Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lemmikloomakindlustus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Lemmikloomakindlustus

Postitas:
Cougar

Kas tasub koer/kass kindlustada? Kunagi oli sel teemal Foorumis arutelu ning üldine konsensus oli, et reaalselt kindlustus midagi välja väga ei maksa ning pigem tasub need kindlustusmaksed ise ootamatute ravikulude jaoks kõrvale panna. Huvitav kas vahepeal on midagi muutunud?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
ageta

Koera võttes ma uurisin selle kohta aga jätsin tegemata, sest kroonilised haigused arvesse ei lähe; õnnetusjuhtumi pealt sai kuni 700 eurot hüvitist, ülejäänu pead ise maksma; kehtis kuni koera 8 (?) aastaseks saamiseni. Need kokku oleks veel no okei, pika hambaga äkki ära maksnud aga minu koeral oleks makse olnud 45 eurot kuus. Samas kui nö odavamate tõugudega oli makse nt 15 eurot. Kõike kokku võttes otsustasin, et pole mõtet. 45 kuus võiksin maksta kui saaksin ka kroonilised haigused sinna sisse või kui hüvitisel ei oleks ülempiiri.

+1
0
Please wait...

Postitas:
hel007

Võid vaadata ka FBs Kogumispäeviku gruppi, s.o avalik, just hiljuti arutati sama teemat (26.08).

0
0
Please wait...

Postitas:
plaraleenu

Ma kindlustaksin. Oletame, et kindlustus maksab kuus 15 eurot. Need, kes ütlevad, et “pigem panen selle summa ise eraldi arvele”, koguvad aastaga 180 eurot, kaheksa aastaga (see vist Ifis ülempiir siis, millest vanemaid loomi ei kindlustata) 1440 eurot. Protseduure, mille eest nii vähese rahaga tasuda saab, on suht vähe, v.a tavapärased kliinikukülastused. Muidugi kui kindlustussumma miskipärast kole kõrge (nagu seal grupis kirjutati,e t ligi 50 eurot kuus), siis vast ei kindlustaks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
traatjalg

Minul on küll ära kulunud. 1a 8 k tõukoer, aastamaks IFis 167.00, omavastutus 40. Suvel palavaga sai mürgistuse, veetis öö loomade kiirabis. Arve oli lõpuks ca 500 eurot.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
km70

Ei ole miski muutunud.

Ma kindlustaksin. Oletame, et kindlustus maksab kuus 15 eurot. Need, kes ütlevad, et “pigem panen selle summa ise eraldi arvele”, koguvad aastaga 180 eurot, kaheksa aastaga (see vist Ifis ülempiir siis, millest vanemaid loomi ei kindlustata) 1440 eurot. Protseduure, mille eest nii vähese rahaga tasuda saab, on suht vähe, v.a tavapärased kliinikukülastused. Muidugi kui kindlustussumma miskipärast kole kõrge (nagu seal grupis kirjutati,e t ligi 50 eurot kuus), siis vast ei kindlustaks.

Vaata, sellest on vähe abi, et sa kokku arvutad, palju kogunenud on. See raha tuleb kindlustuse käest ka kätte saada. Neil on korralik loetelu asjadest, mis ei loe. Ei loe näiteks, kui su koer aiast välja end närib/kaevab/hüppab ning õnnetusse satub või pureda saab. Ei loe, kui koer pole õnnetuse hetkel olnud rihmas. Ei loe geneetilised haigused. Ja sellega on juba suurem osa neid reaalseid ja kõige tõenäolisemaid suuri ohte välistatud. Jäävad loterii-allegrii haigused ning need vähesed õnnetused, mis loetellu alles on jäänud. Arvesta, et seda kogutud 1440€ saad sa kohe kasutada, kui vaja on, kuid kindlustuse rahadega pole see üldse nii kindel.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Alley Cat

Kaalusin kunagi kassi kindlustamist. Kindlustusmakse oli kuus nii suur, et nii ja teistpidi arvutades tundus ebamõistlik see, sest palju jäi ka neid juhtumeid, mida kindlustus ei kata.

0
0
Please wait...

