Esileht Ilu Lekkekindlad aluspüksid (kuupesu) – millises poes müüakse?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 296 )

Teema: Lekkekindlad aluspüksid (kuupesu) – millises poes müüakse?

Postitas:
Kägu

Inimesed, lugege palun eelnevat teksti ning ärge tehke oma peades mõttetuid oletusi ega filosofeerige teemal “mis oleks, kui oleks…”. Selge sõnaga mitmel varasemal korralgi öeldud, et neid pükse kasutatakse nõrga või keskmise vooluse korral, mitte vererohkete päevade ajal. Ja pigem kasutataksegi neid pükse lekkimise kaitseks, mitte tervet gall0onit verd kinni pidama! Kas tõesti on nii raske ennast eelneva tekstiga kurssi viia või ongi siin mõni, kellel on tung kirjutada, süvenemata teemasse?

Sa pole vist ise teemat läbi lugenud. Siin on mitmed öelnud, et neil on neid miski 7 paari ja kasutavad tampoonide ja sidemete asemel. Ja et lekkekaitse ongi normaalne, mitte sinna sisse lörtsutamine.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suisa magister?! Jutu järgi vaadates, pigem nagu 8-klassiline külakool ja see ka veel pooleli jäänud. Mine nüüd ruttu tampooni vahetama, muidu saad veel hullema mürgituse. Tampoonikägu! ????

Katsu nüüd normaalne olla, nõme inimene. Mine lagasta oma pükstesse.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul enam päevi ei ole, aga kui need veel olid, siis olid need nii ülivererohked, et ma ei usuks iialgi, et ühed spetspüksid oleks midagi kinni pidanud.

Ilmselt oleksin need püksid omale ostnud, aga pigem ikka lisakaitseks sidemele ja tampoonile või mooncupile.

Inimesed, lugege palun eelnevat teksti ning ärge tehke oma peades mõttetuid oletusi ega filosofeerige teemal “mis oleks, kui oleks…”. Selge sõnaga mitmel varasemal korralgi öeldud, et neid pükse kasutatakse nõrga või keskmise vooluse korral, mitte vererohkete päevade ajal. Ja pigem kasutataksegi neid pükse lekkimise kaitseks, mitte tervet gall0onit verd kinni pidama! Kas tõesti on nii raske ennast eelneva tekstiga kurssi viia või ongi siin mõni, kellel on tung kirjutada, süvenemata teemasse?

Vabandust, ei saa aru, mis sulle minu kommentaarist jalgu jäi? Mina ei vaidlegi mitte millegi vastu. Kommenteerisin vaid enda seisukohalt, et mina poleks ainult nende pükstega hakkama saanud. Ehk siis, ilmselgelt väga tugeva verejooksu puhul tuleb kasutada ikka mingit päriskaitset ja püksid oleks vaid lisakaitseks. Ehkki, keegi eelnevalt kirjutas lausa rasvaselt:

“meie menstruatsioonipüksid on loodud asendama tampoone, menstruatsioonikuppe ja -patju

Menstruatsiooni aluspesu on mõeldud kasutamiseks päevade ajal ühekordsete sidemete ja tampoonide asemel.”

Nii et õpi ikka ise enne lugema, kui teiste kallal õiendad!

Absoluutselt mingil juhul ma ei laida seda toodet ja kui mul päevad oleks, siis ma kindlasti soetaks ka omale need püksid.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed, lugege palun eelnevat teksti ning ärge tehke oma peades mõttetuid oletusi ega filosofeerige teemal “mis oleks, kui oleks…”. Selge sõnaga mitmel varasemal korralgi öeldud, et neid pükse kasutatakse nõrga või keskmise vooluse korral, mitte vererohkete päevade ajal. Ja pigem kasutataksegi neid pükse lekkimise kaitseks, mitte tervet gall0onit verd kinni pidama! Kas tõesti on nii raske ennast eelneva tekstiga kurssi viia või ongi siin mõni, kellel on tung kirjutada, süvenemata teemasse?

Sa pole vist ise teemat läbi lugenud. Siin on mitmed öelnud, et neil on neid miski 7 paari ja kasutavad tampoonide ja sidemete asemel. Ja et lekkekaitse ongi normaalne, mitte sinna sisse lörtsutamine.

