kes ometi tuleb hommikul kell neli või viis välja 3-10 eurose palga eest. Ka kerjates on vist kergem see raha saada.

No mina otsin konkreetselt lisatööd põhitöö kõrvale. Vaja oleks just ametlikku lisateenistust. Ainult lehekandja/kojamehe palgaga muidugi ära ei ela, see on selge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 14:42; 15.01 17:18; 16.01 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-itsmeks

????

Mul purskas silmist verd. Homme lähen silmaarsti juurde.

Mul vist aju ei suutnud otsustada kas kirjutada numbrina või sõnadega välja see number.

loodetavasti rohkem tervisekahjustusi see kelellegi ei põhjusta.

Õige oleks vist nii, et numbrid, mis jäävad alla kümne, kirjutatakse välja sõnana. Seda juhul, kui tekstis ei ole rohkem numbreid (üle kümne), mis kirjutatakse numbrina. Et ei oleks nii, et ühes kohas on number kirjutatud sõnana, teises kohas numbrina.

Nii et “seitsmeks” oleks korrektne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 15:00; 16.01 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: right;”></p>
 

Ma kord proovisin. Ärkasin kell 3 ja 3.30 pidin juba jaotuspubktis olema ja oma lehepakki ootama. Kella 6ks olid lehed kantud.

Vahest pidi kandma reklaame ja siis tuli päeval uuesti sama ringi teha. Iga ilmaga, kottpimedas.

Palk pole kaugeltki see mida lubatakse. Maksavad sulle miininumi ja vaid need tunnid mis nende meelest kulub. Mul sai kuus tiba ûle 200, riiklikke pûhasi ei maksta, sest siis kannwt pole, seega mõni kuu ei saa  eriti midagi, kui pûhad ja otsa tuleb nv.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

neljapaiku hakkavad leheautod vurama ja tõepoolest on 7-itsmeks tööopäev läbi pahatihti.

Nii kirjutadki?

ma juba eespool põhjendasin miks nii läks, loeks äkki teema läbi?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 15:18; 15.01 16:47; 15.01 18:54; 16.01 20:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lehekandja töö