Postitas:
oof

Kuidas see kuumakse osadel nii suur on? Pole küll plaani koera kindlustada, aga huvi pärast katsetasin Ifi kalkulaatorit, tuli 28€ sentidega. Kassid ka alla 14€.

0
0
Please wait...

Postitas:
ageta

Kuidas see kuumakse osadel nii suur on? Pole küll plaani koera kindlustada, aga huvi pärast katsetasin Ifi kalkulaatorit, tuli 28€ sentidega. Kassid ka alla 14€.

Aga oleneb ju kõigest, mida seal muuta saad. Mina panin praegu ifi kalkulaatorisse oma koera andmed, ravikulu 1000 eurot ning kuumaks on mul 47,13. Mängime koeratõugudega. Panin enda dobermanni asemel iiri setter – 16,38; labrador retriiver 21,39; pomeranian 18,21; rottweiler 25,48.

Ja siin oli kõik muu sama, ainult koera tõug muutus.

+3
0
Please wait...

Postitas:
kasutaja_87

Eestis pole mõtet. Võrdluseks võin tuua, et meil Norras kallis tõukoer ja siin on meil VIP-kindlustuse kuumakse ca 12 eurot. Ja looma-arsti arved on siin samas kõrgemad. Siin on meil tõepoolest kindlustus tehtud – esimese kahe eluaasta peale juba ära tasunud (koer on vahepeal hamba murdnud ja allergiaga haiglasse sattunud kus arved oleksid mõlemal juhul ca 3000 eur kanti olnud). Omavastutus meil vist ca 100 euri.

Aga ma ei oleks Norras nõus üle 15 euro kuus maksma, Eestis veel vähem.

+6
0
Please wait...

Postitas:
trioemme

Ei ole miski muutunud.

Vaata, sellest on vähe abi, et sa kokku arvutad, palju kogunenud on. See raha tuleb kindlustuse käest ka kätte saada. Neil on korralik loetelu asjadest, mis ei loe. Ei loe näiteks, kui su koer aiast välja end närib/kaevab/hüppab ning õnnetusse satub või pureda saab. Ei loe, kui koer pole õnnetuse hetkel olnud rihmas. Ei loe geneetilised haigused. Ja sellega on juba suurem osa neid reaalseid ja kõige tõenäolisemaid suuri ohte välistatud. Jäävad loterii-allegrii haigused ning need vähesed õnnetused, mis loetellu alles on jäänud. Arvesta, et seda kogutud 1440€ saad sa kohe kasutada, kui vaja on, kuid kindlustuse rahadega pole see üldse nii kindel.

Pet City kliinikute kaudu saab osta ka sellise kindlustuse millega kaetakse geneetilised haigused juhul kui need avastatakse peale kindlustuse sõlmimist.

Ja kust tuleb arvamus et kui koer pureda saab, siis see pole kindlustatud? See on ju ootamatu ja äkiline trauma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
angie

Võtsin kunagi pakkumise ja otsustasin mitte teha. Kallis oli (üle 300€ aastas) ja nii palju välistavaid tingimusi, et ei näinud mōtet. Kindlustusagendi põhiargument oli koera poolt tekitatav kahju, mille eest saaksin hüvitist, aga mu 5-aastane koer ei ole oma elu jooksul ainumatki plätut puruks teinud, rääkimata kellegi ründamisest või hammustamisest.
Olin huvitatud eeskätt haiguste vastu kindlustamisest, aga see kestab vaid 8 aastat ja alles peale seda koeral probleemid võivad alata. Kogemus ütleb, et tegin õige otsuse. Kui kuumaks oleks jäänud kuskil 10€ kanti, oleks olnud tegu mõistliku kuluga.

+3
0
Please wait...

Postitas:
kagu59

Meil on tehtud kiisule, 13 sentidega kuus, katab kuni 1000€, omavastutus 60€. Üks kord tal tuli ninast verd ja uuringutele koos visiidikuluga kulus peaaegu 250€ (tal oli kõik korras õnneks, ilmselt jooksis mänguhoos peaga vastu seina).

0
0
Please wait...

