Esileht Ajaviite- ja muud jutud leping? või kuidas oleks õigem sellises olukorras…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: leping? või kuidas oleks õigem sellises olukorras…

Postitas:
Kägu

Tere!
Minul selline küsimus- kas keegi oskab anda mingit nõu, kuidas käituda sellises situatsioonis…
Nimelt asi selles, et olen oma endisest elukaaslasest lahus ja ta otsustas pool korteri rahast kus kunagi elasime mulle välja maksta, et siis edaspidi teab ta ise mis selle korteriga teeb kas müüb maha vms.
Nüüd aga ostsime oma uue elukaaslasega korteri ja loomulikult panustaks ma selle raha siia uude korterisse.
Küsimus aga selles, et ma tahaks teha mingit lepingut vms, et kui peaks kunagi(no kahjuks ei tea ju keegi mis elu tuua võib)laiali minema, et mul oleks õigus temalt see summa tagasi saada, sest korter on ju tema oma.
Kas keegi oskas mingit näidislepingut soovitada ja kas kindlasti peaksid ka tunnistajad olema ära märgitud seal lepingus.
See on lihtsalt selleks, et omale natuke kindlustunnet tuleviku ees tugevdada.
Aitähh kes oskavad mulle nõu anda selles osas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: leping? või kuidas oleks õigem sellises olukorras…

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nüüd aga ostsime oma uue elukaaslasega korteri ja loomulikult panustaks ma selle raha siia uude korterisse.[/tsitaat]

Mida see tähendab? Ostsite koos või ostis elukaaslane? Ehk siis kellelt tuli ostmiseks raha/kes võttis laenu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elukaaslane ostis, aga mina panustaks selle raha korteri remondiks…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tere!
Nüüd aga ostsime oma uue elukaaslasega korteri ja loomulikult panustaks ma selle raha siia uude korterisse.
Küsimus aga selles, et ma tahaks teha mingit lepingut vms, et kui peaks kunagi(no kahjuks ei tea ju keegi mis elu tuua võib)laiali minema, et mul oleks õigus temalt see summa tagasi saada, sest korter on ju tema oma.
.[/tsitaat]

korter kaasomandisse siis, kui sa selle väärtust oma rahaga oluliselt tõstad. Laenuleping vastava tingimusega peaks vist kah sobima. Mine räägi mõne notariga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mutsamamma

oot oot.
kui on lahku mindud ja jagatakse ühise elu kestel tekkinud vara (antud juhul sinu raha), siis pole lahkuminekust just kõige kauem möödas. no maksimum aastake. uus suhe küll, see selleks ja kena kõik, aga juba korterit remontima ja pesa punuma? kuhu sul kiire on, naine? elage natuke aega koos ja vaadake, kas te üldse sobite ja siis hakka remontima ja sisustama võõrast korterit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vormista tavaline lihtkirjalik laenuleping

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tere!
.[/tsitaat]

korter kaasomandisse siis, kui sa selle väärtust oma rahaga oluliselt tõstad. Laenuleping vastava tingimusega peaks vist kah sobima. Mine räägi mõne notariga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldiselt on selline plaan olemuselt suht kehvavõitu. Võite küll teha lepingu, aga selleks, et seda raha temalt reaalselt kunagi kätte saada (kui tõesti peaks vaja minema), pead kohtusse pöörduma. Selleks kulub omajagu raha ja aega. Isegi kui saad positiivse kohtuotsuse (aga kohus võib leida ka, et remont on selle aja peale amortiseerunud ja sa oled seal ise ka sees elanud ehk teisisõnu su investeering on ajaga kadunud), siis hakkab kohtutäitur asja menetlema ja see võtab alati väga kaua. Kui inimene ei taha seda raha sulle lahku minnes ise maksta, siis leiab ta kindlasti mingid teed, kuidas korter üldse kellegi teise nimele vormistada jne. Näidata, et tal pole mingit vara ja maksta midagi ei saa. Seega pikk jutt lühidalt – kui on poole korteri raha, siis ma sooviks, et korter vormistataks kaasomandisse. Alles seejärel annaks mehele selle raha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eelnevale jutule veel täienduseks, et kui investeerid korteri remonti, siis sa ei saa näiteks 7 aasta pärast seda summat 100 % tagasi nõuda, sest selle investeeringu väärtus on langenud. Seepärast on remont sinu seisukohalt halb investeering võrreldes su mehe tehtud investeeringuga kinnisvarasse. See on nagu auto ostmisega, mille väärtus aastatega kahaneb ja tagasi ei saa kunagi seda, mis algselt sisse pandud. Selle probleemi lahendaks muidugi see, kui sa vormistad laenulepingu mehega. Siis on vastutus investeeringu vähenemise eest täielikult tema kanda. Samas siis sa ei panusta ka midagi teie ühisesse ellu. Annad ainult mehele laenu.

