Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lemmikloomad ja lahutus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Lemmikloomad ja lahutus

Postitas:
Kägu

Mis ma teen, mees tahab kassi ja koerad endale võtta, kuigi ta ei hooli neist üldse nii palju kui mina, kuidas siin õiglust saada?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahekesi võtsite loomad? Loomad peavad siiski ühte inimest peremeheks, kui see ei ole sina, siis jäägu need loomad mehega. See sinu jutt nagu sina hoolid rohkem, sobib enesekiituseks.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võtsite koos, las maksab loomade soetusväärtusest poole kinni – ongi õiglus-. ja sina võtad uued loomad, kellest hoolida.

 

Üksi elades avastad, et kui sul kass + mitu koera, et äkki ei olegi nii äge, kui pole kedagi, kellega hoolduskoormust jagada.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võtsite koos, las maksab loomade soetusväärtusest poole kinni – ongi õiglus-. ja sina võtad uued loomad, kellest hoolida.

Üksi elades avastad, et kui sul kass + mitu koera, et äkki ei olegi nii äge, kui pole kedagi, kellega hoolduskoormust jagada.

Miks peaks poole kinni maksma, makstakse ikka jääkväärtust. Teil on ka nendest maksmistest siin nii oma arusaam kui arusaam. Kui koos elati, siis looma tarbiti ju koos, jääbki järele tema jääk väärtus mis on ta väärt selles eas kui toimus lahkuminek.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomade jagamine ja kuuluvus on seotud asjaõigusseadusega. Millal loomad võetud on (enne pärast abielu) ja kelle nimele kuuluvad?  Kahjuks on abielu ajal soetatud loom ühisvara.

 

Küll aga ilmselt mees provotseerib? Ta ilmselt tahab sind heidutada ja teab, mis nuppudele vajutada. Ilmselt see muutuks kui sa jätaksid mulje, et jäägu need loomad siis talle. Elate hetkel veel koos? Ära tegele üldse loomadega sina – ütle, et ta tahtis neid endale. Las jalutab koera, söödab neid, puhastab liivakaste jne. Kui ta seda siiani pole aktiivselt teinud siis küll ta varsti ümber mõtleb.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomade jagamine ja kuuluvus on seotud asjaõigusseadusega. Millal loomad võetud on (enne pärast abielu) ja kelle nimele kuuluvad? Kahjuks on abielu ajal soetatud loom ühisvara.

Küll aga ilmselt mees provotseerib? Ta ilmselt tahab sind heidutada ja teab, mis nuppudele vajutada. Ilmselt see muutuks kui sa jätaksid mulje, et jäägu need loomad siis talle. Elate hetkel veel koos? Ära tegele üldse loomadega sina – ütle, et ta tahtis neid endale. Las jalutab koera, söödab neid, puhastab liivakaste jne. Kui ta seda siiani pole aktiivselt teinud siis küll ta varsti ümber mõtleb.

Miks sa nii õelat nõu koguaeg annad? Miks hakkad kohe fantaseerima mehest midagi halba? sinu soovitused kuidas mees peaks koeraga jalutama kui ta seda kooselus nagunii tegi… ajuvaba

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa nii õelat nõu koguaeg annad? Miks hakkad kohe fantaseerima mehest midagi halba? sinu soovitused kuidas mees peaks koeraga jalutama kui ta seda kooselus nagunii tegi… ajuvaba

Vaata loom võib tihti kodus nunnu ja armas olla, vahepeal pissile viia või süüa anda. Aga iga päev ainuisikuliselt loomade eest hoolitseda, kõik oma käigud nende järgi seada on teine asi.
Ma ei süüdistagi meest – pakkusin võimalust kui TA ütleb, et mees ei hooli neist nii palju. Lahutused tihti pole nii ilusad. Ja mehed tihti ei arvesta sellega, mis piirangu loomad seavad nüüd kätte saadud vabadusega kui tahaks terve nädalavahetuseks kalale või reisile minna. Ei saa koeraga nii, et õhtul lähed kell 18 kodust jooma ja järgmine päev kell 18 saabud.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomade jagamine ja kuuluvus on seotud asjaõigusseadusega. Millal loomad võetud on (enne pärast abielu) ja kelle nimele kuuluvad? Kahjuks on abielu ajal soetatud loom ühisvara.

