Esileht Kodunurk Lihtne roog heeringast

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Lihtne roog heeringast

Postitas:
Kägu

Soovitage mõnd head retsepti, kus sees heeringas. Soovitatavalt võiks teised komponendid olla lahjad. Näiteks salat, kus sees kodujuust, tomatid vmt. Püüan kaaluga tegeleda ja kuna heeringas on rasvane ja kalorirohke, siis tahaks mingite kergete ja lihtsate komponentidega toitu teha.

Tavaliselt olen söönud heeringat kartuli ja hapukoorega. Aga see variant tundub liiga rammus praegu.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asenda hapukoor kreeka jogurtiga

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kalarasv on hea rasv. Soolaheeringas võta kalaletist päris puhastamata terve kala. Need tükid mis purgis, pakis on üle küllastatud suhkrute ja õlide ja muu jamaga. Kui soolase isu, siis veidi lahjem on kilu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen teinud heeringast salati ja ikkagi söönud kartuliga dieediperioodil. Üks lemmikumaid dieeditoite mul üldse. Kartul, muide, annab suhteliselt vähe kaloreid. Aga heeringasalat siis nii, et hakitud heeringas, paprika, tomat, kurk, vahel ka sibul, kodujuust (kasutan 0,1% Alma oma) ja hapukoore asemel nt keefir ja olen teinud isegi petiga, kui tõesti oli vaja kaloreid väga väheseks saada. Ja jäi väga normaalne!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heeringas, hapukurk, küüslauk, kreeka jogurt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei nori, aga MIKS on ilmtingimata vaja heeringat süüa?
Saan aru, et maitseb ja isu on, aga see kala pole tõesti väga dieettoit. Ma tahaksin ka värskeid sauakesi ja tuhksuhkruga pontšikuid, peaekartuleid ja paneeritud šnitslit, aga annan aru, et pole mõistlik. Jah, ma luban omale 120-125g lihslist päevas (liigesehaigus), aga siis valin, mida suhu pistan. Lahja valge kala on ok, heeringat ei puutu.

0
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei nori, aga MIKS on ilmtingimata vaja heeringat süüa? Saan aru, et maitseb ja isu on, aga see kala pole tõesti väga dieettoit. Ma tahaksin ka värskeid sauakesi ja tuhksuhkruga pontšikuid, peaekartuleid ja paneeritud šnitslit, aga annan aru, et pole mõistlik. Jah, ma luban omale 120-125g lihslist päevas (liigesehaigus), aga siis valin, mida suhu pistan. Lahja valge kala on ok, heeringat ei puutu.

Nii rumal jutt. Heeringas (õlita) annab vaid 115 kcal 100g kohta, sama, mis suitsutatud kanafilee. Puhas dieettoit.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii rumal jutt. Heeringas (õlita) annab vaid 115 kcal 100g kohta, sama, mis suitsutatud kanafilee. Puhas dieettoit.

No milles siis probleem? Söögu TA terviseks!

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei nori, aga MIKS on ilmtingimata vaja heeringat süüa? Saan aru, et maitseb ja isu on, aga see kala pole tõesti väga dieettoit. Ma tahaksin ka värskeid sauakesi ja tuhksuhkruga pontšikuid, peaekartuleid ja paneeritud šnitslit, aga annan aru, et pole mõistlik. Jah, ma luban omale 120-125g lihslist päevas (liigesehaigus), aga siis valin, mida suhu pistan. Lahja valge kala on ok, heeringat ei puutu.

Nii rumal jutt. Heeringas (õlita) annab vaid 115 kcal 100g kohta, sama, mis suitsutatud kanafilee. Puhas dieettoit.

Kehamassiindeks.net annab heeringas 100gr kohta 160 kalorit ja 12 gr rasva.
Ja mõni rasvasem isend kndlasti üle 200 kalori.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

Miks on vaja süüa heeringat? Aga, miks mitte, kui on isu? Lisaks, perele sai liiga palju ostetud (ostsin poe letist lahtist) ja kippus kätte jääma. Ja toitu ma ära ei viska.

Täna tegin heeringasalati.

Heeringas (76 gr), lahja kodujuust, sorts keefiri, hakitud tomat ja marineeritud kurk, till. Salati kaloraaž kokku 280 kcal. Ei tundu, et oleks ülearune õgimine. Samas, rasvad, valgud kõik olemas.

Aitäh, neile, kes retsepti pakkusid. Täna tegin kägu 24.01.2023 kell 11:20 soovituse järgi, kuna need asjad olid kõik kodus olemas.

Aga, miks mu teemat miinustatakse, seda ei mõista?! Siit vist ei tohi kohe mitte midagi küsida. Kohe paneb keegi pahaks.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehamassiindeks.net annab heeringas 100gr kohta 160 kalorit ja 12 gr rasva.

