Esileht Kodunurk Lemmik supp

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Lemmik supp

Postitas:

Üks hästi kiire, lihtne ja hea supp /eriti kui on korralik kanapuljong võtta/ on hiina egg drop soup ehk munasupp. Lihtsalt kuuma puljongisse valad lahtiklopitud muna ja natuke aega ei sega, jäävad supi sisse munahelbed. https://toidutare.ohtuleht.ee/936381/hiina-munasupp (ei ole kasutanud ei saket ega maisitärklist, lihtsalt ingveriga puljong ja muna).

Ja kalasuppi teen hautatud porruga: https://toidutare.ohtuleht.ee/921564/koorene-kalasupp mõnikord võib kasutada koort, mõnikord mitte ja porrut hästi palju ja pehmeks ja magusaks hautada.
Muidu tavalised seljanka ja borsh juhivad edetabelit.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga maitseb hernesupp ja rassolnik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koorene lõhesupp
Kõrvitsapüreesupp juustu, vahukoore ja tšilli või ingveriga
Seenepüreesupp merevaiguga

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole üldse supisõber, lapsepõlvekodus eriti suppi ei tehtud ja nii seostub supp peamiselt koolisööklaga.

Suppi siiski teen vahel, lapsele meeldib ja sõbrad ka vahel nõuavad.

Korralik puljong peab olema, puljongi keedan ise.
Hooajal teen borši, peeti panen rohkem ja liha võiks ka palju olla.
Frikadellisupi jaoks peavad frikadellid kindlasti olema tehtud veisefileest ja praetud sibulaga.
Kanasupi sisse lähevad kindlasti võis kuumutatud porgandid.
Lapse lemmik on roheline lögasupp- puljongis keedetud spinat, kartul ja sibul. Püreestan ära ja lisan koort ja valget pipart. Serveerin tilga extra virgin oliiviõliga. Enda taldrikusse panen veel kitsejuustu. Käib kah aga lapsele väga maitseb ja sõbrad ka pidevalt küsivad.
Kuna ostan tavaliselt terve lõhe, siis koorene lõhesupp on ka vahel menüüs.
Hooajal teen palju salmorejot ja garpachot. Kuidagi on vaja need ämbritäied tomateid ära süüa.
Igasuguseid kapsa- ja köögiviljasuppe üldse ei salli. Idamaised supid on ok aga ise ei viitsi teha.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seljanka, kana-klimbi (ema oskab, mina ei), peedi ja munaga külmsupid meeldivad ka, koorene kalasupp tursa ja krevettidega, ramen, tai supid, see prantsuse sibula oma ka.

nii et neid on palju. borš samas eriti ei maitse ega ka rassolnik.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 18:39; 15.09 21:54; 21.09 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hartšo, seda võimalusel gruusia restoranis või mujal, kus pakutakse, ikka tellin. Endale on lambaliha tundmatu maa, seega ei eksperimenteeri ise.
Muidu mulle väga meeldivad tõesti igasugused supid, põhimõtteliselt kõik siin mainitud. Üldse ei pirtsuta, seni kui piima sees ei ole 😀

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läätsesupp tomati ja kookospiimaga, paju ingverit ja küüslauku sisse – talvine toit. Siis puravikusupp – puravikud kas metsast või külmutatult, vahukoor, seenepuljong, püreestad, maitsestad. Jääb hea teraline. Viskan ise võis praetud kukeseeni ka peale.
Hapukapsasupp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreeka kapsasupp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooajal teen palju salmorejot ja garpachot. Kuidagi on vaja need ämbritäied tomateid ära süüa.

Sa mõtled ikka gazpachot, eks?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.09 14:34; 08.09 10:56; 08.09 15:17; 15.09 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on Kreeka kapsasupp?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 18:39; 15.09 21:54; 21.09 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on Kreeka kapsasupp?

https://www.mastercook.com/app/Recipe/WebRecipeDetails?recipeId=19694093

https://international-vegan.com/recipe/greek-cabbage-soup/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.09 21:12; 16.09 07:58; 20.09 12:00; 21.09 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kanasupp (klimpideta),
frikadellisupp,
kalasupp.
Kõik ise tehtud korralikust puljongist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihkan suppe.

