Esileht Tööelu, raha ja seadused. lhv või seb??

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: lhv või seb??

Postitas:
Kägu

ütleks, et kasuta, aga sul ju ei ole

Kasuta oma aju (85583021) - Osta.ee

Täitsa tubli oled! Vähemalt kolmanda korraga õnnestus enda iseloomustamine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks ei pea ma erinevaid kontosid vaatama vaid kõik on mugavalt ühest kohast hallatav. Mugav limiitide muutmine, kui kapsel mingil päeval rohkem raha peaks vaja olema. Ja laste kaardil puudub kuutasu (eelmises kohas pidi maksma). Ning kõik ülekanded tasuta muidugi kõigile ilma igasuguste pakettideta.

Täitsa huvitav, mis pangas on lapse kontod lapsevanema omast eraldi, kus on ebamugav vaatamas käia?

Kus pangas ei saa limiite muuta? Kus pangas on lastel pangakaardi kuutasu?

Ja millises pangas peab laps ülekande tegemise eest maksma?

Luminoris pidi erinevate kontode alt sisse minema ning kuutasu kaardil ka. Ülekannete tasu all mõtlesin täiskasvanuid ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Swed on ehe näide sellisest pangast, kus paljusid asju saab ainult kontoris ajada.

Näiteks mis asju?

Endal üks konkreetne kogemus pärandiga seoses, kuid emal on olnud paar korda situatsioon, kus tuli minna panka samal ajal kui minu pangas oli võimalik netis sama asja teha. Ausalt, ei mäleta enam täpselt. Aga pärandiga seoses olid nad absoluutselt paindumatud isegi siis, kui oli koroona tõttu kõik kinni ja nende meelest oli ainus võimalus, et 85-aastane inimene lähebki panka kohale koos kõigi teiste pärijatega lihtsalt selleks, et nõustuda raha jagamisega võrdsetes osades. Nii SEBs kui LHVs sai sama paberi allkirjastada digitaalselt.

Ahhh? Pärandi jagamise lepingu teete ju ometi notarivisiidi kaigus ära? Mis see pank siia puutub?

Kui on mitu pärijat, siis sellest ei piisa, kui kõigil on seadusjärgse pärimise käigus võrdsed mõttelised osad. Pank tahab alati, et otsustataks uuesti, kes kui palju saab. Pärandvara jagamise lepingu tegemine notaris ei ole mingi reegel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on igapäevapangandus olnud aegade algusest SEBis ja LHVsse nüüd mõned aastad tagasi tehtud lisaks ainult arveldusarvega konto, kuhu raha kõrvale panen (sest LHVs on sellise konto omamine tasuta, erinevalt SEBist). Kogumiseks mulle igasugused Digikassad, hoiused jms ei sobinud, kuna tahtsin just konkreetselt eraldi arveldusarvet, kus ma saan iga kell raha kohe kätte või midagi ostes otse sealt ülekande teha.

SEBi puhul mulle sobib ka see variant, et pangaautomaadid on enam-vähem igal pool ja kuigi ma enam sularaha eriti ei kasuta, siis mõnes kohas on siiski võimalik ainult sulas maksta ja sellisel juhul on hea pangaautomaatide võrgustik plussiks, kuigi tänaseks on ka LHVs see pool vist arenenud. LHV paraku oma laenutingimuste poolest kõige lahkem ei ole, seega jäin ka kodulaenuga SEBi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kuna mul ka kontod nii SEBs kui ka LHVs, siis võin öelda, et SEB on oma sularahaautomaatide võrku ikka väga kokku tõmmanud ja LHV samal ajal kasvatanud, nii et selles osas mingit olulist erinevust küll enam ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kontod nii SEBis kui ka SWEDis. Ei kurda kummagi üle. Mõlemast lähevad maksed viimasel ajal kiirelt üle (ka SWEDis ei pea enam ise eraldi valima välkmakset, mida veel hiljuti tuli teha). Eraisikuna teen suht vähe ülekandeid, v-o 15 kuus. Siiani mõlemas tasuta. Otsekorralduste eest ei maksa samuti. Firma otsekorraldused maksavad SEBis 8 senti, SWEDis seni tasuta. Ei ole mu jaoks neil märkimisväärset vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma enam swedi ei kasuta, kas seal nüüd ka liiguvad  swedi sisesed ülekanded tiguaeglaselt, nagu puujalaga vanamees kannaks ühest lauast teise pabereid.

