Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lihtsad Eesti nimed

NĂ€itan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Lihtsad Eesti nimed

Postitas:
zuuzi

Ei tea, millal Urve ja Virve tagasi tulevad? Sama ka Teet ja Tiit. Pole kuulma juhtunud.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
talent

Ma paneksin Uuno ka samasse punti. Kui mul lapsed mingi lollusega hakkama said, siis ĂŒtlesin ikka, et Uuno oled vĂ”i. See on Soome koomiku Vesa Matti Loiri mĂ€ngitud Uuno Turhapuro jĂ€rgi.

Mingi aeg nimetati juhmakaid ka Vellodeks (Ervin oli ka vist selline
khm-khm đŸ˜¶đŸ‘ˆ). Kusjuures ma tean kahte ĂŒliintelligentset ja Ă€gedat vanemat hĂ€rra Vellot 😀

Vello Salo. Juhmakas?

Sa oled sealt grupist, kes pidasin Kaja Kallase tinglikku juttu – koroona levib otsa vaadates – tĂ”eks ja “aga ta ĂŒtles nii!”?
Joppenpuhh!

Kujutad siis ette, et Uno Loop, Uno Leies vÔi Uno Maasikas olid ka juhmakad, kuigi peast uunodeks lollikesi kutsutakse?

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Wanda

Ma paneksin Uuno ka samasse punti. Kui mul lapsed mingi lollusega hakkama said, siis ĂŒtlesin ikka, et Uuno oled vĂ”i. See on Soome koomiku Vesa Matti Loiri mĂ€ngitud Uuno Turhapuro jĂ€rgi.

Mingi aeg nimetati juhmakaid ka Vellodeks (Ervin oli ka vist selline
khm-khm đŸ˜¶đŸ‘ˆ). Kusjuures ma tean kahte ĂŒliintelligentset ja Ă€gedat vanemat hĂ€rra Vellot 😀

Vello Salo. Juhmakas?

Sa oled sealt grupist, kes pidasin Kaja Kallase tinglikku juttu – koroona levib otsa vaadates – tĂ”eks ja “aga ta ĂŒtles nii!”?

Joppenpuhh!

Kujutad siis ette, et Uno Loop, Uno Leies vÔi Uno Maasikas olid ka juhmakad, kuigi peast uunodeks lollikesi kutsutakse?

Kas tahad tÀpsustada, mida sa oma segase sÔnavÔtuga öelda soovid?

Et siis kiidad nagu takka, et Vello on nii nĂ”me nimi, et kĂ”iksugu nĂ”medaid vanamehe-osse peaks sellepĂ€rast tinglikult vellodeks hĂŒĂŒdma?

Sinusuguste pĂ€rast on kulutulena levinud ka onu-heinondus. Mina tunnen vĂ€ga paljusid tarku ja meeldivaid Heinosid. Ühtegi ossi vĂ”i töllakat Heinot, mida selle nimega seostatakse, ei tunne.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Jeerum, Wanda đŸ€Šâ€â™€ïžMa olen ka kuulnud, et mĂ”ni inimene kasutab vĂ€ljendit “ta on nii Vello”. VĂ”i Mauno nĂ€iteks. ei ole ju öeldud, et “Mulle Vello nimi ei meeldi, sest ma kasutan seda kontekstis “juhmakas””. Arvatavasti on lihtsalt kĂ”rvu jÀÀnud ja enda lapsele ei paneks sellist nime, sest tekib assotsiatsioon.
Ja see ei tĂ€henda, et mĂ”ni konkreetne Vello on “Vello”, et sa pidid nĂŒĂŒd siin vastupidise nĂ€ite tooma 😀 tean isegi ĂŒhte vĂ€ga intelligentset keskealist Vellot.

Mulle tundub, et vanad nimed teevad tagasituleku siis, kui lapsevanemaks saanud pĂ”lvkond sellenimelisi vanakesi ise isiklikult ei tunne. Ehk nt Maie ja Helgi, Arveti ja Reinu jaoks ei pruugi veel aeg kĂŒps olla, aga veel vanemad nimed on taastulnud. VĂ€ga vahva mu meelest 🙂

Teemasse, mulle meeldib nimi Siim. See on kĂŒll pehme nimi, paljud eelistavad tugevamaid nimesid.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

Jeerum, Wanda đŸ€Šâ€â™€ïžMa olen ka kuulnud, et mĂ”ni inimene kasutab vĂ€ljendit “ta on nii Vello”. VĂ”i Mauno nĂ€iteks. ei ole ju öeldud, et “Mulle Vello nimi ei meeldi, sest ma kasutan seda kontekstis “juhmakas””. Arvatavasti on lihtsalt kĂ”rvu jÀÀnud ja enda lapsele ei paneks sellist nime, sest tekib assotsiatsioon. Ja see ei tĂ€henda, et mĂ”ni konkreetne Vello on “Vello”, et sa pidid nĂŒĂŒd siin vastupidise nĂ€ite tooma 😀 tean isegi ĂŒhte vĂ€ga inteeligentset keskealist Vellot.

