Esileht Kodunurk Leivategu ! Juuretise mure.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Leivategu ! Juuretise mure.

Postitas:

Tahaksin ka ise lõpuks leiba teha. Otsisin juuretise retsepti . Leidsin kaks erinevat, ei tea siis kuidas oleks õigem teha.

http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=9554

ja teine õpetus selline sellel lehel: http://koduleivad.ee/

Armsad naised kes teevad kodus ise leiba, nõustage mind siis selles osas.

Aitäh teile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 17:36; 14.12 21:00; 16.12 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad, et leib kohe õnnestuks, peaksid ostma juuretise kelletki, kes juba ammu leiba teeb – st leib hakkab välja tulema alles siis kui juuretis on mitmeid ja mitmeid kordi \”läbi tehtud\”. Ise juuretise tegemisel lähevad ilmselt esimesed leivad prügikasti. Nii vähemalt räägitakse…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tegin juuretise ise, Wabariigi leib ja mingi tavaline keefir. leib ise peab olema juuretisega kergitatud, mitte pärmiga.
hoidsin seda pudi radika peal soojas,
sorkisin teda pisut iga päev, vahepeal valasin keefiri juurde kah.
teisipäeva õhtul tegin juuretisepudi, reede õhtul panin leivataigna kerkima.
ju mul oli siis see algaja õnn, igatahes tuli mul võimas juuretis, tainas kerkis mis mühises ja leivad olid ka päris head.

(heldeke, ma ei teagi, kuidas \”keefir\” käändub 😀
vabandan kõigi asjatundjate ees!)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul keefiriga juuretise tegu ei õnnestunud.

aga kui tegin pool klaasi vett ja pool klaais rukkijahu, siis kolme päevaga oli ikka tõeline käärimine lahti läinud ja nüüdseks juba 5 korda leiba küpsetanud. Ja tõsi ta on, järjest parem leib tuleb. Muidugi siin mängib ka rolli kogemus. Link http://www.hot.ee/marikalkun/index.htm#Leivategu:

Minu tähelepanek on veel see, et ainult puhtast rukkijahust ei tule maitsev. Olen ostnud mingi segu, kus on mingi 8 protsenti nisujagu, kuid pärmi ei kasuta.

Ja minul oli 3 esimest leiba prügikasti jutt. Nii et kogemused, kogemused ja veel kord kogemused. Ja kannatust sama palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele ! 🙂

Kui ma tahan osta kellegi käest juuretist, kui palju see maksta võib üldse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 17:36; 14.12 21:00; 16.12 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi kuulsin, et Solarises müüakse juuretist. Ise pole vatamas käinud ja ega teakski, mis vahest seda otsida. Teab keegi sellest? Kas soovitate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 15:13; 17.12 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes seda juuretist nii väga müüb. Tegelt jah, poest ja ökopoest saab osta küll. Mina olen küll alati soovijatele tasuta andnud. Mis see paar spl vett-jahu ikka maksab. Kui tahad midagi vastu pakkuda, siis vii pakkujale nt kott rukkijahu või linnasejahu või tahvel ¨okolaadi vastutasuks. Asun Tartus, kui minu käest peaksid juuretist soovima 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks täna hommikul Järve selveri koridoris (seal on mingi jõululaat) müüdi juuretist. Mardilaadal müüdi ja Kristiine keskuse suitsuliha letis ka müüakse tihti. See maksab u 1.60-2 eur karbitäis (ca 150-200g).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sooviksin Tartus juuretist kui saaks selle kätte veel see nädal, hiljemalt laupäeval.. Briksu1@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kes seda juuretist nii väga müüb. Tegelt jah, poest ja ökopoest saab osta küll. Mina olen küll alati soovijatele tasuta andnud. Mis see paar spl vett-jahu ikka maksab. Kui tahad midagi vastu pakkuda, siis vii pakkujale nt kott rukkijahu või linnasejahu või tahvel ¨okolaadi vastutasuks. Asun Tartus, kui minu käest peaksid juuretist soovima ;)[/tsitaat]

Palun kirjuta mulle KellyEstoni@gmail.com , Olen 20-21 detsember Tartus,sooviksin hea meelega sinult juuretist. Ootan põnevusega oma esimest leivategu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 17:36; 14.12 21:00; 16.12 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tegin juuretise rukkipala leivast ja maapiimast mis oli hapuks läinud. leivad olid täiesti söödavad. aga rohkem praegu teha ei viitsi, minu jaoks liiga ajamahukas.suvel maal, pärisahjus proovin uuesti.:-)
opetuse sain siit
http://www.hot.ee/marikalkun/index.htm

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus saab juuretist osta kogu aeg Lõunakeskuse Taluturult.Karbitäis maksab 1.80.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Tallinnas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 15:13; 17.12 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas olen näinud Solarise toidupoes (saia-ja kondiitrileti juures on riiulis), ka Mustamäe tee Mahekaubamajas (oli vist nii selle nimi). Alati saab helistada ja kysida, et ei peaks ilmaaegu mööda linna jooksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Leivategu ! Juuretise mure.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.