Esileht Kodunurk Lehepuhuriga majahoidja

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Lehepuhuriga majahoidja

Postitas:
Kägu

Oskab keegi nõu anda, kui sul iga hommik undab see sisuliselt akna all. Ei ole Tallinn kahjuks.

See on õudne, sest tunde ja kostab tuppa, magada nagunii ei saa.

Kuhu pöörduda. SOL on see firma.

Onkel puhub lehti lihtsalt edasi tagasi????

+16
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Alustuseks võiks nt pöörduda selle onkli poole.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siis Tallinnas teistmoodi oleks?
Variant on pöörduda SOLi või KOVi näiteks. Onkel teeb lihtsalt oma tööd.
Varsti on lehtede aeg läbi ka. Võta vabalt.
Neil vahetati suvi otsa küttetorustikku õues ja mul tegid alumised naabrid reomonti. Müra oli üüratu. Ka see lõppes ja mina jäin ka ellu.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siis Tallinnas teistmoodi oleks?

Variant on pöörduda SOLi või KOVi näiteks. Onkel teeb lihtsalt oma tööd.

Varsti on lehtede aeg läbi ka. Võta vabalt.

Neil vahetati suvi otsa küttetorustikku õues ja mul tegid alumised naabrid reomonti. Müra oli üüratu. Ka see lõppes ja mina jäin ka ellu.

Meil vahetati ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui müra ei tekitata öörahu ajal, vaid hommikul, kui tööaeg on juba alanud, siis mida siin kaevata on? Tööpäev algab ja inimene alustab oma tööd. Kui vara siis puhuriga tööle hakkab? Öörahu lõppeb kell 6 tööpäeva hommikul. Kui ta alustab näiteks kell 7.30 – 8.00, siis pole nagu midagi ju jaurata? Tavalised inimesed ärkavad nagunii selleks ajaks ülesse, et ise ka tööle minna.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvel oli väga raske. Keskmine inimene vajab und 8 tundi, kui öörahu on 00.00-06.00 ja ühed naabrid kasutavad oma õigust ööni mussi kuulata ja teised kell kuus välitöödega alustada, siis tulemuseks pidev unepuudus ja sellest tingitud stress ja tervisehäired. Öörahu peaks olema vähemalt 8 tundi!

+24
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lehepuhurite kasutamine on mõttetu keskkonna reostamine müra ja saastega. Vaatan töö juures aknast, kuidas seda tööd tehakse – puhutakse üksikuid lehekesi tundide kaupa edasi ja tagasi, saateks kõrvulukustav undamine.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan Tallinnas ja see lehepuhur häirib kohutavalt… Kodukontoris ei saa rahus olla, hull undamine käib akna taga pidevalt. Kui väljas jalutan, siis konkreetselt puhutakse mantli peale lehti ja seda sodi.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varsti on lehtede aeg läbi ka. Võta vabalt. Neil vahetati suvi otsa küttetorustikku õues ja mul tegid alumised naabrid reomonti. Müra oli üüratu. Ka see lõppes ja mina jäin ka ellu.

Oi, oi! Sul vist pole aimugi, et kuidas see käib! Kui su naabermajas on keegi endale või kojamehele lehepuhuri hankinud, siis sügisel puhub ta lehti, alguses esimesi üksikuid mahalangenuid tundide viisi jälitades, siis suuri lehekoguseid kokku ajades, siis tuleb esimene õrn lumekiht ja seda vaja ruttu puhuma minna, enne kui see sulab ja jäätub, mõnikord on sellist kerget lund kuude viisi sadanud ja seda vaja ikka ja jälle puhuda, siis kevadepoole on vaja kõigepealt selle puhuriga talve jooksul laiali loobitud libedusetõrjegraanulid kokku puhuda, aga need graanulid on suhteliselt rasked võrreldes kuivanud lehtedega, et siis kevadeti peab eriti pikalt iga päev puhuma, suvelgi on tormisema ilmaga ju okkaid ja oksatükikesi asfaldil ja mida sa muud teed kui haarad jälle lehepuhuri!

 

Vot nii käib elu Tallinna kesklinnas!

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot nii käib elu Tallinna kesklinnas!

