Esileht Hobinurk Lennu ümberistumisaeg Riias

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Lennu ümberistumisaeg Riias

Postitas:
Kägu

Kas on reaalne jõuda Riias lennule, kui ümberistumisaeg on 30 minutit?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on reaalne jõuda Riias lennule, kui ümberistumisaeg on 30 minutit?

Kui esimene lend õigeaegselt, siis jõuab. Aga varu väga palju ei ole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vist ei riskiks.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ja naa, ma olen sama ajavaruga istunud ka Frankfurdi lennujaamas ümber, kusjuures tuli ühest terminaalist teise joosta. Riia lennujaam on väike, kui mingit jama ei ole – siis peaks jõudma küll. Lennujaamast ju välja ei lähe, sabatad uues väravas. Ainult käsipagasiga soovitan reisida, suurem pagas ei jõua uuele lennule. Ainke värk, kas eelmine lend õigel ajal minema saab.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ja naa, ma olen sama ajavaruga istunud ka Frankfurdi lennujaamas ümber, kusjuures tuli ühest terminaalist teise joosta. Riia lennujaam on väike, kui mingit jama ei ole – siis peaks jõudma küll. Lennujaamast ju välja ei lähe, sabatad uues väravas. Ainult käsipagasiga soovitan reisida, suurem pagas ei jõua uuele lennule. Ainke värk, kas eelmine lend õigel ajal minema saab.

Pagan, no siis ei hakka katsetama-mul vaja kindlasti peale käsipagasi veel pagasit kaasa võtta.

Aitäh vastuste eest:)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pagan, no siis ei hakka katsetama-mul vaja kindlasti peale käsipagasi veel pagasit kaasa võtta.

Aitäh vastuste eest:)

Pagas vast läheks ikka otse edasi kui alustad Tallinnast(?), seda ei pea ju vahepeal välja võtma.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pagan, no siis ei hakka katsetama-mul vaja kindlasti peale käsipagasi veel pagasit kaasa võtta.

Aitäh vastuste eest:)

Pagas vast läheks ikka otse edasi kui alustad Tallinnast(?), seda ei pea ju vahepeal välja võtma.

Pagas tuleb ju ikka teise lennuki peale tõsta.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lennud on ühe pileti peal, siis lennufirma on kindel et sa jõuad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riia lennujaamas on nad ise veendunud, et 30 minutit on EU-sisese lennu puhul piisav, nii et mis meil siin mõelda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Riia lennujaam on väiksem kui Tallinna oma?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pagan, no siis ei hakka katsetama-mul vaja kindlasti peale käsipagasi veel pagasit kaasa võtta.

Aitäh vastuste eest:)

Pagas vast läheks ikka otse edasi kui alustad Tallinnast(?), seda ei pea ju vahepeal välja võtma.

Pagas tuleb ju ikka teise lennuki peale tõsta.

Kui lennud on ostetud alates Tallinnast ja jätkulend sama pileti peal kuni lõpliku sihtpunktini, siis ei ole vaja reisijal endal pagasiga transiitjaamas toimetada, seda ei anta vahepeal reisijale kätte, edasisaatmise eest sihtpunkti vastutab lennufirma. Kui piletid on ostetud eraldi nt Tallinn – Riia ja edasi Riia – X koht, siis tõeati tuleb pagas ise ühelt lennult kätte saada ja teisele registreerida ja üle anda. Olen Tallinnas oma pagasit oodanud ka 50 minutit. Aga nt airBaltic annabki Riia lennujaamas transfeeri ajaks 30 minutit. Kodulehel kirjas, väidetavalt peaks alati jõudma. Aga samas on korduvalt juhtunud, et saabuv lend hilines ja väljuval polnud seda võimalik ära oodata.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pagan, no siis ei hakka katsetama-mul vaja kindlasti peale käsipagasi veel pagasit kaasa võtta.

Aitäh vastuste eest:)

Pagas vast läheks ikka otse edasi kui alustad Tallinnast(?), seda ei pea ju vahepeal välja võtma.

