Esileht Väikelaps Lenne vs Huppa või teised talveriided

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Lenne vs Huppa või teised talveriided

Postitas:

Kas te ostate praegusse talve peamiselt Lennet ja Huppat või peaksin veel vaatama milliseid talveriideid osta. Reima tundus poes õhuke, aga mida veel vaadata? Tahaks järgmiseks talveks paar asja ette osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel talvel soetasin lapsele esimest korda Lenne komplekti. Enne seda kandis talvel Jonathani kombesid. Mõlemaga olen rahul, kuid järgmisel aastal ostan ilmselt uuesti Lenne. Laps ise kiidab Lenne riideid seljas rohkem. Huppat pole proovinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huppat mina enam rohkem ei osta. On olnud meil pükse, jopesid, kombekaid, mütse, kindaid, rahule olen jäänud ainult tuukrimütsi ja kaelussalliga, muud asjad on kas halvasti istuva või ebapraktilise lõikega või ei ole materjalid meeldinud. See on muidugi puhtalt minu arvamus. Lennega olen alati väga rahul, ainus asi, et mul on pikkade jalgadega lapsed ja kombekatel jäävad sääred kiiresti lühikeseks, kehaosa ja varrukad on veel täiesti okei. Kunagi Lenne poes müüja ütles, et see pidi Eesti laste probleem olema, et Venemaal selliseid probleem ei olevat 🙂 Püksid ostame ka seepärast alati ühe numbri suurema kui jope, st komplekti koos ei saa osta. Rahul oleme veel olnud Kulingi, Jonathani, Lassie, Lindexiga (kuigi viimased kaks kipuvad kiiresti auklikuks kuluma). Lenne on minu jaoks alati kindla peale minek, kui leian sobiva värvilahenduse ja soojustusega variandi (paljud kombekad on 330 g soojustusega, mida on meie jaoks liiga palju).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on piisavalt soe sõltub ikka palju lapsest. Mul laps on see aasta Didriksonsi kombega ja on paras talle, kuigi sellel kõigest 140g soojustust. Minu meelest aga kõik on olnud okeid, mida olen ostnud – Lenne, Reima, Po.p, Jonathan. Kui on õhem, siis panen alla midagi soojemat lihtsalt. Peamine vahe on kulumises, Lenne põlvedele tekkisid kriimud ühe talvega ja Reima (30 000 kulumiskindlusega kangas) kulus päris hoogsalt jalgevahe õmbluste kohast. Jonathan ja Po.p olid kõige kulumiskindlamad. Aga üldiselt kõik on olnud okeid. Ka Lupilu 35€ maksnud talvekomplekt pidas väga hästi vett ning lapsel oli selles soe ning mugav olla. Ei pea alati ostma kõige kallimat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 13:47; 13.01 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeva materjalide puhul ei saa katsumise järgi küll oletada, kas on soe või mitte. St see, et käe all on õhuke, ei tähenda, et oleks külm.

Eelmiseks talveks ostsin tüdrukule Jonathani talvekombe ja see oli täiesti möödapanek, see oli nii paks….

Hetkel käivad mõlemad lapsed mitmenda ringi Didricksoniga. Kuna sugulaselt saadud, siis täpselt ei teagi, kas eelnevalt kandnud tema 2 last või oli tal juba mitmes ring. Aga kuna on täiesti korralikud, siis minuarust on need praeguste ilmadega ideaalsed. Jahedamaga panen alla soojema pusa, väikeste  +kraadidega on alla puuvillane pv pluus. lapsed pole veel külma kurtnud. Eile käisime -7 kraadiga kelgutamas ja noorem laps kurtis ainult kätes külmust, Lenne lambavilla kindad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 13:50; 16.01 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum küll. Lenne ja Huppa on Reima kõrval täielikud käkerdised. On Huppa püksid ja ei Lenne jope, iial enam ei osta. Jope laseb vett läbi, püksid on külmad. Mõttetud “brändid”.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 17:24; 12.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reimatec gotland ja lappi kombed on lastel. Meeldib just, et pole paksud ja laps saab mugavalt liikuda. Kuni aastani on Lenne kombed olnud. Huppas on laps nagu mammut 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme ka nii Lenne kui Huppa talveriideid ostnud, kõige mugavamad, kasvuvaruga ja kulumiskindlad on Reima omad olnud. Kindaid ei ole küll veel leidnud, mis käed soojaks jätavad ja märjaks ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last ja neid üleriideid on ikka olnud.

Kui külmal talvel tahad sooja, siis mina olen Lenne fänn. Mul on palju Lenne riideid ja pole kordagi pidanud pettuma- ei veekindluses ega kulumises. Üht Lenne kombekat kandsid kõik kolm last ja pidas ikka vett ning sooja.