Imelik jutt. Et kui on side all või tampoon sees, siis nagu ei lörtsuta sinna või? Ega need sul ka igavesti verd ime. Samuti tuleb ennast pesta ja sidet või tampooni vahetada. Sama on ju nende pükstega. Vaheta kasvõi iga 15 minuti tagant, kes keelab. Mõnel on siin ikka ulme fantaasia, mis sunnib uusi ja uusi jaburusi välja mõtlema ja vaidlema. Tee nii, nagu oled teinud ja mida iganes, mida sa vaidled. Igaüks leiab omale ise õige mooduse. Kui sulle need püksid ei sobi või ei meeldi, siis keegi pole sind ju sundinud neid ostma ega kasutama. Ostavad ja kasutavad ikka need, kes neid oskavad kasutada. Ega igaüks ei peagi asjadest aru saama. Ja kui aru ei saa, mine lihtsalt oma eluga edasi, mitte ära püüa jõge teistpidi voolama panna.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul enam päevi ei ole, aga kui need veel olid, siis olid need nii ülivererohked, et ma ei usuks iialgi, et ühed spetspüksid oleks midagi kinni pidanud.

Ilmselt oleksin need püksid omale ostnud, aga pigem ikka lisakaitseks sidemele ja tampoonile või mooncupile.

Aga igaüks valibki kaitse vastavalt oma vajadustele – see, et sul on vererohked päevad ja pole võimalust neid nt vahetada ei tähenda, et teistel ka oleks või teistel pole võimalik. Tore on kui inimestel on valikuvõimalust vastavalt OMA soovidele, vajadustele ja eelistustele. Iga üks valib oma ja üks ei välista teist. See, et keegi kasutab lekkekindlaid püksikud ei tähenda, et ta neid ka kogu aeg kannak – vb mõni eelistab neid nt öösiti, kuna ei taha tampooni kasutada tšs ohu tõttu, teine kasutab sest tema verehulk (nt piraal vm pillid vmt) ei olegi nii suur, et oleks vaja rohkemat, kolmas kasutabki lekkekaitseks, neljas kasutab suure verejooksuga, aga on kodune ja saabki vahetada ja pesta jne.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks – need püksid on tihti väga imavad, kes ei ole kasutanud ei saagi aru. Tegelikult nt menstruaalanumat kasutades näen kui väike tegelikult mu 8h verekogus on, samal ajal sidemel või tampoonil see verekogus ei imendu üldse nii, vaid jääb pinnale ja vajabki tihedat vahetust. Samal ajal kui püksid päriselt imavad ja ei lirtsu kuskil. Pigem kogub rohkem nagu pampersi stiilis kui side.

Otseloomikult mõnel ongi väga vererohked päevad AGA keegi pole sundinud neid ka sel perioodil neid pükse kandma KUI see võimalik ei ole vahetamise ja hügieeni mõttes – see on aga ka neile võimalus ja tihti kasutaksegi lekkekaitseks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel inimesel ongi päevade ajal veritsus väike – või kasutataksegi terve päev alguses või lõpus ilma lisakaitseta. Kõik selle “rõveduse” te mõtlete lihtsalt ise enda peas juurde.

Milleks hargivahet ligastada, kui on olemas tampoon, mis hoiab keha puhta? Veidrad huvid ikka inimestel.

Loe, millega tampoone töödeldakse ja siis mõtle uuesti, kas sa ikka tahad endale seda kusagile limaskesta vastu tundideks jätta.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe, millega tampoone töödeldakse ja siis mõtle uuesti, kas sa ikka tahad endale seda kusagile limaskesta vastu tundideks jätta

Minul on ükskõik, millega töötletakse, ikka kasutan tampooni. Nagu joon juba ainult pudelivett 15 aastat. Mikroplast!!!!

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, aga alati pole ju võimalik neid pükse ikkagi kohe pesta, kui vahetate. Mis te siis korjate need verised püksid kuhugi kilekotti? Laote vanniservale kuivama? Mind tõesti huvitab, lekke vältimiseks võiks topelt tampoonidega kasutada küll. Aga ei kujuta ette neid haisvaid pükse kuskil pesemist ootamas.

Ma olen terve elu käsitsi pesu pesnud ja pesumasinat kasutavad ökokäod võivad ju oma seitset püksikut pesta. Seda ikka jaksavad.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe, millega tampoone töödeldakse ja siis mõtle uuesti, kas sa ikka tahad endale seda kusagile limaskesta vastu tundideks jätta

Minul on ükskõik, millega töötletakse, ikka kasutan tampooni. Nagu joon juba ainult pudelivett 15 aastat. Mikroplast!!!!

