Esileht Ilu ja tervis Lihasvalu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Lihasvalu

Postitas:
Kägu

Mul on suhteliselt äkki hakanud valutama lihased. Nii reie, õla, käsivarre, selja- kui lausa pöidlalihasedki. Olen 53, ülekaaluline, varem olnud hädas liigesvaluga ühes põlves, kuid mitte üle keha. Kas on kellelgi mõtteid, millest selline üleüldine lihasvalu tekkida võiks? Just lihased, mitte liigesed. Seda valu on olnud umbes nädal, see on olnud küll üsna aktiivne nädal, aga siiski ma ei arva, et see kuidagi ülepingutusest tuleks. Pigem olen just mitu trenni pidanud vahele jätma (olen regulaarne jõusaali külastaja), kuna peresündmused ja kevadtööd ei luba talvist graafikut järgida. Kusjuures peale trennis käimist on valusid vähem. Oskab keegi mingit loogilist selgitust anda?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halloo, kas sa passist enda vanust ka vaatad? 53 ja veel ülekaaluline? Täiesti loomulik et rasvunud inimesel hakkab tervis üles ütlema.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülekaal

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülekaalu ja käelihaste seost – palun selgitage.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülekaalu ja käelihaste seost – palun selgitage.

Südame veresoonkonna haigused sind kimbutavad.Esimene asi mis vaja teha on kaal maha.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kevadtööde tegemisel kasutad teistsuguseid liigutusi kui jõusaalis käies, järelikult on lihased ka teistmoodi pinges. Pidevalt sama trenni tehes harjub keha sellega ära, nüüd teed aga midagi, mida pole mitu kuud pidanud tegema. Kui jätaksid mitu kuud jõusaalis käimata ja läheksid uuesti, siis oleksid ka lihased üsna valusad mingi aja.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Venita oma lihaseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

52, normaalkaalus – ja sama asi, lihased valusad, liigesed mõnevõrra ka. Liigun palju, venitan. Kahtlustan menopausi, sellega löövad igasugu imelikud hädad välja…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülekaalu ja käelihaste seost – palun selgitage.

https://medlineplus.gov/genetics/condition/adiposis-dolorosa/

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kas need lihased kohe valutavad ka lamades liikumatult? Või on selline lihasvalu, mis tekib liigutades. Nagu peale trenni on
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kas need lihased kohe valutavad ka lamades liikumatult? Või on selline lihasvalu, mis tekib liigutades. Nagu peale trenni on

See on nagu peale trenni, lihased on nagu kanged. Öösel magades jäävad lihased ka kangeks, tahad külge keerata, oigad paar korda.

Kevadtööde tegemisel kasutad teistsuguseid liigutusi kui jõusaalis käies, järelikult on lihased ka teistmoodi pinges. Pidevalt sama trenni tehes harjub keha sellega ära, nüüd teed aga midagi, mida pole mitu kuud pidanud tegema. Kui jätaksid mitu kuud jõusaalis käimata ja läheksid uuesti, siis oleksid ka lihased üsna valusad mingi aja.

No ma ei tea, tavaline trennijärgne lihasvalu kaoks paari päevaga ju ära, aga see valu ei kao, viimati möllasin tööd teha näiteks laupäeval, täna juba teisipäev, täpselt sama kange olen kui eile või üleeile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, tavaline trennijärgne lihasvalu kaoks paari päevaga ju ära, aga see valu ei kao, viimati möllasin tööd teha näiteks laupäeval, täna juba teisipäev, täpselt sama kange olen kui eile või üleeile.

Paari päevaga kaoks sellepärast, et trennis käid ju regulaarselt. Kevadtöid sa regulaarselt ei tee. Jälgi, milliseid liigutusi sa tööd tehes teed ja kui pingutad samu piirkondi mis sul praegu valutavad, siis ongi selgus käes.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälgi, milliseid liigutusi sa tööd tehes teed ja kui pingutad samu piirkondi mis sul praegu valutavad, siis ongi selgus käes.

