Esileht Hobinurk Lennukis kindlad kohad või mitte?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Lennukis kindlad kohad või mitte?

Postitas:

Minu 3-aastane laps on Finnairi lennul pandud minust 10 rida taha poole. Kuigi check-in ajal sai kohti muuta, siis minu kohta muuta ei saanud (lapse oma küll, aga minu koht oli ees otsas ja lennuki esimene ots oli juba täis). Hiljem selgus, et probleem oli selles, et lisks 3-aastasele oli mul ka imik ja laste hapnikumaske oli vaid teatud istekohtade kohal. Lennujaamas kurtsin muret ja sealt öeldi, et kohti ei saa muuta mujal kui juba lennukis. Lennikusse minnes lasti meil kohtadele istuda ja siis lennusaatjad suhtlesid inimestega ja leidsid ühe minu selja tagant, kes oli nõus koha vahetama. Põhimõtteliselt öeldigi, et lennuk enne ei stardi, kui umbkeelne laps on oma ema lähistele paigutatud.

Muidu on enamasti ikka koos ostetud piletid kõrvuti kohtadele paigutatud.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perega lennates ostame – lihtsalt meeldib kindel olla, et istume koos.

Milleks?

Sind täitsa tõsiselt huvitab, miks ühel täiesti võõral perel meeldib lennukis kõrvuti istuda?

+14
-4
Please wait...
Postitas:

Enamasti ei ole kindlate kohtade eest maksnud, aga oleme lennanud selliste firmadega, kus saab check-ini ajal vabade kohtade hulgast tasuta valida ja siiski koos istunud. Nüüd aga on plaanis minna ryanairiga ja kuna seal ei saa juurde maksmata midagi valida (ja saad tõenäoliselt ebapopulaarse keskmise koha), siis maksime. Ryanairi puhul on kohustuslik võtta alla 12a lapsele tasuline koht täiskasvanu kõrval. Minu laps on 12 ja võiks ka omaette istuda, aga kuna viimasel reisil hakkas tal halb, siis ma ei taha sellega riskida, et ta kuskil teises lennuki otsas võõraste inimeste vahel oksendama hakkab.

+8
-1
Please wait...
Postitas:

mitmekesi lennates on alati pandud ikka kokku istuma. tavaliselt lendan üksi ja siis on mul ainult üks eelistus: tahan istuda vahekäigus. koha eest pole kunagi maksnud ja kui juhtub, et koht pole vahekäigus, siis on alati nõus oldud vahetama, sest mis mõttes keegi ei taha istuda akna all.

Ei taha alati akna juurde. Lend pimedas, sombuse ilmaga ja aknast ei näe nagunii mütsigi. Lennuki pealt vaja edasi joosta teisele lennule, rongile, bussile ja tahaks ruttu välja pääseda.

+8
0
Please wait...
Postitas:

Lennuteenindaja poole pöördusin loomulikult esimesena. Kelle poole pöördusin, ütles, et kahjuks ei saa midagi teha, sest lennuk on täis.

bs. korduvalt nähtud, kuidas inimesi tõstetakse lennukis ringi, sest kellegi kohta on vaja muuta. see, et lennuk on täis, pole mingi põhjus, et laps jääks vanemast eraldi istuma. kindel, et sa väljendasid end nii, et lennuteenindaja aru sai, milles probleem on? kes ja millal täpselt teid lahku tõstis?

0
-4
Please wait...
Postitas:

Kas kellelgi on lähiajast kogemust Turkishi pikamaalendudega? Kuidas check-ini avanedes ühel broneeringul olevad inimesed paigutatakse?

0
-1
Please wait...
Postitas:

mitmekesi lennates on alati pandud ikka kokku istuma. tavaliselt lendan üksi ja siis on mul ainult üks eelistus: tahan istuda vahekäigus. koha eest pole kunagi maksnud ja kui juhtub, et koht pole vahekäigus, siis on alati nõus oldud vahetama, sest mis mõttes keegi ei taha istuda akna all.

Mina ei vahetaks mingil juhul oma vahekäiguäärset kohta aknaaluse (või keskmise vastu).

+8
0
Please wait...

Mina ei vahetaks mingil juhul oma vahekäiguäärset kohta aknaaluse (või keskmise vastu).

sama siin, ja olen ka maksnud, et just vahekäiku saada.

+5
0
Please wait...
Postitas:

Ühinen eelkõnelejatega. Istun alati vahekäigu ääres ja kui check-in tasuta valikut ei võimalda, siis maksan selle eest juurde. Ja iialgi ei vaheta oma kohta keskmise või aknaaluse koha vastu. Küll aga olen tulnud vastu perele, kes tahtis vahetada üht vahekäigu äärset kohta teise samasuguse vastu, et laps nende kõrval istuks.

+3
0
Please wait...
Postitas:

Mina ostan alati. Ka üksi lennates. Tahan lihtsalt alati istuda ees osas ja ei hakka isegi lootma, et àkki satun ette istuma. Kardan väga lennata ja ees osas lihfsalt raputab veidike vàhem.