No aga kasutagi siis, mida tahad, mida sa teiste kallal õiendad, kui sulle endale mitte midagi öelda ei või. Sul on mingi häire või?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe, millega tampoone töödeldakse ja siis mõtle uuesti, kas sa ikka tahad endale seda kusagile limaskesta vastu tundideks jätta

Minul on ükskõik, millega töötletakse, ikka kasutan tampooni. Nagu joon juba ainult pudelivett 15 aastat. Mikroplast!!!!

Kuule, sul endal ju veelgi haigemad kiiksud küljes, kui meiesugustel nn ökomuttidel. Täiesti haige tegelane. Ainuüksi lõik lausest “joon juba ainult pudelivett 15 aastat” viitab mingile psüühilisele häirele või snobismile. Käid külas ka oma lutipudel kaasas, millest vett imeda? Mikroplasti ei karda aga puhtast veest mürgitust kardad saada? Päris hea nali, tampoonikägu! 😀

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga kasutagi siis, mida tahad, mida sa teiste kallal õiendad, kui sulle endale mitte midagi öelda ei või. Sul on mingi häire või?

Mina polnud see, kellega vaidlesid, kuid tampooni ümbris nagu väidad puudutab meid kõiki, kes tampooni kasutavad ja tundsin puudutatuna. Kõik surene ära nagunii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, sul endal ju veelgi haigemad kiiksud küljes, kui meiesugustel nn ökomuttidel. Täiesti haige tegelane. Ainuüksi lõik lausest “joon juba ainult pudelivett 15 aastat” viitab mingile psüühilisele häirele või snobismile. Käid külas ka oma lutipudel kaasas, millest vett imeda? Mikroplasti ei karda aga puhtast veest mürgitust kardad saada? Päris hea nali, tampoonikägu! ????

Ma ei käigi külas. Pole kraanivett joonud juba 15a. Snobism my ass. See on harjumus. Ei suhtu kraanivette halvasti, kuid ei joo seda.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga kasutagi siis, mida tahad, mida sa teiste kallal õiendad, kui sulle endale mitte midagi öelda ei või. Sul on mingi häire või?

Mina polnud see, kellega vaidlesid, kuid tampooni ümbris nagu väidad puudutab meid kõiki, kes tampooni kasutavad ja tundsin puudutatuna. Kõik surene ära nagunii.

https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/toksilise-soki-sundroom/ˇ

Mõned inimesed surevad eluajal ka sellesse, teised kaotavad nt jala või jalad jne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga kasutagi siis, mida tahad, mida sa teiste kallal õiendad, kui sulle endale mitte midagi öelda ei või. Sul on mingi häire või?

Mina polnud see, kellega vaidlesid, kuid tampooni ümbris nagu väidad puudutab meid kõiki, kes tampooni kasutavad ja tundsin puudutatuna. Kõik surene ära nagunii.

https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/toksilise-soki-sundroom/ˇ

Mõned inimesed surevad eluajal ka sellesse, teised kaotavad nt jala või jalad jne.

Ma vahetan iga 2t tagant, mitte 4-6, mis see lubatud ongi pakendil. Olgu öeldud, et ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid ja ei tõmba kuivaks, kasutan mini. Öösel sidet. Mis veel?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingid cupid mulle ei sobigi ja püksid ka mitte, see ei tähenda, et halvustan. Kuid ilmselt cupitajad hoiavad kauem sees. Nii et ma ei muretse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga kasutagi siis, mida tahad, mida sa teiste kallal õiendad, kui sulle endale mitte midagi öelda ei või. Sul on mingi häire või?

Mina polnud see, kellega vaidlesid, kuid tampooni ümbris nagu väidad puudutab meid kõiki, kes tampooni kasutavad ja tundsin puudutatuna. Kõik surene ära nagunii.

https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/toksilise-soki-sundroom/ˇ

Mõned inimesed surevad eluajal ka sellesse, teised kaotavad nt jala või jalad jne.

Ma vahetan iga 2t tagant, mitte 4-6, mis see lubatud ongi pakendil. Olgu öeldud, et ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid ja ei tõmba kuivaks, kasutan mini. Öösel sidet. Mis veel?

Keegi ei sunnigi sind midagi muud kasutama – vaid valgustatakse miks inimesed on otsustanud teistuguste lahenduste kasuks – mis iganes põhjusel. Tampoon ei ole “õigem” kui muu vahend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei sunnigi sind midagi muud kasutama – vaid valgustatakse miks inimesed on otsustanud teistuguste lahenduste kasuks – mis iganes põhjusel. Tampoon ei ole “õigem” kui muu vahend.

