Esileht Tööelu, raha ja seadused. lhp lõpetamine ja puhukserahad

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: lhp lõpetamine ja puhukserahad

Postitas:
Kägu

Tere!

Palun natuke nõu. Olen kahe väikese vanusevahega lastega kodune olnud. Teisega läksin dekreeti 25.10.2018. Laps saab nüüd nov lõpus 3a ja peaks hakkama uuesti tööle naasema. Vahepeal on firmal uus omanik tulnud aga minu leping on hetke seisuga sama. st peatatud.Tean, et dekreedis olles on kogunenud puhuksepäevi. Kui ma mingi aeg tagasi võtsin ühendust selle uue omanikuga, siis tema ütles, et mul pole mitte midagi saada. Mis moodi ei ole? Olen 2 lapsega järjest olnud ja mul peaks olema ju 2 dekreedi päevad saada?

Ühesõnaga ma soovin ära lõpetada lhp kui laps saab 3a. ja enam ma sinna firmasse tööle ei naase. Olen vahepeal ka kaugemale ära kolinud. Kunas ma peaksin avalduse saatma? Mis avaldused täpsemalt? Kas on mul õigust saada mingitki lõpprahasid või ei? Aitäh!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6a lastega kodus olemist võib tõesti ajusurma põhjustada.
lahkumisavalduse peaksid saatma

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

saada kuu aega enne teade, et soovid LHP ning ka töölepingu lõpetada xx.yy.zzzz (lapse sünnipäev).

Puhkuse kohta küsi arvestust oma puhatud päevade kohta (algusest saadik, või vähemalt mingist aastavahetusest) – tead ju ise, mitu kuud oled töötanud, ja on lihtne välja arvestada mis saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan aga miks nii halvustavalt? Naudi päeva, õues ilus ilm. Arusaadav, et lahkumisavalduse peab saatma aga.. Kas ka eraldi lhp oma? st 2 avaldust. Pigem on küsimus, kas on mul õigus ka mingeid rahasid saada?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan aga miks nii halvustavalt? Naudi päeva, õues ilus ilm. Arusaadav, et lahkumisavalduse peab saatma aga.. Kas ka eraldi lhp oma? st 2 avaldust. Pigem on küsimus, kas on mul õigus ka mingeid rahasid saada?

Vaevalt, et siin keegi teab sinu õiguseid. Siin ju ikka on soovitatud, et võta enne dekreeti puhkus välja ja enne teise lapsega dekreeti jäämist kasuta ära oma puhkusepäevad jne. Keegi siin ei tea, kuidas sa käitusid. Kas sa isegi mäletad, mis sa 3 ja 6 aastat tagasi võtsid või ei võtnud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lhp lõpetamise avaldust iseenesest pole vaja, kuna sa ei lõpeta lhp varem kui seaduses ette nähtud viimasel hetkel

st

keegi ei saa olla lhp-l kauem kui (noorima) lapse 3a saamiseni

aga

võid selle ju ära mainida.

Saadad vähemalt 30p enne lapse 3a saamist lahkumisavalduse, kui soovid ise lahkuda. Või ilmud nn 1.tööpäeval tööle (siis selgub, kas tööd on või koondatakse vms).

kellele

sinu andmed

 

AVALDUS

Soovin lõpetada töölepingu, viimaseks tööpäevaks lugeda xx.yy.2021.a, minu lapsehoolduspuhkuse viimane päev.

kuupäev

allkiri

 

See, kas sul on saada kasutamata puhkuse kompensatsiooni, seda teab raamatupidaja (küsi, palun, puhkusearvestust läbi aastate ja puhkusejääki)

sest

meie siin ei tea, kuidas oli puhkuse seis enne 1.dekreeti-puhkust kasutamata, tasa või ette kasutatud.

Näiteks kui enne I lapse sündi kasutasid ära kogu vastava aasta puhkuse aga I dekreet lõppes varem kui aasta lõpp, olid n ö ette puhanud (n puhkasid kogu aasta puhkuse, läksid dekreeti ja see lõppes juunis-ette puhatud 6k eest st juuli-detsember)

kui aga jätsid vastava aasta puhkuse üldse kasutamata, on saada perioodi eest 1.jaanuar kuni I dekreedi lõpp. Ja II dekreedii eest ka.

 

Ülemus ei pruugi detaile teada(millal ja mis aja eest puhkus saadud või saamata, et olid vahepeal II dekreedis mille eest koguneb ka puhkust jne, samuti tuleb paljudele üllatuseks, et kui muidu aegub puhkus 1a jooksul siis lhp-te ajaks aegumine peatub jne).

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem on küsimus, kas on mul õigus ka mingeid rahasid saada?

Aga kes seda teab siis öelda, palju enne puhkust välja võtsid või millal lapsehoolduspuhkusele jäid? Mingid selgeltnägijad on sinu arust siin koos või?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tunne, et teemaalgataja ei tee vahet dekreedeli (rasedus-sünnituspuhkus (40-70 p vist), mille eest on võimalik koguda puhkusepäevi) ja lapsehoolduspuhkust (mis järgneb RSP-le, kestab kuni lapse 3. a saamiseni ja mille eest ei kogune puhkusepäevi). Mulle jääb mulje, et ta loodab kogu 3 a kodusoldud aja eest ka veel puhkusepäevade kompi saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tunne, et teemaalgataja ei tee vahet dekreedeli (rasedus-sünnituspuhkus (40-70 p vist), mille eest on võimalik koguda puhkusepäevi) ja lapsehoolduspuhkust (mis järgneb RSP-le, kestab kuni lapse 3. a saamiseni ja mille eest ei kogune puhkusepäevi). Mulle jääb mulje, et ta loodab kogu 3 a kodusoldud aja eest ka veel puhkusepäevade kompi saada.

Mulle ei jää sellist muljet, ta räägib konkreetselt dekreedist. Ja kahe lapse peale teeb ka see juba 2×11 puhkusepäeva, kui ma ei eksi. Ma ka tahaks seda kätte saada.

Soovitan rääkida pigem raamatupidajaga, juhid tihti ei tea puhkusearvestusest tuhkagi.

Muidugi kui juhtus nii, et sa olid enne dekreeti ära puhanud rohkem päevi, kui sul selleks ajaks puhkust välja teenitud oli (näiteks olid välja võtnud terve selle aasta puhkuse, aga dekreeti jäid poole aasta pealt), siis on kompenseeritavate päevade arv ja ka summa kohe selle võrra väiksem. Aga ka seda teab raamatupidaja.

Aga jah, dekreedi eest koguneb puhkusepäevi küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. lhp lõpetamine ja puhukserahad