Esileht Koolilaps lemmikloomaallergia

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: lemmikloomaallergia

Postitas:

Meie pere vanimal lapsel kes on 15, on avaldunud kassiallergia. Tahaksime perre võtta koera. Ilmselt tuleks nüüd kuidagi testida kas allergiat tekitavad ka koerad. Allergiatestid ei olevat päris 100 % kindlad meie perearsti väitel. Kas keegi on kokku puutunud sama probleemiga? Olete teinud allergiatesti või võtnud mõne koera hoida paariks päevaks nagu soovitas meile koeraaretaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.11 12:50; 13.11 13:15; 13.11 13:39; 13.11 14:09; 13.11 14:41; 14.11 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina sain oma kassiallergiast teada, kui võtsime hoiukassi. Pidin kohe järgmisel päeval tagasi viima kahjuks. Ilmselt oleks piisanud ka sellest, kui lihtsalt tunnike kassitoas veeta koos paarisaja kassiga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me testisime eile koerte treeninghallis aga see oli nii suur, tuul ka puhus sees, sama nagu väljas oleks olnud, seal mingit reaktsiooni ei tekkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.11 12:50; 13.11 13:15; 13.11 13:39; 13.11 14:09; 13.11 14:41; 14.11 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile ütles pulmonoloog, et isegi kui testid ei näita ja isegi kui hoidu võtmisega midagi ei juhtu – siis hiljem, kui laps on pidevalt allergeeniga kokkupuutes, võib tal see allergia ikkagi tekkida, ehk et kui looma võtame, peab meil pidevalt olema valmis plaan B. Äkki kannatate oodata, kuni laps on pesast välja lennanud, 15 on ju päris suur?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et ta nii pea kodust välja lendab, ta meil selline hilise küpsemisega, magab veel kaisuloomadega:) Kuigi mees tegi ka sellise nalja, et kui tekib allergia siis peab laps lihtsalt välja kolima.
Kui nüüd hakkan mõtlema siis lapsel on tegelikult igasugu erinevad allergiad aegade jooksul avaldunud, peale aastasena toor-maasikamoosi, siis nüüd veel eelmine aasta kas päikesest või mereveest tekkinud allergia nahal.
Tegelikult on juba on terve pere end koeramõttega harjutanud ja soov seda suurem. Peres on veel 2 last kes väga, väga koera soovivad. Ei teagi kohe, plaan b-d meil küll pole ja muidugi tahaks kindel olla, et koer saab ikka meie juurde jääda.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.11 12:50; 13.11 13:15; 13.11 13:39; 13.11 14:09; 13.11 14:41; 14.11 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paistab et teil on tõug ja kutsikas juba välja valitud? muidu on vist mingid tõud, kes allergikutele veidi paremini sobivad kui teised (kes karva ei aja eriti).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 14:04; 13.11 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, käisime nädalavahetusel kutsikaid vaatamas, kuldne retriiver, kõigile peres meeldib. Mingid tõud pidid vist olema jah kes nn. paremad.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.11 12:50; 13.11 13:15; 13.11 13:39; 13.11 14:09; 13.11 14:41; 14.11 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav koeraomanik andis infot, et kasvataja ostab koera tagasi vajadusel, see on kohe lepingus kirjas. Muidugi ei taha selle peale välja minna, et proovime. Meil on koer mehe vanemate juures maal aga seal ka kass, sellepärast ei saa ka seal olles aru. Nende koer aga sellise nõrga närvikavaga, varjupaigast võetud, et kindlasti ei saa me teda endale koju laenata. Eks tuleb mõelda.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.11 12:50; 13.11 13:15; 13.11 13:39; 13.11 14:09; 13.11 14:41; 14.11 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Paremad” on üldiselt need tõud, mis karva ei vaheta, vaid kellel kasvavad analoogselt inimesega juuksed, mida tuleb siis pügada (puudlid, yorkied, kindlasti ka paljud uud tõud, kelle kohta ma lihtsalt infot ei oma). Samas, arvestada tuleb siiski sellega, et allergeen ei ole mitte koerakarvad, vaid koerte spetsiifiline valk, mida leidub ka naharasus, süljes ja mujal. Karvade mitte ajamise efekt on eelkõige see, et koeral on karvade võrra vähem võimalust enda proteiini üle kogu elamise laiali laotada.

Soovitaksin kuulutada FB Koerahoidja grupis või kuldsete retriiverite grupis, et võtate hoida kuldse retriiveri, eelistatud mitmeks korraks ja/või pikemalt. Kui eriti hästi läheb, pakutakse teile ehk hoida koera, kelle kodus kehtivad reeglid lubaksid teda ka teil lapse voodisse pikutama ja enda allergeene levitama lasta. Minu arusaamist mööda ei ole teaduslikult tõestatud, et allergeen erineks eri tõugude vahel, aga inimeste isklikud kogemused siiski lubavad arvata, et teatud määral võib allergia teke tõust sõltuda ja kõige ideaalsem variant oleks hoida just seda tõugu koera, keda ka endale pereliikmeks sooviksite võtta.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, käisime nädalavahetusel kutsikaid vaatamas, kuldne retriiver, kõigile peres meeldib. Mingid tõud pidid vist olema jah kes nn. paremad.