Küll aga ilmselt mees provotseerib? Ta ilmselt tahab sind heidutada ja teab, mis nuppudele vajutada. Ilmselt see muutuks kui sa jätaksid mulje, et jäägu need loomad siis talle. Elate hetkel veel koos? Ära tegele üldse loomadega sina – ütle, et ta tahtis neid endale. Las jalutab koera, söödab neid, puhastab liivakaste jne. Kui ta seda siiani pole aktiivselt teinud siis küll ta varsti ümber mõtleb.

Miks sa nii õelat nõu koguaeg annad? Miks hakkad kohe fantaseerima mehest midagi halba? sinu soovitused kuidas mees peaks koeraga jalutama kui ta seda kooselus nagunii tegi… ajuvaba

Mis selles õelat on või kuidas see õel saab olla? Kui mees loomi tahab siis peabki valmis olema ainuisikuliselt ju nende eest hoolitsema.

Tihti väidavad paljud mehed ka, et nad võtavad lapsed naiselt ära. Enamasti on need mehed, kes siiamaani ainult pühapäevaisad olnud. Mürgitada ja väita on hea, sest nad teavad, et naised kardavadki ja on valmis iga viimse verepiisani laste nimel võitlema. Need mehed tihti kisavad, sest teavad, et naine ei anna neid lapsi nagunii ära. Kui need mehed need lapsed kätte saaks ja järsku kasvatama peaks hakkama siis nad ei oskaks järsku miskit peale hakata.

Sama on lemmikloomadega – kahjuks on tihti lemmikloom (lahutuse juures) manipuleerimisvahend, meestele kipuvad sellised võimumängud meeldima ja leiavad koha, mis haiget teeb.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need mehed tihti kisavad, sest teavad, et naine ei anna neid lapsi nagunii ära. Kui need mehed need lapsed kätte saaks ja järsku kasvatama peaks hakkama siis nad ei oskaks järsku miskit peale hakata.

Kuni mehe ema elus on, pole mingit probleemi. Kuigi oleneb ka emast. Aga paljud on valmis pojukest tema kimbatuses aitama.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vallalisena ilma koduloomadeta on ikka lihtsam olla, saad reisida jm vabalt teha. Kui koer on muidugi sinu sabarakk, siis võitleks ta eest 🙂 Kassid iseseisvad, need jätaks mehele.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa nii õelat nõu koguaeg annad? Miks hakkad kohe fantaseerima mehest midagi halba? sinu soovitused kuidas mees peaks koeraga jalutama kui ta seda kooselus nagunii tegi… ajuvaba

Vaata loom võib tihti kodus nunnu ja armas olla, vahepeal pissile viia või süüa anda. Aga iga päev ainuisikuliselt loomade eest hoolitseda, kõik oma käigud nende järgi seada on teine asi.

Ma ei süüdistagi meest – pakkusin võimalust kui TA ütleb, et mees ei hooli neist nii palju. Lahutused tihti pole nii ilusad. Ja mehed tihti ei arvesta sellega, mis piirangu loomad seavad nüüd kätte saadud vabadusega kui tahaks terve nädalavahetuseks kalale või reisile minna. Ei saa koeraga nii, et õhtul lähed kell 18 kodust jooma ja järgmine päev kell 18 saabud.

jälle sina see maakleritädi jah, oh issand ei imesta kui eluvõõrast juttu sa ajad. nii laste, meeste, nüüd lausa koduloomade pissitamisest. lase noortel elada ometi, nagu kaagutav vanaema kelle juhendamiseta keegi elada ei oskaks??

0
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Loomade jagamine ja kuuluvus on seotud asjaõigusseadusega. Millal loomad võetud on (enne pärast abielu) ja kelle nimele kuuluvad? Kahjuks on abielu ajal soetatud loom ühisvara.

Küll aga ilmselt mees provotseerib? Ta ilmselt tahab sind heidutada ja teab, mis nuppudele vajutada. Ilmselt see muutuks kui sa jätaksid mulje, et jäägu need loomad siis talle. Elate hetkel veel koos? Ära tegele üldse loomadega sina – ütle, et ta tahtis neid endale. Las jalutab koera, söödab neid, puhastab liivakaste jne. Kui ta seda siiani pole aktiivselt teinud siis küll ta varsti ümber mõtleb.

