Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lihtsad Eesti nimed

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Lihtsad Eesti nimed

Postitas:
Miisukene1

Palun pakkuge poisile ilusaid ja lihtsaid Eesti nimesid! 🙂

+7
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Elga-Salme

Margus, Toomas, Madis, Meelis, Mart, MÀrt, Siim, Heiki, Ants/Hans, Jaan, Jaak, Jaanus, Jakob, Paul, Peeter, Arvo, Juhan/Johan, Andres, Henn, Enn, Hendrik, Eduard, Hugo, Karl, Kaarel, Mihkel, Oskar, Otto, Kustav/Gustav, Villem, Kalju, Mati, August, Priit, Aldo, Tiit, Teet, Kalle, Ilmar, Elmar,  Arnold, Lembit, Evald, Voldemar, Eldur/ Heldur, Vello, Sulev, Rein, Olev, Urmas, Tarmo, Ain, Indrek, Aivar, Hannes, VÀino, Veiko.

+16
-6
Please wait...

Postitas:
Mauno

Kolumbus Krisostoomus

+13
-6
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Mulle meelib Endel.

+9
-9
Please wait...

Postitas:
Morris

Mikk, Ott, Uku, TÔnis, TÔnu, Ats, Laur, Joosep, Arno, Mait, Kiur, Kaur

+12
-2
Please wait...

Postitas:
atsetoon

Joosep/Josep

Kaur

PĂ€rtel

Joonas

Tormi

Ott

Uku

Eke

Hugo

Mul 3 poissi ja need nimed olid nimekirjas.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
primaka

Tambet, Meelis, Ülev, Mehis, Ruudi, Kaupo, Koit, Priidu, TĂ”nis, Kalju, Juss.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
UunoR

Mulle ka meeldib, ilma naljata. Ma ei tea miks seda nooremates generatsioonides nii vÀhe (Endel oli keskmiselt 72 aasta vanune). Lihtne ja ilusa kÔlaga nimi ja vÔid kindel olla, et lapsel ei saa palju nimekaime olema nagu Rasmustel ja Sebastianitel. Heino on teine kena nimi vanemast pÔlvkonnast, mille aga on Tujurikkuja veits Àra lörtsinud.

Heino ja Endel vĂ”ivad kĂŒll meeldida, aga ei soovita selliseid nimesid lapsele panna. Sest psĂŒhholoogias on tehtud uuringuid, kuidas nimi mĂ”jutab lapse elukĂ€iku. Ja strereotĂŒĂŒbid ja eelaarvamused on pĂ€riselt olemas, mis mĂ”jutavad hoiakut inimese suhtes. Endel ja Heino on nimed, mille kandjast arvatakse juba ette, et nad on vanamoodsad, ossid jne, olgu inimene ise nii tubli kui tahes.

+12
-28
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Heino ja Endel vĂ”ivad kĂŒll meeldida, aga ei soovita selliseid nimesid lapsele panna. Sest psĂŒhholoogias on tehtud uuringuid, kuidas nimi mĂ”jutab lapse elukĂ€iku. Ja strereotĂŒĂŒbid ja eelaarvamused on pĂ€riselt olemas, mis mĂ”jutavad hoiakut inimese suhtes. Endel ja Heino on nimed, mille kandjast arvatakse juba ette, et nad on vanamoodsad, ossid jne, olgu inimene ise nii tubli kui tahes.

Ainult et see pole mingi universaalne, levinud ega pĂŒsiv asi ja kui praegu panna pisipoisi nimeks Heino, ei mĂ€leta selleks ajaks, kui sellest poisist koolilaps vĂ”i lausa tĂ€iskasvanu on saanud, mingi tujurikkujat enam Ă”ieti keegi. Nimed tulevad ja lĂ€hevad moest ning nimeassotsiatsioonid muutuvad ja kaovad, juba aastaid on lihtsad ja eestipĂ€rasemad nimed populaarsed. Igal inimesel on ka nimesid, mis talle ei meeldi paljalt sellepĂ€rast, et ta tunneb kedagi nĂ”medat samanimelist inimest ja sellega on nimi rikutud- tema jaoks. Teistel jĂ€lle sellised assotsiatsioonid puuduvad.

+19
-2
Please wait...

Postitas:
sadness

Mulle ka meeldib, ilma naljata. Ma ei tea miks seda nooremates generatsioonides nii vÀhe (Endel oli keskmiselt 72 aasta vanune). Lihtne ja ilusa kÔlaga nimi ja vÔid kindel olla, et lapsel ei saa palju nimekaime olema nagu Rasmustel ja Sebastianitel. Heino on teine kena nimi vanemast pÔlvkonnast, mille aga on Tujurikkuja veits Àra lörtsinud.

