Esileht Kodunurk Liftidest

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Liftidest

Postitas:

Minu ämm on otsustanud kolida oma majast korterisse. Ta on seni elanud Harjumaal. Nüüd ta tahaks müüa maja, jääda pensionile ja kolida korterisse, kus on majas lift. Iseenesest rahaküsimust tal pole, majast ju saab.

Vanem inimene esimest korrus kardab ja noh, ärme siis vaidleme. Tema ideaal on 2-4 korrus liftiga majas. Tal on ka liikumispuue.
Linnade-asulate osas on tema eelistused Türi, Võru, Põlva, Elva, Haapsalu, Otepää, Valga, Keila, Saue, Puka, Kuressaare, Kärdla, Koeru, Sillamäe, Kallaste, Räpina. Imelik valik, aga need kohad ta meile ette luges.

Mina olen volitatud isik talle kortereid otsima 🙂

Kuna aga ma ei tea neist kohtadest liftidega seoses midagi, siis küsin – millistes ülalnimetatud kohtadest üldse ON liftiga elamuid?

Olen küll absoluutselt kõigis neis kohtades käinud, aga kas mõnes majas võib lift olla – ma ei tea 🙁 Palun kohalike abi!

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 14:17; 06.09 15:21; 06.09 15:26; 07.09 17:19; 09.09 14:35; 10.09 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keilas on.
Kindlalt on nendes 7-kordsetes tornmajades (3tk tervisekeskuse lähedal)
Uus tn 1 on ka – kuigi see on 2-korruseline puidust kortermaja
Kindlalt ei tea, aga lubatakse, et uhiuues, alles 2020 valmivasse Mäe 9 kortermajja tuleb ka lift

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnade-asulate osas on tema eelistused Türi, Võru, Põlva, Elva, Haapsalu, Otepää, Valga, Keila, Saue, Puka, Kuressaare, Kärdla, Koeru, Sillamäe, Kallaste, Räpina. Imelik valik, aga need kohad ta meile ette luges.

Ma lühendaks alustuseks seda nimekirja ja jätaks alles need kohad, kuhu teil endal lihtsam sõita on. Sest kui ämm on liikumispuudega, siis ilmselt võib ta ka muud abi vajada aeg-ajalt. Lisaks on nt. Keila ja Saue päris kindlasti kallimad kui Valga, aga Keilas ja Sauel on ka uusarendusi ja neis on tavaliselt lift olemas. Muide, kui on liikumispuue, siis ilmselt ei ole ka vann sobilik ja peaks eelistama kas duššinurgaga kortereid või siis arvestama ka remondiga.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 14:54; 06.09 15:31;
To report this post you need to login first.

ütleks, et ämmal on väga asjalik mõte selle kolimisega.
Uutes elamutes (ka 5-kordsetes) on reeglina tänapäeval lift. Soovitaks mingit linna, kuhu saab rongiga (Keila, Saue kindlasti head valikud).

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnade-asulate osas on tema eelistused Türi, Võru, Põlva, Elva, Haapsalu, Otepää, Valga, Keila, Saue, Puka, Kuressaare, Kärdla, Koeru, Sillamäe, Kallaste, Räpina. Imelik valik, aga need kohad ta meile ette luges.

Ma lühendaks alustuseks seda nimekirja ja jätaks alles need kohad, kuhu teil endal lihtsam sõita on. Sest kui ämm on liikumispuudega, siis ilmselt võib ta ka muud abi vajada aeg-ajalt. Lisaks on nt. Keila ja Saue päris kindlasti kallimad kui Valga, aga Keilas ja Sauel on ka uusarendusi ja neis on tavaliselt lift olemas. Muide, kui on liikumispuue, siis ilmselt ei ole ka vann sobilik ja peaks eelistama kas duššinurgaga kortereid või siis arvestama ka remondiga.

Neisse kõigisse kohtadesse on perel lihtne sõita, see pole hetkel küsimus. Ämmal on 5 tütart ja 3 poega ja 11 lapselast, kellest 10 on täisealised. Ja elukohtadega Ida-Virumaast Hiiumaa ja Põlvamaani.

