Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lidls palk üle 1000€ kuus

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )

Teema: Lidls palk üle 1000€ kuus

Postitas:
Kägu

palk palgaks, lisaks on lubatud ka mingeid hüvitisi

Kas keegi teab nendest hüvitistest midagi konkreetsemat? Ilmselgelt on seal mingid piirangud kas summaliselt või kordade järgi, aga ma julgen arvata, et kui need vähegi mõistlikud on, siis see võib olla isegi olulisem boonus kui palganumber. Ma ei taha mõeldagi, millises seisus on nt madalapalgaliste hambad – kui need nüüd Lidli abiga korda saaks, siis võiks nii mõnigi inimene pelgalt selle nimel aastaks v paariks müüjaks minna.

Unista edasi. Pakuvad tavalist tööandjapoolset ravikindlustust, see sul kindlasti tuhandete eest hambaravi kinni ei pleki. Hea, kui paar auku aastas kompenseeritakse. Kindlustusettevõte on ka siiski kasumile suunatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et Lidl peab lihtsalt kõrgemat palka maksma kui teised ketid, et töötajaid leida. Minu teada on erinevates poekettides pikemat aega juba töötajate puudus ja pole inimesi kassadesse panna, haigetele töötajatele asendajaid jne. Kõrgem palk on ilmselt ainus, mis meelitab (kogemustega) ja piisaval hulgal töötajaid, et algus saaks üldse sujuvalt toimima.

Kui mujal poodides käiakse harjumusest juba siis kui uue keti avades peaks pidevalt olema töötajate puudus, vähe kassasid, suured järjekorrad jne tõmmatakse endale kohe alguses vesi peale ja inimesed pigem ei lähe. Poodide valik on ju nii suur ja nt Tartu Lidl on sellise koha peal, kus kõrval kohe Selver ja Maxima, lähedal kohe Maxima XX (või xxx?) ning Prisma. Kiviviske kaugusel ka Eedeni Maksimarket jne.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei taha mõeldagi, millises seisus on nt madalapalgaliste hambad – kui need nüüd Lidli abiga korda saaks, siis võiks nii mõnigi inimene pelgalt selle nimel aastaks v paariks müüjaks minna.

No tõesti, kuidas sa seda ette kujutad. Käestlastud hammaste ravi maksab rohkem, kui on selle müüja palk. Kindlasti on seal piirid, saad näiteks 100 eurot aastas hambaravile kulutada. Mis ühe visiidi korvab, ühe täidise ehk saad, aga mingeid käestlastud hammaste kordategemist ei saa küll ükski tööandja lubada. Mul ei ole käestlastud hambad, aga korraga tuli põletik tagasi kahe hamba alla, mida on juba juureravitud. Kõrvalthambad lähevad ka välja selle põletiku tõttu, seega on vaja neli uut hammast. Pannakse kaks implantaati ja sinna peale nelja hamba kroonid. See asi läheb maksma nii 4-6 tuhat eurot ja aega võtab kaks aastat.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakuvad tavalist tööandjapoolset ravikindlustust, see sul kindlasti tuhandete eest hambaravi kinni ei pleki.

Mis asi on tavaline tööandjapoolne ravikindlustus?
Ilmselgelt on tervisekindlustusel piirmäärad, minu küsimus oligi, kas keegi teab midagi täpsemat, millised need on. Kuskiltmaalt alates võiksid need küll töötajate leidmisel määravaks osutuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pannakse kaks implantaati ja sinna peale nelja hamba kroonid. See asi läheb maksma nii 4-6 tuhat eurot ja aega võtab kaks aastat.

No ilmselgelt ei hakka mingi poekett oma töötajate implantaate kinni maksma, aga ravi on ka asi, mis madalapalgalistel tihti rahapuuduse taha jääb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ilmselgelt ei hakka mingi poekett oma töötajate implantaate kinni maksma, aga ravi on ka asi, mis madalapalgalistel tihti rahapuuduse taha jääb

Ega ilmselgelt ei hakka ka aukude lappimist maksma. Nagu ütlesin, äkki 100 eurot aastas saad oma hambaravi jaoks, mis on ka tööandjale ülisuur kulu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakuvad tavalist tööandjapoolset ravikindlustust, see sul kindlasti tuhandete eest hambaravi kinni ei pleki.

