Esileht Hobinurk Lennukis kindlad kohad või mitte?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Lennukis kindlad kohad või mitte?

Postitas:
Kägu

Kas perega / sõbrannadega reisile minnes ostate lisatasu eest kindlad kohad lennukis või hoiate selle võrra veidi raha kokku mitte ostes? Kui ei osta, siis kas süsteem paneb teid siiski perega lähestikku / kõrvuti istuma?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt ei pane odavlendudel süsteemid ise lähestikku istuma. Kas ma selle eest juurde maksan, sõltub lennu pikkusest. Mingi 3-4 tundi võin ka eraldi istuda, selle eest ei maksa juurde. Kui juba pikem lend, siis olen maksnud.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis tähtsus sellel on?

+1
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lastega lennates on siiski pandud pere automaatselt kokku. Ise ostan tasulised kohad ainult pikematele lendudele, et oleks rohkem jalaruumi. Nagu ka eelnev vastaja ütles, siis Euroopa siseselt elab üle lühikese lennu. Ja alati saab isetkohti vahetada. Mul oli kord juhtus (ainus kord), kui laps pandi minu ette istuma kahe võõra vahele. Me aga oleme harjunud jagama lennu ajal pleedi ja teineteise kaelas magama. Vahetasin kohad ära, pakkusin ka kahekümnekat, aga sellest loobuti ja kõik sujus, saime kõrvuti istuda.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas perega / sõbrannadega reisile minnes ostate lisatasu eest kindlad kohad lennukis või hoiate selle võrra veidi raha kokku mitte ostes? Kui ei osta, siis kas süsteem paneb teid siiski perega lähestikku / kõrvuti istuma?

Ostan, kui on kohti esimesse ritta või avariiväljapääsu juurde, et saaks jalad sirged hoida. Muidu mitte. Pole eraldi pandud. Kui teed check in 4-le, siis annab 4 järjestikust kohta.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vähegi võimalik, siis ostan pärast seda, kui mitme lennuga reisil meid 4aastasega paaril korral lahku istuma pandi. See ei ole ok ka mitte lühikesel lennul.

+13
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tahad kindlalt kõrvuti istuda, siis maksa ära. Ära mine selle peale, et äkki räägin kellegi pehmeks ja vahetame istmeid. Sellised on jube tüütud. A võib-olla see teine maksis juurde, et just see x koht saada ja nüüd sa nuiad, et ta istuks nüüd mujale ja sina saad tasuta soovitud istme.

+26
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

ostan alati koha. finnairil küll toimis vähemalt eelmisel aastal see, et kui teed checkini kohe peale checkini avanemist, siis saad kohti valida.

pidin töö tõttu palju kindlal liinil sõitma ja koha ostmise võimalust tööandja ei andnud. toimis see varase check ini lahendus.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohad näeb ju 3 päeva enne check in-i tehes ära. Vast saab ka siis alles osta, kui ei sobi.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole tasulisi kohti kunagi ostnud, täiskasvanud inimesed, saame niisama ka hakkama. Vist LOT lasi ka tasuta istekohti valida kui check-ini tegid, siis olen küll kohti valinud. Tavaliselt oleme siiski lähestikku kohad saanud, tihti ka kõrvuti. Kui sõpradega reisisime, siis nende koolieelikust laps sai küll korra eraldi koha, pakkusid vahetust  et saaks ühe vanemaga kõrvuti olla ja said ka vahetatud. Enamasti on ju võimalik pakkuda, et kas minu aknaalune koht või lapse keskmine koht vms. Teinekord inimesed ise ka pakuvad vahetust, näiteks läinud suvel saime mehega samasse ritta üle vahekäigu kõrvuti kohad. Tundus täitsa hea, saab ju nii ka juttu rääkida ja ega me lennu ajal lakkamatult ei lobise ka. Pigem selline, et “lendame praegu üle alpide”  või “mingi suur linn on all” vms . Siiski pakkus abikaasa kõrval istuv reisija kui sai aru, et me koos oleme kohe “would you like to change”. Väga kena temast, vahetasime kohad, aga oleks ka niisama hakkama saanud.