Õlita 115 kcal ja 6,6g rasva.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidujälgimise perioodidel olen teinud salatit, mille koostises on kuubikuteks lõigatud keedetud peet, hapu-, marineeritud või soolakurk, heerimgas, teelusikatäis majoneesi ja umbes sama palju läbipaistvat hiina kastet teravuse lisamiseks. Korraga olen kasutanud terve õlita heeringafilee ja peeti-kurki peamiste toiduainetena.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga, miks mu teemat miinustatakse, seda ei mõista?!

Aga miks sa ei küsi plussitamise kohta? Seda võib ikka teha?
Miks keegi peaks oma hindamist v arvamust sulle põhjendama? Miks sind virtuaalne miinustamine nii häorib?

Heeringa söömise asemel tegele parem enesehinnanguga.

PS. Mis maitsmisse puutub, siis üks kägu kirjutas kenasti, et tslle maitseksid ka saiakesed jne, aga võtb asja mõistusega. Täiskasvanud ininene peaks seda ju ometi suutma?

+1
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa ei küsi plussitamise kohta? Seda võib ikka teha? Miks keegi peaks oma hindamist v arvamust sulle põhjendama? Miks sind virtuaalne miinustamine nii häorib? Heeringa söömise asemel tegele parem enesehinnanguga.

Minu jaoks tähendab miinustamine seda, et jutt ei meeldi või jutuga ei olda nõus. Küsingi, mida laita täiesti neutraalses teemaalgatuses? Siin ei ole ju kedagi solvatud, pole isegi vaidluskohta, millest võiks tekkida erimeelsusi või pahameelt.

Miinustamine mitte ei häiri niivõrd, kuivõrd tekib küsimus, miks seda tehakse selliste teemade puhul? Ja, kui seda juba teed, siis võiks paari sõnaga nimetada ka, mis sai valesti öeldud või küsitud.

PS. Mis maitsmisse puutub, siis üks kägu kirjutas kenasti, et tslle maitseksid ka saiakesed jne, aga võtb asja mõistusega. Täiskasvanud ininene peaks seda ju ometi suutma?

Vat, sellest jutust ei saa üldse aru. Kui mulle maitseb heeringas, siis ma ei võiks seda süüa? Mis see täiskasvanulikkus siia puutub?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Segan tükeldatud heeringa, jämedalt riivitud keedupeedi ja peenikeseks hakitud hapu-või marineeritud kurgi. Maitsestan musta pipraga. Kastet salati peale ei tee, kuna keedupeet annab piisavalt mahlakust.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saiakesi ja heeringat võrrelda, on ikka tase. Jah, heeringas on rasvane, aga heeringas on ka kasulik. Dieeti pidades on oluline hoida kalorid õige piiri juures ning sealjuures siiski saada kätte vajalikud toitained. Saiakesi süüa ei ole mõistlik, mis sest et maitsevad tühjad kalorid, kiired süsivesikud, midagi kasulikku sealt ei saa. Aga kalarasv on kasulik ja organismile ka vajalik. Loomulikult ei tohi heeringat palju süüa, aga mingiks söögikorraks heeringa-kodujuustu salati söömine, kui kalorinormi ei ületa, on vägagi mõistlik.

 

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saiakestes pole midagi kasulikku ja kõhtu nad ka ei täida. Kalarav ja -valk on vägagi head toitained. Peab ikka põmmpea olema, et sellise asja kallal vinguma hakata.

+15
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tähendab miinustamine seda, et jutt ei meeldi või jutuga ei olda nõus.

Jah, just täpselt seda see tähendabki – ei olda nõus. Vahet pole, kas hindajale endale ei maitse ehk heeringas või on mõni muu põhjust – see pole oluline. Sa ju ei nõua ka reaalselt vestluspartnerilt selgitust, või nõuad? See on väga pealetükkiv ja ennastimetlev, kuna sa eeldad, et sinu jutt peaks kõigile meeldima.
Oled ilmselt inimene, kes ka sotsiaalmeediasse postitatud piltide/arvamuste kohta ainult laike ja südamekesi ootab? Häda neile, kes seda ei tee või sootuks negatiivse hinnangu annab. Väga-väga enesekeskne käitumine.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vat, sellest jutust ei saa üldse aru. Kui mulle maitseb heeringas, siis ma ei võiks seda süüa? Mis see täiskasvanulikkus siia puutub?

Hm. Ootad ainult kiitust, ise suht rumal.
Loe siis uuesti: täiskasvanud inimene peaks suutma taltsutada oma isusid ja tahtmisi kui tal on tervisliku eluviisi poole suund võetud. Ehk et kui keegi tahab dieeti pidada – ja tõsiselt tulemusi saavutada -, siis on mõistlik “aga ma tagan, mulle maitseb!” kõrvale jätta.

+1
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Saiakesi ja heeringat võrrelda, on ikka tase.

Tase on see kui isegi lihtsamast mœttest ei saa aru: keegi pole midagi vœrrelnud, vaid jutt oli isu taltsutamistest.

+1
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Saiakesi ja heeringat võrrelda, on ikka tase.

Tase on see kui isegi lihtsamast mœttest ei saa aru: keegi pole midagi vœrrelnud, vaid jutt oli isu taltsutamistest.