Pagas tuleb ju ikka teise lennuki peale tõsta.

Kui lennud on ostetud alates Tallinnast ja jätkulend sama pileti peal kuni lõpliku sihtpunktini, siis ei ole vaja reisijal endal pagasiga transiitjaamas toimetada, seda ei anta vahepeal reisijale kätte, edasisaatmise eest sihtpunkti vastutab lennufirma. Kui piletid on ostetud eraldi nt Tallinn – Riia ja edasi Riia – X koht, siis tõeati tuleb pagas ise ühelt lennult kätte saada ja teisele registreerida ja üle anda. Olen Tallinnas oma pagasit oodanud ka 50 minutit. Aga nt airBaltic annabki Riia lennujaamas transfeeri ajaks 30 minutit. Kodulehel kirjas, väidetavalt peaks alati jõudma. Aga samas on korduvalt juhtunud, et saabuv lend hilines ja väljuval polnud seda võimalik ära oodata.

Reisijal jah mitte, küll aga keegi peab ometi ju reaalselt selle pagasi võtma lennukilt ja uuele lennukile viima. 30minutit on nibin-nabin, pigem ei jõua,eriti kui juhtub esimene lend hilinema. Minnes ei riskiks.

 

 

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pagan, no siis ei hakka katsetama-mul vaja kindlasti peale käsipagasi veel pagasit kaasa võtta.

Aitäh vastuste eest:)

Pagas vast läheks ikka otse edasi kui alustad Tallinnast(?), seda ei pea ju vahepeal välja võtma.

Pagas tuleb ju ikka teise lennuki peale tõsta.

Kui lennud on ostetud alates Tallinnast ja jätkulend sama pileti peal kuni lõpliku sihtpunktini, siis ei ole vaja reisijal endal pagasiga transiitjaamas toimetada, seda ei anta vahepeal reisijale kätte, edasisaatmise eest sihtpunkti vastutab lennufirma. Kui piletid on ostetud eraldi nt Tallinn – Riia ja edasi Riia – X koht, siis tõeati tuleb pagas ise ühelt lennult kätte saada ja teisele registreerida ja üle anda. Olen Tallinnas oma pagasit oodanud ka 50 minutit. Aga nt airBaltic annabki Riia lennujaamas transfeeri ajaks 30 minutit. Kodulehel kirjas, väidetavalt peaks alati jõudma. Aga samas on korduvalt juhtunud, et saabuv lend hilines ja väljuval polnud seda võimalik ära oodata.

Reisijal jah mitte, küll aga keegi peab ometi ju reaalselt selle pagasi võtma lennukilt ja uuele lennukile viima. 30minutit on nibin-nabin, pigem ei jõua,eriti kui juhtub esimene lend hilinema. Minnes ei riskiks.

Absoluutselt nõus! Ega see, et reisija ise enda pagasit ei pea vahepeal välja võtma, ei tähenda midagi, sest pagas on temaga ikkagi sama lennuki peal ja kui esimene napilt jõuab, siis paraku pagasit nii kiiresti ei tõsteta ümber. Mul on nii juhtunud, et kui hästi napilt ise jõuan, siis pagas kahjuks ei jõua. Ära riski. 🙂

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ja naa, ma olen sama ajavaruga istunud ka Frankfurdi lennujaamas ümber, kusjuures tuli ühest terminaalist teise joosta. Riia lennujaam on väike, kui mingit jama ei ole – siis peaks jõudma küll. Lennujaamast ju välja ei lähe, sabatad uues väravas. Ainult käsipagasiga soovitan reisida, suurem pagas ei jõua uuele lennule. Ainke värk, kas eelmine lend õigel ajal minema saab.

Ma reisin läbi Riia Lõuna-Euroopasse igal teisel nädalal, jõuab alati ka pagas. Ega see Frankfurt, Heathrow v Madrid Barajas pole:)

Kogenud lennureisija jõuab, vähem kogenu mitte.