Mitte ainult seal. Mida enam äärelinnas, seda enam puhurdajaid kuuleb. See on tõeliselt väsitav hääl jah. Isegi mitu krunti eemal toimuv õuekoristus segab keskendumist. Oleks ta pidev ühtlane hääl, siis taanduks taustaks, aga seda puhurit kasutatakse ju törtsutades – “iiiuuuuuuuuuh, iiuuh, iuuuuuuuuuuuuuh jne jne”.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. need on saatanast. Kõnnid, kena päikseline päevake, sügis, kuldsed lehed, aga kaugelt juba kostab uuuuuu, uuuuu, uuuu, mitu tänavat saad ära kõndida, enne kui näed kojameest, kes toruga lehti jälitab, mingi pisike roheline lapike keset lehti täis muru on juba tekkinud, aga on näha, et pole lootustki, et see undamine peagi lõppeks. Vanasti, kui mina veel noor oli, oli lehtede riisumine hea vaikne rahulik töö, aga nüüd on pool päeva kestev undamine, mis tungib ajju.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, mis argumentidega need lehepuhurifirmad oma aparaadid igale poole sisse rääkinud on. Kas reha on tõesti nii raske liigutada? Eriti kui jutt käib mingist väiksest lapikesest ja paarist lehest. Mida see lehtede lendlemine ja müra juurde andma peaks.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvel oli väga raske. Keskmine inimene vajab und 8 tundi, kui öörahu on 00.00-06.00 ja ühed naabrid kasutavad oma õigust ööni mussi kuulata ja teised kell kuus välitöödega alustada, siis tulemuseks pidev unepuudus ja sellest tingitud stress ja tervisehäired. Öörahu peaks olema vähemalt 8 tundi!

Mina tean, et öörahu on tööpäeviti 22.00-06.00 ning laupäeval ja pühapäeval 24.00-07.00

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, mis argumentidega need lehepuhurifirmad oma aparaadid igale poole sisse rääkinud on. Kas reha on tõesti nii raske liigutada? Eriti kui jutt käib mingist väiksest lapikesest ja paarist lehest. Mida see lehtede lendlemine ja müra juurde andma peaks.

aga sa mine ja liiguta seda  reha ja saad teada. Puhur õige kasutuse juures on efektiivsem.

Ja puhurit saab ka lume koristuseks kasutada.  Nii, et pange oma närvid  valmis või vahetage oma aknad ära.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See idioot alustab kell 5 hommikul. Koristaks ta need ära, aga ei. Ta lennutab need ära ja hommikul alfab uus ring samade ja uute lisandunud lehtedega.

SOLi ei huvitanud, näis kuidas KOV saab jagu. Onkel ise ei saa üldse midagi aru.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan, kuidas aastakümneid tagasi Soomes  naersime, et puhuvad lollid lehti edasi-tagasi. Nüüd oleme ise sama lollid, ajakulu ja keskkonnakahju on üüratu. Miks neid ometi ära ei keelata?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siin on ilmselgelt asi selles, et tädid pole omale selgeks teinud, kuidas see käib.

Ja see käib nii – puhutakse lehed hunnikutesse ja siis topitakse kilekottidesse, mis veetakse minema. Sellest viimasesr tööst tuduvad tädid aimu ei oma, sest seda nad ei kuule.

Ja selge see, et KAHE päeva pärast on uuesti otsast vaja alustada. Sest sügis on ja enamus lehti veel ongi puudel küljes.

Kui keegi lehti ei koristaks, siis unised tädid käiks libedatel lehtedel selili ja kõhuli ja kisa KOVide aadressil oleks taevani. Kuni kohtuasjadeni välja, kui näpuke käpulikäimise käigus viga sai…

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskab keegi nõu anda, kui sul iga hommik undab see sisuliselt akna all. Ei ole Tallinn kahjuks.

See on õudne, sest tunde ja kostab tuppa, magada nagunii ei saa.

Kuhu pöörduda. SOL on see firma.

Onkel puhub lehti lihtsalt edasi tagasi????

Palju hullem oleks, kui oleks majapuhuriga lehehoidja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru kes sellise lolluse välja mõtles????. Meil ka mingi onkel hoiab ennast hommikuti püsti selle najal. On mingid trahvi tunnid saanud vms. Lehed lendavad siia sinna. Kui ma esimene kord nägin, naersin kõveras. ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned kasutavad seda südasuvel ka. Käin oma kodulinnas varahommikuti jalutamas ja kesklinnas on mingid paar-kolm sama töömeest kogu aeg, kes seal siis koristavad. Lehepuhuri undamist oli kuulda ka juunis ja juulis. Minu meelest samuti mõttetu riistapuu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siin on ilmselgelt asi selles, et tädid pole omale selgeks teinud, kuidas see käib.

Ja see käib nii – puhutakse lehed hunnikutesse ja siis topitakse kilekottidesse, mis veetakse minema. Sellest viimasesr tööst tuduvad tädid aimu ei oma, sest seda nad ei kuule.

Ja selge see, et KAHE päeva pärast on uuesti otsast vaja alustada. Sest sügis on ja enamus lehti veel ongi puudel küljes.