Dieedi pidamine ei tähenda ilmtingimata isu taltsutamist. Tuleb valida, mida süüa ja palju süüa. Ja kui on isu mõne tervisliku toidu järele, siis seda võib ka süüa. Heeringas on kasulik, seda võib mõistlikus koguses süüa, kui isu on.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui on isu mõne tervisliku toidu järele, siis seda võib ka süüa.

Ei või olla! ????

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui on isu mõne tervisliku toidu järele, siis seda võib ka süüa.

Ei või olla! ????

Sinu meelest ilmselt ei või jah, muidu sa ei räägiks heeringaisu juures isu taltsutamisest.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hm. Ootad ainult kiitust, ise suht rumal. Loe siis uuesti: täiskasvanud inimene peaks suutma taltsutada oma isusid ja tahtmisi kui tal on tervisliku eluviisi poole suund võetud. Ehk et kui keegi tahab dieeti pidada – ja tõsiselt tulemusi saavutada -, siis on mõistlik “aga ma tagan, mulle maitseb!” kõrvale jätta.

Miks on vaja isu taltsutada, kui inimesele see maitseb? Heeringas on ju tervislikud rasvad ja mõõdukalt (mida ca 60-70 grammi korraga ju on?) seda süüa on seda igati normaalne. Miks peaks endale seda keelama? Me ei räägi siin ju pidurdamatust õigmisest. Seda enam, et teised salati komponendid on ka tervislikud ja madala kalorsusega.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, just täpselt seda see tähendabki – ei olda nõus. Vahet pole, kas hindajale endale ei maitse ehk heeringas või on mõni muu põhjust – see pole oluline. Sa ju ei nõua ka reaalselt vestluspartnerilt selgitust, või nõuad? See on väga pealetükkiv ja ennastimetlev, kuna sa eeldad, et sinu jutt peaks kõigile meeldima. Oled ilmselt inimene, kes ka sotsiaalmeediasse postitatud piltide/arvamuste kohta ainult laike ja südamekesi ootab? Häda neile, kes seda ei tee või sootuks negatiivse hinnangu annab. Väga-väga enesekeskne käitumine.

Pole ammu enam nii imelikku kodunurga alt lugenud.

Paistab, et see perekooli vaimse häirega naine, kes muidu pereelu all tegutseb, on nüüd ka kodunurka jõudnud.

Mis seosetu pläma mingist sotsiaalmeediast, piltide postitamisest, südamekestest? Jutt käib heeringast, kui panid tähele.

 

+9
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ärge mingil juhul makroid unustage.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe siis uuesti: täiskasvanud inimene peaks suutma taltsutada oma isusid ja tahtmisi kui tal on tervisliku eluviisi poole suund võetud.

Kui sa midagigi tervislikust toitumisest teaksid, siis just rasvane kala on vägagi tervislik. Seda ka tervislikku dieeti pidava inimese toidulaual. Dieet ei tähenda ometi ainult väheseid kaloreid, see pole kunagi ei tervislik ega ka jätkusuutlik. Paar nädalat kuni kuu väga ranget dieeti pidades ja ainult kaloreid arvestades ei kurna keha välja, aga pikemal perioodil tuleks ikka normaalset toitumist silmas pidada. Rasvane kala annab kehale väga vajalikke aineid.

Ja veel – normaalne ja tervislik dieet ei välista mitte ühtki toitu. Täiskasvanud inimene, kel on “tervisliku eluviisi poole suund võetud” võib süüa kõike, aga koguseid peab arvestama.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hm. Ootad ainult kiitust, ise suht rumal. Loe siis uuesti: täiskasvanud inimene peaks suutma taltsutada oma isusid ja tahtmisi kui tal on tervisliku eluviisi poole suund võetud. Ehk et kui keegi tahab dieeti pidada – ja tõsiselt tulemusi saavutada -, siis on mõistlik “aga ma tagan, mulle maitseb!” kõrvale jätta.

Las ma arvan, sa oled see sama moor, kes kunagi sõimas siin, et kuidas saab täiskasvanud inimene küsida soovitusi hea teki ostmiseks? Samuti möllasid teemas, kus keegi küsis soovitusi hea heeringa ostmiseks? Sa nagu ära juba ei väsi siin sõimlemisest ja halvustamisest?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tase on see kui isegi lihtsamast mœttest ei saa aru: keegi pole midagi vœrrelnud, vaid jutt oli isu taltsutamistest.

Miks peaks mingit isu taltsutama, kui heeringas annab samavähe kaloreid kui kanafilee?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei nori, aga MIKS on ilmtingimata vaja heeringat süüa? Saan aru, et maitseb ja isu on, aga see kala pole tõesti väga dieettoit.

Ma ei tea, kas inimesed ikka pole aru saanud, et kaalu tõstavad süsivesikud, mitte rasvad ja valgud? Rasvavaba dieediga saad omale ainult sapikivid.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Kodunurk Lihtne roog heeringast