+3
-1
Please wait...
Postitas:

Pole kunagi alaealist last vähemalt ühest vanemast eraldi pandud ja ei ole ka kunagi istekohta ostnud.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Kas perega / sõbrannadega reisile minnes ostate lisatasu eest kindlad kohad lennukis või hoiate selle võrra veidi raha kokku mitte ostes? Kui ei osta, siis kas süsteem paneb teid siiski perega lähestikku / kõrvuti istuma?

Palun maksa ja sa ei pea selliste pisiprobleemidega tegelema, kui lendad suvaliste lennufirmadega.

Mina ei maksa, aga lendan soliidsete korralike lennufirmadega. Pannakse ise ühised bronnid kokku.

+1
-11
Please wait...
Postitas:

Mina ostan alati. Ka üksi lennates. Tahan lihtsalt alati istuda ees osas ja ei hakka isegi lootma, et àkki satun ette istuma. Kardan väga lennata ja ees osas lihfsalt raputab veidike vàhem.

Googelda natuke.

Sind häirib raputamine, naljatilk? Kui me räägime lennuõnnetusest, siis väga loll valik. Seal saab statistiliselt kõige rohkem reisijaid surma. Kõige kindlam koht on keskel, tiiva peal, või taga. Aga no keda häirib mingi mitte midagi tähendav raputamine või kes teab asja ja valib turvalise koha, tõesti maitse asi.

+1
-13
Please wait...
Postitas:

Mina ei maksa, aga lendan soliidsete korralike lennufirmadega. Pannakse ise ühised bronnid kokku.

Siis sa ju maksad ja arvatavalt rohkem, kui Ryani kohavaliku tasu on.

+10
-1
Please wait...
Postitas:

See kas pannakse alaealine laps automaatselt ühe vanemaga kõrvuti sõltub konkreetse lennufirma reeglitest. Reeglina euroopa lendudel teatud vanuseni (üldjuhul 12) pannakse kokku, pikamaalendudel ja charteritel minu kogemusele tuginedes pannakse tasuta automaatselt kokku.

Ise maksame kohavaliku eest juurde, et satuks mehega molemad vahekäigu kohtadele (mugavam) ja laps, siis siiani embakumba kôrval nagunii tasuta olnud.  Sõbrannadega reisides samuti kindlustan endale kindla koha, ei viitsiks küll kuskil võõraste vahel istuda mitu tundi????

+3
0
Please wait...
Postitas:

Kas perega / sõbrannadega reisile minnes ostate lisatasu eest kindlad kohad lennukis või hoiate selle võrra veidi raha kokku mitte ostes? Kui ei osta, siis kas süsteem paneb teid siiski perega lähestikku / kõrvuti istuma?

Palun maksa ja sa ei pea selliste pisiprobleemidega tegelema, kui lendad suvaliste lennufirmadega.

Teemaalgataja olen. Olengi alati maksnud ja sõitnud AirBalticuga. Järgmisel aastal aga üks reis, kus ei ostnud kindlaid kohti (valitud koht inimese peale 20€). Olen alati valinud keskele.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas kellelgi on lähiajast kogemust Turkishi pikamaalendudega? Kuidas check-ini avanedes ühel broneeringul olevad inimesed paigutatakse?

Alati on kõrvuti pandud. Lennanud olen nendega kümneid kordi, nii Aasiasse, Aafrikasse kui USA-sse.

0
-1
Please wait...
Postitas:

Ühinen eelkõnelejatega. Istun alati vahekäigu ääres ja kui check-in tasuta valikut ei võimalda, siis maksan selle eest juurde. Ja iialgi ei vaheta oma kohta keskmise või aknaaluse koha vastu. Küll aga olen tulnud vastu perele, kes tahtis vahetada üht vahekäigu äärset kohta teise samasuguse vastu, et laps nende kõrval istuks.

Juba kolmas inimene, kes tahab vahekäigus istuda? Miks ometi? Kõik nühivad mööda, traali – vaali käib. Mina soovin alati akna alla, padi vastu seina ja mõnus silm looja lasta.

+4
-7
Please wait...
Postitas:

Siis sa ju maksad ja arvatavalt rohkem, kui Ryani kohavaliku tasu on.

Jap, või olla tõesti, aga kas ka enam äraantava pagasiga, pole kindel. Saan toidud ette ära tellida a la carte menüüst. Pluss maandun normaalsesse lennujaama normaalsesse terminali. Igaühele oma.

+1
-8
Please wait...
Postitas:

Juba kolmas inimene, kes tahab vahekäigus istuda? Miks ometi? Kõik nühivad mööda, traali – vaali käib. Mina soovin alati akna alla, padi vastu seina ja mõnus silm looja lasta.

Vastan enda eest. Mina ei maga lennukis. Eriti just 8+ tundi lendudel eelistan ca korra tunnis jalgu sirutada või vetsus käia (ma joon suhteliselt palju ka vett). Mul on endal mugavam seda teha vahekäiguäärselt istmelt ning on ka teiste samas reas istujate suhtes arvestavam. Kellele ikka meeldiks kui teda iga natukese aja pärast püsti aetakse.