Mis asi on tavaline tööandjapoolne ravikindlustus?

Ilmselgelt on tervisekindlustusel piirmäärad, minu küsimus oligi, kas keegi teab midagi täpsemat, millised need on. Kuskiltmaalt alates võiksid need küll töötajate leidmisel määravaks osutuda.

Ilmselt on tegu sarnase tootega: https://www.ergo.ee/arikliendile/tooandja-ravikindlustus?utm_source=veeb&utm_medium=banner&utm_campaign=tooandjaravi0921

Tavaliselt on hambaravi osa 200-300€ aastas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakuvad tavalist tööandjapoolset ravikindlustust, see sul kindlasti tuhandete eest hambaravi kinni ei pleki.

Mis asi on tavaline tööandjapoolne ravikindlustus?

Ilmselgelt on tervisekindlustusel piirmäärad, minu küsimus oligi, kas keegi teab midagi täpsemat, millised need on. Kuskiltmaalt alates võiksid need küll töötajate leidmisel määravaks osutuda.

Äkki on siin mõeldud seda, et maksame su eest sots.maksu ja saad tänu sellele tasuta arsti juures käia. Või noh, visiiditasuga.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ilmselgelt ei hakka ka aukude lappimist maksma. Nagu ütlesin, äkki 100 eurot aastas saad oma hambaravi jaoks, mis on ka tööandjale ülisuur kulu.

Riik ju kompenseerib ka igal aastal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riik ju kompenseerib ka igal aastal.

40 eurot, mille eest saad heal juhul raviplaani.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakuvad tavalist tööandjapoolset ravikindlustust, see sul kindlasti tuhandete eest hambaravi kinni ei pleki.

Mis asi on tavaline tööandjapoolne ravikindlustus?

Ilmselgelt on tervisekindlustusel piirmäärad, minu küsimus oligi, kas keegi teab midagi täpsemat, millised need on. Kuskiltmaalt alates võiksid need küll töötajate leidmisel määravaks osutuda.

Ilmselt on tegu sarnase tootega: https://www.ergo.ee/arikliendile/tooandja-ravikindlustus?utm_source=veeb&utm_medium=banner&utm_campaign=tooandjaravi0921

Kahjuks see link ei avanud lähemalt, milline on tavaline tööandjapoolne kindlustus. Nii palju kui mina tean, on kindlustuskatted väga erinevad sõltuvalt tööandjast. See 100€ kvartalis on pigem linnukese pärast tehtud asi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes tahab tööandja “kulul” hambad korda saada (või vähemalt sellega algust teha), on mõtet Bolti kandideerida. Nad pakuvad Confido terviselahendust, millega saab muude asjade hulgas ka €500 hambaravi hüvitist aastas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes tahab tööandja “kulul” hambad korda saada (või vähemalt sellega algust teha), on mõtet Bolti kandideerida.

Ilmselt siis kontorisse, elu sees ei usu, et see taksojuhtidele või kulleritele laieneb ????

Nad pakuvad Confido terviselahendust, millega saab muude asjade hulgas ka €500 hambaravi hüvitist aastas.

No ses suhtes on ka Confido ise päris hea koht töötamiseks… võin ma öelda ????

Sellepärast ma küsisingi, et kas keegi teab limiitide kohta täpsemalt. Nii mõneski firmas on tervisekindlustuse boonused ikkagi arvestatavad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii Selveris, Coopis kui Maximas ei maksta tavateenindajale üle 850 bruto..