Remondi, invateenuste jms kuludega on ta arvestanud, maja müügist saab, nagu eespool kirjas. Maja on väike (4 tuba ja 150 ruutu) 6500 ruutu krundiga, aga Tallinna lähedal. Ta kõnnib ise, pole ratastoolis. Rahas temal pole küll küsimus.

Küsimus on liftis 🙂

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 14:17; 06.09 15:21; 06.09 15:26; 07.09 17:19; 09.09 14:35; 10.09 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütleks, et ämmal on väga asjalik mõte selle kolimisega.

Uutes elamutes (ka 5-kordsetes) on reeglina tänapäeval lift. Soovitaks mingit linna, kuhu saab rongiga (Keila, Saue kindlasti head valikud).

Tal puudub vajadus käia tingimata linna Tallinnas 🙂 See “linnaminemise koht” võib olla ka Tartu, Valga vms.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 14:17; 06.09 15:21; 06.09 15:26; 07.09 17:19; 09.09 14:35; 10.09 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neisse kõigisse kohtadesse on perel lihtne sõita, see pole hetkel küsimus. Ämmal on 5 tütart ja 3 poega ja 11 lapselast, kellest 10 on täisealised. Ja elukohtadega Ida-Virumaast Hiiumaa ja Põlvamaani.

Remondi, invateenuste jms kuludega on ta arvestanud, maja müügist saab, nagu eespool kirjas. Maja on väike (4 tuba ja 150 ruutu) 6500 ruutu krundiga, aga Tallinna lähedal. Ta kõnnib ise, pole ratastoolis. Rahas temal pole küll küsimus.

Küsimus on liftis ????

No siis polegi muud kui hakata neid kohti läbi vaatama. Arvestage sellega, et nõukaaegsetes majades ei ole lifti kui majal on kuni viis korrust. Väikestes kohtades nagu Koeru vaevalt, et kõrgeid maju on ja vaevalt, et seal ka kortermajade uusarendusi on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 14:54; 06.09 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärdlast liftiga elamist ei leia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga palun, saab ju otsingusse filtrid panna
https://www.city24.ee/et/nimekiri?usp=true&fr=0

ma kõiki neid väikseid kohti ei viitsinud välja otsida, sest ei tea neid uusi valdu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juhiksin tähelepanu asjaolule, et liftidel esineb aeg-ajalt ka rikkeid. Ma elasin 2005. aaatal ehitatud 8-korruselises majas ja juba mõned aastad pärast korteri valmimist oli lifti rike, mille parandamiseks kulus nädal. Ausalt, ma ei kadestanud 8. korruse elanikke selle nädala jooksul!

Seega mina panustaksin liikumispuudega inimese korral eelkõige just 1. korrusega seotud hirmude ümberlükkamisele ning püüaksin võimalusel leida korteri, kus 1. korruse korteritesse pääsemiseks üldse ühtki trepiastet käia ei tule, vaid saab otse sisse sõita. Ka selliseid maju on uuemate hulgas täitsa olemas, minu eespool kirjeldatud korter asus just seesuguses.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elvas ei ole liftiga maju. Uusi korterelamuid ei ole. Kas Pukas üldse kortermaju on???

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://kinnisvara24.delfi.ee/kinnisvaraotsing?hash=a785228d061b6c0b87d9b3ae7e993b4e59003eae&page=1&id=201857

https://www.kv.ee/muuki-on-tulnud-enda-tarbeks-pohjalikult-renoveeri-3161237.html?nr=2&search_key=34961cadcbf50c0c640fe6c91bd0566c

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga palun, saab ju otsingusse filtrid panna

https://www.city24.ee/et/nimekiri?usp=true&fr=0

ma kõiki neid väikseid kohti ei viitsinud välja otsida, sest ei tea neid uusi valdu

Paraku kui korter on teisel korrusel, siis müüjad sageli ei märgigi, et majas on lift. Osad mainivad seda üldse tekstiosas, aga mitte andmete osas. Otsing aga laustekstist ei otsi 🙁

Kärdlas liftiga maju pole, Keilas on, Elvas pole. Suur tänu nende vastuste eest!

