Esileht Kodunurk Lemmik kotleti retsept

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Lemmik kotleti retsept

Postitas:
Kägu

Tere!
millise retsepti järgi teete kotlete, mis tulevad mahlased? Ise teen neid nii harva ja siis olen kasutanud ühest vanemast nõukaaegsest kokaraamatust leitud retsepti saiaga. Aga vist on ka muid variante, kartuliga, peediga.

Palun, kallid kodukokad, jagage oma mahlase kotleti saladusi võhikuga!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti klassika:

hakkliha

muna

hapukoor või majonees või mõlemad

sinep

mädarõigas

sibul

saia asemel kasutan mingisuguseid helbeid, kaera, riisi vms, leotan koos muna jm mandiga enne pehmeks

sool, pipar

Kõike tundejärgi ja ja valmis 🙂

Paneerin üldiselt jahuga, vahel ka riivsaiaga

Lisandiks võid ka midagi panna, kui soovi on, mina teen soolaseenetega sageli

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pooleks sea -ja veisehakkliha, sai, sibul, sool, pipar. Kõik. Paneerin riivsaiaga.

Saiast ei pigista kõike vett välja. Pigistan kõik korralikult läbi, seisab nii tund aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisa suvekõrvitsat mahlasususe saavutamiseks.

Me lihaga kotlette ei tee ja retsepte ka eriti ei jälgi. Köögikombaini läheb kindlasti alati paar küüslauguküünt ja sibul no ja siis vastavalt sellele kas tuleb suvekõrvitsakotlet või kalakotlet. Kõvasti maitseaineid. Peedikotleti ei armasta, aga mehele teen mõnikord.

Kui paneerin siis kasutan tihti tšilliseid maisikrõpse, need mul eelenvalt purustatuna topsi pandud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sinep

mädarõigas

See on…milline klassika? Sinu isiklik? Mul on hunnik eesti- ja nõukaaegseid kokaraamatuid, mitte üheski pole neid koostisosi märgitud.

Mina kasutan kotletimassis kas riivitud kartulit (nii toores, kui keedukartul( või lusikatäis tärklist. Tärklus seob niiskust ja ei lase mahladel praadimise ajal välja voolata. Samamoodu ju “paneeritakse” külmunud marju koogi peal, et need katki ja lõhki ei läheks.

Sagedamini teen kana-, aedvilja- või makranuudli kotlette. Valmis hakkliha ei kasuta, liha hakin/taon lihakirvega ise peenikeseks. Hakklihamasinast tulnud mass on minu jaoks liiga “sile”. Eelistan pisut tükilisemat tekstuuri.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitab ka see kui praadida kuumal pannil, nagu lihagagi, et paneb mahlad kinni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisa suvekõrvitsat mahlasususe saavutamiseks.

Me lihaga kotlette ei tee ja retsepte ka eriti ei jälgi. Köögikombaini läheb kindlasti alati paar küüslauguküünt ja sibul no ja siis vastavalt sellele kas tuleb suvekõrvitsakotlet või kalakotlet. Kõvasti maitseaineid. Peedikotleti ei armasta, aga mehele teen mõnikord.

Kui paneerin siis kasutan tihti tšilliseid maisikrõpse, need mul eelenvalt purustatuna topsi pandud.

See kööguvili on suvikõrvits. Nii nagu on talivili või talisibul, mitte talvesibul.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pooleks sea -ja veisehakkliha, sai, sibul, sool, pipar. Kõik. Paneerin riivsaiaga.

Saiast ei pigista kõike vett välja. Pigistan kõik korralikult läbi, seisab nii tund aega.

Mina saia ei kasuta, paisutan kuivikupuru v riivsaia kohvikoores v piimas ja sisan selle tainale. Umbes hapukoore paksune koostis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mahlase kotleti võti on, nagu ka eespool juba kirjutati – ei pigista vett saiast välja. Läheb koos vedelikuga. Muna ei pane, korralikult läbi sõtkuda, kuni enam käte külge ei jää. Voolid õige kujuga, enne tegin nii, et voolisin munad ja vajutasin pannil laiaks – aga nii kaotab vedelikku palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sinep

mädarõigas

See on…milline klassika? Sinu isiklik? Mul on hunnik eesti- ja nõukaaegseid kokaraamatuid, mitte üheski pole neid koostisosi märgitud.