Sa pead idioodiks või? Tampoon pole õigem, kuid tuua TSS näidet siia on kohatu. Sama kohatu on öelda pükste kohta ligane ja halvustada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe, millega tampoone töödeldakse ja siis mõtle uuesti, kas sa ikka tahad endale seda kusagile limaskesta vastu tundideks jätta.

Loomulikult tahan. Mulle meeldib olla puhas ja kuiv, sidemeid ei kasuta iial. Tervis korras. Ei tee need tampoonid küll midagi halba.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei sunnigi sind midagi muud kasutama – vaid valgustatakse miks inimesed on otsustanud teistuguste lahenduste kasuks – mis iganes põhjusel. Tampoon ei ole “õigem” kui muu vahend.

Sa pead idioodiks või? Tampoon pole õigem, kuid tuua TSS näidet siia on kohatu. Sama kohatu on öelda pükste kohta ligane ja halvustada.

Miks kohatu? Võimalik, et inimene, kes just pükste kasuks on otsustanud on tšs ohu üle elanud ja enam ei julge riskida? Ehk see on ju ainult tervitatav, et valikuid, mida kasutada on tunduvalt rohkem vastavalt isiklikkele eelistustele ja vajadustele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul enam päevi ei ole, aga kui need veel olid, siis olid need nii ülivererohked, et ma ei usuks iialgi, et ühed spetspüksid oleks midagi kinni pidanud.

Ilmselt oleksin need püksid omale ostnud, aga pigem ikka lisakaitseks sidemele ja tampoonile või mooncupile.

Aga igaüks valibki kaitse vastavalt oma vajadustele – see, et sul on vererohked päevad ja pole võimalust neid nt vahetada ei tähenda, et teistel ka oleks või teistel pole võimalik. Tore on kui inimestel on valikuvõimalust vastavalt OMA soovidele, vajadustele ja eelistustele. Iga üks valib oma ja üks ei välista teist. See, et keegi kasutab lekkekindlaid püksikud ei tähenda, et ta neid ka kogu aeg kannak – vb mõni eelistab neid nt öösiti, kuna ei taha tampooni kasutada tšs ohu tõttu, teine kasutab sest tema verehulk (nt piraal vm pillid vmt) ei olegi nii suur, et oleks vaja rohkemat, kolmas kasutabki lekkekaitseks, neljas kasutab suure verejooksuga, aga on kodune ja saabki vahetada ja pesta jne.

Õige! Ja ei saa aru, mille vastu sa haugud? Mina rääkisin vaid iseenda vaatepunktist, mitte kogu maailma naiste eest. Ehk siis, tahtsin öelda, et mitte alati ja mitte kõikide naiste puhul ei kehti üks ja ainus…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige! Ja ei saa aru, mille vastu sa haugud? Mina rääkisin vaid iseenda vaatepunktist, mitte kogu maailma naiste eest. Ehk siis, tahtsin öelda, et mitte alati ja mitte kõikide naiste puhul ei kehti üks ja ainus…

Aga sa halvustad ju – sa ei usu väitega – sa ei tea, sa pole kursis, sa pole proovinud. St sa tuled siia teemasse teiste valikuid maha tegema ja õigustama mingeid muid ja enda valikuid.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks kohatu? Võimalik, et inimene, kes just pükste kasuks on otsustanud on tšs ohu üle elanud ja enam ei julge riskida? Ehk see on ju ainult tervitatav, et valikuid, mida kasutada on tunduvalt rohkem vastavalt isiklikkele eelistustele ja vajadustele.

Kohatu, sest mähkmepõletik ei teki ka, kui tihti mähkmeid vahetada. Ma ei tea, kas see tõde on. Ja kui kasutatakse pille, siis loomulikult on vähem verd ja tampooni tuleb kauem sees hoida.

Ei taha enam sel teemal vestelda, äkki polegi seotud kasutamisajaga. Olen lõpetanud. Vahet pole, kui võitsid kakluse, mina ei taha enam vaielda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks kohatu? Võimalik, et inimene, kes just pükste kasuks on otsustanud on tšs ohu üle elanud ja enam ei julge riskida? Ehk see on ju ainult tervitatav, et valikuid, mida kasutada on tunduvalt rohkem vastavalt isiklikkele eelistustele ja vajadustele.