Kui tunned lennujaama ülesehitust, haarad lennult tabloolt värava ja lähed, aega maa ja ilm.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ja naa, ma olen sama ajavaruga istunud ka Frankfurdi lennujaamas ümber, kusjuures tuli ühest terminaalist teise joosta. Riia lennujaam on väike, kui mingit jama ei ole – siis peaks jõudma küll. Lennujaamast ju välja ei lähe, sabatad uues väravas. Ainult käsipagasiga soovitan reisida, suurem pagas ei jõua uuele lennule. Ainke värk, kas eelmine lend õigel ajal minema saab.

Ma reisin läbi Riia Lõuna-Euroopasse igal teisel nädalal, jõuab alati ka pagas. Ega see Frankfurt, Heathrow v Madrid Barajas pole:)

Kogenud lennureisija jõuab, vähem kogenu mitte.

Kui tunned lennujaama ülesehitust, haarad lennult tabloolt värava ja lähed, aega maa ja ilm.

Mul oli Helsinkis ümber istumiseks 1h10min ja reis Helsinkisse hilines vist pool tundi kuni tund (ei mäleta täpselt), õnneks olid mõlemad Finnair ja teine lend Helsinki-Tartu ja palusime, et meie lend meid ära ootaks. Õnneks väljuv lend ka alustas sõitu hiljem ehk kuigi jooksime siis jõudsime, aga pagasit mitte. Õnneks oli tagasilend ja reedene – ehk maha jäädes poleks enne esmaspäeva lennuga koju saanud (nv ei sõida) ja pagasid tulid ka uuel nädalal järgi.

Seega alati ei olene lennujaama suurusest, kellaajast vmt miskit. Minnes jätkulennule on 30minutit päris napp aeg, et pagas ühelt lennukilt teisele saaks – kindlasti pakiks sellisel juhul esmavajalikke asju rohkem käsipagasisse. Aga kui peaks veel lend edasi olema või mitme hotelli vahet reisima siis on see pagasi kätte saamine hiljem päris tüütu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sama firmaga mõlemad lennud, siis pole mingit probleemi, jätkulend ootab teid ära ka siis kui esimene hilineb. Alles hiljuti ootas Riia-Tallinn meid ära kui Praha-Riia hilines üle tunni aja.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogenud lennureisija jõuab, vähem kogenu mitte.

Kui tunned lennujaama ülesehitust, haarad lennult tabloolt värava ja lähed, aega maa ja ilm.

Kuidas sinu suur kogemus ära antud pagasil kiiremini liikuda aitab?

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogenud lennureisija jõuab, vähem kogenu mitte.

Kui tunned lennujaama ülesehitust, haarad lennult tabloolt värava ja lähed, aega maa ja ilm.

Kuidas sinu suur kogemus ära antud pagasil kiiremini liikuda aitab?

Sest enamasti tekib probleeme pigem inimese, mitte  pigem pagasi jõudmisega. (Me ei räagi praegusest hullumajast, eks.)

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sama firmaga mõlemad lennud, siis pole mingit probleemi, jätkulend ootab teid ära ka siis kui esimene hilineb. Alles hiljuti ootas Riia-Tallinn meid ära kui Praha-Riia hilines üle tunni aja.

Oi kurat, kus ma kiruks, kui ma tahaks lihtsalt Riiast Tallinna lennata.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sama firmaga mõlemad lennud, siis pole mingit probleemi, jätkulend ootab teid ära ka siis kui esimene hilineb. Alles hiljuti ootas Riia-Tallinn meid ära kui Praha-Riia hilines üle tunni aja.