Miks sa nii õelat nõu koguaeg annad? Miks hakkad kohe fantaseerima mehest midagi halba? sinu soovitused kuidas mees peaks koeraga jalutama kui ta seda kooselus nagunii tegi… ajuvaba

Mis selles õelat on või kuidas see õel saab olla? Kui mees loomi tahab siis peabki valmis olema ainuisikuliselt ju nende eest hoolitsema.

Tihti väidavad paljud mehed ka, et nad võtavad lapsed naiselt ära. Enamasti on need mehed, kes siiamaani ainult pühapäevaisad olnud. Mürgitada ja väita on hea, sest nad teavad, et naised kardavadki ja on valmis iga viimse verepiisani laste nimel võitlema. Need mehed tihti kisavad, sest teavad, et naine ei anna neid lapsi nagunii ära. Kui need mehed need lapsed kätte saaks ja järsku kasvatama peaks hakkama siis nad ei oskaks järsku miskit peale hakata.

Sama on lemmikloomadega – kahjuks on tihti lemmikloom (lahutuse juures) manipuleerimisvahend, meestele kipuvad sellised võimumängud meeldima ja leiavad koha, mis haiget teeb.

Meestel ei olegi koduloomi, ei kasse, koeri, akvaariumikalu? Mis maailmas sa elad?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vallalisena ilma koduloomadeta on ikka lihtsam olla, saad reisida jm vabalt teha. Kui koer on muidugi sinu sabarakk, siis võitleks ta eest ???? Kassid iseseisvad, need jätaks mehele.

Miks enda elu keeruliseks elada? Ikka iseseisev loom endale. Ma ei tea, kuidas koeraomanikud üldse reisivad….

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endale tuleb jätta loom, kes su hingele kõige lähedasem on. Või kelle elukvaliteet ära kolides tunduvalt halveneks. Ei kujuta ette, et ma oma koertest ilma jääksin. Aga kui peaks selline asi juhtuma, et lahku läheksime, siis jätaksin koerad mehele küll – ta on tõsine koerainimene, hoolitseks nende eest hästi. Ma olen ka koerainimene, aga kassid jätaksin endale. Eriti, kui jääksin oma koju elama – kassid on paigaga harjunud.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kuidas koeraomanikud üldse reisivad….

Mis seal ikka ette kujutada – peab olema sama hea tugivõrgustik kui väikeste lastega peredel. Sõbrad ja sugulased, kel on võimalik neid enda juurde võtta. Või kasutad koertehotelli või palkad jalutaja. Nt meil on reiside ajaks majahoidja, kes hoolitseb nii maja kui koerte-kasside eest.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mei just lähisugulased lahutasid, ei ole kummalgi uusi, lihtsalt väsisid mõlemad teineteisest. Loomad jäid sellega, kes jäi majja, teine kolis üürikorterisse. See, kes läks korterisse, maksab poole koera- ja kassitoidust, vaktsiinidest, kassiliivast jne. Arveid nad ei kontrolli, usalduse alusel. Ka saadab korterisse kolinu neile aegajalt ise maiustusi või väheke peenemat toitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kes läks korterisse, maksab poole koera- ja kassitoidust, vaktsiinidest, kassiliivast jne.

No tore. Maksa kõik kinni, aga loomadest rõõmu pole.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kes läks korterisse, maksab poole koera- ja kassitoidust, vaktsiinidest, kassiliivast jne.

No tore. Maksa kõik kinni, aga loomadest rõõmu pole.

Pool, mitte kõik maksad.

Kuidas neid kaht kaukaaslast neljast ja üht kassi kahest a la kesklinna üürikas mugavam olnuks. Mina maksaks vabalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas neid kaht kaukaaslast neljast ja üht kassi kahest a la kesklinna üürikas mugavam olnuks. Mina maksaks vabalt.

