Esileht Lapse ootamine Leukotsüüdid uriinis raseduse ajal

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Leukotsüüdid uriinis raseduse ajal

Postitas:

Tean, et raseduse ajal suureneb leukotsüütide kogus vooluse tõttu. Mul oli uriiniproovis number 15, mis peaks rasedate kontekstis olema piiri peal, “tavainimeste” kontekstis kõrge. Ämmakas ütles, et ilmselt voolusega seotud, samas tuleb mul voolust minimaalselt, mõnel päeval üldse mitte, teisel päeval hästi vähe. Mu mure on selles, et leukotsüüdid võivad ju ka midagi tõsist näidata, et kuidas nii kergekäeliselt öeldakse, et ju on voolus. Või peaks tõsise probleemi puhul see näitaja olema ikka kõvasti kõrgem?
Kuidas teile on leukotsüüte selgitatud ja kas on midagi ette võetud? Lisauuringuid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu loogika ütleks, et leukotsüütide esinemisel tuleks siiski anda üks uriinikülv. Olgu neid palju või vähe. 15 on küll vähe, aga siiski. Mina küsiksin külvi ja kui seda ei saa, siis küsiks perearstilt või Synlabist. Ikka ise peab hoolt kandma, alati paraku seda teised meie eest ei tee. Kui külv korras, siis rahu majas 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 23:53; 03.06 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põletikuga enamasti muutuvad ka teised näitajad. Kui need korras ja kaebuseid ei ole siis ilmselt ongi voolus. Ei peagi voolus tuntavalt suur olema, lihtsalt seekord enne proovi andmist polnud vbl pesemine nii hoolikas.
Kui muretsed/kahtled, palu perearstilt hoopis kordusanalüüs. Põletiku puhul oleks nüüdseks leukotsüüte palju rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lisaks uriinikülvi (pole kindel, et õige väljend) ei tehtud, ei ole kahte analüüsi vastust? Mul oli ükskord sama, aga külvis oli kõik korras ja öeldi ka, et rasedate puhul on see näit normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usaldaks ämmaemandat, rasedatel jälgitakse uriini analüüsist põhiliselt ikkagi glükoosi ja valkude sisaldust ning bakterite hulka. Kui Teil ei ole infektsioonile viitavaid tunnuseid nagu valu, põletus või ebamugavus urineerimisel, siis ilmselt ei ole vale hetkel oletada, et tegemist on vale-positiivse tulemusega. Uriini analüüsi jälgitakse raseduse ajal regulaarselt, soovitaksin Teil järgmisel korral enne proovi andmist korralikult intiim-piirkond pesta ning proovi võtmise ajal hoida suured häbememokad sõrmedega laiali, väga suure tupevooluse korral võib ka tuppe seniks paigutada tampooni või hoida paberit tupeava ees, kuigi vaevalt, et teil nii tugev voolus on, viimased soovitused antakse naistele pigem siis, kui on vaja uriini proovi anda menstruatsiooni ajal.

Synlabi lehel on leukotsüütide kohta uriinis selline info:
8. LEUKOTSÜÜDID

Tõlgendus:

Leukotsüütide esinemine uriinis on oluline neerude ja kuseteede põletikulisele haigusele viitav sümptom. Põhjuseks võivad olla:

Infektsioonid
Glomerulopaatiad
Mürgistused
Põie tühjendamise häired
Kasvajad
Vale-negatiivsed tulemused: valk >5 g/l, glükoos >20g/l, suurtes annustes tsefaleksiin, gentamütsiin, boorhape.

Vale-positiivsed tulemused: säilitusained (formaldehüüd), imipeneemid, klavulaanhape, naistel kontaminatsioon tupeeritisega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 09:16; 03.06 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli mingi “kuri bakter” uriini proovis nagu ämmaemand ütles. Küsis igasuguseid küsimusi, aga kaebusi polnud mul ühtegi. Ei voolust, punetust, sügelust ega miskit muud. Nii, et ise ma ei saanud midagi aru, et valesti oleks. Sain AB kuuri ja sünnituse ajal küsiti ka selle bakteri kohta, igal juhul sain veel sünnituse ajal ka kanüüliga AB veeni.

Kui kahtled, tee perearsti juures uuesti proov või kui oma arsti/ämmaemanda juurde minek siis lase seal teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usaldaks ämmaemandat, rasedatel jälgitakse uriini analüüsist põhiliselt ikkagi glükoosi ja valkude sisaldust ning bakterite hulka. Kui Teil ei ole infektsioonile viitavaid tunnuseid nagu valu, põletus või ebamugavus urineerimisel, siis ilmselt ei ole vale hetkel oletada, et tegemist on vale-positiivse tulemusega. Uriini analüüsi jälgitakse raseduse ajal regulaarselt, soovitaksin Teil järgmisel korral enne proovi andmist korralikult intiim-piirkond pesta ning proovi võtmise ajal hoida suured häbememokad sõrmedega laiali, väga suure tupevooluse korral võib ka tuppe seniks paigutada tampooni või hoida paberit tupeava ees, kuigi vaevalt, et teil nii tugev voolus on, viimased soovitused antakse naistele pigem siis, kui on vaja uriini proovi anda menstruatsiooni ajal.

Synlabi lehel on leukotsüütide kohta uriinis selline info:

8. LEUKOTSÜÜDID

Tõlgendus:

Leukotsüütide esinemine uriinis on oluline neerude ja kuseteede põletikulisele haigusele viitav sümptom. Põhjuseks võivad olla:

Infektsioonid

Glomerulopaatiad

Mürgistused

Põie tühjendamise häired

Kasvajad

Vale-negatiivsed tulemused: valk >5 g/l, glükoos >20g/l, suurtes annustes tsefaleksiin, gentamütsiin, boorhape.

Vale-positiivsed tulemused: säilitusained (formaldehüüd), imipeneemid, klavulaanhape, naistel kontaminatsioon tupeeritisega.

Kena kõik, olen nõus, et suure tõenäosusega sellise leukotsüütide arvu puhul ongi tegemist vooluse sattumisega uriini, eriti kui nitritid pole positiivsed. AGA! AGA! Mulle on sümpaatne pigem mõtteviis, et igasuguse kahtluse korral (sest see ei ole ju fakt, et just vooluse tõttu need LK seal on) tasuks siiski kontrollida. Külv ei ole nii kallis ja keeruline analüüs, et seda ei võiks kasvõi veidigi korrast ära ribaanalüüsi puhul tellida. Better safe than sorry.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 23:53; 03.06 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse jälgimise juhendi järgi tehakse meil niiehknii kõigile rasedatele uriinikülv enne 20.rasedusnädalat ja hiljem vastavalt vajadusele. Usaldaksin siiski ämmaemandat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 09:16; 03.06 17:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Leukotsüüdid uriinis raseduse ajal