Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Lihtsad inimesed”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Teema: “Lihtsad inimesed”

Postitas:
Kägu

Kas olete kokku puutunud inimestega, kes korrutavad kogu aeg, et “oh, meie oleme lihtsad inimesed, meie pärast pole vaja/ me ei hakka tüli tegema…”, kes aga sellise käitumisega tekitavad palju rohkem vaeva ja sebimist?
Mulle isiklikult tundub, et see on mingi võltsviisakus või ka -alandlikkus. Kas arvan õigesti?

Võiks arvata, et need “lihtsad inimesed” on vanem ja/ või vaesem generatsioon, kuigi mul on kogemusi ka nooremate ja “ärksamatega”.

Näiteid ei taha tuua, kuna Perekoolis kiputaksegi nende külge kinni jääma ja asjast aru saamata läratatakse “maru keeruline siis küll see x asi teha/ tuua/ viia!” jne. Kes teab millistest inimestest räägin, see teab.

+27
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis tüli nad sulle põhjustavad?

Kui ma näiteks ütlen, et minu külaskäigu pärast ei ole küll vaja hakata suurpuhastust tegema ja aknaid pesema, siis seda ma mõtlengi. Käin külas ära ega lähe pärast kusagil rääkima, et kujutad ette, sellel olid aknad mustad… Kui ütlen, et ära tee endale tüli, siis seda ka mõtlen. A millest sa räägid, jääb täiesti arusaamatuks.

+24
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pigem on see lihtsa inimese jutt ju vastus mingile pakkumisele, mis võibolla ka viisakuse pärast tehti, umbes, et kas viskan su autoga ära ja siis vastab see teine, et oh mina, lihtne inimene, võin bussiga ka sõita. Tüüpiline on see las ma aitan sind, oh ei pole vaja, mis te hakkate endale tüli tegema, olukordades, kus mõlemad tegelikult räägivad vastupidist sellele, mida nad tegelikult soovivad, puhtast viisakusest, sest eks üks näeb, et teisel oleks abi vaja ja teine teab, et suhluskaaslasel oleks lihtsam, kui ta ei peaks aitama.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah. Meile saabusid sellised kord suvitama. Alul oli jutt, kui lihtsad ja vähenõudlikud inimesed nemad on, üks lubas magada murul või telgis, teine toanurgas kas või põrandal.
Tegelikkus, tuldi lausa näkku virisema, et vannituba voodi kõrval ei asunud ja maja teises otsas oli, olla olnud “äärmiselt ebamugav.” Ühel päeval mil pakkusime välja kohalikus linnas käimise, saime vastuse, et soovitakse enne puhata. Okei, läksime oma perega siis ka lõunaunne ära, kui ärkasime, vahiti meid pahaste nägudega, et nemad igatsevad ju linna ka! Ja taoline vastuoluline käitumine tunduski neile inimestele omane olevat kuna jäi mulje, et nad lihtsalt pole ei iseendi ega oma eluga rahul ning ei saanud aru ka sellest, mis vahe on makstud turismireisi ja kodukülastuse vahel. Väsitav ja tüütu oli.

+42
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma näiteks ütlen, et minu külaskäigu pärast ei ole küll vaja hakata suurpuhastust tegema ja aknaid pesema, siis seda ma mõtlengi. Käin külas ära ega lähe pärast kusagil rääkima, et kujutad ette, sellel olid aknad mustad… Kui ütlen, et ära tee endale tüli, siis seda ka mõtlen. A millest sa räägid, jääb täiesti arusaamatuks.

Aga miks sa midagi sellist üldse ütlema peaksid?
Ebavajalik ja ebaviisakas märkus võõrustajale. Ja kas tavaliselt on siis tuba sassis?

