Esileht Kodunurk leivajuuretise tegemine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: leivajuuretise tegemine

Postitas:

Üritan juba nädala aega teha, aga ei õnnestu. Kas see on normaalne, kui juuretis läheb vedelaks ja nagu vesi oleks peal? Muidu oli ikka selline paksema hapukoore taoline, aga nüüd nagu keefir vedel. Kas pean jälle ära viskama või saan midagi teha veel. Kas juuretis saab üldse halvaks minna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 12:00; 15.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

veekiht peal ja vedel on iseenesest ok. sega nyyd vett ja jahu juurde ja vaata, kas hakkab mullitama – kui jah, siis on tas jõoud olemas ja võoid kasutada leivategemiseks.

aga kuidas sa teda nädal aega teed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa teda üldse teed? Kas sa talle vahepeal \”toitu\” ehk jahu juurde ka paned?. Kui ei pane, siis pole baktereil ju midagi süüa ja nad ei saa paljuneda. Mingi 3 päevaga peaks sul juuretis ammu valmis olema, mis sa tast nädal otsa hoiad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 12:41; 15.03 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei hoia ühte juuretist nädal, vaid mul on üritamiseks läinud nädal. Eelmise viskasin ära, kui ta oli imelikuks vedelaks läinud.
Kuui kiiresti uuesti jahu lisades ta kobrutama peab minema ja kuidas ma tean, et juuretis on nüüd valmis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 12:00; 15.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kirjuta ikkagi nyyd mismoodi sa seda juuretist täpselt teinud oled see nädal aega. siis saame ehk aidata siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks selle vedela mögina, mis sul seal nüüd on (koguseliselt võtaks ehk mingi pool kruusi, kui sul on rohkem, siis ülejääk viska minema), lisaks sinna natuke vett ja jahu, et tuleks jälle selline hapukooretaoline kört. Laseks sellel homseni seista (kile või rätiku all). Kui ta sul hommikuks kenasti käärib (mullitab ja on hapu maitsega), siis teeks talle homse päeva jooksul veel ühe turgutuse, st. lisaks jälle nati vett ja jahu ning kääritaks õhtuni. Õhtul siis võtaks sellest juuretisest mingi mõistliku koguse (mingi 100ml ma arvan, et piisab) ning teeks eeltaigna (st. lisad jälle vett ja jahu, aga seekord siis vett niipalju, kui sul retsept leiva jaoks ette näeb) ning laseks järgmise hommikuni käärida. Laupäeva hommikul siis segad sisse maitseained ja ülejäänud jahu ja paned valmis leivataigna kerkima. Õhtuks peaks juba värsket leiba saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 12:41; 15.03 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oehh, kas tõesti on leiva tegemine nii raske? Ma siin mõtlesin teha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pole küll raske. Aga ma tegin juuretist esimesel korral 5 päeva. Tahtsin, et leib kohe välja tuleks ja tuli ka. Siis igal pool kirjutati, et uue juuretisega tuleb välja alles 3. korral.

Segasin keefiri, veidi pärmita leiva tükke, vett ja rukkijahu hapukoorest veidi vedelamaks pastaks. Lasin soojas seista järgmise päevani. Iga päev panin peotäie jahu ja veidi vett juurde ning segasin läbi. Nii siis 5 päeva. Ilmselt oleks 3p piisanud täiesti. A see oli u 3a tagasi juba, seega 5p \”investeering\” on ära tasunud 🙂

Siis lisasin suurema koguse vett ja jahu, st tegin kogu kupatusest eeltaina. Lasin 24h hapneda. Siis võtsin järgmiseks korraks juuretise ära (mingi 100-150ml umbes), panin maitseaineid (sool, suhkur, köömned jne) ja erinevaid jahusid (kaera-, rukki-, odralinnase) nii palju, et sai paras pudrutaoline tainas. Panin vormidesse, lasin kerkida ja küpsetasin ära. Väga hea tuli.

Järgmistel kordadel siis teen kohe eeltaina, juuretise, vee ja jahuga, lasen hapneda 12-36h (oleneb kui haput tahan ja kui kiire on). Siis juuretis purki, tainas valmis ja kerkima-küpsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjalik leivateo õpetus on aadressil http://www.leivatuba.ee/p/leivast.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk leivajuuretise tegemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.