Ma siiski tahaks kuulda, kas on veel mingeid variante, mis see olla võiks. Nagu ei lähe see loogika hästi, et ma nüüd töid tehes õla deltalihaseid, säärelihaseid või reie eesmist lihast rohkem kasutasin kui trennis seda teinud olen. Ja pöidlalihastega ei suuda ka ühtegi tööd seostada. Harja või reha hoidmine ehk, aga seda olen väga vähe teinud ja

https://medlineplus.gov/genetics/condition/adiposis-dolorosa/

Kuidas lipoomid sellega võiks seotud olla, kui lihased valutavad? Lipoome mul ei ole.

siis oleks ühe käe pöial valus, kuid mul on mõlemal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiski tahaks kuulda, kas on veel mingeid variante, mis see olla võiks. Nagu ei lähe see loogika hästi, et ma nüüd töid tehes õla deltalihaseid, säärelihaseid või reie eesmist lihast rohkem kasutasin kui trennis seda teinud olen. Ja pöidlalihastega ei suuda ka ühtegi tööd seostada. Harja või reha hoidmine ehk, aga seda olen väga vähe teinud ja

Sooleparasiidid rändasid kevade tulles lihastesse ja teevad nüüd sulle valu.

Äkki sellist teooriat usud rohkem…

Asi ei ole ju üldse lihaste rohkem kasutamises vaid teistsugustes liigutustes. Ütleme, et trennis teed kükke. See on üks asend. Kas teed kogu aeg täpselt samasugust kükki töid tehes? Ei tee ju, kallutad end ehk natuke siia-sinna, kummardad rohkem ettepoole, küljele ja selles piirkonnas aktiveeruvad suurte lihaste kõrval ka väiksemad, mida trennikükiga ei pruugi tabada. Nendest tulevadki valuimpulsid.

Just harja või reha hoidmine pöialdele mõjubki. Talv otsa keerutasid pöidlaid niisama, nüüd teed võib-olla mitu päeva järjest tööd, kus sõrmede tööd kontrollivad lihased on teistmoodi pinge all kui hantlite hoidmine või klaviatuuri klõbistamine. Mis siis, et ehk ainult 10 minutit korraga.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi ei ole ju üldse lihaste rohkem kasutamises vaid teistsugustes liigutustes. Ütleme, et trennis teed kükke. See on üks asend. Kas teed kogu aeg täpselt samasugust kükki töid tehes? Ei tee ju, kallutad end ehk natuke siia-sinna, kummardad rohkem ettepoole, küljele ja selles piirkonnas aktiveeruvad suurte lihaste kõrval ka väiksemad, mida trennikükiga ei pruugi tabada. Nendest tulevadki valuimpulsid. Just harja või reha hoidmine pöialdele mõjubki. Talv otsa keerutasid pöidlaid niisama, nüüd teed võib-olla mitu päeva järjest tööd, kus sõrmede tööd kontrollivad lihased on teistmoodi pinge all kui hantlite hoidmine või klaviatuuri klõbistamine. Mis siis, et ehk ainult 10 minutit korraga.

Kui ma teeks esimest korda elus neid aiatöid, siis oleks see jutt loogiline. Aga ma ei tee ning kunagi pole selliseid valusid saanud aiatöödest. Ja mis harja või rehasse puutub, siis pea terve maikuu ma riisusin lehti ja okkaid erinevates õuedes, endal ja vanematel ja suvilas ja ei mingit lihasvalu. Ja nüüd siis äkki pool tundi õuepühkimist enne külaliste tulekut tekitas metsiku pöialde lihaste ülepinge … no tõesti vabandust, aga see ei ole kuigi loogiline. Siin peab midagi muud olema. Kõige tõenäolisemalt vanusega seotud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

55 ja sama. Kusjuures see pole mitte natuke valus, vaid ikka tuntavalt. Ainus, millest paistab abi olevat, on väheke võimlemist hommikul. Aga seegi on raske, kuna liigutades on reaalselt valus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

55 ja sama. Kusjuures see pole mitte natuke valus, vaid ikka tuntavalt. Ainus, millest paistab abi olevat, on väheke võimlemist hommikul. Aga seegi on raske, kuna liigutades on reaalselt valus.