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen kohanud. On ka neid igasuguseid. Oluliseks pean seda, et just jah pärast ei hakataks rääkima, et miski asi ei meeldinud, midagi oli vähe, midagi oli jama vms. Alati ei pruugi see olla lihtsate inimeste teemagi. Lihtsalt oma sõnade eest võiks vastutada ka, mitte loopida. Kui küllakutsuja ütleb, et kinki pole vaja, kuna pole ümmargune ja istume niisama, tema teeb väikese kohvilaua ja mina viin väikese lilled ja veini või lilled ja tordi, näiteks. Ja kui kohale minna, siis selgub, et meeletu laud on tehtud, alates külmlauast ja shampusest, siis soe toit ja vein ja napsid, siis magustoit ja veel suupisteid ja konjak ja liköörid ja lõputult. Ja siis mina oma väikese kingiga. Ok, kui sellest järeldusi ei tehta, aga isegi siis võiks hoiatada.
Või nii, et kuulge, me jõuame tunni pärast teile, kas saate vastu võtta, me tallinnast tuleme ja tuleme teile ka. Mina, et olgu, aga mul pole midagi head pakkuda ja poodi ka ei jõua vist, et ma lähen kiiresti pesema ja koristan natuke. Öeldakse, et midagi pole vaja, ole rahulik. Ja pärast räägitakse teistele, kuidas meil kodus süüa pole ja toad ka segamini, ometi on laupäeva hommik, kui telefon heliseb, ja mul öösärgiga vedelemine just käsil, päeva peale plaanis koristada, küpsetada ja lilli vaasi tuua .

+37
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks sa midagi sellist üldse ütlema peaksid?

Ebavajalik ja ebaviisakas märkus võõrustajale. Ja kas tavaliselt on siis tuba sassis?

Ütlen loomulikult ainult siis, kui inimene hakkab sabistama, et issand, mul kõik koristamata või et ära pahanda, mul asjad laiali vms. Ilmselgelt ei hakka ma seda ütlema lihtsalt niisama, heast peast.

+18
0
Please wait...

Postitas:
talent

No siis teema ju polegi sulle kui asi “täiesti arusaamatuks” jääb.
“Mina küll edasi ei räägi” on muidugi selline so-so riskivärk.

Mul oli hiljuti juhus: pakun inimesele kohvi, see vastu, et “oi, minu pärast pole küll nii uhket masinast vaja kulutada (!!), tee parem niisama “pätikat””. Ehk siis selle asemel, et saaksin vaid nuppu vajutada, tuleb hakata eraldi vett keetma ja puru uputama jne.
Selline “lihtne” soov vaid…

+38
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kogemuse järgi on see “oh me oleme lihtsad inimesed” passiivagressiivne halvustamine. Niisugused on just sellised, et pärast lähevad koju ja räägivad igale ettejuhtuvale inimesele, kui nõme sa olid, ei viitsinud/raatsinud teha seda või toda või siis kui nõmedalt peen su elu on, mõtle missugune kohviaparaat või tolmuimeja-robot aga endale korralikke riideid ei taipa selga panna, vanad dressid… Nemad kui lihtsad inimesed on ikka viisakad, kui keegi külla tuleb, siis panevad peenemad riided selga ja peidavad uhked vidinad ära, et küllatulija ei peaks piinlikkust tundma…

+30
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil on tädi kes kui külla tuleb keeldub meie külalistetoas magamast ja nõuab et elutoas talle diivanile padi ja tekk tuuakse. Ja siis nigelebki seal kõva diivani peal et selle asemel oma toas voodis magada ( et mis nüüd mulle eraldi voodit üles tegema).

+26
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kodus on minu reeglid! ütlemine aitab veidral külalisel õhku ahmida ja mul selgitada, miks mingi asi on siin nii või naa.

Pane ennast teise inimese olukorda. See ütlus ja mõte on veidrikele võõras. Ma ei taha tüli teha, aga kui ise oleksid teise asemel? Kas oleks tüli?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täitsa kogemus olemas. Hakkasin kommikarpi avama, mille endine töökaaslane ise oli kaasa toonud ja ta keeldus kategooriliselt: “Ei-ei, paku pärast lastele, sul laud head-paremat täis, ära hakka neid üldse lahti tegema!” Kaks korda küsisin veel ja kuna ta keeldus ning laual tõesti oli mitmeid erinevaid komme, siis paningi selle kommikarbi ära. Hiljem kuulsin muidugi teistelt kolleegidelt, kuidas ma olevat ihne võõrustaja, lähed oma kommikarbiga külla ja isegi seda ei pakuta:) Ei tee enam kunagi seda “viga” ja alati avan kõik koogid-kommid-veinid, mis tuuakse, isegi kui laud nendest lookas on ja külalised ise nende avamisest keelduvad.

Tavaliselt need “lihtsad inimesed” on sellised nõuka-ajal kasvanud vanemad daamid, kes tõesti vaid viisakusest ja suusoojaks seda ütlevad; pärast tuleb välja (nagu siin ka ennist mainiti), et vaat et ühed nõudlikumad ja pirtsakamad inimesed üldse…

+30
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on tädi kes kui külla tuleb keeldub meie külalistetoas magamast ja nõuab et elutoas talle diivanile padi ja tekk tuuakse. Ja siis nigelebki seal kõva diivani peal et selle asemel oma toas voodis magada ( et mis nüüd mulle eraldi voodit üles tegema).