Ja nĂŒĂŒd mĂ”tle, et mĂ”nele ei meeldi sinu eesnimi ja sellega seonduvalt nimetab kĂ”iki nĂ”medana tunduvaid naisi selle nimega.

Selline asi ei ole aus mitte ĂŒhegi nime suhtes! Usun, et Mauno ja Vello vĂ”ib end vĂ€ga halvasti tunda, kui nende nime kasutatakse ossmeeste koondnimena.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Jeerum, Wanda đŸ€Šâ€â™€ïžMa olen ka kuulnud, et mĂ”ni inimene kasutab vĂ€ljendit “ta on nii Vello”. VĂ”i Mauno nĂ€iteks. ei ole ju öeldud, et “Mulle Vello nimi ei meeldi, sest ma kasutan seda kontekstis “juhmakas””. Arvatavasti on lihtsalt kĂ”rvu jÀÀnud ja enda lapsele ei paneks sellist nime, sest tekib assotsiatsioon. Ja see ei tĂ€henda, et mĂ”ni konkreetne Vello on “Vello”, et sa pidid nĂŒĂŒd siin vastupidise nĂ€ite tooma 😀 tean isegi ĂŒhte vĂ€ga inteeligentset keskealist Vellot.

Ja nĂŒĂŒd mĂ”tle, et mĂ”nele ei meeldi sinu eesnimi ja sellega seonduvalt nimetab kĂ”iki nĂ”medana tunduvaid naisi selle nimega.

Selline asi ei ole aus mitte ĂŒhegi nime suhtes! Usun, et Mauno ja Vello vĂ”ib end vĂ€ga halvasti tunda, kui nende nime kasutatakse ossmeeste koondnimena.

Ära alahinda meedia mĂ”ju. Kui on mingi nimega tossike, siis samanimelistele vĂ”ib hakata see tossikese silt ka juurde kleepuma.

+1
0
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Muidugi on see ebaaus (“ei ole aus” on kĂŒll natuke veider siin kontekstis, ma pigem kasutaks “inetu”, “ebaviisakas” vms, aga saan mĂ”ttest aru). Keegi ei ole ju öelnud, et vahi vĂ€rki, kui tore, et mĂ”ned nimed on enda elu elama hakanud.

KĂŒsiti lihtsaid eesti nimesid ja osades vastustes on lihtsalt peetud vajalikuks teemaalgatajale mĂ€rkida, et eks nende lihtsate nimedega tuleb ettevaatlik olla.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Viiviann

Leida on ilus nimi, aga minule seostub kuulsa lĂŒpsja Leida Peipsiga, vĂ”ib-olla seepĂ€rast ebapopulaarne.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Leida on ilus nimi, aga minule seostub kuulsa lĂŒpsja Leida Peipsiga, vĂ”ib-olla seepĂ€rast ebapopulaarne.

No alla 50-aastastel vast seda assotsiatsiooni enam ei ole, keegi neist ei mĂ€letagi ega ole kuulnud, seega ei peaks see noortel lapsevanematel kĂŒll probleemiks olema, et Leida Peips kummitab 🙂 On kĂŒllalt Martasid, Salmesid, Johanneseid ja Hugosid ju, jne.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Montserrat

Muuseas, te teate ju ikka, et Vello Salo vÔttis ise endale selle nime, tema kodanikunimi oli Endel Vaher.

Ma tean ĂŒhte ĂŒle 60-aastast inimest, kes rÀÀkis, et lapsena tahtis ta kangesti olla Sirje. Praegu on tal hea meel, et tal on oma vanuserĂŒhma kontekstis pigem haruldane nimi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

Muuseas, te teate ju ikka, et Vello Salo vÔttis ise endale selle nime, tema kodanikunimi oli Endel Vaher.

Tean! Ja nÀen ka seda, et nii Vello kui ka Endel mÔlemad on siin teemas vÀlja toodud kui nÔme-meeste koondnimi.

0
-2
Please wait...

Postitas:
kessel

Endel ja Heino on nimed, mille kandjast arvatakse juba ette, et nad on vanamoodsad, ossid jne, olgu inimene ise nii tubli kui tahes.

Endel ja Heino, on loomulikult vanamoodsad, kui enamik neist on sĂŒndinud lausa 1. eesti vabariigi ajal.

aga ossid, kes teist vĂ”i kolmandat eestit esindavad ja bensukate vĂ”i pubide ĂŒmber öösiti oma bemmidega driftivad, on pĂ”hiliselt siiski Kenid ja Kevinid

+15
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Kanna mis nime sa kannad, vanaks saad sa sellega ikka. Moodsaid ja vanamoodsaid nimesid pole olemas. Kunagi saavad tĂŒĂŒpilised penskari nimed olema Kevin, Marcus, Rasmus, Mia jne. Vanemad mĂ”tlevad nime pannes, et nende nunnu beebi jÀÀb igavesti selliseks? Ei, neist saavad ka kord Ă”llekĂ”huga vanamehed ja lokkidega tĂ€dikesed. Ja jĂ€rgmine pĂ”lvkond ei taha lapsele Sebastian panna, sest silme ette tuleb terve rida vuntside ja kĂ”htudega onkleid. Heinod ja Reinud aga ei seostu neile millegagi, sest pole seda pĂ”lvkonda nĂ€inud.