Ma ei ütle, et mugavam, aga maksad ju nagu mingit surnud hobust. Mingit rõõmu sul nendest loomadest pole, on neid või ei ole olemas. Kassi oleks saanud ju võtta ka.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vallalisena ilma koduloomadeta on ikka lihtsam olla, saad reisida jm vabalt teha. Kui koer on muidugi sinu sabarakk, siis võitleks ta eest ???? Kassid iseseisvad, need jätaks mehele.

Pidin just sama kirjutama. Kassid isekäijad, nende hingeelust ma ei tea midagi. Aga koeral on ju selgelt üks juht, üks huuman, kes on tema jaoks see tema inimene.

Kui see on mees ja ta on koerale pühendunud, jääb mehele. Kui oled sina, teemaalgataja, võtad oma koera kaasa maailma lõppu ka, pole üldse mingit teemat ka mingist võlaoigusseadusest.

Mina ka yhisvaralises abielus, aga koer on minu oma, pole kysimust ka. Mina soovisin koera, mina uurisin tõugu, mina sõitsin/lendasin kasvatajaid läbi, mina toin välismaalt karukannist kutsika. Mina lohutasin koeratitte kojureisil, kui ta emavaevas oli. Koju jõudes koolitasin spetsialistide juures, õpetasin välja, käisin näitustel, sai oma tiitlid. Täna on ta imeilus ja kuulekas välja koolitatud tshempionkoer, kes saadab mind sõna otseses mõttes nina põlveõndlas. Mina olen tema maailm. Ta on harjunud, et ta on minuga koos, me käime, me soidame, meil on seiklused.

Koera puhul pole kysimust, kes on koera peremees. Ülejäänud on lihtsalt pereliikmed.

Nii et kuidas teie koertel on, nii jagategi.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas neid kaht kaukaaslast neljast ja üht kassi kahest a la kesklinna üürikas mugavam olnuks. Mina maksaks vabalt.

Ma ei ütle, et mugavam, aga maksad ju nagu mingit surnud hobust. Mingit rõõmu sul nendest loomadest pole, on neid või ei ole olemas. Kassi oleks saanud ju võtta ka.

Ma ei ole nii kitsi. Võeh! Mul on suur rõõm teada, et nad elavad hästi ja nende eest hoolitsetakse hästi. Kassi ei saanud üürikasse võtta.

Olen eksile südamest tänulik, et ta hea meelega hoolitseb loomade eest ja kõneks ei tulnud näiteks nende ära andmine või hukkamine. Ka maja müük lükkub minu soovil, et loomad saaksid seal oma elu lõpuni elada. Siis müüme ja siis alles saan oma osa.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tihti väidavad paljud mehed ka, et nad võtavad lapsed naiselt ära. Enamasti on need mehed, kes siiamaani ainult pühapäevaisad olnud. Mürgitada ja väita on hea, sest nad teavad, et naised kardavadki ja on valmis iga viimse verepiisani laste nimel võitlema. Need mehed tihti kisavad, sest teavad, et naine ei anna neid lapsi nagunii ära. Kui need mehed need lapsed kätte saaks ja järsku kasvatama peaks hakkama siis nad ei oskaks järsku miskit peale hakata.

Täpselt nii ongi! Tuttav perekond kemples samuti lapse pärast. Isa oli kogu kooselu jooksul kuskil omi eraasju ajamas ja ei osalenud lapse kasvatamisel peaaegu üldse. Vähemalt need toitmise ja kasimise asjad olid ainuisikuliselt naise kaelas. Lahku minemisel leidis isa, et tema peab lapse omale saama, sest naine oli ju see paha, kes kodust ära läheb. Olgu öeldud, et naisel ei olnud muud varianti, kuna mees oli nii vaimselt kui ka füüsiliselt vägivaldne. Kadus päevadeks kodust ära, jooma peale jne.

Mingi nipiga sai mees lapse omale. Ja juba paari nädala pärast oli kuulda, kuidas laps sujuvalt vanaema juurde viidi. Isa tõmbas ikka oma mööda mitmepäevaseid joomapidusid ringi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vallalisena ilma koduloomadeta on ikka lihtsam olla, saad reisida jm vabalt teha. Kui koer on muidugi sinu sabarakk, siis võitleks ta eest ???? Kassid iseseisvad, need jätaks mehele.