Mina kasutan kotletimassis kas riivitud kartulit (nii toores, kui keedukartul( või lusikatäis tärklist. Tärklus seob niiskust ja ei lase mahladel praadimise ajal välja voolata. Samamoodu ju “paneeritakse” külmunud marju koogi peal, et need katki ja lõhki ei läheks.

Sagedamini teen kana-, aedvilja- või makranuudli kotlette. Valmis hakkliha ei kasuta, liha hakin/taon lihakirvega ise peenikeseks. Hakklihamasinast tulnud mass on minu jaoks liiga “sile”. Eelistan pisut tükilisemat tekstuuri.

Ju siis isiklik jah, aga vanaema juba lisas törtsu sinepit ja mädarõigast, ma ei teadnud et see nii haruldane on, sest ühegi retsepti järgi pole kunagi teinud. Aga väga hea, kui esimest korda kuuled ja kuskil raamatus ka kirjas pole, saangi originaalne olla 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te räägite hakk-kotlettidest?
Tulin just teemat vaatama naturaalse kotleti pärast, et kuidas see mahlane jätta (juigi vasikaliha ise on õrn, siiski vahel jäävad mul kotletid kuidagi tuimaks), aga näen, et hoopis hakkliha teema.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te räägite hakk-kotlettidest?

Tulin just teemat vaatama naturaalse kotleti pärast, et kuidas see mahlane jätta (juigi vasikaliha ise on õrn, siiski vahel jäävad mul kotletid kuidagi tuimaks), aga näen, et hoopis hakkliha teema.

Aga miks peaks praetud lihalõiku kotletiks nimetama? Eesti keeles mõeldakse kotleti all ikka hakklihast valmistatud pätsikest üldjuhul 🙂

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te räägite hakk-kotlettidest?

Tulin just teemat vaatama naturaalse kotleti pärast, et kuidas see mahlane jätta (juigi vasikaliha ise on õrn, siiski vahel jäävad mul kotletid kuidagi tuimaks), aga näen, et hoopis hakkliha teema.

Aga miks peaks praetud lihalõiku kotletiks nimetama? Eesti keeles mõeldakse kotleti all ikka hakklihast valmistatud pätsikest üldjuhul ????

Mis mõttes “miks peaks”? Sa nimetad eesti keeles pitsat ka pitsaks, mitte lahtiseks pirukaks ja makaronitooteid pastaks, eks? Kui kondiga seljatükki lõik on kotlet, siis ta on. Nõukaajal moondus ta jah karbonaadiks, muu maailm, k.a Eestis, teatakse seda siiski naturaalse kotleti nime all.
Hakk-kotlet on selle sinu “mõeldakse ikka” toote konkreetne nimetus.

Ja kuna siin räägitakse hakkliha tootest, siis teema pole mulle.
Kena päeva!

+1
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oo! Siin juba palju häid mõtteid, aitäh vastajatele! Kas keegi ka täpset retsepti viitsiks jagada? Või teetegi pigem silma järgi?
(guugeldada oskan muidugi ise ka, aga ausalt, see valik on väga kirju).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen silma järgi. Riivin sisse, mida parasjagu on – suvikõrvitsat, peeti, kartulit (muidugi mitte korraga), vahel panen seeni, vahel hapukoort ja riivjuustu, saia kasutan harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes “miks peaks”? Sa nimetad eesti keeles pitsat ka pitsaks, mitte lahtiseks pirukaks ja makaronitooteid pastaks, eks? Kui kondiga seljatükki lõik on kotlet, siis ta on. Nõukaajal moondus ta jah karbonaadiks, muu maailm, k.a Eestis, teatakse seda siiski naturaalse kotleti nime all. Hakk-kotlet on selle sinu “mõeldakse ikka” toote konkreetne nimetus.

Meie vestlus toimub Eesti, mitte “muu maailma” kontekstis. Eesti kõnekeelne “kotlet”, kui pole täpsustatud, et hakk-, kala- või naturaalne, tähistab just hakklihast toodet.

https://et.wikipedia.org/wiki/Kotlet

http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=kotlet

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viil saia piimaga likku ja laiali lammutada. Hakkliha, muna, sorts õli, sool, lihamaitseaine. Kõik segada. Midagi ei riivi ega paneeri. Märgade kätega voolin väikesed pätsid ja pannile, kuni seest küpsed. Lastele väga maitsevad (lastele meeldivadki lihtsad asjad) ja teevad samasuguseid ise ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sea-ja veisehakkliha pooleks, saia ei kasuta aga riivin kotletitaignasse peene riiviga kas porgandit või nuikapsast. Kindlasti sibulat, küüslauku ja hapukoort, muna, maitseks soola ja pipart. Ei paneeri, praen kuumal pannil. Jäävad mahlased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes “miks peaks”? Sa nimetad eesti keeles pitsat ka pitsaks, mitte lahtiseks pirukaks ja makaronitooteid pastaks, eks? Kui kondiga seljatükki lõik on kotlet, siis ta on. Nõukaajal moondus ta jah karbonaadiks, muu maailm, k.a Eestis, teatakse seda siiski naturaalse kotleti nime all. Hakk-kotlet on selle sinu “mõeldakse ikka” toote konkreetne nimetus.