Vanamoodsad nimed on vĂ€ga hinda lĂ€inud, muide. TĂ€napĂ€eval pannakse vĂ€ga palju vanu Eesti nimesid, mis on tore. Ma sĂŒgavalt kahtlen, et kui praegu sĂŒnnib vĂ€ike Endel vĂ”i Linda, siis teda hakatakse koolis narrima. Ja ossid ei pane enda lastele vanu nimesid, nende nimed on siiski Scarletid vĂ”i muud trendikad vĂ€ljamaised nimed.

+22
-1
Please wait...

Postitas:
Wanda

Oleks vÀga tore, kui just vanaaja nimesid hakataks rohkem panema. Enn, Endel, Huldo, Luule, Vilma, Salme jne. TÀna selliseid nimesid lastele ei panda, aga miks mitte need nimed tagasi tuua?

+12
-3
Please wait...

Postitas:
monic77

Palun pakkuge poisile ilusaid ja lihtsaid Eesti nimesid! 🙂

Mats. 😉 Aga ma ikka lapsele nii lihtsat nime ei paneks.
Madis, Kristjan, Robert

+5
-3
Please wait...

Postitas:
kata85

Minu poeg on Janno, aga nimekirjas olid ka Timo ja Hannes

+2
-1
Please wait...

Postitas:
ninanips

Albert

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Tulnvarss

On mĂ”ned nimed, mis praegu seostuvad ainult vanade inimestega ja uued vĂ€ikesed Endlid tulevad siis, kui vanad on juba Ă€ra lĂ€inud ja unustatud. Naiste nimedega sama asi, kas keegi teab mĂ”nda vĂ€ikest tĂŒdrukut, kelle nimi on Leida?

+11
-1
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Joosep/Josep

Kaur

PĂ€rtel

Joonas

Tormi

Ott

Uku

Eke

Hugo

Mul 3 poissi ja need nimed olid nimekirjas.

Teised nimed on igati ok, aga no mis nimi on Josep?!

+17
0
Please wait...

Postitas:
Tuti Helve

TĂ”ivet, Leemet, Vootele 😄

+1
0
Please wait...

Postitas:
varskekartul

Oleks vÀga tore, kui just vanaaja nimesid hakataks rohkem panema. Enn, Endel, Huldo, Luule, Vilma, Salme jne. TÀna selliseid nimesid lastele ei panda, aga miks mitte need nimed tagasi tuua?

KĂŒll hakatakse. Linda juba suht levinud tĂŒdrukunimena. Juba veidi siinilmas elanuna olen tĂ€hele pannud, et n.ö. moenimedena lĂ€hevad hĂ€sti peale just vanavanemate generatsiooni nimed. NĂ€iteks Johannad, Mariad, Robertid, Hugod ja Hermanid olid ju peamiselt eelmise sajandi alguses ja esimese vabariigi ajal levinud, nĂŒĂŒd siis jĂ€lle. Varsti ongi need nĂ”ukaaja Kaljud ja VĂ€inod ja Salmed ja Tiiud jĂ€lle rotatsioonis. Kui mul nĂ€iteks praegu tĂŒtar sĂŒnniks, ma paneks talle Laine nimeks 🙂

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Susannah

TĂ”ivet, Leemet, Vootele 😄

PÔvvat!

+6
0
Please wait...

Postitas:
talent

Vanamoodsad nimed on vÀga hinda lÀinud, muide.

Mitte “on lĂ€inud”, vaid on juba aastakĂŒmneid. TĂ€pselt nii, nagu eesti inimesele kombeks – kui midagi moekaks hakkab muutuma, on seda pea kohe ja kĂ”ikidel tarvis. BetoonrĂ€tik-lillepotist nimeni ja autonumbriga lapsekĂ€rust pokekausini. Tean nii aastast Liisbet(h)i kui 25-aastast, 1.klassi Joosepit ja 40-aastast meest. Kevinitest, Rasmustest, Stefanitest, Ricodest ei rÀÀgigi. Tuttava lapse 5.klassis on kolm Roosit ja kolm Samant(h)at (ei mina nende nimede Ă”igekirja tea, on ainult jutuks olnud). Samas minul pĂ”hikoolis oli ka mitu Katrinit, mĂ”ned Anud ja Annelid ning terve virn Andruseid. Eks see moevĂ€rk ole jah niisugune, et kes lĂ€heb kaasa ja kes mitte. Liigne originaalitsemine on jabur ja piinlik.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
talent

Tee algust! 😉

Ses suhtes on soomlased vÀhem kompleksides ja teatud nimed, mis meil seostuvad vanavanematega, pole neil seda mitte. NÀiteks Helmi, Johanna, Ari, Esa, samuti Piiblist nimed nagu Miikael, Niilo, Nikolaus, Aapo.