Pidin just sama kirjutama. Kassid isekäijad, nende hingeelust ma ei tea midagi. Aga koeral on ju selgelt üks juht, üks huuman, kes on tema jaoks see tema inimene.

Kui see on mees ja ta on koerale pühendunud, jääb mehele. Kui oled sina, teemaalgataja, võtad oma koera kaasa maailma lõppu ka, pole üldse mingit teemat ka mingist võlaoigusseadusest.

Mina ka yhisvaralises abielus, aga koer on minu oma, pole kysimust ka. Mina soovisin koera, mina uurisin tõugu, mina sõitsin/lendasin kasvatajaid läbi, mina toin välismaalt karukannist kutsika. Mina lohutasin koeratitte kojureisil, kui ta emavaevas oli. Koju jõudes koolitasin spetsialistide juures, õpetasin välja, käisin näitustel, sai oma tiitlid. Täna on ta imeilus ja kuulekas välja koolitatud tshempionkoer, kes saadab mind sõna otseses mõttes nina põlveõndlas. Mina olen tema maailm. Ta on harjunud, et ta on minuga koos, me käime, me soidame, meil on seiklused.

Koera puhul pole kysimust, kes on koera peremees. Ülejäänud on lihtsalt pereliikmed.

Nii et kuidas teie koertel on, nii jagategi.

KUI mees on normaalne. Kui mees tahab haiget teha ja kiusata siis ta oskabki just sellele nupule vajutada ja tahabki ja lähebki koos oma VÕS kohtusse.

Ma ei vaidlegi, et tavaliselt on igas peres pigem üks see, kes seda looma just tahtis, rohkem aega panustas, rohkem peremees on ja normaalne ongi, et enamasti leitaksegi koos ka loomale parim lahendus. Kuid ei tasu oma näidete põhjal unustada, et on ka kibestunud ja halbade kavatsustega inimesi – mõne eesmärk ongi peale lahutust teisele võimalikult palju haiget teha.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kes läks korterisse, maksab poole koera- ja kassitoidust, vaktsiinidest, kassiliivast jne.

No tore. Maksa kõik kinni, aga loomadest rõõmu pole.

Milline kitsarinnalisus

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tihti väidavad paljud mehed ka, et nad võtavad lapsed naiselt ära. Enamasti on need mehed, kes siiamaani ainult pühapäevaisad olnud. Mürgitada ja väita on hea, sest nad teavad, et naised kardavadki ja on valmis iga viimse verepiisani laste nimel võitlema. Need mehed tihti kisavad, sest teavad, et naine ei anna neid lapsi nagunii ära. Kui need mehed need lapsed kätte saaks ja järsku kasvatama peaks hakkama siis nad ei oskaks järsku miskit peale hakata.

Täpselt nii ongi! Tuttav perekond kemples samuti lapse pärast. Isa oli kogu kooselu jooksul kuskil omi eraasju ajamas ja ei osalenud lapse kasvatamisel peaaegu üldse. Vähemalt need toitmise ja kasimise asjad olid ainuisikuliselt naise kaelas. Lahku minemisel leidis isa, et tema peab lapse omale saama, sest naine oli ju see paha, kes kodust ära läheb. Olgu öeldud, et naisel ei olnud muud varianti, kuna mees oli nii vaimselt kui ka füüsiliselt vägivaldne. Kadus päevadeks kodust ära, jooma peale jne.

Mingi nipiga sai mees lapse omale. Ja juba paari nädala pärast oli kuulda, kuidas laps sujuvalt vanaema juurde viidi. Isa tõmbas ikka oma mööda mitmepäevaseid joomapidusid ringi.

