Esileht Ilu ja tervis (lehma)piim – on siis kasulik või kahjulik?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: (lehma)piim – on siis kasulik või kahjulik?

Postitas:
Kägu

Juba lapsest saati tambitakse inimestele pähe, et kui lehmapiima ei joo, muutuvad kondid nõrgaks.
Samas mitmed teadusuuringud hoopis tõestavad vastupidist – piima joomine mõjub tervisele negatiivselt.
Milline on foorumikasutajate arvamus lehmapiima tervislikkuse osas?
Ma ise olen täheldanud, et peale seda, kui lõpetasin lehmapiima joomise, olen nohus väga harva, võrreldes perioodiga, mil piima veel tarbisin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas homme on kitsepiima teema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Joo, kui tahad ja maitseb, kui ei taha ega maitse, ära joo. Minule pole sellest saadik piim maitsenud, kui mul oma elust mälestused on (eks imikuna ikka jõin, eks ole), ja lapsena maal joodeti meile värsket lüpsisooja lehmapiima sisse, ikka tervise eesmäril, no küll oli jube, aga näed, ellu jäin ja midagi paha ei teinud. Laktoositalumatust pole (kontrollitud), aga minu jaoks on piimal nii jube maitse, et mina seda juua ei suuda. Jah, pannkooki teen piimaga, vahel võin riisiga piimasuppi ka süüa, ja maisihelbeid söön piimaga. Aga muu – tänan, ei.
Meie peres millegipärast just meespere joob liitrite kaupa piima. Naised nii väga ei taha. Aga terved nad on. Ei mingeid pidevaid nohusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Piima VAJA täiskasvanul ei ole.
Kui oli toidupuudus, siis piimatooted olid head loomse valgu allikas, ja kindlasti tegi piimalisa toidus rohkem head kui halba oma valgu ja rasvaga.
Tänapäeval, kui näljas keegi ei ole – ära söö kui ei meeldi.

Mõnel inimesel on ülitundlikkus ka – tekib akne, nohu, jne – neil võib olla parem kui nad üldse pima ei tarbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tarbin piima vaid toidu sees(pankkook, kastmed) ja tilgake kohvi peale. Ei ole kunagi piima juua niisama meeldinud. Luud terved(ainult 1 kord on luumurd olnud näpus, kui see raske raudukse vahele jäi) ja üldine tervis samuti.

Minul tekib imelik kleepuv tunne neelu, kui piima joon. Keefiri tarbin küll aegajalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juba lapsest saati tambitakse inimestele pähe, et kui lehmapiima ei joo, muutuvad kondid nõrgaks.

Kes tambib ja missugustele inimestele? Pole kuulnud.

Piim on inimeselapse esimene toit ja ainuvõimalik toit elu alguses. Hea nuum (rasvane ja rammus) on ta ka kasvavale organismile. Täiskasvanu ei vaja piima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaltsiumiallikana on piim ju omal kohal. Paraku kõik inimesed piimast kaltsiumi ei omasta ja ülipaljud on piima suhtes tundlikud või ei talu seda. Piimasuhkru ehk laktoositalumatus tekib tavaliselt täiskasvanueas, sest lapsena peavad kõik (ema)piima saama ja enamus ikka laktoosi talub, hiljem, kui piima eluliselt enam vaja pole, hakkab laktoos paljudel probleeme tekitama. Nõuka-ajal nämmutati piima vajalikkusest tõesti kogu aeg, sest sööki oli vähe ja valitses kalori- ja vitamiinipuudus ja paljud lapsed olid alatoidetud. Piim oli odav ja lihtne kaloriallikas. Nüüd ei ole enam mingit kaloripuudust, ülekaalulisus kimbutab igal sammul ja peaksime sööma mitmekesisemalt.
Nohu ja haiguste ajal peaks küll piimatooteid vältima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul isiklikult tuleb lehmapiimast migreen, peale kohupiimakooki või juustu söömist olen järgmisel päeval peavaluga lapiti maas. Lisaks ägestab piim aknet. Seega jah, mulle lehmapiim ei sobi. Kitsepiima kusjuures võin juua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle pole midagi kuskile tambitud, aga toitumisinfot uurinuna arvan küll, et piim ja piimatooted on pigem tervisele kasulikud. “Pigem” sellepärast, et tõesti on neid, kes ei talu piimavalku või piimasuhkrut, neile loomulikult piim ei sobi. Teistele on head nii piima valguline kui rasvhappeline koostis, laktoos on hea glükogeenivarude tegemiseks (juba tavaloogika järgi ei hakkaks ema organism lapsele mingit jama ekstra tegema, aga sel on ka biokeemiline põhjendus). Oma peres on mul üks mõõduka laktoositalumatusega isik, tema piima ja kakaod ei joo, aga kohupiima, kodujuustu, juustu, kohvikoort ja toorpiima kulub meil ikka ohtralt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See jutt, et lehmapiim on inimesele paha ja väga paljud on laktoositalumatud, on pärit piirkondadest, kus rõõsk piim ei ole nii oluline toiduaine olnud kui Baltikumis ja Põhjamaades. Meil on siin on laktoositalumatust vähem kui nt Lõuna-Euroopast pärit inimestel. No ja näiteks masaide hulgas seda praktiliselt ei esine. Ehk siis seal, kus piima kaua tarvitatud ja see on olnud oluline toiduaine, on looduslik valik laktoositalumatud välja praakinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tambiti piima joomist lapsena korralikult. Ka füüsiliselt. Elasime maal ja kuidas siis nii, et üks laps pirtsutab. Aga ei joonud ja ei joo tänapäevani. Piimatooteid ka ei söö. Pole ühtki luud elus murdnud, kuigi suusareisidel on neid karme kukkumisi tulnud ette üksjagu. Piimavasikast vend, kes iga toidukorra kõrvale liitri ära joob, on korduvalt suutnud luid murda, seega ilmselgelt luude tugevdamisel piimast abi pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul pole piima vastu allergiat/talumatust ja ometigi põhjustab see mulle hädasid. Lööb kohe näo ja keha veidraid punne täis, mis ei ole akne. Olin 100% kindel, et ma ei talu piimatooteid, sest kui võtsin allergiarohtu, tõmbas kohe naha paremaks. Käisin testi tegemas ja ennäe imet – kõik näitajad korras! Täiesti allergiatevaba inimene. Öeldi lihtsalt, et hoiduks piimatoodetest, mida ma ka teen. Võta siis nüüd kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina laps olin, siis joodi toidu kõrvale alati piima. Nüüd on see komme asendunud mahla või veega. Piima ma ei joo. Aga toidus kasutan. Meil on peres laktoositalumatu. Et mitte teha mitut sööki, teen kõik söögid üldse laktoosivabast piimatootest.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis (lehma)piim – on siis kasulik või kahjulik?