Ma kõiki suppe ei vihka, küll aga ma võin väga kergesti lausa oksendama hakata kui pean viibima samas ruumis siin taevani kiidetud piima-köögiviljasupiga. See pole isegi mingi lihtne karjatus, et vihkan piima-köögivilja suppi, vaid ma tõepoolest ei talu selle haisugi, visuaalist rääkimata. Teiste piima(ste)suppide peale otse okserefleksi ei teki, aga ega ma neid ei söö küll.

Suppidest ma teen ise kõige sagedamini guljašisuppi, ühepajatoitu ja borši erinevates versioonides (värske kapsa, hapukapsa) ja suurte tükkidega selget kalasuppi.

Püreesupid mulle üldse ei meeldi, kõige lähedasem asi püreesupile, mida ma söön, on hernesupp ????

Restoranides müüdavatest suppidest meeldivad aasia ja jaapani vürtsikad selge puljongiga supid ja seljanka pole ka peaaegu kunagi alt vedanud, et üldse ei kõlbaks süüa.

Tundud inimene, kes peolauas kõigile kõva häälega teavitab mida tema ei söö.
Jube kontingent ????????

Mina leidsin kuni selle kommentaarini kaks rahulikku postitust piima-aedvilja supi kohta. Perekooli liialdustele kinnitust saades tean nüüd, et see tähendab “taevani kiitmist”.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 14:25; 19.09 06:38; 19.09 06:41; 19.09 06:43; 19.09 14:11; 20.09 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ülejäänud 365 päeva- ei-ei-ei.

Igal neljandal aastal teed seda suppi?

Arvutamise ja kalendri tundmisega raskused, mis teha.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 14:25; 19.09 06:38; 19.09 06:41; 19.09 06:43; 19.09 14:11; 20.09 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piima-köögiviljasupp

Sparglid ja kana heas puljongis

Miks seda head on eraldi vaja rõhutada? Kas keegi sööb nimme halba puljongit?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 14:25; 19.09 06:38; 19.09 06:41; 19.09 06:43; 19.09 14:11; 20.09 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piima-köögiviljasupp

Sparglid ja kana heas puljongis

Miks seda head on eraldi vaja rõhutada? Kas keegi sööb nimme halba puljongit?

Juhin tähelepanu, et teema on LEMMIKsuppidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piima-köögiviljasupp

Sparglid ja kana heas puljongis

Miks seda head on eraldi vaja rõhutada? Kas keegi sööb nimme halba puljongit?

Juhin tähelepanu, et teema on LEMMIKsuppidest.

Nii? Tean, ise tegin teema. Paraku ei seosta prsegu seda HEAD puljongit lemmiksupiga. Minu melest on sõnadetagi selge, et inimene teeb toidu enda maitse järgi ja see on talle ka hea. Eraldi “hea” rõhutamine tikub mulle tunduma kerge fa-faa: no et vaadake, mina teen/söön nii head ja kvaliteetset rooga, teil on kindlasti see viletsam. Täpselt sama kogen igasuguste HEADE veinide, raamatute, filmide jne puhul. Ma tõesti ei tea kedagi, kes ennast halbade asjadega kiusaks.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 14:25; 19.09 06:38; 19.09 06:41; 19.09 06:43; 19.09 14:11; 20.09 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu melest on sõnadetagi selge, et inimene teeb toidu enda maitse järgi ja see on talle ka hea. Eraldi “hea” rõhutamine tikub mulle tunduma kerge fa-faa: no et vaadake, mina teen/söön nii head ja kvaliteetset rooga, teil on kindlasti see viletsam.

