Esileht Tööelu, raha ja seadused. Leht kergemale tööle üleviimine ja vh arvestus.

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Leht kergemale tööle üleviimine ja vh arvestus.

Postitas:

OLen rase, sünnituspuhkus algab 29.05.2020 ja tähtaeg augusti alguses. Arst andis paberi kergemale tööle üleviimiseks, aga töö juurest öeldi,et neil kergemat tööd anda pole. Jäin esialgu vabatahtlikult siiski tööle edasi.Seda arstiga kokkuleppel ja tingimusel,et kui tunnen,et enam ei jaksa, siis teavitan arsti koheselt.Selle aasta märtsis, aga selgus,et enam siiski seda tööd teha ei jaksa(raskuste tõstmine) ja arst väljastas lehe kergemale tööle üleviimine ning jäin koju ja saan 70% eelmise aasta keskmisest. Nüüd küsimus, et kui laps sünnib augustis, siis vh arvutatakse mulle 2019 aasta tulude põhjal ning kui olen olnud lehel (kergemale tööle üleviimine) vaid 2020 aastal, siis see minu vh-d ei vähenda? Või ikkagi vähendab ja kuidas? Tänan kes vastata oskab. Seda tean, et muidu selle lehega vh väheneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 21:33; 03.05 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled maha maganud seaduse muudatuse:

VH ei arvutata enam eelmise kalendriaasta alusel (jah, varem arvutati 2019 alanud VH 2018) alusel
vaid
sünnitusest tagasi 9 kuud st raseduse aeg jääb arvestusest välja
ning
VH arvutatakse sealt (st rasestumisest) eelneva 12 k põhjal.

Kuna haiguslehel oled rasedana ja raseduse aeg jääb VH arvestusest välja siis ei vähenda leht kuidagi VH.

Seadus muutus juba alates 1.september 2019.a

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadusemuudatus tõesti kõrvust mööda läinud. Kuna olemasolevaid lapsi vh ei puuduta enam ammu. Aga tänud vastamast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 21:33; 03.05 09:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Leht kergemale tööle üleviimine ja vh arvestus.