Postitas:
saskia2

Aga oleneb ju kõigest, mida seal muuta saad. Mina panin praegu ifi kalkulaatorisse oma koera andmed, ravikulu 1000 eurot ning kuumaks on mul 47,13. Mängime koeratõugudega. Panin enda dobermanni asemel iiri setter – 16,38; labrador retriiver 21,39; pomeranian 18,21; rottweiler 25,48.

Ja siin oli kõik muu sama, ainult koera tõug muutus.

Jaa just. Uurisin oma koera osas kunagi samuti ja jõudsin samadele järeldustele. Mida tõenäolisemalt kurjem “tapjakoer” folkloori järgi, seda kallim kindlustus. Samas koera enda tervisemurede ja rünnaku ohvriks langemine on kümnete välistustega.

Ilmselt mängib rolli (hinda tõstvat) rolli ka tõu haruldus. Mida vähem levinum, seda kallim kindlustus, no nii igaks juhuks.

Mina ei kindlustanud, kuumakse tuli ligi 60.- eurot.

+4
0
Please wait...

Postitas:
km70

Ja kust tuleb arvamus et kui koer pureda saab, siis see pole kindlustatud? See on ju ootamatu ja äkiline trauma.

Mul on kombeks ka kindlustustingimusi lugeda. Ja lõpuni. Ka nende ridadeni, kus on kirjas välistused ja ohutusnõuded. Näiteks IF kindlustuse punkt 92.1 ütleb, et kui kindlustusobjektiks on koer, peab see väljaspool hoonet olema rihmas või ketis. Siit ju tuleneb otse, et kui ta seda ei ole ning midagi juhtub – saab pureda, jääb auto alla, siis ei hüvita IF midagi. Erandiks on pommikoerad, jahikoerad ja mänguväljakul olevad koerad, nemad ei pea rihmas olema.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Koera võttes ma uurisin selle kohta aga jätsin tegemata, sest kroonilised haigused arvesse ei lähe; õnnetusjuhtumi pealt sai kuni 700 eurot hüvitist, ülejäänu pead ise maksma; kehtis kuni koera 8 (?) aastaseks saamiseni. Need kokku oleks veel no okei, pika hambaga äkki ära maksnud aga minu koeral oleks makse olnud 45 eurot kuus. Samas kui nö odavamate tõugudega oli makse nt 15 eurot. Kõike kokku võttes otsustasin, et pole mõtet. 45 kuus võiksin maksta kui saaksin ka kroonilised haigused sinna sisse või kui hüvitisel ei oleks ülempiiri.

Milliste odavamate tõugude kindlustamine vähem maksab? Enamik tõuge maksavad enam-vähem sama palju, erandiks vaid need, keda liiga palju toodetakse (saksa lambakoerad, erinevad retriiverid, prantsuse buldogid, mõned terjerid, amstaffid, husky’d ja malamuudid nt). Need võib enam-vähem OK kasvataja käest ka alla 1000eur kätte saada. Teistel tõugudel viimasel aastal hind sinna 1500-2500eur kanti ja see ei olene niivõrd tõust kui kasvatajast ja sellest palju ta küsib, liinidest jne. Nende odavamate tõugudega on nii, et kuna tegemist on tihtipeale haigete tõugudega (mida popim tõug, seda rohkem probleeme tõus, seda rohkem kahtlase väärtusega kasvatajaid jne) ja kindlustusmakse on hoopis kõrgem. Olen ise kasvataja ja mul on kaks aretusemast kindlustatud. Kutsikate hind minu kennelist oli kevadel 2300eur ja tõsiseid huvilisi oli kutsika kohta 3, seega sain kenasti valida. Ühe ema kindlustusmakse on 22eur, teisel 28. Tegu väga terve tõuga ja kindlustusmakse katab ka seda kui koeraga peaks midagi päris traagilist juhtuma. Nö uue koera hinna. See oli mõlema puhul maksimaalseks pandud, aga arvestades ostuhinda, seda et üks on toodud Kanadast, teine UK-st, läbitud treeninguid ja näituseid jne ei kata see veeranditki. On kahjuks korduvalt olnud just se aastal juhtumeid, kus kindlustus leiab põhjuse mitte maksta. Nt oli hambatrauma koeral. Seda ei makstud, kuigi oli õnnetus. Kõrvad jäid haigeks ja seda ei makstud, kuigi see pole tõule omane probleem ja polnud korduv haigestumine.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Mul on kombeks ka kindlustustingimusi lugeda. Ja lõpuni. Ka nende ridadeni, kus on kirjas välistused ja ohutusnõuded. Näiteks IF kindlustuse punkt 92.1 ütleb, et kui kindlustusobjektiks on koer, peab see väljaspool hoonet olema rihmas või ketis. Siit ju tuleneb otse, et kui ta seda ei ole ning midagi juhtub – saab pureda, jääb auto alla, siis ei hüvita IF midagi. Erandiks on pommikoerad, jahikoerad ja mänguväljakul olevad koerad, nemad ei pea rihmas olema.