Mul ei ole kunagi swedi sisesed maksed tiguaeglaselt liikunud, vaid on kohe olnud teisel kontol. Vaid öötundidel võib viitusi olla.

Pangast välja maksed aga liiguvad läbi konkreetsest pangast mittesõltuva süsteemi ja nende maksete liikumiste kiirendamiseks ei saa pank ise midagi teha. Ja kuna tegemist on ühtse süsteemiga, siis on suur lollus väita, et swedis sebi liigub tohutult aeglaselt, aga sebist swed väga kiiresti. Kuna need liiguvad läbi ühe ja sama kesksüsteemi, siis lihtsalt ei ole võimalik, et erinevate pankade puhul töötab üks ja sama süsteem erineva kiirusega.

Nii et see aju pilt, mis sa seal eespool panid. Mõtle nüüd ise, kuidas see pilt sinu enda kohta käib.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

a kuna tegemist on ühtse süsteemiga, siis on suur lollus väita, et swedis sebi liigub tohutult aeglaselt, aga sebist swed väga kiiresti. Kuna need liiguvad läbi ühe ja sama kesksüsteemi, siis lihtsalt ei ole võimalik, et erinevate pankade puhul töötab üks ja sama süsteem erineva kiirusega.

Sa vist ei tea välkmakse (pankadevaheline) arendamisest midagi. SEBil oli see ammu olemas ja kasutamine mugavaks tehtud, kui SWEDis veel polnud võimalustki. Ja kui lõpuks tuli, siis pidi seda enne makseekorralduse täitma hakkamist menüüst ise valima. Ei saanud maksmise ajal ka ise linnukest teha, et sooritan välkmakse. Praeguseks on tõesti mõlemas pangas võrdselt mugav. Sellest oli aastake(?) tagasi ka PKs pikalt juttu. Ja nii oligi – SEBis sooritasid välkmakse ja raha oli minutiga teises pangas, aga SWEDis käis kõik veel tavasüsteemi järgi, ülekanded liikusid tööpäevadel paari tunni tagant.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ei tea välkmakse (pankadevaheline) arendamisest midagi.

Pigem vist sina ei tea. Pankadevahelised välkmaksed ju ei toimi pühade ajal ja muudel sellistel aegadel, kui pankadevahelised arveldused ei saa toimida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ei tea välkmakse (pankadevaheline) arendamisest midagi.

Pigem vist sina ei tea. Pankadevahelised välkmaksed ju ei toimi pühade ajal ja muudel sellistel aegadel, kui pankadevahelised arveldused ei saa toimida.

See teema pole ju pühadest ja nädalavahetustest. See on tõsi, et oli päris pikk periood, kui ka argipäeviti SEBist liikusid maksed ammu kiirelt teistesse pankadesse, aga SWEDis sellist võimalust polnud veel pikalt. Selle kohta üks kommenteerija ka küsis, et kas ikka on SWED veel nii aeglane. Enam ei ole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ei tea välkmakse (pankadevaheline) arendamisest midagi.

Püüdsid üks kord viis aastat tagasi seal pangas makset teha ja sattusid pühade ajale, kus pankadevahelised maksed nii ehk naa ei toiminud?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püüdsid üks kord viis aastat tagasi seal pangas makset teha ja sattusid pühade ajale, kus pankadevahelised maksed nii ehk naa ei toiminud?

Millest jahud? Aasta tagasi polnud swedis veel välkmakse tööpäevadelgi automaatne valik. Sebis sai ammuilma välkmakseid sooritada, kui swedis seda võimalust veel polnud. Eks loe eelmisi PK teemasid, kus selle sama üle kurdetakse. Mina kasutan nii swedi kui ka sebi nii eraisikuna kui ka ärikliendina 20+ aastat iga päev ja olen nende netipankade uuendustega pidevalt kursis väga hästi.