Just, võimlemine aitab tõesti, olen ka märganud. Ju siis ikkagi östrogeeni ja menopausi teema, ise kahtlustan ka seda kõige rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja maailma keerulisim liigutus on rinnahoidja kinni saamine hommikul riietudes. Valus ja võimatu. Mäletan, et mu vanaemal oli sama asi, aga ta oli siis ikka oma 10 aastat vanem kui mina praegu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loen seda kõike ja mõtlen, et kui õudne see menopaus on. Ja mina arvasin, et kõige jõhkram asi on sünnitamine.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loen seda kõike ja mõtlen, et kui õudne see menopaus on. Ja mina arvasin, et kõige jõhkram asi on sünnitamine.

Menopausiga vist igaühel oma loterii – kellel on kuumahood, kellel südamekloppimine, kellel liigesehädad, kellel lihasvalud, kellel deprekas, kellel unehäired. Ei tea, kas kellelgi kogu kompott ka korraga on? Minul on lihasevalud ja vist natuke ka meeleoluhäired, vähemalt olen viimased paar kuud olnud kuidagi apaatne ja huvitu. Ühel heal tuttaval on metsikud kuumahood, kannab alati ülikihilisi riideid, et hoo alates saaks kohe midagi pealt maha visata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma teeks esimest korda elus neid aiatöid, siis oleks see jutt loogiline. Aga ma ei tee ning kunagi pole selliseid valusid saanud aiatöödest. Ja mis harja või rehasse puutub, siis pea terve maikuu ma riisusin lehti ja okkaid erinevates õuedes, endal ja vanematel ja suvilas ja ei mingit lihasvalu. Ja nüüd siis äkki pool tundi õuepühkimist enne külaliste tulekut tekitas metsiku pöialde lihaste ülepinge … no tõesti vabandust, aga see ei ole kuigi loogiline. Siin peab midagi muud olema. Kõige tõenäolisemalt vanusega seotud.

Nüüd vanuse lisandudes järelikult ju saad. Täiesti loogiline, et varem lihtsana tundunud tööd võivad ka erinevaid vaegusi hakata tekitama. Enne kindlat diagnoosi on kõik võimalik.

Ju siis ikkagi östrogeeni ja menopausi teema, ise kahtlustan ka seda kõige rohkem.

Fibromüalgiat või muid haigluslike seisundite algstaadiume ei saa ka välistada. Miks sa arsti poole ei pöördu, saaksid ehk ka abi? Siit saad ainult spekulatsioone.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arsti poole ei pöördu, saaksid ehk ka abi?

Liiga värske asi, ei saa ju arstile tormata, kui nädal aega on lihased valusad olnud. Kui üle ei lähe, eks muidugi lähen arstile. Seniks on perekooli spekulatsioonid aga parem kui mitte midagi. Teiste inimeste kogemustest on tegelikult tihti palju abi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja maailma keerulisim liigutus on rinnahoidja kinni saamine hommikul riietudes. Valus ja võimatu. Mäletan, et mu vanaemal oli sama asi, aga ta oli siis ikka oma 10 aastat vanem kui mina praegu.

Kuidas sa seda teed? Mina panen ees kõigepealt kinni ja siis alles selga-terve elu nii teinud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on kellelgi mõtteid, millest selline üleüldine lihasvalu tekkida võiks? Just lihased, mitte liigesed.

Just eile oli artikkel et reumaatilised hädad (lihas ja liigesvalud) võivad olla hiljuti läbi põetud koroona tagajärg. Koroona on eranditult meist kõigist läbi käinud, see on fakt.

Ja vana tõde-jõusaal ei ole päris see mida su tervis tegelikult vajab- treeningu fookus peaks olema suunatud aeroobsele arengule-käimine-ujumine-rattasõit jne.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja vana tõde-jõusaal ei ole päris see mida su tervis tegelikult vajab- treeningu fookus peaks olema suunatud aeroobsele arengule-käimine-ujumine-rattasõit jne.

