Esileht Kodunurk lihapallide tegemine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: lihapallide tegemine

kuidas teete ise hakklihast lihapalle?
– mida lisate, kas ainult maitseaineid või veel midagi?
– kas praete pannil või küpsetate ahjus?

Pole kunagi teinud, aga tahaks proovida, hakkliha on olemas. Lisandiks tuleb kodus tehtud kartulisalat, nii et mingit kastmevärki poleks nagu vaja (vaatasin retsepte, et osad on nagu mingi kastmes hautamise teema, seda ei tahaks, pigem ikka praetut või küpsetatut).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 23:17; 10.04 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen muna, vees leotatud saia, sibulat, maitseaineid. Lisandiks seeni, paprikat vms. Ahjus on mõnusam teha, ei ole sellist praehaisu ja tossu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panen 500 g hakkliha kohta 1 muna, 1dl riivsaia, 1 peeneks hakitud sibul ja eelnevalt pannil klaasjaks praetud, soola (0,5-1tl), pipart (kuni 0.5tl) segan hästi käega läbi, lisan ka vett u 1 dl, tunde järgi, et tainas oleks parajalt plastiline. vormin pallideks ja panen ahju, 200 kraadi juures küpsetan u pool tundi, aga see kõik sõltub ahjust. olen ka panni peal praadinud kui vähem korraga teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pane riivsaia vaid tärklist tuleb kuidagi õhulisem. Panen ka soja kastet ja klopin õhuliseks.Kasutan alati veise hakkliha.Oma 0,5kg peale hakkliha panen 3 spl tärklist.
Maitseainetest olen kasutanud ka Worchesteri kastet ja pipart ja ketshupit.
Veeretan pallid ja pruunistan kiiresti ja siis lisan nii palju vett et lihapallid oleks pooleni vee sees ja siis hautan 15 min-oleneb pallide suurusest muidugi.
Lihapall haudub vees ja omas mahlas pehmeks ja säilitab oma ümmarguse vormi.
Et pall pruunistamise ajal ühelt poolt lamedaks või liiga pruuniks ei läheks peab pallle panni peal veeretama kogu aeg, ehk oma 3-4 minutit. Hoiad panni ja kallutad ühele ja teisele poole.
Siis tuleb ilus pruunistatud lihapall.
Seda õpetas mulle üks rootsi kokk kes teeb igapäev lihapalle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tärklise asemel võib ka toore kartuli sisse riivida, jäävad mõnuselt mahlased seest. siis saia ei panda. ise hautanud pole, aga ka ahjus tehtud pallid jäävad pealt ilusad pruunid ja seest mahlased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

aga kuidas te saavutate, et need lihapallid teil ahjus küpsetamisel uuesti laiali ei voola?

tegin selle retsepti järgi
http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=950
ja maitselt tulid väga-väga head, aga lisaks headele ümmargustele pallidele lainetas ahjuplaadil siuke rasvane vesi :S (lihamahl?), mis kohati oli ära kõrbenud ja siis moodustas lihapallile sellise \”krae\” 🙂
mitte et see mind nüüd väga häiriks, see krae tuli üsna kergesti lahti, aga ikkagi natuke nagu tüütu oli neid palle sealt vahelt nokkida.
kas on mingit nippi, et need mahlad niimoodi välja ei voolaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 23:17; 10.04 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane tärklist sisse, tärklis seob niiskust.
Aga üldiselt kui on rasvane liha, siis sa sellest \”kraest\” ei pääse.

Mina pallidesse ei pane muud, kui hakkliha (loomalihast), sool, pipar ja veidi tärklist. Segamise lõppedes \”peksan\” liha kaussi st. võtan massi ka virutan kaussi (kausi panen kraanikaussi, et väga seinu täis ei pritsiks). Nii jääb hakkliha vahele vähem õhku ja mass tuleb tihedam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk lihapallide tegemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.