Kasimised, äpud voodis, väsitav on sellist laudanaise zargooni lugeda

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes omanikuna passis kirjas on, selle loom on. Te olete eksiga mõlemad omanikuks märgitud ja koer on kaasomandis, et selline probleem üldse tekkida sai?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõukoera puhul lihtne -koer omanik on see, kes on Eesti kennelliidus koera omanikuks märgitud, kui teil on kaasomand siis lahendab jagamise kohus. Mina kasvatajana ei olnud nõus tegema ühegi oma kasvandiku puhul abikaasade/elukaaslastevahelist kaasomandit – loom on ühe oma ja selle inimese täielikul vastutusel, kui see inimene mingil põhjusel enam looma ei soovi, tuleb loom tagasi mulle, mitte ei jää kuhugi kellegi kaelapeale. Perede siseasi on omavahel selgeks rääkida, kelle oma see koer on, enne kutsika ostu, arvestusega, et kui minnakse lahku, kelle valdusesse jääb koer. Krantsiga keerulisem, nendega lepinguid ei kaasne kahjuks.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõukoera puhul lihtne -koer omanik on see, kes on Eesti kennelliidus koera omanikuks märgitud, kui teil on kaasomand siis lahendab jagamise kohus. Mina kasvatajana ei olnud nõus tegema ühegi oma kasvandiku puhul abikaasade/elukaaslastevahelist kaasomandit – loom on ühe oma ja selle inimese täielikul vastutusel, kui see inimene mingil põhjusel enam looma ei soovi, tuleb loom tagasi mulle, mitte ei jää kuhugi kellegi kaelapeale. Perede siseasi on omavahel selgeks rääkida, kelle oma see koer on, enne kutsika ostu, arvestusega, et kui minnakse lahku, kelle valdusesse jääb koer. Krantsiga keerulisem, nendega lepinguid ei kaasne kahjuks.

Võtad endale tagasi lepingu alusel nt 3 koera, kaks 10-aasast ja ühe 7-aastase? Ja ei luba neil jääda ühega oma perest, kellega nad on kõik need aastad elanud ja harjunud? Mis pagana kasvataja sa selline oled?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõukoera puhul lihtne -koer omanik on see, kes on Eesti kennelliidus koera omanikuks märgitud, kui teil on kaasomand siis lahendab jagamise kohus. Mina kasvatajana ei olnud nõus tegema ühegi oma kasvandiku puhul abikaasade/elukaaslastevahelist kaasomandit – loom on ühe oma ja selle inimese täielikul vastutusel, kui see inimene mingil põhjusel enam looma ei soovi, tuleb loom tagasi mulle, mitte ei jää kuhugi kellegi kaelapeale. Perede siseasi on omavahel selgeks rääkida, kelle oma see koer on, enne kutsika ostu, arvestusega, et kui minnakse lahku, kelle valdusesse jääb koer. Krantsiga keerulisem, nendega lepinguid ei kaasne kahjuks.

Täitsa hull ikka – tahad koerad lahutada mõlemast inimesest, kellega nad terve elu elanud on ja tuua nad oma kasvandusse? Millise seaduse alusel sul see võimalus tekib? Ainult siis, kui abikaasadel on lahusvara leping. Ja kust sa üldse tead, kes lahutab või missugune varaleping neil on? Kõigil oma kutsikate ostjatel sa ju 15+ aastat silma peal ei hoia ometi. Või nende kohtuasjadel. Tahad tõesti kõik oma kennelist tulnud koerad tagasi saada, kui pere sinu arust valesti otsustab ja koerad jäävad sellega, kes pole paberite järgi ametlik omanik, aga keda see koer on terve elu omaks pidanud? Meie pere koerad on olnud dokumentides vaheldumisi nii minu kui mehe omad, aga nii mõnigi neist “ametlikest” on kiindunud just teise. Või hoopis meie lapsesse. Tahad jõuga lahutada või?

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasvatajana ei olnud nõus tegema ühegi oma kasvandiku puhul abikaasade/elukaaslastevahelist kaasomandit – loom on ühe oma ja selle inimese täielikul vastutusel, kui see inimene mingil põhjusel enam looma ei soovi, tuleb loom tagasi mulle, mitte ei jää kuhugi kellegi kaelapeale.

See leping ei loe sul enam midagi, kui abikaasadel on ühisvara. Samuti nagu firma asutamise/ostmise või auto ostu puhul – omanik on dokumentide alusel küll vaid üks isik, aga kui asutatud/ostetud abielu jooksul, siis kuulub siiski võrdselt mõlemale. Sa ei saa oma 10 aasta taguse müügilepingu alusel kohtusse minna ja looma endale nõuda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lemmikloomad ja lahutus