Esileht Hobinurk Lemmikloomaregister

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Lemmikloomaregister

Postitas:
Kägu

Miks on meil mitu lemmikloomaregistrit või milline neist õige on? https://www.llr.ee/E-teenindus ja http://lemmikloomaregister.ee/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene on riiklik register, mida kasutavad kohalikud omavalitsused, et kontrollida loomapidamist oma territooriumil ja teine on väikeloomaarstide seltsi poolt algatatud vabatahtlik register. See on häiriv jah, et neid topelt peetakse. Aga kui loom kaduma läheb ja kiipi kontrollitakse, siis teades seda topeltregistri olemasolu tulebki otsida mõlemast registrist. Lisaks neile kahele on ju veel kolmas, Eesti Kennelliidu register, kust ka võib saada infot kiibi seose kohta looma omanikuga või vähemalt kasvatajaga. Loomaarstid, kellel on olemas kiibi kontrollimiseks vastav seade, on sellest topeltregistri pidamisest teadlikud ja saavad vaadata mõlemast andmebaasist teavet.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks neid ei ühendata, õigemini miks loomaarstid soovivad veel teist topeltregistrit üleval pidada, kui üks register juba on ja nad sinna ligi saavad? Kas erinevus on selles, et teise saab inimene ise oma looma kanda, esimesse mitte? Kas esimesest registrist saab kiibinr järgi otsida ainult loomaarst või ametnik ja omanik näeb oma looma? St. kui mul on looma kiibi nr teada (ämma koer) ja tahan kontrollida, kas loom on registrisse kantud, siis ma ei saagi, peab ämm ise vaatama (ja ta ei oska) või arstile minema küsimiseks?

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Hobinurk Lemmikloomaregister