Esileht Kodunurk Liha konserveerimine purki ilma autoklaavita

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Liha konserveerimine purki ilma autoklaavita

Postitas:
Kägu

Kuidas teha nn purgiliha, et see ka säiliks mõnda aega? Autoklaavi mul pole, aga seda polnud ka minu vanaemal, kes tihtilugu sedasi liha konserveeris ning minu mälu järgi säilis taoline toode päris pikalt.
On suurem kogus sealiha ja vaja ära teha. Sügavkülmas juba on, aga sooviksin mingi koguse töödelda ka kuidagi nii, et see oleks kohe söömiseks võtta.

Tänan juba ette, kes oskavad häid nõuandeid jagada!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kullake!

Gemoss.ee/purgiliha.

Tööd alusta küünla süütamisega. Tegemine on pikk- keeda mõnus tee või võta midagi muud kosutuseks kõrvale.

Sellele retseptile lisa kamaraga pekki v peekonit. Siis tekib kallerdus. Suur töö Sul ees. Ole tubli!

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kullake!

Gemoss.ee/purgiliha.

Tööd alusta küünla süütamisega. Tegemine on pikk- keeda mõnus tee või võta midagi muud kosutuseks kõrvale.

Sellele retseptile lisa kamaraga pekki v peekonit. Siis tekib kallerdus. Suur töö Sul ees. Ole tubli!

Mis lollus see on?
Miks sa võõrast inimest kullatad?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kindlasti ei ole mingi “õige” purgiliha, aga kui suurem kogus liha käes (mul on ka see kuulus “oma talunik”), siis olen teinud nii:

– sulatan pekisema osa rasvaks
– sinna rasva sisse ~ tikutoosisuurused lihakuubikud praadima
– marlikotikeses maitseained (tera- ja vürtspipar, loorber, kollajuur, ingver, vahel mõni nelgitera) samuti rasva sisse
– pruunistunud lihale kuum vesi peale ja vaiksel kuumusel hauduma
– aegajalt kontrollin vedeliku taset
– valmis liha steriliseeritud kuumadesse purkidesse ja leem peale
-jahtunult külmkappi/sahvrisse

Sahvri purgud tarbime paari-kolme nädalaga äea, külmkapis seisab kuid. Sibulat ei pane, olrn kuulnud, et see ajab käärima.

Postitatud lehte sirvisin (kägu, pane teinekord ikka link, on lugejal mugavam), nii pikal mässamisel ei näe küll pointi. Siis soetaksin juba autoklaavi või ostaks väijetootjate konserve, mis on kohati väga head.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks võimalus on liha plekk-toosidesse kaanetada ja pliidil vees keeta (päris pikalt – vist on 4-5h). Toosid pole eriti kallid, aga kaanetaja leidmine võib sellele plaanile pidurit panna. Seda ei oska öelda, kas seda võimalust saab ka klaaspurkide korral kasutada või on oht, et need rõhu tõttu lõhkevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tegi isa praeahjus,  tegi hakkliha segu, maitsestas ära, pani peale plekkkaaned, kuhu oli tehtud naelaga auk. Kaua need ahjus olid ei mäleta, aga pärast tinutas selle augu kinni. Plekkkarbis konserve kuumutas aga kiirkeetjas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ema tegi metskitseliha sedasi, et praadis, hautas, ja siis kuumalt koos leemega purki. natuke sealiha ja pekki oli ka hulgas. Kallerdas ka, ja seisis kuid. Klaaspurgid, tavalised keeratavad kaaned hästi tihkelt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Liha konserveerimine purki ilma autoklaavita