Please wait...
Postitas:
ahaaa

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]oot oot.
kui on lahku mindud ja jagatakse ühise elu kestel tekkinud vara (antud juhul sinu raha), siis pole lahkuminekust just kõige kauem möödas. no maksimum aastake. uus suhe küll, see selleks ja kena kõik, aga juba korterit remontima ja pesa punuma? kuhu sul kiire on, naine? elage natuke aega koos ja vaadake, kas te üldse sobite ja siis hakka remontima ja sisustama võõrast korterit.[/tsitaat]

Me oleme lahus juba tegelikult 2,5a. Ennem lihtsalt polnud mul seda raha vaja ja nüüd ta tegi ise mulle sellise ettepaneku ja mõtlesin, et miks ka mitte see raha uue kodu remondiks ära kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]oot oot.
kui on lahku mindud ja jagatakse ühise elu kestel tekkinud vara (antud juhul sinu raha), siis pole lahkuminekust just kõige kauem möödas. no maksimum aastake. uus suhe küll, see selleks ja kena kõik, aga juba korterit remontima ja pesa punuma? kuhu sul kiire on, naine? elage natuke aega koos ja vaadake, kas te üldse sobite ja siis hakka remontima ja sisustama võõrast korterit.[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]oot oot.

Me oleme lahus juba tegelikult 2,5a. Ennem lihtsalt polnud mul seda raha vaja ja nüüd ta tegi ise mulle sellise ettepaneku ja mõtlesin, et miks ka mitte see raha uue kodu remondiks ära kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]vormista tavaline lihtkirjalik laenuleping[/tsitaat]

Aga kas sellel peaksid ka tunnistajad ja nende allkirjad olema? Või ei oma see tähtsust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Eelnevale jutule veel täienduseks, et kui investeerid korteri remonti, siis sa ei saa näiteks 7 aasta pärast seda summat 100 % tagasi nõuda, sest selle investeeringu väärtus on langenud. Seepärast on remont sinu seisukohalt halb investeering võrreldes su mehe tehtud investeeringuga kinnisvarasse. See on nagu auto ostmisega, mille väärtus aastatega kahaneb ja tagasi ei saa kunagi seda, mis algselt sisse pandud. Selle probleemi lahendaks muidugi see, kui sa vormistad laenulepingu mehega. Siis on vastutus investeeringu vähenemise eest täielikult tema kanda. Samas siis sa ei panusta ka midagi teie ühisesse ellu. Annad ainult mehele laenu. [/tsitaat]

Aga ehk oleksi mõistlik siis vormistada see leping nii nagu ma annaksin talle lihtsalt laenu ja tingimuseks oleks siis see, et ta peab tagastama mulle selle laenu, kui näiteks lahku läheme. Paneks selle summa lepingusse kirja jne, aga mind huvitab just ka see, et kas selline leping üldse on kehtiv kus on lihtsalt tema ja minu allkiri all ja kõik. Kas see leping oleks mulle abiks kui peaks tekkima selline olukord kus ma seda raha temalt tagasi tahan saada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägi juristiga läbi, mitte perekooliga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Räägi juristiga läbi, mitte perekooliga.[/tsitaat]

