Esileht Ajaviite- ja muud jutud Liberaalsus

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Liberaalsus

Postitas:
Kägu

Uudistes rääkis Leedu valimistest. Paljud inimesed Leedus sooviksid, et nende riik muutuks liberaalsemaks.

Praegust kraaklemist ning poliitilist kemplemist kõrvale jättes – kuidas teile Eesti tundub? Kas Eesti on liberaalne riik? Kui ei, siis mis vajaka jääb?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates on Eesti piisavalt liberaalne juba praegu. Oled lesbi, siis võid vabalt suvalises poes, kortermaja või kooli ees voodikaaslasega kudistada ja tema perset paitada – keegi ei ava akent,  et karjuda – mida te värdid masseerite seal üksteist. Keegi ei lähe mööda, ei haara kivipuru maast ega küta sellega sulle selga. Jah, muidugi. Eesti ON liberaalne.

Prantsusmaal ühe suurema linna pargis nägin oma silmaga pealt, kuidas pingil istuvale ja õrnusi vahetavale homopaarile astus ligi umbes nende eakaaslane. Hääletoonist oli kaugele kuulda, mida ta neile edastas. Lisaks loopis ta neile sülle oma taskutest mingit sodi ja lahkus kiirel sammul. Minu sealne tuttav ütles, et see ei olevat midagi erilist. See olevatki vabadus. Ennast väljendada.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kõiges võiks valitseda tasakaal. Leedu on katoliiklik maa, seega nende soov, et riik muutuks liberaalsemaks on mõistetav.

Mina olen ka teatud asjades nn. konservatiiv ja võiks öelda ka “vanamoeline”.

Kui siin toodi näitena pargipingil amelemine, siis minu arust võiks kõik jätta amelemise koduseinte vahele. Pole vahet kas tegu hetero või homo paariga. Ma saan aru, et loomad ei suuda oma sugutungi kontrollida aga inimesed võiks seda suuta sõltumata seksuaalsest sättumusest. Aga kodus tehku igaüks mida ise tahab. Selles suhtes olen liberaalne, et ei loobi kedagi kividega ja mind ei häiri kui mõni kolleeg on homo või välismaalane. Peaasi, et on hea inimene.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti on üsnagi liberaalne maa. Kahjuks praeguse valitsuse ajal on tekkinud tagasilööke. Riigieelarvest rahastatakse kirikute ehitamist, mõned valitsuse liikmed pläkutavad abortide keelustamisest ja vaenavad seksuaalvähemusi, nõme nimeseadus, viha välisüliõpilaste vastu jms kõrvalekalded normaalsusest.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hääletoonist oli kaugele kuulda, mida ta neile edastas. Lisaks loopis ta neile sülle oma taskutest mingit sodi ja lahkus kiirel sammul. Minu sealne tuttav ütles, et see ei olevat midagi erilist. See olevatki vabadus. Ennast väljendada.

See ongi vabadus.

Ja Eesti EI OLE liberaalne maa.
Sest, kui sa midagi taolist siin peaks tegema, siis lüüakse sind hoobilt Raekoja platsis risti, veetakse rattale, pannakse Delfisse üles video, rikutakse su edasine karjäär jne.
Eestis on teatud asjad täiesti keelatud ja välistatud. Eestis pole isegi vaba ajakirjandust, vähemalt mina ei tea ühtegi ajalehte, mis võiks kirjutada ükskõik, mis teemal.

Kasvõi näiteks sellest samast Leedust, millest te oma “uudistes” kuulsite -nägite vaid ühte klipikest ja sellega teie info piirdubki.
Tegelt oleks enne valimisi Leedus erinevad pooled üksteisel peaaegu kõrid läbi närinud; aga sellest te ei tea muidugi midagi, sest sellest kirjutada on Eestis “ajakirjanduses” tabu.

+1
-2
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Liberaalsus