Kui keegi lehti ei koristaks, siis unised tädid käiks libedatel lehtedel selili ja kõhuli ja kisa KOVide aadressil oleks taevani. Kuni kohtuasjadeni välja, kui näpuke käpulikäimise käigus viga sai…

Mis on häda vanal heal luual, miks sellega ei või tee pealt lehti pühkida? Ei unda uhkelt? Ja muruplatsidelt pole küll mingit vajadust iga kahe päeva tagant lehti kokku ajada.

Ning pole neil tädidel kuigivõrd kombeks sügiseti lehtedel kukkuda. Ega sa talvega segi aja, kus on maas jää ja libe?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil puhutakse nendega bussipeatuseid puhtaks. Ehk siis lennutatakse peatuses vedelev praht ja konid peatuse taga asuva maja hoovile ja ongi peatus puhas. Ja siis tuleb selle maja kojamees ja puhub need uuesti bussipeatusesse. Ja siis tulevad need eelmised tüübid ja puhuvad jne jne. Täielik ajuvabadus.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see käib nii – puhutakse lehed hunnikutesse ja siis topitakse kilekottidesse, mis veetakse minema.Sellest viimasesr tööst tuduvad tädid aimu ei oma, sest seda nad ei kuule.

Jajah ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Ma ei aja talvega segi. Sinust ilmselgelt elukogenumana olen ma elus ka märgi lehti maas näinud. Ja see on Väga libe.

Baanaanikoore naljast oled ehk kuulnud? (sinuarust on see muidugi talvel tekkinud)

Aga tea siis, et viis lehte, märjad – võrdubki üks banaanikoor. Ja kui sinusugene naiiv seal kukub, on tõesti kisa taevani.

Praegu on paari rumala hommikul magaja jorin perekoolis. Vahe on.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei.

Ma ei aja talvega segi. Sinust ilmselgelt elukogenumana olen ma elus ka märgi lehti maas näinud. Ja see on Väga libe.

Baanaanikoore naljast oled ehk kuulnud? (sinuarust on see muidugi talvel tekkinud)

Aga tea siis, et viis lehte, märjad – võrdubki üks banaanikoor. Ja kui sinusugene naiiv seal kukub, on tõesti kisa taevani.

Praegu on paari rumala hommikul magaja jorin perekoolis. Vahe on.

Ps.See on muidugi huvitav, et tänapäeva nõiad pole ei “vana head luuda” ega ka lehepuhurit käes hoidnud. (millega te lendate, tekib küsimus?) Sest teada on, et puhuri kasutegur on cs 10x luua omast suurem.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga milles probleem, jahihooaeg on alanud…või on sinu maakonnas see sügis kvoot 0?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvel oli väga raske. Keskmine inimene vajab und 8 tundi, kui öörahu on 00.00-06.00 ja ühed naabrid kasutavad oma õigust ööni mussi kuulata ja teised kell kuus välitöödega alustada, siis tulemuseks pidev unepuudus ja sellest tingitud stress ja tervisehäired. Öörahu peaks olema vähemalt 8 tundi!

Mina tean, et öörahu on tööpäeviti 22.00-06.00 ning laupäeval ja pühapäeval 24.00-07.00

Suvel on 00.00-06.00, muul perioodil on veidi parem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvel on 00.00-06.00, muul perioodil on veidi parem.

Kus kohast selline väide või arusaam tuleb? Öörahu on määratletud korrakaitseseadusega. Kunagi väga ammu oli tõesti suvine ja talvine aeg erinevalt, kuid see oli kohe päriselt ammu. Paragrahv 56 lõige 2 “Mujal kui avalikus kohas on ajavahemikus kella 22.00-st kuni 6.00-ni, puhkepäevale eelneval ööl kella 00.00-st kuni 7.00-ni, keelatud tekitada kestvalt või korduvalt teist isikut oluliselt häirivat müra või valgusefekte.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Ma ei aja talvega segi. Sinust ilmselgelt elukogenumana olen ma elus ka märgi lehti maas näinud. Ja see on Väga libe.

Märg leht asfaldil ei ole libe ja lõpeta loll jutt. Märg leht murul on libe ning 5 sentimeetrine kiht märgi lehti asfaldil on libe. Meie ei räägi siin kummastki olukorrast vaid mõnest märjast lehest asfaldil, mida ei ole vaja iga päev puhuriga ringi paarutada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvel on 00.00-06.00, muul perioodil on veidi parem.

Ma ei tea, kust sa seda võtad, aga sul ei ole õigus.

https://www.arcovara.ee/et/blogi/118-kasulik-teada-head-vihjed/117697-mida-taehendab-oeoerahu-ja-kuidas-kaeituda-selle-rikkumise-korral

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Kodunurk Lehepuhuriga majahoidja