Esileht Erivajadustega laps Leppimine lapse haigusega

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Leppimine lapse haigusega

Postitas:

Valdavalt on siin juttu ATH lastest, kuid küsin ikkagi. Meie laps on geneetilise haigusega. Välja ei paista kuskilt midagi, päris päris tavaline laps tundub olevat, aga tegelikkus on teine – määratud on raske puue. Ma teadsin kohe, et kõik ei ole korras. Aga nagu juhtub, siis vaadati ka mind, et “ah mamma, ära kujuta ette”. Minul ei ole probleemi, on vastik haigus küll, vahel nutan, kui mingi jant on olnud,aga reeglina saan hakkama. Kõige raskem on leida abikaasaga ühine arusaam kuidas last hoida ja samas ka julgustada, kuidas teda mitte memmekaks muuta, aga tagada vajalik ettevaatlikkus (haiguse eripärast tulenev vajadus). Lasteaeda minek on ees, kasvatajad kardavad ja mina kardan ka. Nõutakse nimekirja lubatud tegevustest, et probleeme vältida. Arusaadav, aga temast peab ju kasvama tavaline inimene kes oma haiguse pärast pole täiskasvanute poolt sandiks tembeldatud/kasvatatud. Selle piiri leidmine on pagana raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.07 17:01; 05.07 22:15; 05.07 22:17; 08.07 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tohib küsida, mis haigusega on tegu? Meil ka aru ei saa keegi:)Saame samuti hakkama, ka vahel nutan, kui oma negatiivseimaid hetki. Põhjustas alguses palju tülisid peres, mina ei stuunud kuidagi leppida. Meie läheme ka lasteaeda see sügis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemofiilik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on kogemusi, kuidas saavad tavalasteaias hakkama osteogenesis imperfecta (haprad luud) IV astme diagnoosiga lapsed? Kõige raskem ongi vist lapsele selgeks teha, miks kiigelt ja redelilt alla hüpata või liumäelt alla lasta ei tohi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas kellelgi on kogemusi, kuidas saavad tavalasteaias hakkama osteogenesis imperfecta (haprad luud) IV astme diagnoosiga lapsed? Kõige raskem ongi vist lapsele selgeks teha, miks kiigelt ja redelilt alla hüpata või liumäelt alla lasta ei tohi.[/tsitaat]

Kas su laps on muidu aktiivne?
Ma ka algul nkardsin väga, meil küll natuke teine diagnoos aga tulemus sama.
Minu laps on ise väga ettevaatlik ja ei ronigi kuhugi ja sellega pole üldse probleeme olnud. Algul kardsin kuid üllatavalt hästi on köik ise paika loksunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen – meil ka OI, ehk ebatäiuslik luuteke. Murrud on tulnud täiega nullist, laps ise suht kartlik pärast viimast murdu ja on kohtavalt ettevaatlik. Probleem ongi selles, et ei taha lapse hirmusid süvendada ja temas ebakindlust suurendada, samas pole ta aga teistega võrdne ronija ja turnija ja ta peab ennast õppima hoidma. Need kipsiperioodid tapavad mind!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.07 17:01; 05.07 22:15; 05.07 22:17; 08.07 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu | 05/07/2014 12:31 palun kirjuta e-posti nipiokul@gmail.com
Meid on vähe, hoiame kokku ja vahetame infot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.07 17:01; 05.07 22:15; 05.07 22:17; 08.07 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja olen – meil ka OI, ehk ebatäiuslik luuteke. Murrud on tulnud täiega nullist, laps ise suht kartlik pärast viimast murdu ja on kohtavalt ettevaatlik. Probleem ongi selles, et ei taha lapse hirmusid süvendada ja temas ebakindlust suurendada, samas pole ta aga teistega võrdne ronija ja turnija ja ta peab ennast õppima hoidma. Need kipsiperioodid tapavad mind![/tsitaat]
Arenda lapsel siis vaimset poolt. Vaatab raamatuid joonistab, mängib lauamänge, nuputamisülesanded. Õues käies siis lihtsalt jalutabki, mängib rahulikult liivakastis. Ei pea ju niisugune laps memmekas olema, tavaline laps ja tavaline inimene. Selge ju et mõned lapsepõlve lõbustused ära peavad jääma, aga mis parata, lapse turvalisus ja tervis on tähtsamad kui jalgtaras, liumägi, ronimisredelid ja jalgpall jne jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙂 Aitäh hea soovituse eest. Lapse arengu seisukohalt on äärmiselt oluline just füüsiline pool. Mida tugevamad lihased, seda parem. Meie praktiseerime ohtralt ujumist, aga ka kuival maal on lapsel tahtmine ennast liigutada. Titekale on raske seletada, et kuule ära keksi ja vaata ette ja ole nagu emme/issi. Asi ei ole selle haigusega jalgpallis ja redelis, murrud võivad tulla täiesti nullist (sõltuvalt haiguse tüübist), nt selili diivanil olles käib raks ja sääreluu on katki. Samas võib pärast korraliku pauku vastu otsmikku olla koljuluu terve.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.07 17:01; 05.07 22:15; 05.07 22:17; 08.07 23:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Erivajadustega laps Leppimine lapse haigusega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.