Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lhp avalduse tegemine meilitsi, kui töökoht 4h sõidu kaugusel

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Lhp avalduse tegemine meilitsi, kui töökoht 4h sõidu kaugusel

Postitas:
Kägu

Tere!
Kirjutan pereliikme eest.
Tööandja nõuab imikuga töökohale ilmumist avalduse esitamiseks (imikuga, sest laps on rinnal iga 1-2h tagant ja koju isaga jätta ei saa terveks pikaks päevaks). Sotsametist öeldi, et võib loomulikult esitada meilile ka.
Seda enam, et kuna peab olema kirjaliku taasesitamise võimalus, siis meilile on seda lihtne uuesti saata.
Kuna tööandja ei ole kõige meeldivam persoon, siis võib vabalt juhtuda, et hoopiski avaldus paberil “kaob” kummalistel põhjustel…
Palun nõu, kas on kusagilt leida infot, millega tõestada, et meilile saatmine on täiesti ok?
Oleme otsinud, kuid ei leia mingit seadust.

4h sinna ja 4h tagasi bussiga paarikuisega ei ole eriti kerge ettevõtmine värskele emale ja beebile. Ööbida emal seal kellegi juures ei ole võimalik. Keeruline situatsioon.

Tänud abi eest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga saatku tähitud kirjaga…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millega tööandja sellist nõuet põhjendab?

Mina saatsin meili teel digiallkirjastatult. Vajadusel saab ju tõestada, et oled meili saatnud. Võib ju ka veel kirjas kirjutada, et palun vastata, et olete kätte saanud.

Siiski unustati mind lapsehoolduspuhkusele vormistada, mitu kuud hiljem andsin sellest ise tööandjale teada.

Tähitud kiri ka väga hea võimalus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Avaldus peab olema allkirjastatu. Email ei ole seda.
Ehk sul peab olema digiallkirja võimalus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Absoluutselt kindlasti aktsepteerib tööandja digitaalselt allkirjastatud kirja ehk avaldust.
See ei ole e-mail. See vormistatakse wordis või mõnes teises tekstitöötlusprogrammis kui avaldus ja siis allkirjastatakse ID-kaardiga digitaalselt.
Siis kirjutatakse e-mail, lisatakse sellele digitaalselt allkirjastatud avaldus ehk digidoc formaadis lisa ja kirjutatakse e-mailis sees: Tere, saadan Teile digitaalselt allkirjastatud avalduse lapsehoolduspuhkusele jäämiseks oma lapsega Eesnimi Perenimi, isikukood.
Ja veel andmed mis on vaja lisada. Näiteks avaldaja nimi, aadress, isikukood, ametikoht, kuupäev jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Digitaalne allkiri on võrdsustatud omakäelisega – st digiallkiri alla ja tööandjal pole midagi kobiseda (TsÜS § 80)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Digitaalne allkiri on võrdsustatud omakäelisega – st digiallkiri alla ja tööandjal pole midagi kobiseda (TsÜS § 80)

Just nii. Kõiki avaldusi peab saatma kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, kusjuures allkirja ei loetagi enam ammu esmatähtsaks. Nt kui saadad ülesütlemisavalduse SMSga, siis loeb seadus selle õigesti esitatus. Ei mingit muud allkirja, tõendab su oma telefoni number, millelt saatsid. Ja sama ka tööandjale saadetud e-kirjade puhul.
Saada meiliga avaldus ära ja pane tavaline kiri ka lisaks posti, kui tööandja tõesti täitsa totakas juhtub olema 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meilile võib panna peale nõude ka, et tuleks tagasiside meil, et meil on kätte saadud (avatud). Siis ei teki ka probleemi, et ‘aga ma pole seda meili saanud’

Please wait...
Postitas:
Kägu

LHP vormistab (kanne töötajate registrisse jne) tavaliselt raamatupidaja.
Paneksin tema kirja cc-sse või siis, kui raamatupidajaga suhtlemine mugavam, helistaks mõni päev peale avalduse saatmist üle. Kui selgub, et ikka pole temani jõudnud vm, saab edasi mõelda.
Kui laps alles sündis, siis on veel 3-4 kuud dekreeti jäänud, selle aja jooksul saab ikka asja ära vormistatud 🙂
Teemaalgataja, ole hoopis tähelepanelik selle osas, et avaldusele kõik asja õigesti kirja saaks (lapse andmed, kuupäevad)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meilile võib panna peale nõude ka, et tuleks tagasiside meil, et meil on kätte saadud (avatud). Siis ei teki ka probleemi, et ‘aga ma pole seda meili saanud’

Keegi ei pea tagasisidet satama. Need tagasisidemeilid on siiski valikulise d- olen neid saanud, ja alati on minu kui adressaadi valida, kas vajutan “kinnita” nuppu või “ära saada kinnitust*” nuppu. Kuna inimesed eeldavad, et kohe , kui sa mingit kirja loed, tegeled sellega ja vastad, siis ma kunagi ei anna eraldi tagasisidet kätesaamise kohta, muidu on kohe 5 minutit hiljem telefonikõne, et noh, mis sa asjast arvad 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lhp avalduse tegemine meilitsi, kui töökoht 4h sõidu kaugusel