PS Elvasse sissesõidul Tartu poolt on minu meelest vasakul üks tornmaja. Punane oli viimati 🙂 Linnaosa on… Kas umbes 7 korrust ehk. Kas selles pole lifti… No ju mu silmis lihtsalt tundus, et see on torn.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 14:17; 06.09 15:21; 06.09 15:26; 07.09 17:19; 09.09 14:35; 10.09 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühes teises teemas siin äsja kirjutati, et paaris majas lift 2-le ja 3-le korrusele ei sõida. Et selline on ühistu otsus, et allkorruste inimesed ei peaks lifti hooldustasu maksma. Sellega seoses on vähe ainult sellest, et majas on lift, vaid peab enne veenduma, kas see lift sinna korrusele ka sõidab, kuhu ämm korteri ostab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

I korrust ta ei taha vist varaste pärast? See hirm on vist minevik. Tänapäeval on nii kindlad uksed ja aknad juba, et ei pea ka I korrusel vargaid kartma. Liikumispuudega inimesena mina eelistaks küll I korrust. Ikka täitsa jube lugu ju, kui lift on vahepeal paar päeva rikkis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elvas ei ole liftiga maju. Uusi korterelamuid ei ole. Kas Pukas üldse kortermaju on???

Pukas on küll kolhoosiaegsed kortermajad, kahe- või kolmekorruselised, täpselt ei mäleta, lifti neis kindlasti pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keilas on.

Kindlalt on nendes 7-kordsetes tornmajades (3tk tervisekeskuse lähedal)

Uus tn 1 on ka – kuigi see on 2-korruseline puidust kortermaja

Kindlalt ei tea, aga lubatakse, et uhiuues, alles 2020 valmivasse Mäe 9 kortermajja tuleb ka lift

Praegu pakkumisel ka Vasara tn majas, kus lift olemas. Ja Sauel ka muidugi variante.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad majad on sellised, kus on lift küll, aga selleks et selle liftini jõuda, tuleb ikkagi ka jupp maad trepist üles minna. Ja siis veel see asi, et see lift ei pruugi teisel korrusel üldse peatuda.

Kui inimene on harjunud elama majas, siis kohe väga suurt korrusmaja ei soovitaks, seega peaksite otsima uuemaid liftiga maju, neil on vähem korruseid ja lift enamasti alustab sõitu tänava tasandilt.

Lisaks liftile peaksite ka vaatama seda, et ei oleks mingeid liiga kitsaid kohti, vanemates majades kipuvad olema imepisikesed köögid ja miniatuursed tualettruumid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma elasin näiteks üheksakorruselises majas, kus liftini oli seitse trepiastet (kuna mul tuli neli aastat vanker-käru sealt üles vedada, siis ma tean seda peast isegi 12 aastat pärast kolimist).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 11:54; 10.09 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, arusaadav, muidugi peab maju eraldi vaatama. Lihtsalt nüüd saame maha kriipsutada need asulad, kus liftiga kortermaju üldse pole ja keskenduda nendele asulatele, kus neid on. Siis vaatame kõik pakkumise üle ja…pikk töö.

Aitäh

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 14:17; 06.09 15:21; 06.09 15:26; 07.09 17:19; 09.09 14:35; 10.09 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://kinnisvara24.delfi.ee/kinnisvaraotsing?hash=a785228d061b6c0b87d9b3ae7e993b4e59003eae&page=1&id=201857

https://www.kv.ee/muuki-on-tulnud-enda-tarbeks-pohjalikult-renoveeri-3161237.html?nr=2&search_key=34961cadcbf50c0c640fe6c91bd0566c

Kotkapoja (esimene link) korterid on väga ebakvaliteetselt ehitatud, absoluutselt kõik (!), mida naabrid teevad, kostab läbi.

See teisel lingil olev veetorni korter on maitsetuse tipp. Jube.