Minul oli hiljuti vastupidine kogemus, ümberistumiseks oleks aega olnud 45 minutit, ümberistumise värav oli täpselt vastas sellel väraval, kust eelmise lennu pealt maha tulime, seega jooksma poleks pidanud. Olid Airbalticu lennud ühe pileti peal. Meie lend hilines üle tunni, kui maandudes telefoni sisse lülitasin, sain teate, et Tallinna lend on edasi lükatud täpselt selle kellaaja peale, mil maandusime. Kui lennukist välja saime, oli värav juba suletud (ilmselt suleti täpselt siis kui meie lennuk maandus), Tallinna lennuk polnud veel õhku tõusnud aga peale enam kedagi ei lastud. No ja siis läks umbes 100 inimest uusi pileteid saama järgmiseks päevaks, passisime ligi 3 tundi öösel järjekorras.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest enamasti tekib probleeme pigem inimese, mitte  pigem pagasi jõudmisega. (Me ei räagi praegusest hullumajast, eks.)

Siin teemas oli kõne all siiski pigem pagasi jõudmine.
Pole mõte mitu päeva hiljem teemasse tulles ainult algküsimusele vastata, mis ammu juba läbi käidud

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sama firmaga mõlemad lennud, siis pole mingit probleemi, jätkulend ootab teid ära ka siis kui esimene hilineb. Alles hiljuti ootas Riia-Tallinn meid ära kui Praha-Riia hilines üle tunni aja.

Ega see nüüd mingi reegel pole ja sõltub paljudest asjaoludest. Lennukid on ju kogu aeg kasutuses, lükkad ühe lennu edasi ja see tähendab omakorda mitme teise lennu hilinemist. Kui tegu on päeva viimase lennuga, siis on rohkem lootust, et oodatakse ära. Kest päeva on kahtlasem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eeldan, et AirBaltic?

Need on mul 4 korda pagasit ära kaotanud. Iga kord ümberistumiseks umb 30-40min. Ise jõuad probleemita, kui lend ei hiline, aga kohver ei jõua.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud juhus, kus saabuv lend jäi Riiga hiljaks, aega oli maandudes täpselt pool tundi teise väljumiseni, jooksime ja jõudsime väravasse paari minutiga, kuid pardale meid ei lastud. Ehk Air Baltic jätab täitsa külma näoga inimesed maha kui lennu väljumiseni on pool tundi aega.

Mitte mingil juhul ei jõua pagas poole tunniga teisele lennukile. See tuleb siis rõõmsalt millalgi päeva või paari pärast järgi, kui tuleb.

Ja kindlustus ei korva midagi, kui kahe lennu vahe on pool tundi, täiesti kindel kohe.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kindlustus ei korva midagi, kui kahe lennu vahe on pool tundi, täiesti kindel kohe.

Kindlustus jah ei korva, aga jätkulennu puhul on vedaja kohustus sinu eest hoolitseda. Kuna see on neile tülikas ja kallis, siis üritavad nad sind ja su pagasit ikka õigele lennule panna. Ja kui ei õnnestugi, siis lisakulusid lendajale sellest ei teki.

kui ostad eraldi piletid sellise vahega, siis on see tõesti sinu enda risk.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlustus jah ei korva, aga jätkulennu puhul on vedaja kohustus sinu eest hoolitseda. Kuna see on neile tülikas ja kallis, siis üritavad nad sind ja su pagasit ikka õigele lennule panna. Ja kui ei õnnestugi, siis lisakulusid lendajale sellest ei teki. kui ostad eraldi piletid sellise vahega, siis on see tõesti sinu enda risk.