See on jälle teine äärmus ja veidi passiiv-agressiivne sinu poolt. Kuidas saab külas olles sedasi keelduda ja nõuda? Kehtesta ennast!

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ajab see “me oleme lihtsad inimesed” alguses muigama. Näen ka selle taga sellist võltsvagatsemist.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui küllakutsuja ütleb, et kinki pole vaja, kuna pole ümmargune ja istume niisama, tema teeb väikese kohvilaua ja mina viin väikese lilled ja veini või lilled ja tordi, näiteks. Ja kui kohale minna, siis selgub, et meeletu laud on tehtud, alates külmlauast ja shampusest, siis soe toit ja vein ja napsid, siis magustoit ja veel suupisteid ja konjak ja liköörid ja lõputult. Ja siis mina oma väikese kingiga. Ok, kui sellest järeldusi ei tehta, aga isegi siis võiks hoiatada.

Sinu küllakutsuja ei ole see “lihtne inimene”, kellest siin teemas räägitakse. Ma arvan, et ta on inimene, kel on kõik olemas ja ta ei taha järjekordselt sugulaselt või healt tuttavalt, kellega inimlikult on tore aega viita ja kellega tahaks olulisi sündmusi koos tähistada, saada kingituseks morsikomplekti või keraamilist luike. Tema pidu, tema reeglid. Ju ta teadis, et sa oleks ennast lolliks mõelnud kingituse asjus ja siis teinud ka kingi, millest tal midagi tolku pole või siis oleks piinlik (noh, kui ikka jõukamale inimesele mingi rahaümbrik põue surutakse, on ikka tal piinlik ja ebamugav küll).
Ei oska neist “lihtsatest inimestest” ühtegi head näidet tuua, sest ma kipun sellised asjad ära unustama. On elus ette tulnud küll, aga ma olen alati mõelnud, et see on ta enda probleem, kui hiljem midagi ei meeldinud vms.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina armastan enda kohta öelda, et olen “vana nõukaaegne inimene”, mis tähendab, et ei vaja eriteenindust, erimenüüd, erikohtlemist, eritingimusi vms. Ja päriselt ei vaja ka. Kui on jutt, et kodu pole korras ja külmkapis pole süüa, siis minul probleemi pole (muidugi ma üldjuhul ei pressi ennast etteteatamata külla ka). Kui majutada saab õues telgis, esikus mati peal või arvutilaua all, siis mulle ka sobib. Ma ei tee kunagi probleemi ühetki asjast, mille pärast võõrustajad muretseda võivad. Samuti ei tuleks iialgi selle peale, et hiljem kellegi kohta midagi halvasti rääkida.

+13
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina armastan enda kohta öelda, et olen “vana nõukaaegne inimene”, mis tähendab, et ei vaja eriteenindust, erimenüüd, erikohtlemist, eritingimusi vms.

Mina oleksin küll mures, kui mu uus külaline ennast mulle nii tutvustaks – näiteks mõne onu uus naine. See kõlab minu kõrvale nii:

“Mina olen vana nõukogudeaegne inimene. Erinevalt teistest külalistest mina söön ainult vanu nõukogudeaegseid sööke ja joon ainult vanu nõukogudeagseid jooke ja kui sa peaksid pakkuma näiteks kanakarrit või sushit, siis ma ei saagi midagi süüa, sest mina söön ainult seda, mida sõid kõik vanad nõukogudeaegsed inimesed. Kui sa oled vähegi viisakas võõrustaja, siis sa mulle, vanale nõukogude inimesele, pakud häid vanu toite – hakklihakastet ja kakaokreemi näiteks.
Ja magan ma ainult kas matil maas vatiteki ja vana kasuka all, kõval diivanil või reformvoodil, sest vana nõukogudeaegse inimesena ma ei oska magada pehmel Sleepwelli madratsil, mis on sinul minu jaoks valmis pandud korralikus voodis.
Alkoholist ma vana nõukogudeaegse inimesena joon loomulikult ainut Monastõrskaja Izbad või viina. Ja peale jõhvikamorssi ja siis jooksin teed, seda elevandiga plekk-karbist. Kas tükksuhkrut on?”