+12
0
Please wait...

Postitas:
okei

Andorres 😀

0
-5
Please wait...

Postitas:
mlkmlk

Kanna mis nime sa kannad, vanaks saad sa sellega ikka. Moodsaid ja vanamoodsaid nimesid pole olemas. Kunagi saavad tĂŒĂŒpilised pesnkari nimed olema Kevin, Marcus, Rasmus, Mia jne.

mul ĂŒks tuttav pani kĂ”igile lastele levinud nimed, ikka miia ja markus ja martin ja liitnimi veel otsa ja siis kurtis, et klassis palju ĂŒhenimelisi, Ă”petaja kasutab liitnimesid ja see ei sobi ja igaĂŒks kĂŒsib, kuidas kirjutada.

Normaalse nime test on see, kui ĂŒtled nime ĂŒhe korra, siis tead kohe, kuidas seda kirjutada.

Samuti ei tohiks nimi olla mingi omavĂ€ljamĂ”eldud nagu see Andorres – keskmine inimene vĂ”iks olla seda nime siiski varem kuulnud.

Ma soovitaks enne panna nimeks “igava” nime nagu Rasmus vĂ”i Martin kui et Andorres.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
oobik

Mulle Rein on nimena vÀga meeldima hakanud, kuigi eluaeg on pigem mingit vuntsidega keskealist kolhoosi autojuhti meenutanud. See  kÔhn kÔrend Rebase-Rein Karuaabitsast ei tulnud ka just kasuks.

Heino on tegelikult vÀga ilus nimi, mis on lihtsalt Àra rikutud.

Endli puhul olen juba varasemalt mĂ”elnud, et kas selle nimega kĂ€ib iseloom kaasas? Kui keegi rÀÀgib oma maailma parimast isast vĂ”i vanaisast, siis ĂŒsna tihti on selle maailma parima nimi just Endel. Mul endalgi tuleb hea tunne sisse seda nime kuuldes vĂ”i lugedes.

Isiklikult meeldivad lĂŒhemad ja tavalisemad nimed: Riho, Hugo, Raul, Rait, Mehis, Rein, Rain, Otto, Kalju, Kaljo, Egon, Kaur, JĂŒri.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Mulle Rein on nimena vÀga meeldima hakanud, kuigi eluaeg on pigem mingit vuntsidega keskealist kolhoosi autojuhti meenutanud. See kÔhn kÔrend Rebase-Rein Karuaabitsast ei tulnud ka just kasuks.

Heino on tegelikult vÀga ilus nimi, mis on lihtsalt Àra rikutud.

Endli puhul olen juba varasemalt mĂ”elnud, et kas selle nimega kĂ€ib iseloom kaasas? Kui keegi rÀÀgib oma maailma parimast isast vĂ”i vanaisast, siis ĂŒsna tihti on selle maailma parima nimi just Endel. Mul endalgi tuleb hea tunne sisse seda nime kuuldes vĂ”i lugedes.

Isiklikult meeldivad lĂŒhemad ja tavalisemad nimed: Riho, Hugo, Raul, Rait, Mehis, Rein, Rain, Otto, Kalju, Kaljo, Egon, Kaur, JĂŒri.

VÔib julgelt lapsele Heino vÔi Leida nimeks panna. Kui tema tÀiskasvanuks saab vÔi vanaks saab, siis neid vanu Heinosid  ja Leidasid ei ole ja noortel ei seostu sellega mingit rikutud tÀhendust.

VĂ€ltida tuleks just nimelt hetkel poppe nimesid, sest neist saavad tulevikus vanainimese sĂŒnonĂŒĂŒmid. Onu Heino asemel saab olema onu Rasmus.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Heino ja Endel vĂ”ivad kĂŒll meeldida, aga ei soovita selliseid nimesid lapsele panna. Sest psĂŒhholoogias on tehtud uuringuid, kuidas nimi mĂ”jutab lapse elukĂ€iku. Ja strereotĂŒĂŒbid ja eelaarvamused on pĂ€riselt olemas, mis mĂ”jutavad hoiakut inimese suhtes. Endel ja Heino on nimed, mille kandjast arvatakse juba ette, et nad on vanamoodsad, ossid jne, olgu inimene ise nii tubli kui tahes.

Oo, wow, sinu Ken-Kevin ja Sten-Frederik on kindlasti tulevikus edukad ja lugupeetud tegelased.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
kurimoor

Samuti ei tohiks nimi olla mingi omavĂ€ljamĂ”eldud nagu see Andorres – keskmine inimene vĂ”iks olla seda nime siiski varem kuulnud.

pÀris paljud tÀnaseks tavalised nimed on kunagi olnud uudsed ja harjumatud.

0
-4
Please wait...

Postitas:
sokisahtel

Maido, Sulev, Jaan, Mart.

+1
0
Please wait...

NĂ€itan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lihtsad Eesti nimed