Esileht Tööelu, raha ja seadused. LHP-lt tööle naasmine – palun natuke juriidilist abi

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: LHP-lt tööle naasmine – palun natuke juriidilist abi

Postitas:
Kägu

Uurisin siin vanemaid analoogseid teemasid, aga oma juhtumi puhul ei leidnud päris täit selgust. Seepärast oma murega ka siin foorumis.

Nimelt teavitasin oma otsest juhti tööl juba sügisel, et soovin 1.märtsil tööle naasta. Suhtlesime ja arutasime korra teemat ka põhjalikumalt, aga siiani ei ole ma saanud temalt konkreetset pakkumist, et milliseid tööülesandeid ta mulle siis pakuks. Olen talle vahepeal saatnud mitu järelpärimist, aga vastust pole ikka saanud.

Kuna 1.märts on kohe käes, siis tean seda, et pean minema hommikul kell 8 tööle (kuna muidu vallandatakse tööluusi pärast, eks), aga kui nt tööandja soovib mind koondada, kas siis sellest ei võiks nad eelnevalt mind teavitada? Ja mis siis saab, lähen lihtsalt tööle ja olen seal tööpäeva lõpuni kohal? Kas nt koondamisteadet saaks tööandja mulle esitada alles 1.märtsil?
Staa¸i on mul ka omajagu. Või peaks mulle otsene juht siiski enne seda määratud tähaega midagigi vastama?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: LHP-lt tööle naasmine – palun natuke juriidilist abi

Seaduse järgi sul ei ole midagi arutada ega pakkumist oodata. Tööleping on olemas ja peaksid tööd hakkama tegema sellele vastavalt. Seega seaduse järgi ei saa öelda, kas otsene juht peaks midagi vastama või ei.

Aga lihtsalt juhi suuline teavitamine ei ole avaldus, et soovid lhp lõpetada. Kas avalduse ka ikka esitasid? See tuleks esitada vähemalt 2n ette.

Please wait...
Postitas:
zensus

Sina esitad avalduse vähemalt 14 päeva ette (avaldust pole vaja, kui naased lapse 3-aastaseks saamisel). Mingit suulist arutelu või vastust tööandjalt ei peagi sellele tulema.

Jah, koondamisteate saab esitada alles siis, kui tööle naased. Lapsehoolduspuhkuse ajal saab koondada ainult siis, kui tegemist ettevõtte likvideerimise või pankrotiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Avalduse esitasin isegi juba varem kui 14 päeva, see peaks olema ammu juba juhi kätte jõudnud.

Please wait...
Postitas:
kohalik

Sel juhul lähed I tööpäeval tööle ja asud täitma tööülesandeid, mis on kirjas sinu töölepingus.

Kui see pole võimalik, oled lihtsalt kohal.
Kui öeldakse, et tööd pole ja soovitatakse koju jääda, nõuad selle käsu kirjalikku kinnitust(korraldust).
Palka on tööandja kohustatud igal juhul maksma.

Või annab sulle koondamisteate. Etteteatamisaeg algab koondamisteate saamisest(seal peal peab olema sama päeva kuupäev ja samuti kuupäev, alates millest oled koondatud).
Etteteatamisaeg kas 1k või 2k, sõltuvalt kaua oled seal töötanud.
Etteteatamisaja pead saama töötada+palka või kirjaliku korraldusega kodus+palka.
Kui koondatakse etteteatamisajata, tuleb need 1 v 2 k välja maksta.

+saad 1 kuupalga koondamishüvitiseks.

Edasi Töötukassasse arvele ja saad töötuskindlustushüvitist.

Please wait...
Postitas:
zensus

Täienduseks: Etteteatamisaeg sõltuvalt töösuhte kestusest kuni 3 kuud:
Etteteatamisaeg, kui töösuhe kestnud
– alla ühe aasta – 15 päeva;
– 1-5 aastat – 30 päeva;
– 5-10 aastat – 60 päeva;
– 10 ja rohkem aastat – 90 päeva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan viimaseid vastajaid täpsete juhtnööride eest!

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. LHP-lt tööle naasmine – palun natuke juriidilist abi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.