Arvamusi võib ju ikka üldsuselt küsida, aga kuidas see juristi jutule saamine muidu välja näeb- kas peab aja kinni panema ja mis selline teenus maksta võiks? Pole kunagi enne sellise teemaga kokku puutunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, abiks on lihtkirjalik laenuleping (parem ikka kui mitte midagi). Ja ega vist praegu muud eriti teha saagi (kui mees korterit kaasomandisse ei taha vormistada), sest mu meelest pole siiani seadusemuudatust, mis oleks notariaalse lepingu täitedokumendiks muutnud (pead sellega ikka kohtusse pöörduma). Seega kui lahku minnes peaks ilmnema, et pole tegu nii õilsa inimesega nagu kokku kolides tundus (ehk siis ta vabatahtlikult seda raha tagasi ei maksa), siis pead nii või naa kohtusse pöörduma. Kohtus on võimalik teisel osapoolel väita igasuguseid asju – näiteks, et sa oled tasuta tema elamispinnal x aastat elanud ja ta on sind üleval pidanud jne. Siis ei pruugi kohus seda summat talt täies ulatuses välja mõista.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]vormista tavaline lihtkirjalik laenuleping[/tsitaat]

see on küllloll soovitus, mismoodi siis selle lepinguga peaks raha kätte saama??

Korter kaasomandisse või siis ei panustagi oma raha sinna, paned tähtajalisele hoiusele õiget aega ootama. Muidu oled tulevikus ikka käpuli, mitte iga mees ei käitu nii nagu sinu ex.
Uue suhte puhul on armastus ja kainet mõtlemist ei ole. pärast ei jõua ennast ära iruda. Mul sõbranna kolis koos lapsega peale 10 aastast kooselu ( mille käigus ehitati koos maja ) põhimõtteliselt tühjade kätega välja, ainult oma ja lapse riided sai kaasa ja lauanõud. Maja oli mehe nimel ja abielus nad polnud, naisel veel eraldi remondilaen võtud, mida 5 aastat veel maksma peab, mees ei anna sentigi, kohtusse ka minna ei taheta.
Praegu ta kirub ennast maapõhja, et majakrunti ostes kaasomandit ei nõudnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jah, abiks on lihtkirjalik laenuleping (parem ikka kui mitte midagi). Ja ega vist praegu muud eriti teha saagi (kui mees korterit kaasomandisse ei taha vormistada), sest mu meelest pole siiani seadusemuudatust, mis oleks notariaalse lepingu täitedokumendiks muutnud (pead sellega ikka kohtusse pöörduma). Seega kui lahku minnes peaks ilmnema, et pole tegu nii õilsa inimesega nagu kokku kolides tundus (ehk siis ta vabatahtlikult seda raha tagasi ei maksa), siis pead nii või naa kohtusse pöörduma. Kohtus on võimalik teisel osapoolel väita igasuguseid asju – näiteks, et sa oled tasuta tema elamispinnal x aastat elanud ja ta on sind üleval pidanud jne. Siis ei pruugi kohus seda summat talt täies ulatuses välja mõista. [/tsitaat]

Mnjahhh- seega igaksjuhuks siis tasuks leping teha kuigi, nagu ma aru sain, erilist abi sellest ikkagi pole, kui peaks tekkima vajadus tulevikus seda lepingut kasutada.
Aga aitähhh ikkagi arvamuste eest, mida viitsisite minuga jagada. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

see on küllloll soovitus, mismoodi siis selle lepinguga peaks raha kätte saama??