Mul on kaks kuldset retriiverit. Tõepoolest väga tore tõug, aga kahtlustan, et allergiku jaoks üks hullemaid variante – karva tuleb elamisse ikka tuleb ikka kohutavalt palju. Muidugi regulaarse karvahooldusega (salongis käia, ise suht sageli koera pesta ja kammida) saab seda veidi paremini kontrolli all hoida. Me pole väga viitsinud, aga allergiaprobleemi korral pingutaks rohkem.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 14:04; 13.11 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt tekitab allergiat kõõm, aga tõesti on koeri (näiteks ka snautser) kes ei tekita allergiat. Olen ise nii kassi- ja koeraallergik (tegelikult on veelgi asju, mille suhtes on allergilime), samas olen pidanud nii kasse, kui koeri – sest millegipärast nemad minule allergiat ei põhjusta. Kui aga lähen külla, kus on kass/koer -võta rohud sisse ja ikkagi nina hakkab tilkuma
Samas ei soovita riskida, kõigile see reegel ei kehti

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie olime vägagi sarnases olukorras. Vanemal lapsel (nüüd saab 13) on erinevaid õietolmuallergiaid ning kassi peale on ka allergiline. Enne koera võtmist käisime uuesti allergiateste tegemas, koertele allergiat need ei näidanud. Me käisime ka mitmel korral oma tulevase koera kasvataja juures, kus koeri palju ja allergeeni elamises kindlasti samuti. Seal ei ilmnenud midagi ja meie riskisime. Nüüdseks on koer 2a ja siiani pole lapsel tema suhtes mingit allergilist reaktsiooni ilmnenud. Lapse voodisse ma koera ei luba ja kuna karvu kõik kohad täis, koristan tihemini.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil laps allergik. Tehtud ilmselt kõik eestis saadaolevad uuringud, aga allergia on testidega tulnud ainult kassi ja tsitruseliste peale, pluss teatud kemikaalid.

Koerasoov oli aga väga suur. Mina valisin tõugu u aasta. Järjest uurisin meeldivate tõugude kohta ja koeraallergia kohta ning hakkasin välistama. Lõpuks jäid sõelale mõned tõud, kellega oleksin riskinud. Edasi kaalusin kutsika hinda, aga kaa seda näiteks, et puudlikutsika ooteaeg oleksvõinud venida väga pikaks. Yorki ja italiano on minu jaoks liiga õrnad. Kääbuspintšereid oli siis eestis vähe. Nüüd elab meil kodus kääbusšnautser. Lapsed ülirahul. Minu jaoks on põhiline pluss see, et ta tõesti ei aja üldse karva. 4a jooksul pole allergikul allergia hullemaks läinud, kuigi koera on paras kaisu- ja musikoer. Natuke ainulr kõva peaga loom on????

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovitaks koera võtta. Areneb koera-allergia ka veel lisaks. Laps ei saagi lõpuks kusagil liikuda enam, sest allergeeniga koos elade haigus ainult süveneb.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile kogemuste ja soovituste eest! Me plaanime praegu seda koerahoiu varianti, mida üks eespool kirjutaja soovitas, et võtame kellegi kuldse endale koju hoida. Vaatame kuidas läheb. Lapsel on kokkupuude olnud erinevate koertega, kõige kauem 3-4 tundi külas olles ja siis ei ole probleeme olnud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.11 12:50; 13.11 13:15; 13.11 13:39; 13.11 14:09; 13.11 14:41; 14.11 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, käisime nädalavahetusel kutsikaid vaatamas, kuldne retriiver, kõigile peres meeldib. Mingid tõud pidid vist olema jah kes nn. paremad.