 

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest jahud? Aasta tagasi polnud swedis veel välkmakse tööpäevadelgi automaatne valik. Sebis sai ammuilma välkmakseid sooritada, kui swedis seda võimalust veel polnud. Eks loe eelmisi PK teemasid, kus selle sama üle kurdetakse. Mina kasutan nii swedi kui ka sebi nii eraisikuna kui ka ärikliendina 20+ aastat iga päev ja olen nende netipankade uuendustega pidevalt kursis väga hästi.

Swedis saab kiirmakseid teha juba aastaid. Ainult et jah, selle nimi on kiirmakse, mitte välkmakse.

Perekoolis kurdetakse üldse imelikke asju. Eelmisel nädalal juhtusin lugema mingi panga aadressil süüdistust, et makse liikus mitu päeva ühest pangast teise. Lähemal uurimisel selgus, et ülestõusmispühade tõttu maksed ei liikunud, ja seda mitte üheski Euroopa pangas.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest jahud? Aasta tagasi polnud swedis veel välkmakse tööpäevadelgi automaatne valik. Sebis sai ammuilma välkmakseid sooritada, kui swedis seda võimalust veel polnud. Eks loe eelmisi PK teemasid, kus selle sama üle kurdetakse. Mina kasutan nii swedi kui ka sebi nii eraisikuna kui ka ärikliendina 20+ aastat iga päev ja olen nende netipankade uuendustega pidevalt kursis väga hästi.

Swedis saab kiirmakseid teha juba aastaid. Ainult et jah, selle nimi on kiirmakse, mitte välkmakse.

Ja kas sa tead ka, mis on selle kiirmakse tingimused?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas sa tead ka, mis on selle kiirmakse tingimused?

Jah, tean küll. Miks peaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest jahud? Aasta tagasi polnud swedis veel välkmakse tööpäevadelgi automaatne valik. Sebis sai ammuilma välkmakseid sooritada, kui swedis seda võimalust veel polnud. Eks loe eelmisi PK teemasid, kus selle sama üle kurdetakse. Mina kasutan nii swedi kui ka sebi nii eraisikuna kui ka ärikliendina 20+ aastat iga päev ja olen nende netipankade uuendustega pidevalt kursis väga hästi.

Aasta tagasi veel polnud?

Valetavad?

https://www.ohtuleht.ee/906371/lopuks-ometi-pankadevahelised-maksed-hakkavad-nuud-sekunditega-ule-tulema

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas sa tead ka, mis on selle kiirmakse tingimused?

Jah, tean küll. Miks peaks?

Miks peaks mida?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas sa tead ka, mis on selle kiirmakse tingimused?

Jah, tean küll. Miks peaks?

Miks peaks mida?

Jah, tean küll! Miks EI peaks?

Saan aru, et sina tead midagi muud, mis mina. Nii et ehk selgitad, mida ma valesti tean?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas sa tead ka, mis on selle kiirmakse tingimused?

Jah, tean küll. Miks peaks?

Miks peaks mida?

Jah, tean küll! Miks EI peaks?

Saan aru, et sina tead midagi muud, mis mina. Nii et ehk selgitad, mida ma valesti tean?

Ma ei saa ju selgitada, kui ma ei tea, mida sa tead ???? Räagi siis, kui palju sa maksad kiirmakse eest teenustasu ja kui kiiesti raha kohale jõuab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas sa tead ka, mis on selle kiirmakse tingimused?

Pole ju mingeid eraldi tingimusi. Ja ka tasu ei küsita rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas sa tead ka, mis on selle kiirmakse tingimused?

Pole ju mingeid eraldi tingimusi. Ja ka tasu ei küsita rohkem.

Tõesti? Swedbank küll sellest midagi ei tea. https://www.swedbank.ee/private/d2d/payments2/smartPayment?language=EST
Nemad võtavad sinult kiirmakse eest min 7€ (ja see raha ei pruugi isegi samal päeval saajani jõuda) https://www.swedbank.ee/private/d2d/payments2/smartPayment?language=EST

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest jahud? Aasta tagasi polnud swedis veel välkmakse tööpäevadelgi automaatne valik. Sebis sai ammuilma välkmakseid sooritada, kui swedis seda võimalust veel polnud. Eks loe eelmisi PK teemasid, kus selle sama üle kurdetakse. Mina kasutan nii swedi kui ka sebi nii eraisikuna kui ka ärikliendina 20+ aastat iga päev ja olen nende netipankade uuendustega pidevalt kursis väga hästi.