Meie vestlus toimub Eesti, mitte “muu maailma” kontekstis. Eesti kõnekeelne “kotlet”, kui pole täpsustatud, et hakk-, kala- või naturaalne, tähistab just hakklihast toodet.

https://et.wikipedia.org/wiki/Kotlet

http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=kotlet

No selge! Sa mine siis lahtist pirukat ja põletatud kreemi sööma.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oluline on, et oleks vedelikku kotleti taignas, siis jääb mahlane, kas piim, vesi või puljong. Aga ei teegi retsepti järgi, kuid enam ei tee puhtalt lihast, lisan ka peeti, porgandit, suvikõrvitsat jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsisin töö juurest koka käest, et kuidas tal alati nii mahlased kotletid on. Paneb vett lihtsalt hulka. Ma ise alati tegin nii: saiaviilud piimaga likku, paar muna, 50/50 hakkliha, hapukoort, soola, pipart. Nüüd panen saia veega likku, piima eipanegi, ja vett tsipa ikka rohkem.  Segan ja loobin hoolega, et kõik komponendid ilusti seguneks ja liharasv nad seoks ja siis kuumale pannile.  Nüüd hoopis mahlasemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saia kindlasti ei pane ja ei paneeri samuti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kotletitainasse käib alati kodujuust – see annab ka mahlasust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja unustasin lisamata, et saia ma ei pane kunagi ja ei paneeri ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen nii, nagu vanaema ja emagi. Kvaliteetne hakkliha määrab kõige rohkem, parimad kotletid tulevad segu (loom+siga) või seahakklihast, aga siis ei tohi liiga rasvane (pekine) seahakkliha olla, vaid heast lihast. Lisan natuke saia (pudistan kuivalt sisse), ülipeeneks hakitud sibulat, muna, veidi hapukoort, soola ja pipart, törtsu tavalist vett. Hästi natuke võib lisada muskaati. Avastasin ka, et sulatatud juust ja riivjuust teevad kotletid eriti maitsvaks ja tekstuurilt kreemjamaks, nüüd enamasti panen neid, kui on. Teen väikesed lamedapoolsed kotletid ja praen kuumal pannil, mulle meeldivad hästi krõbedad, seest mahlased kotletid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka saia ega riivsaia sisse ei pane.
Teen koguseliselt silma järgi.

-Sea ja veisehakkliha segu
-Muna
-Sool, pipar
-Peeneks hakitud sibul ja küüslauk(kombainiga, jääb nagu püree)
-Vesi(külm, 1kg hakkliha kohta ca 2 suuremat supilusikat)
-Vahel panen sisse ka peeneks riivitud porgandit või suvikõrvitsat.
Minu arvates just see kombainiga peeneks lastud sibul annab piisavalt mahlasust.
Ja muidugi praadimine on ka tähtis. Kuum pann paneb mahlad kinni.

Peeti kasutan siis, kui teen Lindströmi kotlette. Siis läheb riivitud keedukartul sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USA Meisterkokas tehti lihapalle tomatikastmes ja üks paneeris riivsaias ning sai kohe kohtumikult märkuse, et nii tehakse kotlette. Seega klassikaline kotlett on alati paneeritud, kuid see ei tähenda et ei võiks teha teisiti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pooleks sea -ja veisehakkliha,

riivsaisai, sibul, muna

hästi peeneks hakitud marineeritud kurk või kappari,

maitse järgi soola ja pipart.

Küpsetan kõik korrga suurel pannil ahjus ja ilma igasuguse rasvaineta. Kotletid jäävad mõnusad mahlased.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küpsetan kõik korrga suurel pannil ahjus ja ilma igasuguse rasvaineta. Kotletid jäävad mõnusad mahlased

Küpsetan tihti ahjus,  aga muffinipannis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad väga kanahakkliha-kodujuustu kotletid!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Kodunurk Lemmik kotleti retsept