Esileht Tööelu, raha ja seadused. LHP-lt tööle enne dekreeti

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: LHP-lt tööle enne dekreeti

Postitas:

Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel (emapalk just lõppes). Leppisin tööandjaga kokku et lähen enne uut dekreeti tööle, aga poole kohaga ja teisele ametikohale. Nüüd järsku tekkis küsimus, kas ma üldse pean oma praeguse lhp lõpetama selleks paariks kuuks? Või saab ka sama tööandja juures nn töölepingu teise ametikohaga sõlmida? (muidu nad teeks selle tähtajalise lepingu muudatuse ja hiljem peale dekreeti saaksin jätkata eelmisel töökohal).
Miks ma seda küsin….loen siin vastuseid ja saan aru, et puhkuseraha arvutatakse kehtiva töölepingu järgi, kui tahan enne dekreeti puhkust võtta, siis millise lepingu alusel seda arvutatakse? Õige töökoht on tsipa üle miinimumi fikseeritud summa, see asenduskoht on täiesti \”nullpalgaga\”, st nn tükitöö ehk müügiprotsendiga fikseeritud….kuna ma ei tea palju selle palgaga välja teenin, kas rohkem või vähem kui miinimumpalk…siis mis alusel saaksin puhkust võtta enne dekreeti ja samuti juhuks kui peaksin haiguslehe võtma suurema lapsega või oma raseduse pärast? Või on kasulikum võta siis peale dekreeti see puhkus alles, kui kehtib õige töökoht? (samas ma tõesti ei tea, palju see kuupalk selle poole kohaga olema hakkab, kuna palka saab nn müüdud kauba laekumiste pealt, mitte tunnitasuga ).
Ühesõnaga tekkis siis küsimus, kas see \”asenduskoht\” sama tööandja juures, ajutise lepinguga muudab mingeid summasid, juhuks kui palk jääb õige töökohaga alla miimimumi?
Ja kuidas käituda, kui ma siiski otsustan et ei lähe üldse dekreeti, vaid soovin emapalka kohe saada, siis millal pean nn täjhtajalisse töölepingusse viimase kuupäeva panema (saan aru, et lihtsalt pean uuesti siis esimese lapsega LHP-le minema ja hiljem peale teise lapse sündi selle ümber vormistama .
Segane jutt, aga vast saite aru? Ma saan aru et kui oleks teises firmas lhp ajutiselt tööl, siis ei peaks seda praegust katkestama, aga kas midagi muutub kui on sama tööandjaga tegemist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.09 10:56; 16.09 19:36; 16.09 22:41; 17.09 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nullpalk? See on ebaseaduslik.
Seaduse järgi PEAB olema tagatud vähemalt miinimumpalk (290 eur bruto). Kui tegemist 0,5 koormusega, siis pool miinimumi jne.

Selleks, et ei tekiks kohustust dekreeti minna, pead jääma uuesti LHP hiljemalt 31 päeva enne tähtaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No lepingusse saab lisatud müügiprotsent. Üldiselt selle pool min palka kindlasti välja teenib…lihtsalt küsimus ikkagi, kas ma kaotan rahaliselt puhkuse- või haigusrahades, kui seal pole fikseeritud summat ja kas ma pean lõpetama lhp või saaks töötada ka nn töövõtulepinguga? Või tähtajalise töövõtulepinguga pole haigusrahasid üldse võimalik saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.09 10:56; 16.09 19:36; 16.09 22:41; 17.09 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no dekreedirahadega saad sel juhul korralikult vastu pükse kui sul dekreeti minnes on lepingujärgne \”nullipalk\” e alla miinimumi, samuti loeb see lepingus olev palganumber kui peaksid haiguslehte võtma. Tean, olin ka vahepeal o,25 koormusega tööl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks, et üldse oleks mõtet dekreeti minna, peab
olema põhipalga nr fikseeritud sel hetkel töölepingus VÄHEMALT MIINIMUMPALK (selle kirjutab tööandja dekreedilehele).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalik…..nüüd mul läks küll juhe kokku 🙁
Kui ma praegu tööle ei läheks, detsembris peaksin kindlasti minema dekreeti. Lõpetaksin mõned päevad enne dekreeti praeguse lhp, vormistaks tööle ja võtaks kohe saada olevad puhkusepäevad ja lapsepäevad välja ja siis läheks dekreeti…sel juhul saan dekreeti miinimumilt kuna lepingus on põhipalk tsipa üle miinimumi fikseeritud. Hiljem siis arvutatakse peale dekreedi lõppu need päevad mis sünnitusest alates juurde ja saaksin esimese emapalgaga vahe kätte.
Oot aga kui ma nüüd lähen selle poole kohaga tähtajaliselt fikseeritud tööle, siis ma ei saagi dekreeti minna üldse või? Vaatasin et lepingusse tuleks selline punkt:.(fikseeritud müügiprotsent…..), kuid kokku mitte vähem kui 1/2 Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud palga alammäärast. Et kas see muudab midagi kui ma pean võtma haiguslehe või oma saadaolevad puhkusepäevad välja? Kas see muudab kui reaalselt võin palka saada rohkem kui miinimum? Mida see ajutise lepingu palganumber mul muudab? Mõlemad on müügitöö protsendiga..ühel on täiskoht ja natuke üle miinimumi lepingus, teisel pool kohta ja lause mitte vähem kui pool min palka….oeh nii keeruline nüüd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.09 10:56; 16.09 19:36; 16.09 22:41; 17.09 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreeti saad loomulikult minna aga
veelkord, kui sa lähed dekreeti töölepingu ajal, kus põhipalk tuleb väiksem(töötad näiteks 20 t kuus, tunnipalk 3 eurot siis põhipalk tuleb 60 eurot või 1/2 miinimumpalgast e 145)kui miinimumpalk
siis

saadki selle alusel dekreediraha, mitte miinimumpalga alusel.
Ja ka haigusraha saad selle 1/2 miinimumpalga alusel st 145, mitte 290.