Minule nii ei tundu. Ei vastanda head ja halba, pigem head ja tavalist. Kui ma teen hakklihakastet, siis see on iseenesest ju täiesti hea ja söödav, aga väga tavaline toit. Noh, ei pane just vaimustusest hüüatama. Mõnikord maitsestan teisiti või kasutan teistsorti liha või lisandeid, siis vahel ikka öeldakse, et täna on kaste nii hea, aga hakklihakaste jääb hakklihakastmeks.
Samuti puljongiga. Minu jaoks on tavaline puljong ja on eriti hea puljong. Oleneb nii paljudest asjadest, nt millised kondid on kasutada, kui palju liha küljes, nende röstimisest ja karamelliseerimisest, keetmise ajast, lisanditest ja maitseainetest. Kui tahad väga head puljongit, näed ka suht palju vaeva. Iga nädal ma ei keeda oma lemmiksupi jaoks spetsiaalset vürtsitõmmist, iga nädal ei keeda ka 8 – 12 h puljongit, sest täiesti söödava supi saab ka lihtsamalt.
Kui me laste peredega koondume, et teha mingit head toitu, siis see ei tähenda, et me igapäevaselt oma kodudes halba sööki sööks, aga osa asju võtavad nii kaua aega või nõuavad palju vahendeid ja tegutsemist, et tulemus tõesti nauditav oleks, me mehega kahekesi ei viitsi ainult endi väikese koguse pärast küll jännata.
Nii ka kookide ja jookidega, raamatute ja filmidega – on halbu, on tavalisi ja on selliseid, mis tõelise elamuse pakuvad.
Kui keegi kirjutab, et üks ta lemmikutest on kana ja spargel heas puljongis, et tähenda see mu meelest küll teiste halvustamist või üleolekut.
Ilmselt paljud teavad söögikohti, kus mõni supp on eriti hea ja selliseid, kus sama asi on täiesti keskpärane. Kaugeltki mitte halb, aga mitte ka selline, mis meelde jääks.
Mul ei tule seljanka kunagi nii hea välja kui ühes söögikohas, kus mulle käia meeldib. Nii et ma ei saa kunagi kiita, et ma teen head seljankat, tulge sööma 🙂

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.09 21:12; 16.09 07:58; 20.09 12:00; 21.09 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmiksupp on vist seljanka: see korralik originaalse Vene retsepti järgi tehtud suitsuliha ja-vorsti ja -ribidega jm keedulihaga supp, sidrun, hapukurgid ja selle vedelik jm sinna juurde kuuluv loomulikult ka.
Borš on teisel kohal.
Porgandipüreesupp kanapuljongis ja Merevaiguga on väha hea.
Peedipüreesupp meeldib.
Siis teen veel Gruusia maitseainetega lihapalle ahjus ja lisan need kartulile-porgandile-sibulale ja maitserohelisele kanapuljongis.
Hea supi eelduseks on loomulikult korralik tooraine ja endakeedetud puljong.
Ahjaa, kalasupid on ka head: nt lõhe supikogust keeetud puljong, kartul, porgand, maitseroheline ja korraks suppi keema kastetud lõhekuubikud.

Ma olen üldse suur supisõber.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule nii ei tundu. Ei vastanda head ja halba, pigem head ja tavalist.

Eks tundmused olegi erinevad. See “hea” on väga subjektiivne, sest kui mina ei söö mingil tingimusel hakklihakastet, siis ta ei saa ka minu jaoks tavaline, hea või ekstramaitsev olla. Ma jään ikkagi selle juurde, et ka lihtsamaid toite tehakse heana, sest vaevalt, et keegi keskpärast keedust üldse serveeribki. “Hea” rõhutamine peab siis tähendama, et peaksin pere eelnevat käitumist teadma, aga seda ma ju võõraste inimeste puhul ei tea.
Lisaks ei pruugi iga inimene tahta sellerit, porgandit, loorberit, köömneid või mida iganes, seega inimeste erinevad head ei ole mõõdupulk. Mine ütle mu vennale, et krevetid on head – ta saadaks ütleja otsemaid vaimset tervist kontrollima. Samuti ei lähe mulle need “kodused toidud”, ükskõik milliseid saltosid ende tegemisel on visatud.

Ma ei soovi sind pahandada, sest vaid minu isiklik tähelepanek on see, et PK-s on just “hea” rõhutamine seotud kerge üleolekuga. Loe neid teemasid, kus räägitakse hotellidest, toitudest, raamatutest, filmidest ja loomulikult veinist – kõigil on midagi “head”, samas see ei pruugi sinu või minu maitsele kohe üldse vastata. Klassika: villase pleediga kerra tõmbumine ja hea veiniga head raamatut lugedes saab ridade vahelt väga hästi välja lugeda “kadestage mind!”.
Noh, loodetavasti ma eksin.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.09 14:25; 19.09 06:38; 19.09 06:41; 19.09 06:43; 19.09 14:11; 20.09 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piima-köögiviljasupp

Sparglid ja kana heas puljongis

Miks seda head on eraldi vaja rõhutada? Kas keegi sööb nimme halba puljongit?