Koer võib pureda saada ka rihma otsas. 🙂

+2
-3
Please wait...

Postitas:
km70

Koer võib pureda saada ka rihma otsas.

Muidugi võib, aga kui sa lugeda oskad, siis lugesid ju mu esimesest postitusest, et ma rääkisin neist puremistest, mis ei juhtu rihma otsas. Ja suure tõenäosusega valdav osa puremistest just nii toimubki.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Sannaole

Kassi puhul küll ei näe mõtet. Oli kogemus, kus 12-aastane kiisu vajas operatsiooni ja vereülekandeid. Kokku kulus ca 2000 euri. Siis huvi pärast uurisime kindlustuse teemat ja selgus, et Eestis saab kindlustada kuni 8-aastast looma. Suht mõttetu ju, arvestades, et hädad hakkavad ikkagi vanemas eas.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Koer võib pureda saada ka rihma otsas.

Muidugi võib, aga kui sa lugeda oskad, siis lugesid ju mu esimesest postitusest, et ma rääkisin neist puremistest, mis ei juhtu rihma otsas. Ja suure tõenäosusega valdav osa puremistest just nii toimubki.

Vabandust, ei lugenud esimest kommentaari. Vähemalt linnapiirkonnas juhtub valdav osa puremistest just nii, et puretav koer on rihmas. Linnaosa grupis ja koertegruppides on igal nädalal sellised teemad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KiigaKaaga

Minu tavalisel kassil on IF lemmikloomakindlustus, tänu sellele sain kassi ootamatul haigestumisel uuringutele ja esmaabile kulunud summa suures osas tagasi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
ageta

Milliste odavamate tõugude kindlustamine vähem maksab?

Odavamate tõugude all mõtlen ma kindlustuse makse osas odavamaid, mitte ostuhinna osas. Kui sinu koera makse on 22, siis see on poole võrra odavam minu koera maksest. Ostuhind ei mängi siin mingit rolli.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Milliste odavamate tõugude kindlustamine vähem maksab?

Odavamate tõugude all mõtlen ma kindlustuse makse osas odavamaid, mitte ostuhinna osas. Kui sinu koera makse on 22, siis see on poole võrra odavam minu koera maksest. Ostuhind ei mängi siin mingit rolli.

Jah, aga see ei sõltu tõust. Sealt see segadus.

0
-3
Please wait...

Postitas:
km70

Kuidas ei sõltu? Võta IF kalkulaator ette, täida andmed ja hakka tõugu muutma. Afganistani hurt – 15.44 kuus. Malamuut 11.93 kuus. Austraalia lambakoer 13.11 kuus. Taks 10.39 kuus. Jne. Kõik muud andmed jäävad ju samaks.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
noobikoguja