Maximas on saalitöötajatel miinimum tunnitasu ja kassas tunnitasu 4.10… seda siis, kui kaupu läbi piiksutad. Kui kassaaparaat seisab, ehk siis ootad kliente, käid pausil, jooksed iseteeninduskassase vms on tunnitasu ikka see miinimum.  Nii et mida rohkem rahvast kassast läbi käib, seda kasulikum kassapidajale. Sellepärast nüüd iseteenindusi rahvale peale pressitaksegi ja kästakse tavakassasid võimalikult vähe lahti hoida, kliente rohkem iseteenindusse suunata jne et nii saab kassatädile vähem palka maksta. Seal on kassasüsteemis sekundi pealt ajaarvestus, mis nn kassatööl ja kassa seismisel vahet teeb ja tunnid-minutid kokku arvutab. Maxima assapidaja tavaline palk on 630-650 eurot kätte. Kui pead kedagi asendama ja on palju ületunde, siis heal juhul õnnestub ka 710-730 kätte saada, aga seda juhtub üliharva. Mõnikord makstakse eriti tublidele ka preemiat 20-50 eurot, aga sellest summast lähevad loomulikult ka maksud maha.

Saalitöötajad, kes kaupu riiulitele paigutavad, saavad napilt kopika üle miinimumi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

palk palgaks, lisaks on lubatud ka mingeid hüvitisi

Kas keegi teab nendest hüvitistest midagi konkreetsemat? Ilmselgelt on seal mingid piirangud kas summaliselt või kordade järgi, aga ma julgen arvata, et kui need vähegi mõistlikud on, siis see võib olla isegi olulisem boonus kui palganumber. Ma ei taha mõeldagi, millises seisus on nt madalapalgaliste hambad – kui need nüüd Lidli abiga korda saaks, siis võiks nii mõnigi inimene pelgalt selle nimel aastaks v paariks müüjaks minna.

Unista edasi. Pakuvad tavalist tööandjapoolset ravikindlustust, see sul kindlasti tuhandete eest hambaravi kinni ei pleki. Hea, kui paar auku aastas kompenseeritakse. Kindlustusettevõte on ka siiski kasumile suunatud.

nad kompenseerivad mingi osa, mitte ei pleki kinni ja asi seegi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nad kompenseerivad mingi osa, mitte ei pleki kinni ja asi seegi

Kes nad? Lidl või tööandjad üldiselt? Nt Confido kindlustuspakette on erinevaid, osadel on omaosalus, osadel ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta tunniks-paariks kohale peab tulema, siis odavamalt ei saa jah. Kui 8 tundi iga päev töötab, siis valetad.

Töötab vahest 8h, vahest ei tule üldse. Ise vaatab, peaasi, et tehtud on. Käib poole kohaga ja saab kätte 400 ringis, olenevalt töötundidest. Talvel rohkem.

siis sa ei maksa ju 1000 eurot brutto kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nad kompenseerivad mingi osa, mitte ei pleki kinni ja asi seegi

Kes nad? Lidl või tööandjad üldiselt? Nt Confido kindlustuspakette on erinevaid, osadel on omaosalus, osadel ei ole.

Kindlustusettevõtted.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis sa ei maksa ju 1000 eurot brutto kuus.

1000 bruto on kuupalk, töötab poole kohaga. Töötasu arvestatakse ikka täistööaja kohta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nad kompenseerivad mingi osa, mitte ei pleki kinni ja asi seegi

Kes nad? Lidl või tööandjad üldiselt? Nt Confido kindlustuspakette on erinevaid, osadel on omaosalus, osadel ei ole.

Kindlustusettevõtted.

Nagu öeldud, siis Confidol on ka selliseid pakette, kus makstakse 100% kinni, mingit omaosalust ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu üks sõbranna oli Olerexi tanklas tööl ja vahetused olid metsikult pikad, aga ise rõõmustas, et palk on normaalne ja kuskil mujal nii head palka ei saa. Sai 850 kätte vist umbes, siis natuke aega tagasi midagi palgas läks väiksemaks, ei saanud 800 täis enam ja ütles et pinge on ka nii suur, ei kannata välja ja läks Coopi teenindajaks. Suur oli üllatus, kui seal üle 800 euro kätte palk oli, ise ei oleks ka arvanud, sest tutvusringkonnas inimesi ikka jagub, kes on poodides olnud ja selliseks keskmiseks pidasime 600 eurot, Rimis kas esimesel kuul või tervel katseajal alla 500 euro üldse. See on hea artikkel tegelikult ja teised poeketid võiks ka hakata mõtlema, kuidas oma töötajaid paremini tasustada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on hea artikkel tegelikult ja teised poeketid võiks ka hakata mõtlema, kuidas oma töötajaid paremini tasustada.