Kohatu, sest mähkmepõletik ei teki ka, kui tihti mähkmeid vahetada. Ma ei tea, kas see tõde on. Ja kui kasutatakse pille, siis loomulikult on vähem verd ja tampooni tuleb kauem sees hoida.

Ei taha enam sel teemal vestelda, äkki polegi seotud kasutamisajaga. Olen lõpetanud. Vahet pole, kui võitsid kakluse, mina ei taha enam vaielda.

Ei vaidle, selgitan. Tampooni kasutamine sh pikaaegne seeshoidmine, liiga imava tampooni kasutamine väikese verejooksuga suurendavad tšs ohtu, kuid see ei ole kindlasti ainus ohutegur. Tegelikult on väike võimalus selle tekkeks ka mitte tampoonikasutajatel, aga see on ca 10% vs 90%. Tegu ei ole väga esineva ohuga, aga samas pole kellegi teise asi nt halvustada kui kellelegi on see oht olnud ja/või otsustanud nt selle pärast mitte kasutada.

Õige! Ja ei saa aru, mille vastu sa haugud? Mina rääkisin vaid iseenda vaatepunktist, mitte kogu maailma naiste eest. Ehk siis, tahtsin öelda, et mitte alati ja mitte kõikide naiste puhul ei kehti üks ja ainus…

Aga sa halvustad ju – sa ei usu väitega – sa ei tea, sa pole kursis, sa pole proovinud. St sa tuled siia teemasse teiste valikuid maha tegema ja õigustama mingeid muid ja enda valikuid.

Ilma midagi proovimata on kerge liialdada ja su seisukohad on puhalt arvamusel mitte millestki. Sa lihtsalt arvad, et need ei ima. Nagu mõne teine arvab, et need kindlasti lirtsuvad. Nagu on erinevaid tampooni ja sidemete tootjaid ja väga erineva imavuse ja kvaliteediga on täpselt sama moodi nende pesudega – erinevad tootjad, erinevad mudelid, erinevad tehnoloogiad-materjalid, erinevad imavused.

Kui keegi ei saa mingil põhjusel tupesiseseid vahendeid kasutada siis püksid tegelikult erinevalt väga imavatest sidemetest ei ole üldse nii mähkmed, ei krõbise, ei liigu paigast. Veri ei jää kuskile pinnale nagu sidemel ja jaotub ühtlasemalt, ei liigu paigast jne.

Vaikselt hakat hakatakse justkui laialdasemalt anumaid ka mõistma, algselt oli ju ka nii jube, et kõik verine, kus käid selle verega, pead sõrmi enda sisse panema jne. Tegelikult, kes kasutama on hakanud ja asja käppa saanud (et ilusti paigas ja ei lekiks) on oma mõttemaailma muutnud.

Ja see kisa vere ümber on ka eriti veider – laste püksmähkmete teemas (neid ju pestakse samamoodi) küll sellist iuutamist ja väkitamist ei märka ja sinna tehakse ju nii piss kui kaka. Veri on justkui järsku hullem pesta või asjatada?!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga kasutagi siis, mida tahad, mida sa teiste kallal õiendad, kui sulle endale mitte midagi öelda ei või. Sul on mingi häire või?

Mina polnud see, kellega vaidlesid, kuid tampooni ümbris nagu väidad puudutab meid kõiki, kes tampooni kasutavad ja tundsin puudutatuna. Kõik surene ära nagunii.

https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/toksilise-soki-sundroom/ˇ

Mõned inimesed surevad eluajal ka sellesse, teised kaotavad nt jala või jalad jne.

Ma vahetan iga 2t tagant, mitte 4-6, mis see lubatud ongi pakendil. Olgu öeldud, et ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid ja ei tõmba kuivaks, kasutan mini. Öösel sidet. Mis veel?

Ma tegelikult vihjasin üldse sellele, et tampoone pleegitatakse kloriiniga ja ega see seal täiesti välja ei tule. Ja mingeid muid kahtlasi kemikaale on seal veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see kisa vere ümber on ka eriti veider – laste püksmähkmete teemas (neid ju pestakse samamoodi) küll sellist iuutamist ja väkitamist ei märka ja sinna tehakse ju nii piss kui kaka. Veri on justkui järsku hullem pesta või asjatada?!

Pestakse, wtf? Hulluks olete läinud, ökomökod?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see kisa vere ümber on ka eriti veider – laste püksmähkmete teemas (neid ju pestakse samamoodi) küll sellist iuutamist ja väkitamist ei märka ja sinna tehakse ju nii piss kui kaka. Veri on justkui järsku hullem pesta või asjatada?!