Korter kaasomandisse või siis ei panustagi oma raha sinna, paned tähtajalisele hoiusele õiget aega ootama. Muidu oled tulevikus ikka käpuli, mitte iga mees ei käitu nii nagu sinu ex.
Uue suhte puhul on armastus ja kainet mõtlemist ei ole. pärast ei jõua ennast ära iruda. Mul sõbranna kolis koos lapsega peale 10 aastast kooselu ( mille käigus ehitati koos maja ) põhimõtteliselt tühjade kätega välja, ainult oma ja lapse riided sai kaasa ja lauanõud. Maja oli mehe nimel ja abielus nad polnud, naisel veel eraldi remondilaen võtud, mida 5 aastat veel maksma peab, mees ei anna sentigi, kohtusse ka minna ei taheta.
Praegu ta kirub ennast maapõhja, et majakrunti ostes kaasomandit ei nõudnud.
[/tsitaat]

Kui on korter kaasomandis, aga laenu maksab näit. ainult tema, siis mis õigus minul siit hiljem ikka nõuda midagi enam oleks…või siiski on?
Ja minu arust ei pea tänapäeval enam abielus olema, et vara pooleks läheks. Kas pole mitte nii, et kui on ühised lapsed(laps) siis vara , mis on soetatud koos oldud aastate jooksul läheb nii ehk naa pooleks jagamisele…või ma siiski eksin??

Please wait...
Postitas:
Kägu

neil on ühine laps ka aga kinnistu mehe nimel ja naisel ei ole niisama mingit õigust. Kui mees sureb, siis ametliku lapsena muidugi selle mehe pojal on õigus olla oma isa pärija.
Naine käis juristi juures ja jah, kui ta kohtusse pöördub ja kulusid hakkab tõestama ( kontoväljavõtted jms) siis ehk saab midagi aga kohtukulud jms. on nii kurnav vaimselt füüsiliselt ja materiaalselt. Nii et targem on uuesti 0 alustada, vähemalt tema leidis nii, kuigi jah, hirmus ebaaus on see küll kõik. Ta annab endale ka aru, et oli loll ja et armastusest pime ja oleks pidanud õigel ajal nõudma. Viimased 3 aastat on mees käitunud temaga kui kõntsaga, räusanud, nõudnud teenindamist jms. Ta muidugi ei uskunud,et naisel oli ikkagi selgroogu minema minna. Nüüd on mees vaba ja saadaval, arvata võib, et üks korras ja ilusa majaga ja aasta vanuse autoga hästiteeniv 40 aastane mees pikalt ripakile ei jää. Ega ükski naine ju usu, et teda peamiselt täiendavaks kodumasinaks vajatakse. Tegelikult pole kursis, äkki ongi juba seal uus naine majas.

Kehtivad ainult need kokkulepped, mis on notaris kinnitatud.
Ma võin kuud ja päikest ja kõik tähed ka lihtkirjaliku lepinguga ära lubada.
Võib ju eeldada, et inimesed on toredad ja head aga elu näitab aja jooksul ka muud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kat78

korter on korter, mingit suurt summat ma paneelmaja tüüpkorteri remondiks küll ei panustaks.
Piisab kui puhtaks ja värvi tapeedi alla.
Iseasi kui mingi maja, majaosa või ahiküttega korter heas asukohas. Siis on lootust, et remont tõstab korteri turuväärtust.
Muul juhul on suure raha panek korteri remonti mõttetu tegevus, kinnisvara hind oleneb eelkõige asukohast, kui tekib vajadus seda müüa paari aasta pärast, võite totaalselt hävida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on korter kaasomandis, aga laenu maksab näit. ainult tema, siis mis õigus minul siit hiljem ikka nõuda midagi enam oleks…või siiski on?
Ja minu arust ei pea tänapäeval enam abielus olema, et vara pooleks läheks. Kas pole mitte nii, et kui on ühised lapsed(laps) siis vara , mis on soetatud koos oldud aastate jooksul läheb nii ehk naa pooleks jagamisele…või ma siiski eksin??[/tsitaat]

eksid

Please wait...
Postitas:
Nelli9

KUI planeerid juba ette lahkuminekut, siis arvatavasti nii see ka läheb. Nii et mõtle, kas oleks üldse mõtekas oma raha sinna paigutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja minu arust ei pea tänapäeval enam abielus olema, et vara pooleks läheks. Kas pole mitte nii, et kui on ühised lapsed(laps) siis vara , mis on soetatud koos oldud aastate jooksul läheb nii ehk naa pooleks jagamisele…[/tsitaat]

kust sellised müüdid küll tulevad? ei lähe midagi niisama elukaaslaste vahel jagamisele. ja infoks, pärijaks sa ka ei ole.