Aasta tagasi veel polnud?

Valetavad?

https://www.ohtuleht.ee/906371/lopuks-ometi-pankadevahelised-maksed-hakkavad-nuud-sekunditega-ule-tulema

Jutt oli sellest, et Swedis ei olnud välkmakse automaatne valik. Selleks tuli eraldi linnuke teha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt oli sellest, et Swedis ei olnud välkmakse automaatne valik. Selleks tuli eraldi linnuke teha.

See oli juba hea aeg, kui sai lihtsalt linnukese teha. Enne seda tuli välkmakse eraldi menüüst valida. Kui valisid lihtsalt siseriikliku makse, polnud seda linnukest kuhugi teha.

Aasta tagasi veel polnud?

Valetavad?

https://www.ohtuleht.ee/906371/lopuks-ometi-pankadevahelised-maksed-hakkavad-nuud-sekunditega-ule-tulema

https://blog.swedbank.ee/igapaevased-rahaasjad/digi/swedbanki-kliendid-saavad-lisaks-apile-algatada-valkmakseid-ka-internetipangas<br>”Välkmaksete võimalus tekkis Swedbanki klientidel mobiilipangas juba 2018. aasta septembris ja internetipangas 2021. aasta juunis.”

Nemad võtavad sinult kiirmakse eest min 7€ (ja see raha ei pruugi isegi samal päeval saajani jõuda)

Sa räägid kiirmaksest, mitte välkmaksest. Need on eri asjad ja ei tasu sassi ajada.
https://blog.swedbank.ee/igapaevased-rahaasjad/valkmaksed-liiguvad-sekunditega
“Välkmaksete algatamise hind on sama, mis tavalistel siseriiklikel euromaksetel.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt oli sellest, et Swedis ei olnud välkmakse automaatne valik. Selleks tuli eraldi linnuke teha.

See oli juba hea aeg, kui sai lihtsalt linnukese teha. Enne seda tuli välkmakse eraldi menüüst valida. Kui valisid lihtsalt siseriikliku makse, polnud seda linnukest kuhugi teha.

Aasta tagasi veel polnud?

Valetavad?

https://www.ohtuleht.ee/906371/lopuks-ometi-pankadevahelised-maksed-hakkavad-nuud-sekunditega-ule-tulema

”Välkmaksete” rel=”nofollow”>https://blog.swedbank.ee/igapaevased-rahaasjad/digi/swedbanki-kliendid-saavad-lisaks-apile-algatada-valkmakseid-ka-internetipangas<br>”Välkmaksete võimalus tekkis Swedbanki klientidel mobiilipangas juba 2018. aasta septembris ja internetipangas 2021. aasta juunis.”

Nemad võtavad sinult kiirmakse eest min 7€ (ja see raha ei pruugi isegi samal päeval saajani jõuda)

Sa räägid kiirmaksest, mitte välkmaksest. Need on eri asjad ja ei tasu sassi ajada.

https://blog.swedbank.ee/igapaevased-rahaasjad/valkmaksed-liiguvad-sekunditega

“Välkmaksete algatamise hind on sama, mis tavalistel siseriiklikel euromaksetel.”

Mina seda kiirmakse teemat sisse ei toonud, vaid vastasin kl 7:31 kirjutanud käole, kes teatas, et Swedis saab kiirmakseid teha juba aastaid. Ainult et jah, selle nimi on kiirmakse, mitte välkmakse. sassi ajas tema, mitte mina ja selle sassiajamise peale ma küsisingi, kas ta ikka teab, et kiirmakse teenustasu e-kanalites on 7 eurot.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige jah, tuli menüüst eraldi valida. Mul endal swedi kontot ei ole, kogemused on eaka ema aitamise pealt, seepärast ei mäletanud nii täpselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. lhv või seb??