Didriksons, Reima on moodsama disainiga, aga paraku nõuavad külmemal ajal lisakihti fliisi või villa näol ( kui rääkida kombekatest. ) Eks oleneb ka lapsest ja mida parasjagu õues tehakse.  Didriksonsi karvase seljaosaga jope nt on ka suuremate miinustega ok.

Hetkel ostsin pisematele kaks Lenne komplekti krõbedamatekd külmadeks.

Huppa kohta pole ka miskit paha öelda.

Pead vaatama, milleks sul üleriideid vaja. Kui paned Reimale nt lisakihi praegu alla, saad kanda ilmselt ka külmade  ilmadega. Kui läheb soojemaks, jätad lisakihi ära.

Lenne 300-330 sobivad ilma lisakihita, aga siis peab arvestama, et soojemate ilmadega võib palav hakata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps kohe 7 ja pole kordagi Lennet ja Huppat ostnud. Küll aga olen truuks jäänud Lassie riietele. On ka üks Reimatec olnud.
Minu lapsele Lassie sobib. Ta on üsna kuumavereline ja isegi krõbedama külmaga mingit lisakihti alla pole vaja. Jube hea ja lihtne lapsel riietuda. Samuti sobib kehaehituselt. Ta on pikk vibalik, pikkade käte ja koibadega. Lassie puhul klapib ka kasvuvaru. Reima oli ka hea aga jäi keset talve säärtest kukekaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lenne talvekombinesoon on 4a tüdrukul väga hea. Ülemine osa on tehtud mustrilisest, alumine osa ühevärvilisest hästi tugevast materjalist. See tugev materjal on väga praktiline, kui laps õues laseb liumäest lugu, ronib kivide otsas.

Huppa riietest on väga meeldinud Huppa trakspükstest ja jakkidest koosnevad kevad-sügis komplektid. Trakspükstel on hästi mõnus lukk ees. Kuna vanema lapse puhul hakkas komplekt meeldima, siis ostsin nooremale lapsele ka Huppa ks komplekti. Ks riiete puhul kavatsen Huppa komplektide juurde jääda.

(Ks riiete puhul eelistan alati püks/jakk komplekte kombinesoonile, sest ks kombinesoonid on oma vähesema vooderduse tõttu kuidagi imelikult lötakil.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 10:00; 16.01 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reimateci riiete võlu ju see ongi, et nad on kerged ja õhukesed, aga väga soojad. Mu lapsed väga vaimustuses sellest, et õues on nii mõnus vaba liikuda, ei ole paksud ja kohmakad riided, aga külm ei hakka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 10:31; 12.01 13:28; 12.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka kolmelapseline, seega kogemusi jagub. Esimesel oli lenne talvekomplekt, väga mõnus seljas aastasel, kes ei liigu palju. Läks teisele edasi. Kevadeks ostsin lassie ks kombeka -hästi mõnus, piisav kasvuvaru, ei kulunud ka väga.  Siis oli veel lenne talvekombekas -ilus disain, aga liiga kohevil-puhevil. Lasteaia-ealistena olid lenne/huppa ks komplektid, huppa nõrk koht on jopede lukud, lennel lukk korralik, aga silikoonist lukutilad kipuvad ära tulema. Talveriideid on olnud erinevatelt tootjatelt -jonathan, lassi&lotta, lassie, reima. Eelistan alati komplekti, saab vastavalt vajadusele teise jope/pükstega reguleerida.  Poriseks hooajaks kindlasti Didriksons Boardman /Lassietec Suprafill, ideaalsed lasteaeda. Üldiselt, kui osta järgmiseks aastaks, pead firmat väga hästi teadma, et oskad öelda, palju laps kasvab. Mina ei riskiks, pigem uue hooaja alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma saaksin sama raha eest valida Lenne ja Reima vahel, siis valiksin vist Lenne! Reima kombel ja ka jopel kulusid jalgevahe ning käiste teibitud õmblused väga kiiresti heledaks/auklikuks. Lenne on vastu pidanud mitu last ja näen endiselt viisakas välja, vett pidas samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma saaksin sama raha eest valida Lenne ja Reima vahel, siis valiksin vist Lenne! Reima kombel ja ka jopel kulusid jalgevahe ning käiste teibitud õmblused väga kiiresti heledaks/auklikuks. Lenne on vastu pidanud mitu last ja näen endiselt viisakas välja, vett pidas samuti.

Ju siis sattus praaktoode, oleks võinud müüjaga ühendust võtta. Mul pole Reimateciga (oluline vahe ka, kas on Reima või Reimatec) ühtki halba kogemust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 10:31; 12.01 13:28; 12.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum küll. Lenne ja Huppa on Reima kõrval täielikud käkerdised. On Huppa püksid ja ei Lenne jope, iial enam ei osta. Jope laseb vett läbi, püksid on külmad. Mõttetud “brändid”.