Pestakse, wtf? Hulluks olete läinud, ökomökod?

Korduvkasutatavaid mähkmeid  pestakse jah. Sul on mingi foobia või maania? Tundub sedamoodi igatahes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas käib hirmus kaklemine, aga palun, püksikäod, andke mulle praktilist nõu hoopis. Ma pole neid pükse kasutanud, sest ei kujuta ette, kuidas see minu menstruatsiooni puhul praktikas toimuks.

Esiteks, mitu paari pükse teil on ja kui olete nt 8 h tööl, kas võtategi mitu varupaari kaasa ja vahetate ning viite selles spetsiaalses püksikotis koju pessu? Mul peaks neid igavene ports olema, et täiesti tampoone ja sidemeid asendada.

Teiseks, kui te neid kodust väljaspool ei vaheta, kas siis pärast wc-s käimist tõmmatakse püksid koos seal sisalduva kraamiga üles tagasi? Küsin sellepärast, et ei tule ju ainult verd, vaid ka limaskesta tükke. Vähemalt minu emakas käitub nii, et suurem verejooks ja kõhuvalu toimub alati siis, kui on vaja suuremaid nö klompe välja visata. Kui kannan sidet, tunnen konkreetselt tüki liikumist ja tean, et nüüd tuleb vahetama minna. Tampooniga tekib selline raske tunne, mis ennustab, et peatselt hakkab tampoon lekkima ja jälle, märguanne, et tuleb vahetada. Limaskesta tükid ei imendu ju pükste sisse ja täiesti välistatud on, et jalutan nendega päev otsa ringi.

Ehk siis mina peaks vahetama ikkagi neid iga kord. Aga tunnistan ausalt, mind ei köida eriti mõte kiskuda asutuse ühisvetsus jalast kingad, sukkpüksid/teksad ja siis aluspesu vahetada. Kas sealt tõesti midagi nö tagasi ei valgu u nagu Alwaysi reklaamis kohe? Või siiski tuleb kasutatud püksid eemaldada ettevaatlikult, nii et verine osa vastu jalgu ei puutuks, muidu on oht end määrida. Nagu öeldud, limaskestatükid ka…

Ma tean, et naised ja nende menstruatsioonid on erinevad, aga püksitootjad reklaamivad end küll nagu sobiks kõigile kogu aeg ja igal pool. Kui siin on keegi, kelle päevad on umbes nagu minul ja te ei ole kodune, siis kuidas neid pükse kasutate?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Limaskestatükke kui see oht on saab ju püksipinnalt wc paberiga eemaldada.

Kui tõesti huvi pakub võta alguses üks-kaks paari – proovi näiteks nädalavahetusel kodus ja/või öösel.

Pükste eemaldamien pole keeruline aga igaks juhuks võib jah jälgida, et vastu jalgu ei vea. St eemaldad püksid nt väljaspoolt nö jalgevahest hoides kokku murdes, mitte ei tõmba mööda kintsukülgi pükse maha. Kui võimalik juba kott ja varupüksid vetsu kaasa võtta on võimalik ka igaks juhuks niisked salvrätid kaasa võtta.

Aga pükse peakski mitu paari olema, keskmiselt ütleks ikka, et 4 paari päeva kohta ja sellest olenevalt kui tihti pesta – kuivatada korrutada palju veel peaks olema. St esialgne kulu on suurem – nagu laste korduvkasutavatel mähkmetel. Aga hinnas peaks siiski tampoonite ja sidemete arvelt võit tulema. Menstruaalanuma ees võimalik, et mitte. Aga paljude jaoks on pigem keskkonnasäästlikus (tootmine+lagunemine) ja enesetunde ehk eelistuse eelis, mitte niiväga hind.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegelikult vihjasin üldse sellele, et tampoone pleegitatakse kloriiniga ja ega see seal täiesti välja ei tule. Ja mingeid muid kahtlasi kemikaale on seal veel.

No ja mina vastasin, et joon pudelivett ja tean, mida see ilmselt tervisega on teinud. Kodus olles võib kasutada sidemeid, aga väljas käies ei saa, on ebamugav. Mooncup mulle ei sobi, kardan, et ei saa kätte (foobia) või rebestab hüümeni. Muud varianti pole ja ilmasambaks ei jää keegi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 296 )


Esileht Ilu Lekkekindlad aluspüksid (kuupesu) – millises poes müüakse?