Mulle tundub natuke kummaline see, et inimesel pole vahet, kas ta kolib Sauele, Elvasse või Saaremaale. Kas tal siis kuskile sõbrad/tuttavad maha ei jää? Või ongi absoluutselt igas linnas nad ees ootamas? Eriti veel, kui praegu elab Tallinna lähedal ja kõik on käe-jala juures.
Kas ta seda ei pelga, et kuskil väikelinnas hakkab tal lihtsalt igav ja üksik?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub natuke kummaline see, et inimesel pole vahet, kas ta kolib Sauele, Elvasse või Saaremaale. Kas tal siis kuskile sõbrad/tuttavad maha ei jää? Või ongi absoluutselt igas linnas nad ees ootamas? Eriti veel, kui praegu elab Tallinna lähedal ja kõik on käe-jala juures.
Kas ta seda ei pelga, et kuskil väikelinnas hakkab tal lihtsalt igav ja üksik?

Ilmselt elab ta ka praegu paremal juhul kuskil väikelinnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 11:54; 10.09 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teisel lingil olev veetorni korter on maitsetuse tipp. Jube.

maitsetus on maitse asi 🙂 palju jubedam on ühistu arve – väljaspool kütteperioodi 85€ ja talvel 185€! mille eest?! laenumakse? mul on vanematel tallinnas tükk maad suurem neljatoaline ja ka ei maksa nii palju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räpinas arvatavasti ka pole liftiga kortermaju.
Aga elamiseks oleks see vanainimesele väga sobiv. Imeline roheline linnake, Võhandu jõgi ja Peipsi järv, tervisekeskus ja apteegid, Loomemaja pakub huviringe jm tegevusi, aktiivne kirik (kui on seda tüüpi inimene), laulukoorid..

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub natuke kummaline see, et inimesel pole vahet, kas ta kolib Sauele, Elvasse või Saaremaale. Kas tal siis kuskile sõbrad/tuttavad maha ei jää? Või ongi absoluutselt igas linnas nad ees ootamas? Eriti veel, kui praegu elab Tallinna lähedal ja kõik on käe-jala juures.

Ma eelpool kirjeldasin, miks selline valik. Justnimelt sõpru-sugulasi ongi neis piirkondades. Jah, tal on ükskõik, kas kolida Sillamäele või Saaremaale. Mõlemas kohas sõpru ja sugulasi, bussid käivad, internet on. Ja paigad meeldivad talle. Pole väga klammerduja tüüp ka, eriti mitte asjadesse.

Tallinnaga ei seo teda enam miski. Ka pole ta Tallinna fänn, kuigi on seal sündinud ja aastakümneid elanud.

Ma ise ka usun, et pensionile jäädes mõtlen sügavalt, kus ma tahan edasi elada. Kisuks Peipsi äärde või Valgamaale. Hiiumaa oleks ka tore.

Näiteks ma tean kaht teineteisest sõltumatut vanaema, kes pensionile jäädes kolisid Türile. Tallinnast. Omamata selle linnaga varem vähimatki pistmist. Tallinnas müüdud eluaseme eest saab seal kaks korda parema ja jääb raha ülegi. Väiksem koht, vaikne, on jalutusrajad, on bassein, on väliujumiskoht. On piisavalt seltsielu ja vanemale inimesele mugavalt lähedal on ka teatrilinnad.

Teine koht, kuhu mu kaugemad tuttavad on kolinud, ilma igasuguse sidemeta, on vanem abielupaar, kes kolis Kehtnasse. Ilus, rahulik, jalutuskohad, korralik transport. Rapla haigla pole kaugel jne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 14:17; 06.09 15:21; 06.09 15:26; 07.09 17:19; 09.09 14:35; 10.09 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem inimene esimest korrus kardab ja noh, ärme siis vaidleme. Tema ideaal on 2-4 korrus liftiga majas. Tal on ka liikumispuue.

Ta on lisaks liikumispuudele ka ajupuue.
Ära vaidlegi lolliga, las saab ise hakkama.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Kodunurk Liftidest