Tead mis, me möllasime õues karupükste, kasuka ja kootud käpikutega. Päevad läbi. Ja siis oli õues tõesti külm! Olime terved ja rõõmsad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum küll. Lenne ja Huppa on Reima kõrval täielikud käkerdised. On Huppa püksid ja ei Lenne jope, iial enam ei osta. Jope laseb vett läbi, püksid on külmad. Mõttetud “brändid”.

Tead mis, me möllasime õues karupükste, kasuka ja kootud käpikutega. Päevad läbi. Ja siis oli õues tõesti külm! Olime terved ja rõõmsad.

Aga pole mõtet võrreldamatuid võrrelda ju. Kui küsida, kas Lenne, Huppa või Reima, siis üks on teistest oluliselt parem.

Villased riided on täiesti teine teema igatpidi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 10:31; 12.01 13:28; 12.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum küll. Lenne ja Huppa on Reima kõrval täielikud käkerdised. On Huppa püksid ja ei Lenne jope, iial enam ei osta. Jope laseb vett läbi, püksid on külmad. Mõttetud “brändid”.

Tead mis, me möllasime õues karupükste, kasuka ja kootud käpikutega. Päevad läbi. Ja siis oli õues tõesti külm! Olime terved ja rõõmsad.

Eem… see on küll imelik kommentaar. Mis see siia puutub? Mina ka möllasin nende samade asjadega. Kas see tähendab, et mulle võib täiskasvanuna müüa ebakvaliteetseid tooteid, millel tegelikult ei ole omadusi, mida tootja väidab neil olevat? Kuidas need kaks asja omavahel seotud on?

Kui mina laps olin, siis nt polnud paljudes korterites ka mitte lauatelefoni. Kui ma nüüd ostan endale poest uue mobiiltelefoni ja see ei tööta, kas siis kõlbab ka vabanduseks, et oo, aga vanasti üldse polnud telefone?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 17:24; 12.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu pole ju eriliselt külm olnudki? Mu lapsel kasutusel Reima talveriided (kombekas, püksid), tunduvad jah õhukesed, aga külm pole tal veel olnud. Villakombe alla, siis on eriti soe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärulapsele isegi sobivad Lenne ja Huppa aga sealt edasi… kui laps ikka liigub ise õues ja rahmeldab siis on parimad Reima asjad, vastupidavamad on Reimatec ja Reimatec+.Õhemad, hea lõikega.

Soomlased on ammu avastanud kihilise riietumise, Eesti tootjad aga enamjaolt arvavad et tõmbad lapsele ikka vääääga paksu kombe selga ja külm tal ju ei hakka. Ei hakkagi , aga palav hakkab ja liigutada ka normaalsetl ei saa ju.

Saan aru et paljud emadel proriteet et saab kogu talve ühe asjaga hakkama ja et oleks hiljem kulumisjälgedeta et siis hea edasi müüa. See vist pole nii tähtis et kas laps liigutada ka saab mugavalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lennel on ka täitsa erineva soojustusega kombed ja komplektid olemas. Mul on ühel lapsel Lenne kombe ja teisel Reima Gotland. Täpselt sama paksu vatiiniga tunduvad, kui sõrmevahel katsuda. Vahe selles, et Reima materjal on veidi pehmem ja kilesem, Lenne oma nagu Po.p-i asjade moodi ehk kangasem ja natuke jäigem. Pole need Lenne asjad küll kõik midagi nii paksud ja kohmakad nagu igas sellises foorumiteemas keegi väita üritab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 13:47; 13.01 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdrukule on Lenne kombed küll väga meeldinud ja vastu on need ka pidanud. Ta täiega vihkab igasugust kihilist riietamist, eelistab toariietele kombe peale tõmmata ja kogu lugu. Ja kuna ma olen üks nendest, kes tõesti ostabki hooajaks ühe kombe, mitte mitu, siis olen Lennega rahul olnud küll. Huppast pole meil nii õnnestunud valikuid olnud, aga Huppa tuukrimüts on üle kõige.

Praegu on mu lapsel hoopis Prismast ostetud Citat kombe, ei tundu väga paks, aga laps on rahul, ütleb, et külm pole, pigem hakkab vahel palav, kuigi sinna alla pole me veel lisakihti toppinud, ainult pikkade käistega pluus. Kihilise riietusega on see häda, et mitut kihti toppida üsteise otsa on üsna tüütu, ja lõpuks need kihid ikkagi takistavad liikumist, eriti käte painutamisel küünarnukist. Sellepärast mu laps tahab pigem head kombet, mille sees ta on nagu vanajumala selja taga. Lenne kõige paksemad on jah vbl liiga paksud, meil ju pole enam korralikku talve.