+8
0
Please wait...
Postitas:

Inimesed on erinevad, sellepärast. Väga paljudele ei meeldi see “nurka surutud” aknaalune koht, hakka veel läbirääkimisi pidama, kui püsti tahaks saada jne Mul on pikad jalad ja isegi ruumika istmevahe korral on akna pool istudes raske nt jalga üle põlve panna, mida vahekäigu ääres mõnusasti teha saab.
Lisaks sa räägid endale vastu – kui eeldad, et enamik on nagu sina ja lasevad silma looja, kes seal sinu meelest siis traali-vaalitab üldse? See on liialdus, nagu vahekäigus koguaeg mingi sebimine käiks.

+7
-1
Please wait...
Postitas:

Ostan alati kindlad kohad kui reisin mitmekesi. Soovin perega koos istuda ning mulle meeldib istuda üsna kindlates ridades lennuki keskkosas, ei soovi saada kohti kuskil tagaotsas, mis teistest järgi jäävad. Kui muidugi on ülisuur vajadus kokku hoida, siis võib kohad ostmata ka jätta. Ja mulle meeldib istuda ka vahekäigu poolsel istmel. Ei pea kedagi segama kui vetsu vaja minna ja saab jalgu ka rohkem sirutada.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Pole kunagi kohti ostnud. Perega reisides on alati pandud kokku, kuid üldiselt üritan veebis check-ini kohe ära teha kui aeg selleks käes, et tasuta kohtade seast paremaid valida. Ja kui valida ei saa, siis ikkagi on pere kokku pandud. (Ja kui üksi lendan, siis on üldse ükskõik, kus istun.)

+2
0
Please wait...
Postitas:

Pikkadele reisidele olen kohad ostnud lisamugavuste pärast, eriti Soomest või Saksast algavatele. Eestist vahel vaid jalaruumi pärast avariiväljapääsu juurde. Reisime perega 3-4 korda aastas ja mitte kunagi pole meid lahku paigutatud ka eraldi kohti ostmata.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ausalt öeldes ma eeldaksin küll. Ei ole mitte kellegi huvides selles lennukis, et väikelaps vanemast eraldi istub. Tegin check-ini esimesel võimalusel ja valisin ka istmed, kuid meid tõsteti siiski lahku. Õnneks inimesed on toredad.

Võib-olla valisid need istmed avariiväljapääsu juures? Minu teada seal lapsed istuda ei tohi.

Nii on. Lai rida avariiukse juures on ainult täiskasvanud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Perega reisides oleme alati kindlad kohad ostnud, tööreisidel pole kolleegiga kõrvuti istumine oluline.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Niipalju kui reisinud olen, alati olen saanud kõrvuti kohad (teismelisena oma emaga, hiljem abikaasa või lapsega) ilma juurde maksmata. Tavaliselt reisin Airbalticuga. Kui laps oli kahene siis muretsesin küll kui kusagil olid kirjas kohad a la 11a ja 11c, pärast selgus, et need on kõrvuti, b rida polnud 😀

Arvan, et see sõltub sellest ka kui täis lennuk on ja kas teistel reisijatel on valitud tasulised kohad.

0
0
Please wait...
Postitas:

Perega reisides oleme mulle ja tütrele kõrvuti kohad ostnud. Tema jaoks on tohutu stress mõelda, et peab võõraste vahel istuma ning lihtsam on kohad osta kui tema närvitsemist sel teemal kuulata. Abikaasa ning 16a poeg ei pea koos istumist oluliseks. Airbaltic paigutas “koroona” aastatel koos pileti ostnud pered/seltskonnad võimalusel kokku, praegu ei teagi, viimased paar korda oleme teiste lennufirmadega lennanud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma saan aru et odavlennufirmad nagu ryanair tahavad koha valiku eest raha ja kui ei vali siis paigutavad ühe broneeringu peal olevad inimesed mööda lennukit laiali. Lufthansa jms pkuvad ka võimalust raha eest kindel koht valida aga ka leppida tasuta nende poolt pakutavatega mis üldjuhul on sama broneeringu puhul kõrvuti.

Ma ei tea kas 4 a last ikka tohib lennufirma üksi istuma paigutada, sellises vanuses laps ei tohi ju veel ûksi reisida, ega naabritel ka väga mônus ei oleks..

Kohavalikust-mina tahan võimalusel alati uksepoolset kohta,

Kåin tihti vetsus, eriti lennu ajal sest lendamine , eriti kui raputab, aja mind närvi. Vahekäigu ääres istudes saab jalga vahepeal vahekäiku sirutada, rohkrm ruumi on.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Kui muidu on naiste vetsudes sabad ja meeste omad tühjad, siis lennukis ma olen märganud, et on vastupidi. Nii kui turvavöö tuluke kustub, siis kargavad mehed püsti. Kas  naistel on paremad lennunärvid? Kas naised on ettenägelikumad ja käivad enne lendu ära ega joo ülearu?

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Esileht Hobinurk Lennukis kindlad kohad või mitte?