Eks nad hakkavadki, kui enam inimesi pole, kes neile tööle tulevad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on hea artikkel tegelikult ja teised poeketid võiks ka hakata mõtlema, kuidas oma töötajaid paremini tasustada.

Eks nad hakkavadki, kui enam inimesi pole, kes neile tööle tulevad.

Pfff, panevad puldikassasid juurde, lahtist vorsti enam ei müü ja ongi asi tahe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

saatsin cv ära ja juba mõne päeva pärast helistaski särtsakas personaliassistenditibin. meie vestlus oli umbes selline:
– vaatan, et olete oma senises töökohas päris pikalt tööl olnud. miks te ära tahate tulla?
– sest mul on tekkinud rutiin!
– vot, meie poes seda juba ei teki! meil on iga tööpäev täielikult rutiinivaba! iga päev teete midagi uut ja ükski päev pole eelmisega ühesugune!
veel sain teada, et:
– lepingud sõlmitakse pärast uut aastat, kauplused avatakse nädal-paar pärast korralikku väljaõpet ning mõningast öist värske kauba väljapanekut
– tööpäevas on kaks kaheksatunnist vahetust: 6.30-15.00 ja 15.00-23.30, kui õigesti aru sain
pärast paaripäevast ootamist tuli kiri stampvastusega: täname kandideerimise eest, kui otsustasime jätkata teiste kandidaatidega. kaks päeva hiljem pandi üles uus kuulutus ja mõni nädal tagasi juba kolmas. seega on nad kõik välja praakinud ja otsivad vist üliroboteid. seda läheb tõesti selles töös vaja, sest üks inimene teeb Lidlis kõike: võtab kaupa vastu, paneb kaupa välja, küpsetab saiakesi, teenindab letis ja kassas, peseb põrandaid, hoiab taaraautomaati korras, kogub kärusid ja ostukorve. ning aeglastele nende poes kohta pole.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakuvad tavalist tööandjapoolset ravikindlustust, see sul kindlasti tuhandete eest hambaravi kinni ei pleki.

Mis asi on tavaline tööandjapoolne ravikindlustus?

Ilmselgelt on tervisekindlustusel piirmäärad, minu küsimus oligi, kas keegi teab midagi täpsemat, millised need on. Kuskiltmaalt alates võiksid need küll töötajate leidmisel määravaks osutuda.

Tegelikult sõltub tööandja paketivalik sellest kui palju ta tahab töötaja peale kulutada ja kui suure osa pealt maksta erisoodustusmaksu. Enamus püüab valida sellise paketi millelt ei pea tasuma erisoodustusmaksu. See on ju päris suur lisakulu. Selle järgi valitaksegi kindlustusselts kus seda kindlustust teha.

Minu tööandjal on läbi aastate olnud hambaravi limiidiks 200-250. Ja on omaosalus. Lisaks on võimalus kasutada muid tasulisi eraravi teenuseid. Nagu silmaarst, psühholoog jms.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatasin, et minu piirkonnas pakutakse 1120 eurot müüjale, pluss veel boonuseid, tervisekindlustus jne. Töökoht oleks jalutuskäigu kaugusel. Praegus saan vaid 400 eurot rohkem kätte kui see palk, mingeid boonuseid pole, lisatasusid ei ole, ületunnitöö eest ei maksta. Ja minu ametikohal on vajalik magistrikraad pluss töökogemus, ka on vajalik oma auto. Kui nii võtta, siis see müüjatöö on küll päris hästi tasustatud.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatasin, et minu piirkonnas pakutakse 1120 eurot müüjale

Sel juhul kätte saab ikka vähem kui 1 000.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel juhul kätte saab ikka vähem kui 1 000.