Minu kassi kindlustussumma tuleks 27 eurot kuus. Ja neid kasse on mul 6 tükki, ehk siis 162 eurot kuus kõigi kasside peale kokku, ehk siis peaaegu 2000 eurot aastas. Kui nii võtta, siis umbes sama palju jätan ma aasta peale keskmiselt ka loomakliinikusse, aga paraku ei saa seda kuidagi üks-ühele võrrelda, sest enamik sellest rahast tuleks mul siiski omast taskust lisaks maksta.
– Kindlustuskaitse kehtib väljaspool kodu ainult siis kui loom viibib seal koos saatjaga. Ehk siis kui mul kass peaks plehku panema ja viga saama, siis see kindlustuskaitse alla ei lähe.
– Mürgitus – ei ole kaetud.
– Tiinuse ja poegimisega seotud probleemid – ei ole kaetud.
– Näitustel osalemiseks peaks iga kord eelnevalt sõlmima kindlustuslepingu lisa konkreetse näituse kohta, muul juhul ei ole ka näiteks näitusel toimunud intsident kaetud, olgugi, et kass viibis seal koos omanikuga ja otseloomulikult maksab see veel lisaks.
– Kroonilised haigused – ei ole kaetud.
– Geneetilised haigused – ei ole kaetud.
Ehk siis lõppkokkuvõttes kindlustaks ma selle raha eest oma kassid kodus toimunud üleujutuses, tulekahjus või keeristormis hukkumise vastu ning ravikulud kompenseeritaks kodus tekkinud trauma puhul. Need riskid võin ma täiesti rahulikult enda kanda võtta ja kui mu kodu koos kassidega peaks maha põlema, siis see, et kindlustus mulle kassi hinna kompenseerib, ei pakuks mulle mitte karvavõrdki kergendust.

+11
0
Please wait...

Postitas:
km70

Ehk siis lõppkokkuvõttes kindlustaks ma selle raha eest oma kassid kodus toimunud üleujutuses, tulekahjus või keeristormis hukkumise vastu ning ravikulud kompenseeritaks kodus tekkinud trauma puhul. Need riskid võin ma täiesti rahulikult enda kanda võtta ja kui mu kodu koos kassidega peaks maha põlema, siis see, et kindlustus mulle kassi hinna kompenseerib, ei pakuks mulle mitte karvavõrdki kergendust.

Täpselt nii. Selle vastu kindlustad ka, kui kotkas su koduhoovil kassi minema viib. Tegelikult ei tea, kas kindlustus kompenseerib, sul peab mingi tõend olema, et see koduhoovil juhtus. Valvekaamera, näiteks.
Kokkuvõte: inimesed, lugege lepingute tingimusi, enne kui kindlustama ruttate.

+8
0
Please wait...

Postitas:
ageta

Kuidas ei sõltu? Ma juba tõin näited, et sõltub muidugi. Kindlustus ju määrab sellega omade riskide piirid.

Samamoodi liikluskindlustuse puhul auto mark määrab summa nagu koera tõug.

0
0
Please wait...

Postitas:
krokodill

Ehk siis lõppkokkuvõttes kindlustaks ma selle raha eest oma kassid kodus toimunud üleujutuses, tulekahjus või keeristormis hukkumise vastu

Ma pakun, et kindlustuse silmis oleks see force majeure.

+3
0
Please wait...

Postitas:
kaegu121

Kutsikate hind minu kennelist oli kevadel 2300eur ja tõsiseid huvilisi oli kutsika kohta 3, seega sain kenasti valida.

Mis tõugu sa kasvatad? Mul on Eestis suht haruldast tõugu koer ja mu kutsikas maksis alla 1500 euro.

0
0
Please wait...

Postitas:
MrsSmith

Sai ka kunagi mõeldud selle kindlustamise peale kui alles koera võtsime. Aga tundus veidi mõttetu. Õnnetusjuhtumine puhul peab väga palju tõestama, et oled ikka teinud kõik endast oleneva, et õnnestust ära hoida. Ja korduvate haigusjuhtumite puhul raha ei saa. No minu koeral ongi olnud ainult kord aastas korduv kõrvaprobleem, mille ravi on odav. Max 50€ kulub selleks. Ja nüüd on ta 8-aastane, et enam ei saagi kindlustada, mis on erito jabur, sest selle tõu keskmine eluiga on 13-14-aastat ning terviseprobleemid ongi just vanematel koertel. Kui oleksin siiani maksnud kindlustust ka ainult 10€ kuus, siis oleksin ikkagi miinuses, sest loomaarsti juures on vähem raha kulunud. Aga õnnetusi ja haigusi ette ei tea, on neid, kellele on kindlustusest palju abi olnud. Neid on lihtsalt vähem kui neid teisi, kes maksavad tühja.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lemmikloomakindlustus