Aga lohutuseks nn noortele emmedele – tegelikult on enamik kombesid ikkagi väga head, ei pea olema tingimata kõige kallimad Reimad ja Didriksonid. Täiesti korralikud on ka odavamad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka Huppat enam ei osta, kuigi tegelikult üks (40g voodriga?) k/s komplekt oli täitsa hea.
Esiteks on minu lastel jope ja pükste vahe lausa kaks numbrit, kombeka proportsioonid lapse omadega võrreldes täiesti naeruväärsed. Teiseks on soojemad asjad liiga paksud ja kohmakad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta täiega vihkab igasugust kihilist riietamist, eelistab toariietele kombe peale tõmmata ja kogu lugu.

Sama siin. Ka minu lapsed on kärsitud ja mida vähem riideesemeid selga panna, seda parem. Suurema külmaga millegi allapanekust ei pääse, aga “tavalise ilmaga” lähevad üleriided toariiete peale ja pärast ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 10:00; 16.01 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärulapsele isegi sobivad Lenne ja Huppa aga sealt edasi… kui laps ikka liigub ise õues ja rahmeldab siis on parimad Reima asjad, vastupidavamad on Reimatec ja Reimatec+.Õhemad, hea lõikega.

Soomlased on ammu avastanud kihilise riietumise, Eesti tootjad aga enamjaolt arvavad et tõmbad lapsele ikka vääääga paksu kombe selga ja külm tal ju ei hakka. Ei hakkagi , aga palav hakkab ja liigutada ka normaalsetl ei saa ju.

Saan aru et paljud emadel proriteet et saab kogu talve ühe asjaga hakkama ja et oleks hiljem kulumisjälgedeta et siis hea edasi müüa. See vist pole nii tähtis et kas laps liigutada ka saab mugavalt.

Talv läbi ühe kombega hakkamasaamine eeldabki kihilist riietust ju ???? kui sama kombe +2 ja -20. Mulle nii meeldibki. Kusjuures ei kasuta mitut lisakihti, vaid eri paksusega. Kuni -5 õhemad puuvillased riided all (retuusid, pv pluus), külmemaga soojemad dressid ja pusa. Ja päris pakasega nagu -15 ja külmem väga pikalt polegi õues.

Lapsel võib ka 10-15 min veidi jahe olla, ei pea koguaeg megasoe olema. Nii karastubki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 13:50; 16.01 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5.a tütrel on kolmas Didriksonsi kombe ja arvan, et lähiaastatel muu firma oma osta ei plaanigi. Väga mugava lõikega, ei ole paksud ja kossakad, korralik kasvuvaru, soojad ja ilmastikukindlad.

Facebooki Didriksonsi grupist saab osta uusi kombekaid väga hea hinnaga.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lemmikud aastast 2008 on Lenne talvekombed, soojad, mugav selga panna. Proovisime ka teisi, ei olnud nii head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mõlemat ostnud – nii Lennet kui ka Huppat. Lapsed trööbeldavad palju ja Huppa asjad kulusid kiiremini läbi (Lenne asju saab edasi anda). Praegu ostsin uue Lenne kombe (hetkel on e-poes soodukas ka) ja Huppa traksikad. Kombega ülirahul, aga traksikatel kumm ei püsi korralikult (tuleb pidevalt reguleerida). Minu lapsed ei taha kihiliselt riietuda, nad panevad kombe või komplekti otse toariiete peale – seni pole keegi ära külmunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nelja lapsega ka omajagu kogemust ja lemmik on siiski ReimaTec.
Külmema ilmaga villakombe/fliis alla, soojema talvega ( nagu meil enamasti on) läheb kombe toariiete peale.
Kaheteistkümne aastaga on kogemust Huppa, Lenne, JonathanTähti, Remu, LindexFix, Lassie, LassieSuprsfill, KappAhl Kaxs, Po.P , Didrikson, Reima, ReimaTec kombede ja osade firmade puhul lisaks ka jope+pükstega . Lastel igaks talveks olnud ikka nii kombe, kui jope+püksid.
Osadel ReimaTec pükstel on pepu kohal lisasoojustus , mis kelgul istudes väga hea.  ReimaTec riided on ka suure sulaga seest kuivad. Lapsel nii kombes, kui ka jope+pükstega hea ja mugav ennast liigutada .

Po.P’i kombed head soojad, aga soojema talvega hakkab palav. Joped jällegi väge head, sest keha osa seest fliisist. Pükste puhul ei meeldinud , sest polnud kõrgema pihaga ( tõsi, trukkidega saab püksid jope külg kinnitada, aga ega laps ei viitsi seda ise iga kord teha). Lisaks tuleb lukk kõrgele ülesse ja minu lapsi see häirinud ( just kombede puhul ).

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Väikelaps Lenne vs Huppa või teised talveriided