Loomulikult, 964 eurot saab kätte. Minu palk on 1700 eurot ja kuigi brutopalk on 600 eurot suurem, siis kätte saan vaid umbes 400 eurot rohkem. Sellest räägingi, et vahe on küllaltki väike, kui arvestada, mis nõudmised on minu ametikohale, kaua selleks peab õppima jne.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu üks sõbranna oli Olerexi tanklas tööl ja vahetused olid metsikult pikad, aga ise rõõmustas, et palk on normaalne ja kuskil mujal nii head palka ei saa. Sai 850 kätte vist umbes, siis natuke aega tagasi midagi palgas läks väiksemaks, ei saanud 800 täis enam ja ütles et pinge on ka nii suur, ei kannata välja ja läks Coopi teenindajaks. Suur oli üllatus, kui seal üle 800 euro kätte palk oli, ise ei oleks ka arvanud, sest tutvusringkonnas inimesi ikka jagub, kes on poodides olnud ja selliseks keskmiseks pidasime 600 eurot, Rimis kas esimesel kuul või tervel katseajal alla 500 euro üldse. See on hea artikkel tegelikult ja teised poeketid võiks ka hakata mõtlema, kuidas oma töötajaid paremini tasustada.

Kohalikud nö kupjad ei saa ise palgataset määrata, seda otsustavad välismaa omanikud. Rimis on sama, põhipalk koos lisatasuga on 800 bruto, aga seda on võimatu siiski teenida ja ükski noor enam neile tööle ei jää, aga palka tõsta ka ei saa, sest omanik ei näe seda ette. Tõesti töökuulutuses kokku lubatu on pettus, meelitada inimest kandideerima.

Nende tervisekindlustustega peaks nii olema, et need hakkavad siis kehtima alles kui on tekkinud mingi tööštaaz, näiteks vähemalt aasta on ära töötatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles kaubandusketis, kus mina töötasin, oli aasta tagasi kätte u 700euri. Seal sees siis kõik lisatasud ja boonused või mis iganes. Ületundidega tuli natuke rohkem kätte, aga maksimum äkki 750euri. Mingeid muid soodustusi polnud. Jõuludeks isegi ei tehtud töötajate lastele kommikottegi. Kõik said mingi jõulukoti toiduga. Mandariinid olid juba osaliselt mädanenud. Ületundide eest muidugi ei makstud, vaid anti vaba aega. Aga kuidas sa annad vaba aega, kui ei suudeta sind asendada. Kusjuures mina olin kassapidaja ja need said kõige suuremat palka. Tegelikult pididki oskama kõiki töid. Kõige multifunktsionaalsem oli vahetusevanem. Tema oli üks hetk koristaja, teine hetk tegeles taaraga ja kolmas hetk tegi tellimusi. Põhjuseks see, et inimesi polnud tööle võtta. See ei ole mitte kunagi põhjuseks palka tõsta. Poe enda mure on, kuidas tööd saavad tehtud. Inimene tuleb tööle, mõni on paar päeva, mõni paar kuud. Keegi ei pea vastu.
Minu jaoks püstijalu 12 tundi või halvemal juhul 14 tundi kassas tööd teha oli paras piin. Lisaks kassale paned veel kaupa välja ja kui on pidevalt järjekord, siis kaubalaadungid kasvavad lettide ees, sest lihtsalt pole aega. Lisaks kontrollid kuupäevasid ja vahetad pidevalt hindasid.
Kui siin keegi kurtis, et Lidlis pead kõike oskama ja kõike tegema, siis minule näiteks see sobiks. Mulle meeldib vaheldusrikas töö. Ma ei kannata seda, et ma ainult kassas piiksutan või klientidega jagelen. Mulle meeldib poe peal ringi liikuda, mulle meeldib, et ma saan WCsse siis, kui tahan ja pausi teha siis kui tahan, mitte kindlatel kellaaegadel. Mõnikord tahaks kasvõi nuusata, köhida või lonksu vett võtta. Aga ei. Seisad leti taga, silmad jooksevad vett.

Mis puutus kojamehetööd, siis meil majas pole mingit graafikut. Minu trepikojas elavad vaid vanurid, kes koridori ei puhasta või siis üks mees, kes loomulikult harja kätte ei võta. Küll aga trambib oma mudaste jalgadega ringi. Ja olengi mina see loll, kes siis pühib ja peseb koridori. Traktor lükkab lumevalli autodele ette ja sealt ka igaüks ise roogib parkla puhtaks. Mina roogin kahe auto platsi puhtaks. See töö mulle meeldib.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lidls palk üle 1000€ kuus