Kägu 05.08 kes lennust maha jäi

No me mõtlesime ka, et umbes 100 inimest on jätkulennust maha jätta tülikas ja kallis, jätkulend polnud veel õhku tõusnud kui me viimaste seas lennukilt maha saime. Ilmselt on seal veel mingid reeglid või nõuded, miks jätkulend pooltühjana minema saadeti. Pagasile oleks rõõmsalt järgmisel päeval järele läinud kui ise oleks õigel ajal koju saanud. Või on pagasi hilinemine lennufirmale kallim kompenseerida? Kummaline on ka see, et meie pagas pidi otse Tallinna saadetama, aga täiesti juhslikult märkasime, et see keerles rõõmsalt pagasilindil, enamus inimesi siis korjas sealt oma pagasi ära. Hea kui öösel ei pea veel hambaharja ja puhast pesu ostma minema eks. No ja edaspidi ma ilmselt googeldan ka vahemaandumise kohas mõned sobilikud hotellid välja kui lend peaks hilinema, sest öösel kell 3 “otsige ise bookingust” pole just parim soovitus mida kuulda tahaks. Umbkeelse taksojuhi nad meile garanteerisid, kes inlise keeles kõnetamise peale “ne ponimaju” vastas. 10 eurose söögivautšeri saime ka, sellega lennujaama hindadega ligi 24h kõhtu väga täis ei hoia (ilmselt said sarnase vautšeri ka need, kellel õnnestus järjekorras eespool olles varasema lennu peale saada, kui üle 24h oleks läinud, siis oleks võib-olla 2×10 eurot saanud, aga võib-olla ka mitte). Hotelli kopensatsioonist on siiani vaikus ligi kuu aega juba, aga loodan ikka midagi saada. Tülikas oli see kindlasti reisijatele ja nendele paarile töötajale, kes sel õhtul-öösel tööl olid, kallis ilmselt polnud, need lennud kuhu meid pandi oleks nagunii mitte päris täis olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ja edaspidi ma ilmselt googeldan ka vahemaandumise kohas mõned sobilikud hotellid välja kui lend peaks hilinema, sest öösel kell 3 “otsige ise bookingust” pole just parim soovitus mida kuulda tahaks. Umbkeelse taksojuhi nad meile garanteerisid, kes inlise keeles kõnetamise peale “ne ponimaju” vastas. 10 eurose söögivautšeri saime ka, sellega lennujaama hindadega ligi 24h kõhtu väga täis ei hoia (ilmselt said sarnase vautšeri ka need, kellel õnnestus järjekorras eespool olles varasema lennu peale saada, kui üle 24h oleks läinud, siis oleks võib-olla 2×10 eurot saanud, aga võib-olla ka mitte). Hotelli kopensatsioonist on siiani vaikus ligi kuu aega juba, aga loodan ikka midagi saada.

Selle kõrval oli meil Finnairi ja Vantaa lennujaamaga palju parem kogemus. Meie Helsingi lend hilines, nii et jäime viimasest Helsingi-Tallinn lennust maha. Öösel ootas meid Vantaa lennujaamas Finnairi letis inimene, kes oli juba välja printinud meile nii hommikuse lennu piletid, lennujaama kõrval asuva Hiltoni hotelli ööbimiskaardid kui lennujaama poest ostmiseks 12-eurosed kaardid. Juhatas veel hotelli ka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavad lennupiletid – https://aviasales.com kasutan juba pikemat aega – mugav.

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

No meid on ka Riias maha jäetud, kui lend jäi veidi hiljaks ja jõudsime lennujaama sisse täpselt pool tundi enne järgmise lennu väljumist. Ja meid on maha jäetud Riias kui jõudsime aegsasti, kuid lend ei olnud täis(!) ja lennuk ei väljunudki, külmalt lükati meid viimase öise lennu peale. Riia puhul on kõik võimalik, on tuttavaid, kellele öösel Eestist vastu on sõidetud, sest külmalt jätab Air Baltic maha ka piisava aja puhul. Ja kindlustus ei maksa midagi kui alla 2 tunni on lendude vahe. Aga kellele adrenaliin ja õnnemäng meeldib, miks mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti jõuad ise ja jõuab ka pagas ühelt lennukilt teisele, kui otsad on ühe broneeringu/pileti peal, siis oodatakse ka natuke nt. Kui esimene lend jõuab ajaliselt sisse, siis pole üldse probleemi, eriti kui ka teine jätkulend on EU piires ehk pole vaja eraldi passikontrolli. Oleneb ju ka, palju neid alternatiive oleks valida, kas päevas 3 lendu või…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Hobinurk Lennu ümberistumisaeg Riias