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei osta, siis kas süsteem paneb teid siiski perega lähestikku / kõrvuti istuma?

See sõltub konkreetsest lennufirmast ja ka sellest kui täis lennuk on ja ka sellest millal check in teha ja ka sellest kui oluline see koos istumine üldse on. Ehk siis mõnikord ostan ja mõnikord mitte.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vähegi võimalik, siis ostan pärast seda, kui mitme lennuga reisil meid 4aastasega paaril korral lahku istuma pandi. See ei ole ok ka mitte lühikesel lennul.

Millest need miinused?
Leian, et väikelapsega koos istumiseks ei peaks vanem küll lisaks maksma.

+10
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksi lennates ei osta – tõttöelda olen saanud ka nii enamasti just sellise koha, mille muidu makstes oleksin ostnud.

Perega lennates ostame – lihtsalt meeldib kindel olla, et istume koos.

Ise ihnutseda ja hoopis kellelgi võõral kohta vahetada paluda on minu arvates väga ebaviisakas. Ei tee seda kunagi.

+13
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui väikeste lastega oleme, siis tahaks ikka koos olla, teistel ka parem nii. Pole ka kordagi eraldi pandud. Muidu eriti ei osta kohta. Eks oleneb ka hinnast ja muust. Ma teen alati varakult check-in-i ära, tihti saab siis ise kohta valida. Mõnikord on see koha valimine maksnud vähe, siis olen ka võtnud. Aga mõnikord on 20 eurot olnud, siis küll ei võta reeglina, kui just ülipika lennuga pole tegemist.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis kui laps väiksem oli, siis polnud sellist “teenust” neil lendudel, kus me olime. Alati olime koos. Gümnaasiumieas reisides Euroopa piires oli mõlemal savi, kas oleme kõrvuti või mitte. Mehega samuti. Nüüd plaanis üks pikem lend – seal üritan küll meid kõrvuti saada ja valmis selle eest maksma. Aga see pole ka suur tragöödia, kui ei saa kõrvuti.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on lühemad lennud, siis on savi, kus keegi istub. Kui pikemad (2+h), siis ostame tavaliselt kõrvuti kohad. Oleneb ka, kellega lennata. Sõbrannadega tahaks juba lennukis mulli tinistada ja mees on nii pikk, et soovib rohkema jalaruumiga kohta. AirBaltic on siiani ka lühematele lendudele koos ostetud piletid enamvähem kõrvuti või siis üle vahekäigu vms istuma pannud.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Millest need miinused? Leian, et väikelapsega koos istumiseks ei peaks vanem küll lisaks maksma.

samas ei peaks ka 100% eeldama, et kõrvuti saab – kui ikkagi lend täis või vabad kõrvuti ainult varuväljapääsu reas, siis satudki eraldi. Miinused tulid suhtumisest.

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lendan erinevate lennufirmadega juba aastaid, pole kordagi meid lahku istuma pandud, kui ei osta kohta eraldi. Reisime kaks täiskasvanut, kaks last, alati kolm kohta ühel pool ja kohe esimene koht teises reas, nii et istume ilusti ühes reas.

Eraldi kohtade eest maksin ainult siis, kui oli pikk lend. Muidu ei tasu üldse ära, ei ole mõttet.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

mitmekesi lennates on alati pandud ikka kokku istuma. tavaliselt lendan üksi ja siis on mul ainult üks eelistus: tahan istuda vahekäigus. koha eest pole kunagi maksnud ja kui juhtub, et koht pole vahekäigus, siis on alati nõus oldud vahetama, sest mis mõttes keegi ei taha istuda akna all.

+1
-7
Please wait...
Postitas:

Millest need miinused? Leian, et väikelapsega koos istumiseks ei peaks vanem küll lisaks maksma.

samas ei peaks ka 100% eeldama, et kõrvuti saab – kui ikkagi lend täis või vabad kõrvuti ainult varuväljapääsu reas, siis satudki eraldi. Miinused tulid suhtumisest.

Ausalt öeldes ma eeldaksin küll. Ei ole mitte kellegi huvides selles lennukis, et väikelaps vanemast eraldi istub. Tegin check-ini esimesel võimalusel ja valisin ka istmed, kuid meid tõsteti siiski lahku. Õnneks inimesed on toredad.