Ka jõusaalis saab aeroobset trenni teha, muide. Teengi pooleks – pool aega sõidan rattal või jalutan, teise poole teen harjutusi ja venitusi. Meie eas on justnimelt jõusaal see, mida vaja on, ainult jalutamisest on vähe.

Kuidas sa seda teed? Mina panen ees kõigepealt kinni ja siis alles selga-terve elu nii teinud.

Ma ikka olen siiamaani tagant sulgemisega hakkama saanud. Saan praegugi, aga läbi valu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ikka olen siiamaani tagant sulgemisega hakkama saanud. Saan praegugi, aga läbi valu

Ehh, asi pole hakkamasaamises, sinu meetod tundub lihtsalt ebaloomulik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ikka olen siiamaani tagant sulgemisega hakkama saanud. Saan praegugi, aga läbi valu

Ehh, asi pole hakkamasaamises, sinu meetod tundub lihtsalt ebaloomulik.

Ebaloomulik????? Nalja teed? Ma pean kohe vist teema tegema selle kohta perekooli, et kuidas keegi rinnahoidjat sulgeb 😀 Poleks kunagi pähe tulnud, et keegi peab rinnahoidja sulgemise normaalseks viisiks eest sulgemist ning siis ringiga selgapanekut – ja täiesti harilikku selja tagant sulgemist ebaloomulikuks. Või saan ma millestki valesti aru?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebaloomulik????? Nalja teed? Ma pean kohe vist teema tegema selle kohta perekooli, et kuidas keegi rinnahoidjat sulgeb ???? Poleks kunagi pähe tulnud, et keegi peab rinnahoidja sulgemise normaalseks viisiks eest sulgemist ning siis ringiga selgapanekut – ja täiesti harilikku selja tagant sulgemist ebaloomulikuks. Või saan ma millestki valesti aru?

Lase käia, sellest tuleb kindlasti populaarne teema. Mina olen ka seda eluaeg eest-ja-ringiga teinud, selja tagant on minu meelest raske haake õigetesse aukudesse saada.

Aga nõu kahjuks ei oska anda, mul lihasevalusid pole, küll aga on periooditi liigesevalud (sõrmeliigestes, randmetes, hüppeliigestes peamiselt), mis tekkisid pärast mingi vastiku viiruse  ja sellele järgneva kopsupõletiku põdemist. Mitte covidi, mul need juba 5 aastat. Analüüse on tehtud, käisin isegi reumatoloogi juures ja tunnistati terveks.  Viimasel aastal olen järjepidevalt võtnud omega-3 kapsleid ja on nagu parem olnud küll, selle kohta on ka teadusartikleid, aga just liigesevalu, mitte lihasevaluga seoses. Nii et loodetavasti läheb sul paremaks, aga perearstiga konsulteerida võid ikka ju varem ka, ei pea kaua ootama ja kannatama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas lipoomid sellega võiks seotud olla, kui lihased valutavad? Lipoome mul ei ole.

Sina ise ei tea, mis sul valutab. Arvad, et lihased. Tegelikult valutab pekk, inimene ei ole ise võimeline ütlema, millisest koest on valuaisting alanud ja tekkinud, sest valu on laieneva iseloomuga, kuna närvid innerveerivad suuri alasid kehal. Lipoomide olemasolu sa ise ei pruugi teada, need on rasvkoesisesed ja ei punnita kusagilt välja, katsudes neid tunda ei ole. Väga paljud paksud ‘valutavad igalt poolt’, tüüpiline krooniline valu.

<arst>

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poleks kunagi pähe tulnud, et keegi peab rinnahoidja sulgemise normaalseks viisiks eest sulgemist ning siis ringiga selgapanekut – ja täiesti harilikku selja tagant sulgemist ebaloomulikuks. Või saan ma millestki valesti aru?

Ei ole kedagi näinud sinu moodi tegemas tõesti. Kui just rinnatu pole.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Ilu ja tervis Lihasvalu