Sest
miinimumpalga alusel dekreediraha saad, kui eelmise kalendriaasta keskmine puudub või on väike, alla miinimumpalga,
AINULT JUHUL KUI HETKEL ON PÕHIPALGA NUMBER LEPINGUS VÄHEMALT MIINIMU MPALK(290). Sama haigushüvitisega.

Seega selline leping on ohtlik.

Kui haigusleht reaalne siis pole kasulik.
Ja kohe kindlasti on oluline, et dekreeti minnes oleks taastunud sinu esialgne leping, põhipalga nr-ga VÄHEMALT miinimumpalk!

küsi

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

NB!

puhkusepäevad võta kindlasti ENNE kui sellise lepingumuudatuse sõlmid!

Enne võttes saad puhkusetasu oma nn põhilepingu põhipalga alusel

pärast muudatuse sõlmimist aga (kui pole veel 1k töötanud) selle 1/2 miinimumpalga alusel
või
kui vähemalt 1k töötanud siis kuu keskmise(oled kindel, et müügiprotsent nii ok et saad vähemalt 290)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jessas, siis see lepingu ju nii kahjulik igatpidi….lihtsam oleks siis juba haigusleht lasta välja kirjutada ja puhkus ka selle vana lepingu alusel.
No arvatavasti võib väljateenitud tasu olla suurem kui miinimum, aga ma ei saa ju täna öelda, et ma saan 100% tööl käia, kuna kodus on ikkagi 1,5 aastane laps, kes käib lasteaias,kus võib igasugust viirust korjata ja ka ise ei tea kuidas raseduse viimane kolmandik tervisele mõjub 🙁 Seega isegi kui tööd oleks siis täiesti reaalne on et selle paari kuu jooksul pean natuke ka haiguslehel olema, kuigi jah see poole kohaga töö ei ole kindlatel kellaaegadel, saab oma graafikut enda järgi natuke sättida….aga ikkagi 🙁
Küsimus tekkis ka kui lähen dekreeti selle poole koha lepinguga siis ma saaks dekreeti nelja kuu eest 500 eurot? aga kuidas siis see vaheraha arvutamine käib, kui hetkel oli emapalk ikka kordades suurem…st oleks päris palju tagasi saada. Või peaks päev enne dekreeti selle poolekohaga lepingu ära lõpetama ja siis nn oma vanale kohale minema ja siis samast päevast ka dekreeti? Kas sellised asjad on üldse mõeldavad? Ja saan siis aru, et kui ma lähen nüüd tööle ja tahan detsembris võtta välja dekreedi eest ja ka saada oleva puhkuse (enne uut dekreeti), siis ma selle lepinguga kaotan kindlasti…kuna rahad ju laekuvad (väljateenitud korralik palk tuleks alles nov lõpus, kuna oktoobris ju mul ettemüüki pole ja palka saab tasutud/laekunud kauba eest).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.09 10:56; 16.09 19:36; 16.09 22:41; 17.09 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükskõik, mis lepinguga dekreeti lähed, kompenseerimine on sama
st
sünnitusejärgsed dekreedipäevad kompenseeritakse nii, et kokkuvõttes oleks päevaraha (dekreedi päevaraha + komp)=VH päevarahaga
aga

minnes nii, et põhipalk 145 jääb ju u 30p eest (dekreet enne sünnitust) ainult 145,
minnes aga normaalse lepinguga (põhipalk vähemalt 290) jääb 30p eest 290.

Loomulikult on mõitlik see lepingu lisa lõpetada ENNE kui jääd dekreeti st dekreeti minna oma tavalepinguga!
Või sõlmida kohe SELLISE TÄHTAJAGA, et lõpp oleks sellel lisal pisut enne dekreedi algust st dekreedi alguseks kehtikski juba algne leping.

NB!
see aga ei lahenda haiguslehe probleemi: seda saad ikka oma 145 bruto alusel ja sellest 70% (haige lapse põetamisel 80%) miinus 21% tulumaksu.

Lisan veel, et loodetavasti sa EI SÕLMINUD UUT LEPINGUT?
Sõlmisid oma töölepingu TÄHTAJALISE lisa, kus näitasite ära, et ajutiselt kuni…. töötad neil tingimustel ja seejärel jätkab kehtimist sinu põhileping?
Muidu pole sul ju enam õigust oma esialgset lepingut nõuda, kui uue sõlmisid.

Mina soovitan mitte midagi praegu sõlmida
vaid
lõpetada lhp ja jääda samast päevast puhkusele, kui on saada eelnevast puhkust, võtta see+ võtta puhkus mis koguneb tööle asumise hetkest kuni 2012.a 31.detsembrini.

Selle jooksul saad ehk selgust, kas ja mis tingimustel ning kui pikk ajutine leping sõlmida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. LHP-lt tööle enne dekreeti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.