Please wait...
Postitas:
kat78

mõtle ka sellele, et kui mees näiteks avariisse satub ja sureb, on pärijad 1 ringis seaduslikud lapsed ja vanemad, kui neid pole õed vennad.
Sina oled oma rahast siis igal juhul ilma, kui just pärijad sulle ei halasta või sul mehega ühiseid lapsi ei ole

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kat78 kirjutas:[/small]
[tsitaat]mõtle ka sellele, et kui mees näiteks avariisse satub ja sureb, on pärijad 1 ringis seaduslikud lapsed ja vanemad[/tsitaat]

esimese ringi pärijateks on ainult lapsed, mitte vanemad.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

juhin tähelepanu, et kinnisasja omandamise eellepingu notariaalne vorminõue laieneb ka seltsingulepingule (nn vabaabielu). Seega kui pole abielu ajal soetatud, ei maksa kohtusse ühisest omandamisest pajatama minna.

kui ostsite korteri, siis miks kaasomandisse seda kohe ei vormistanud? keegi ei keela seda muidugi ka praegu teha.

kui annad laenu, siis vormista tähtajatu laenuleping. siis on igakord kui tülli lähete, sul hea sellega talle vastu pead lajatada ja oma tahtmist peale suruda. kodus hoia selleks koopiat, originaal vii oma vanemate kätte hoiule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suur tänu kõigile, kes viitsisid vastata. Sain targemaks niipalju, et see leping mind hiljem siiski ei päästaks, kui peaks tekkima olukord kus tahan oma raha tagasi, aga arvan, et tähtajatu laenulepingu võiks teha siiski, nagu siin korra soovitati. Ikkagi väikese kindlus tunde annab juurde ja arvan, et nii lihtsalt ka tänavale ei visata, kui inimene teab, et kirjalik leping on sõlmitud. Muidugi loodan, et sellist asja kunagi ei juhtu, aga kahjuks me ei tea keegi kunagi ette mis tulevik toob ja see ei tee halba, kui natuke ette mõelda.
See ei pea aga alati tähendama seda, et kui nii mõtlen, et siis nii ka läheb, nagu keegi ees pool mainis. Lihtsalt väike ettevaatlikus ei tee ju halba.
Aitähhh 🙂

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]Suur tänu kõigile, kes viitsisid vastata. Sain targemaks niipalju, et see leping mind hiljem siiski ei päästaks, kui peaks tekkima olukord kus tahan oma raha tagasi, aga arvan, et tähtajatu laenulepingu võiks teha siiski, nagu siin korra soovitati. Ikkagi väikese kindlus tunde annab juurde ja arvan, et nii lihtsalt ka tänavale ei visata, kui inimene teab, et kirjalik leping on sõlmitud. Muidugi loodan, et sellist asja kunagi ei juhtu, aga kahjuks me ei tea keegi kunagi ette mis tulevik toob ja see ei tee halba, kui natuke ette mõelda.
See ei pea aga alati tähendama seda, et kui nii mõtlen, et siis nii ka läheb, nagu keegi ees pool mainis. Lihtsalt väike ettevaatlikus ei tee ju halba.
Aitähhh :)[/tsitaat]

mina soovitaks raha paigutada mujale, kasvõi tähtajalisele hoiusele intressi teenima. suhte puhul tuleks eeldada, et see varem või hiljem puruneb.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud leping? või kuidas oleks õigem sellises olukorras…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.