+6
0
Please wait...
Postitas:

kui juhtub, et koht pole vahekäigus, siis on alati nõus oldud vahetama, sest mis mõttes keegi ei taha istuda akna all.

Aknaalust kohta õnnestub tõesti kellegagi vahetada, aga pikemas rivis keskmist kohta ei taha mitte keegi.

+9
-1
Please wait...
Postitas:

Ikka maksan vajadusel lisaks.

+2
0
Please wait...
Postitas:

kui juhtub, et koht pole vahekäigus, siis on alati nõus oldud vahetama, sest mis mõttes keegi ei taha istuda akna all.

Aknaalust kohta õnnestub tõesti kellegagi vahetada, aga pikemas rivis keskmist kohta ei taha mitte keegi.

ma sõidan samas üsna tihti 2×2 istmetega lennukis. kui on suurem lennuk, siis on lihtsalt õnneks läinud ja olen alati vahekäiku saanud.

(oli üks nõme intsident, kui minu kõrval olev “härra” ei lubanud mul mööduda, et lennusaatjalt vett paluda. kartsin tol ajal väga lendamist ja oli vaja korraks lihtsalt ära käia. kuna ta ütles, et misasja, varsti juba maandume ju, siis hakkasin paanikast nutma. tema naine vms naisisik meie kõrval vaatas hämmelduses pealt.

p.s. enam lendamist ei karda, aga siiski eelistan vahekäiku).

+2
0
Please wait...
Postitas:

Milleks?

+2
-11
Please wait...
Postitas:

Milleks?

Paraku on oma inimestega vähemalt pikemaid sõite ikka parem koos teha. Ei ole võõra mehe põlve, mis sinu kohale vajub, võõrast magavat inimest sinu kõrval. Ei pea mingeid asju üle ridade jagama.

+12
-1
Please wait...
Postitas:

ma olen väga palju lennanud ja pole kunagi maksnud kohtade eest. kui lapsed olid väiksemad, oli kõigil vedajatel veel selline poliitika, et laps pannakse kokku vähemalt ühe vanemaga. nüüd on lapsed suured, aga koos pole me saanud istuda ainult ühe korra, siis, kui piletid olid mehega eraldi broneeringutel (mina ühinesin tema ärireisiga).

reeglina teen check-ini ära kohe, kui see avaneb ja siis ei ole probleem kohti valida. kõik viiekesi ei pea ju kõrvuti istuma, sobib ka 2+3. oleme ka suurema seltskonnaga reisinud, kaks-kolm mitme lapsega peret ja ikka oleme lähestikku kohad saanud valida.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Ausalt öeldes ma eeldaksin küll. Ei ole mitte kellegi huvides selles lennukis, et väikelaps vanemast eraldi istub. Tegin check-ini esimesel võimalusel ja valisin ka istmed, kuid meid tõsteti siiski lahku. Õnneks inimesed on toredad.

sul poleks vaja olnud teha muud kui pöörduda lennuteenindaja poole ja teid oleks kokku tõstetud. ilmselgelt oli see kellegi tööõnnetus.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Võib-olla valisid need istmed avariiväljapääsu juures? Minu teada seal lapsed istuda ei tohi.

+4
0
Please wait...
Postitas:

Võib-olla valisid need istmed avariiväljapääsu juures? Minu teada seal lapsed istuda ei tohi.

Ei tohi tõesti ja ei, kohad ei olnud seal.

0
0
Please wait...
Postitas:

sul poleks vaja olnud teha muud kui pöörduda lennuteenindaja poole ja teid oleks kokku tõstetud. ilmselgelt oli see kellegi tööõnnetus.

Lennuteenindaja poole pöördusin loomulikult esimesena. Kelle poole pöördusin, ütles, et kahjuks ei saa midagi teha, sest lennuk on täis.

Nagu ütlesin, ma lahendan olukorra edaspidi kohtade eest lisaks makstes, kuigi see võib osadel reisidel päris kalliks osutuda.

+1
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Esileht Hobinurk Lennukis kindlad kohad või mitte?