Mulle meeldiksid nimed Ott/Otto, Atso, Uku, Lennart, Vidrik, Ekke jm, aga need ongi liiga levinud juba. Vidrik vist pole, Villud ja Villed kĂŒll.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Ma paneksin Uuno ka samasse punti. Kui mul lapsed mingi lollusega hakkama said, siis ĂŒtlesin ikka, et Uuno oled vĂ”i. See on Soome koomiku Vesa Matti Loiri mĂ€ngitud Uuno Turhapuro jĂ€rgi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
talent

Ma paneksin Uuno ka samasse punti. Kui mul lapsed mingi lollusega hakkama said, siis ĂŒtlesin ikka, et Uuno oled vĂ”i. See on Soome koomiku Vesa Matti Loiri mĂ€ngitud Uuno Turhapuro jĂ€rgi.

Mingi aeg nimetati juhmakaid ka Vellodeks (Ervin oli ka vist selline…khm-khm đŸ˜¶đŸ‘ˆ). Kusjuures ma tean kahte ĂŒliintelligentset ja Ă€gedat vanemat hĂ€rra Vellot 😀

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Lumememm

Mehine nimi meessoost esindajale on Mehis.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Montserrat

Naiste nimedega sama asi, kas keegi teab mĂ”nda vĂ€ikest tĂŒdrukut, kelle nimi on Leida?

KĂ”ige noorem, keda mina tean, on 52, aga keegi siiski teab ka vĂ€ikest tĂŒdrukut: “Vanim Leida on vanuserĂŒhmas 85+, noorim vanuserĂŒhmas 0–4.” (Allikas)

+4
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

Mingi aeg nimetati juhmakaid ka Vellodeks (Ervin oli ka vist selline
khm-khm đŸ˜¶đŸ‘ˆ). Kusjuures ma tean kahte ĂŒliintelligentset ja Ă€gedat vanemat hĂ€rra Vellot 😀

Vello Salo. Juhmakas?

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Wanda

Tee algust! 😉

Ses suhtes on soomlased vÀhem kompleksides ja teatud nimed, mis meil seostuvad vanavanematega, pole neil seda mitte. NÀiteks Helmi, Johanna, Ari, Esa, samuti Piiblist nimed nagu Miikael, Niilo, Nikolaus, Aapo.

Mulle meeldiksid nimed Ott/Otto, Atso, Uku, Lennart, Vidrik, Ekke jm, aga need ongi liiga levinud juba. Vidrik vist pole, Villud ja Villed kĂŒll.

Minu algus on juba ammu tehtud. Mul on neli tÀiskasvanud last ja kÔikidel ilusad ja lihtsad Eesti nimed. KÔik on vÀga vanaaegsed nimed, aga siiski levinud ja ajatud, mida on lastele igal ajajÀrgul pandud. Sellega ma jah uhkeldada ei saa, et mÔnel mu lapsel oleks vanaaegne ja harvaesinev vÔi praegusel ajajÀrgul vÀhelevinud nimi.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Wanda

KĂŒll hakatakse. Linda juba suht levinud tĂŒdrukunimena. Juba veidi siinilmas elanuna olen tĂ€hele pannud, et n.ö. moenimedena lĂ€hevad hĂ€sti peale just vanavanemate generatsiooni nimed. NĂ€iteks Johannad, Mariad, Robertid, Hugod ja Hermanid olid ju peamiselt eelmise sajandi alguses ja esimese vabariigi ajal levinud, nĂŒĂŒd siis jĂ€lle. Varsti ongi need nĂ”ukaaja Kaljud ja VĂ€inod ja Salmed ja Tiiud jĂ€lle rotatsioonis. Kui mul nĂ€iteks praegu tĂŒtar sĂŒnniks, ma paneks talle Laine nimeks 🙂

No Maria on kĂŒll selline nimi, mida on pandudu igal kĂŒmnendil ja igal sajandil. Lihtsalt, vahepeal populaarsus pisut tĂ”useb ja siis langeb. Lisaks sellele on Maria rahvusvaheline nimi ning nii ĂŒlisagedasti esinev, et seda ei saa kuidagi vĂ€lja tuua kui nime, mida vahepeal pole ĂŒldse pandud.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kammitud siil

On mĂ”ned nimed, mis praegu seostuvad ainult vanade inimestega ja uued vĂ€ikesed Endlid tulevad siis, kui vanad on juba Ă€ra lĂ€inud ja unustatud. Naiste nimedega sama asi, kas keegi teab mĂ”nda vĂ€ikest tĂŒdrukut, kelle nimi on Leida?

Leidat ei tea, aga ĂŒhte vĂ€ikest Selmat tean kĂŒll 🙂

+5
0
Please wait...

Postitas:
kurimoor

Leidat ei tea, aga ĂŒhte vĂ€ikest Selmat tean kĂŒll 🙂

suurepÀrane abiline nime levimuse kohta info saamiseks.

https://www.stat.ee/nimed/selma

2021. aasta 1. jaanuari seisuga on eesnimi Selma 214 naisel. Vanim Selma on vanuserĂŒhmas 85+, noorim vanuserĂŒhmas 0–4. Selma on keskmiselt 80 aasta vanune (mediaanvanus on 86).

+2
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lihtsad Eesti nimed