Mul on kuldne – väga metsikult ajab karva. Ikka kordades rohkem kui enamus tõuge.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan rääkida oma kogemusest, et allergia ei pruugi avalduda ka mõne päevaga. Mina sain oma kassiga koos elada suisa kaks aastat, alles siis lõi välja. Ja välja lõi ikka koledal kombel, allergilise astmana. Olin sunnitud kassi ära andma ja põen seda siiani, juba aastaid. Tegin ka allergiatestid, need ei näidanud ei kassi- ega ka koeraallergiat, kuigi nüüdseks, koertega kokkupuutununa, tean, et mul on ka nende vastu allergia. Allergoloog teatas, et ega testid ei pruugigi midagi näidata, enesetunne on määrav.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks noor sugulane on kassialergiaga. Kohe on silmad vesised ja hakkab aevastama, kui kassiga majja astub. Igasuguste muude asjade vastu on ka allergiline – õietolm, tavaline tolm jne. Samas, koertega pole probleemi. Neil on endal kodus juba viis aastat terrier ja külas käies patsutab/kaisutab igasuguseid karvaseid ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuldne retriiver on üks kõige halvemaid tõugusid üldse allergikule. Kui tingimata peate koera võtma, siis kuldse mõttest peaksite küll loobuma. Kasvataja võib isegi väita, et ostab tagasi. Paraku ei saa selliseks solgutamiseks koera müüv kasvataja olla eriti eetiline ning kas ta lepingus olevaid punkte täidabki üldse. Enamasti ostetakse need koerad sellistel puhkudel tagasi nö teise ringi koera hinnaga ja müüakse täishinnaga edasi. Pluss solgutamine loomale. Tegu on tundliku elusolendiga.
Allergikule võivad sobida eelkõige tõud, kes ei aja karva, aga ei pruugi ka need. Paari päevaga paraku ei ütle midagi ja allergia võib konkreetsele isendile ka tekkida. Minu lapsel tekkis allergia õe labradori retriiveri vastu kui nende juures elasime paar kuud, samas enda kahe kääbuspuudli vastu pole kunagi mingit reaktsiooni olnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru nedest vanematest kellel
sügeleb nii hullult endale loom võtta. Kas nagu lapse tervis ei ole tähtsam? Savi las lapsel tekivad tervise hädad, sest mina tahan looma!! Mis siis, et ma täiskasvanud olen, aga mina tahan!!
Mõtlete ka seda, kuidas see last edaspidi mõjutab? Kannatage ära ja võtke siis loom.
Kui laps on niigi allergiline paljude asjade peale, siis ka see kui test näitab, et koera allergiat ei ole võib see välja lüüa ja astmat süvendada jne. Ja siis annad koera ära? Teised pereliikmed peavad seda läbi elama, et kiindunud loomakest enam ei ole? Kaasaarvatud allergiaga laps?
Ei tasu nii isekas olla..

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergiatest ei ole tõesti 100% kindel. Ma olen astmaatik ja hoopis õietolmule allergiline (testides reageerisin just sellele). Vanemad võtsid endale kuldse retriiveri. Alati kui neile külla lähen, hakkavad silmad sügelema ja hing jääb kinni. Testide järgi ma koertele/kassidele ei tohiks olla allergiline, aga võta siis kinni, mis tegelikult on. Mul muidu probleemi pole, inhalaator on kogu aeg kaasas ja igaks juhuks ka allergiatabletid (ja iga päev vanematel külas ka ei käi).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav koeraomanik andis infot, et kasvataja ostab koera tagasi vajadusel, see on kohe lepingus kirjas. Muidugi ei taha selle peale välja minna, et proovime. Meil on koer mehe vanemate juures maal aga seal ka kass, sellepärast ei saa ka seal olles aru. Nende koer aga sellise nõrga närvikavaga, varjupaigast võetud, et kindlasti ei saa me teda endale koju laenata. Eks tuleb mõelda.

Kasvataja ei OSTA kunagi koera tagasi!!! Kasvataja võtab koera tagasi. Kasvatajad pole lollid, et annavad kutsika, lasevad võõral paar kuud proovida ja siis OSTAVAD poolpubeka omale kennelisse tagasi, keda on jumal teab kuidas kasvatatud või toidetud 😀

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla inimene. Allergia on selline haigus, mis ei ole nagu puue, et kas on või teda ei ole. Allergia kujuneb enamasti välja elu jooksul, sest allergeenidel on omadus organismis kuhjuda. Ehk et kui inimesel ei pruugi eluaeg mingit allergiat tekkida, kui ta puutub selle allergeeniga kokku nt kord nädalas, siis sel juhul, kui puutub kokku iga päev, võib allergia tekkida juba mõne aastaga. Võib ka kiiremini. Organism kannatab ära mingi koguse allergeeni, kuid see kuhjub organismis ja siis ühel hetkel piisab vaid sekundist, et inimene iial enam seda asja ei talu. Karikas võib täis saada kõige väiksemast tilgast. Ja siis imestatakse siingi ühtelugu, et “tal pole eluaeg ühtegi allergiat olnud, kuidas siis nüüd kohe allergia ja astma üleöö korraga”.
Ja testid ei ole absoluutselt kindlad. Kui inimene puutub allergeeniga kokku harva, võib test olla negatiivne isegi siis, kui inimesel on tugev allergia selle aine/asja vastu. Lihtsalt ta organism on “puhanud” allergeenist.
Ka mesilaseallergia võib olla nii, et saades 1.kord nõelata, tekib kerge punetus ja 2. korda saades sureb anafülaktilisse šokki abi puudumisel sekunditega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks allergeeni “kuhjumisele” võib tekkida ka organismi harjumine allergeeniga. Minu lapsel nt on kassiallergia, aga oma kass tekitab vaevusi harva, ilmselt ristallergiana mõnd teist allergeeni saades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuldne retriiver on allergikule sobimatu. Pigem puudel, bichon, guugeldage. Mulle ytles koerakasvataja, et koera täisealiseks saamisel selgub tõde

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps lemmikloomaallergia