Lugesin just hiljuti üht supiretsepti, kus oli retsepti üks koostisosa justnimelt 500 ml HEAD puljongit.

Ilmselt mõeldakse selle all seda, et supp eriti hea saaks, tasub kasutada ise kondist keedetud puljongit, mitte näiteks pujongikuubikut või muid valmis poetooteid.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 21:16; 20.09 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jään ikkagi selle juurde, et ka lihtsamaid toite tehakse heana, sest vaevalt, et keegi keskpärast keedust üldse serveeribki. “Hea” rõhutamine peab siis tähendama, et peaksin pere eelnevat käitumist teadma, aga seda ma ju võõraste inimeste puhul ei tea.

Omaarust on me igapäevased toidud kõik üsna keskpärased ja täiesti tavalised. Normaalsed süüa, meile endile maitsevad. Aga ei arva küll, et hommikuses tomati-paprikaomletis või õhtuses seenelasanjes midagi märkimisväärselt head oleks. Ega me neid võõrastele ei serveerigi.
Aga samas pean mõnda valmistatud toitu ikka väga heaks. Kui viitsime vaeva näha ja teha.
Miks mitte siis ka mainida täpselt seda, mida tunnen? Eriti näiteks, kui keegi ongi teinud 6 tundi oma lemmiksuppi ja see on ülihea välja tulnud?
Ja veel lemmiksupi teemas 😀

PK-s on just “hea” rõhutamine seotud kerge üleolekuga. Loe neid teemasid, kus räägitakse hotellidest, toitudest, raamatutest, filmidest ja loomulikult veinist – kõigil on midagi “head”, samas see ei pruugi sinu või minu maitsele kohe üldse vastata.

Ma ei tunne PK puhul ka mingit erilist suhtumist ega sellist kõnepruuki, kus lihtne sõna “hea” tähistaks teistest üleolekut, kindlasti mitte kodunurgas ja kindlasti mitte teemas, kus inimesed räägivad oma lemmiktoitudest.
Loomulikult on igaühe jaoks hea asi täiesti erinev.
Kui mulle juhtub eriliselt maitsema mingi vein, mille mees katsetamiseks Prismast kaasa haaras, siis ma kirjutangi, et vau, nii hea vein! Seda ei raatsi niisama raisata, jooks seda mõne hea filmi kõrvale, oleks mõnus õhtu. Ja valingi filmi, mis mulle nii väga meeldib, et seda ka teist või kolmandat korda vaadata. Miks mitte?
Mõnikord toob jälle sellist veini, mis mingit emotsiooni ei tekita, täiesti tavaline kuivakas. Pole paha, aga hea ka mitte.
Ja mõnikord vaatan ka halba filmi. Jõuga lõpuni 🙂 Sest tahan aru saada, miks seda kõik kriitikud niiväga kiitnud on ja miks see Oscari sai.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.09 21:12; 16.09 07:58; 20.09 12:00; 21.09 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii? Tean, ise tegin teema. Paraku ei seosta prsegu seda HEAD puljongit lemmiksupiga. Minu melest on sõnadetagi selge, et inimene teeb toidu enda maitse järgi ja see on talle ka hea. Eraldi “hea” rõhutamine tikub mulle tunduma kerge fa-faa: no et vaadake, mina teen/söön nii head ja kvaliteetset rooga, teil on kindlasti see viletsam. Täpselt sama kogen igasuguste HEADE veinide, raamatute, filmide jne puhul. Ma tõesti ei tea kedagi, kes ennast halbade asjadega kiusaks.

no maitea, sa kiusad ennast halbade mõtete ja kommentaaride treimisega ilmselgelt.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 18:39; 15.09 21:54; 21.09 22:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Kodunurk Lemmik supp