Tõsiselt murettekitav oleks see mulle kui võõrustajale. Nii palju asju on ju muutunud, aga tema nõuab kohtlemist kui vana nõukogudeaegne inimene. Mitte lihtsalt kui tore inimene, meeldiv külaline.

+14
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui majutada saab esikus mati peal või arvutilaua all, siis mulle ka sobib.

Oot, kas üle ei pinguta veidi? Kui keegi sulle näitaks esikumatti, et vaat siia võid ööbima jääda, siis keriksidki ennast sinna kerra või?

Selline asi kuulub küll juba niisugusse kategooriasse, et ilmselt enne seda on üritatud sinust mitmel erineval moel lahti saada, aga sa ei saa aru, et pole võimalik sind majutada. On ka neid, kes ei suuda otse öelda, et palun mine ööbi mujal.

Kui tõesti on selline, asi, et külaline tuleb panna magama põrandale, siis niipalju põrandapinda toas ikka on ju, et kedagi põrandamatile või laua alla ei panda. Kui aga näha on, et üldse ei ole ruumi, siis ma ei tea, mis ekstreemne eriolukord see olema peab, et tuleb matil magada. Nõukaaegse inimesega ei ole sel küll mingit pistmist.

+12
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oot, kas üle ei pinguta veidi? Kui keegi sulle näitaks esikumatti, et vaat siia võid ööbima jääda, siis keriksidki ennast sinna kerra või?

Sina omakorda ei mõista piltlikku keelt ja võtad kõike vaid sõna-sõnalt.

+17
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

on mõned väljendid, mida ma olen kuulnud lapsepõlves. need on tundunud siis nii tavalised ja samas veidrad. nt seesama lihtsad inimesed või et oh mulle vanainimesele pole enam midagi vaja. see on nagu folkloor mille olen ise nüüd kasutusele võtnud. naljaviluks.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt sina oledki üks neist “lihtsatest inimestest”, kes räägib, et oh, mis nüüd mina, ära pinguta ja siis pärast läheb tagaselja rääkima, et küll oli kohutav külaskäik. Ütled, et ei ole vaja lauda katta, mitte midagi ei soovi süüa, pärast räägid, et hoiti näljas. Keeldud mitme küsimise peale kommikarbi avamisest ja siis räägid, missugune ihne inimene, isegi kingitud kommikarpi ei raatsinud lahti teha…

+2
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt sina oledki üks neist “lihtsatest inimestest”, kes räägib, et oh, mis nüüd mina, ära pinguta ja siis pärast läheb tagaselja rääkima, et küll oli kohutav külaskäik. Ütled, et ei ole vaja lauda katta, mitte midagi ei soovi süüa, pärast räägid, et hoiti näljas. Keeldud mitme küsimise peale kommikarbi avamisest ja siis räägid, missugune ihne inimene, isegi kingitud kommikarpi ei raatsinud lahti teha…

Ta ütles ju, et ei räägi iialgi sedasi, sellised asjad pole olulised. Mis sul viga on?

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Milvi Kiisu

Mina olen lihtne inimene ja tunnen selle üle uhkust. Elu sees ei soovi olla vasakliberaalist “intellektuaal”. Sama käib minu Vello kohta. Oleme õnnelikud inimesed, kuna armastame oma riiki ja oleme valmis andma elu Eesti eest. Lihula mälestusmärk tuleb taastada võimalikult kiirelt, et hoida au sees vabadusvõitlejate mälestust.

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mina ei usu, et tädi sealt diivanilt tõusmast ja külalistetuppa minemast keeldub kui talle tekki ja patja diivanile ei tooda ja öelda, et voodi ootab seal toas.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mina ei usu, et tädi sealt diivanilt tõusmast ja külalistetuppa minemast keeldub kui talle tekki ja patja diivanile ei tooda ja öelda, et voodi ootab seal toas.

No ära usu siis.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen kokku puutnud. Minu eksämm oli selline inimene. Toon kohe konkreetse näite ka, siis saadakse mu kallal viriseda, kui halb minia ma ikka olin.
Alati kui oli kellegi sünnipäev, siis tema soovis õnnitlema tulla ja alati võttis kaasa ka kellegi mehepoolsest lähisuguvõsast ning kunagi meile ei öelnud, mitme inimesega ta tuleb või tuleb üksi. Tavaliselt tõid tulijad tordi ja meie pakkusime siis kohvi ja võileibu või mingeid soolaseid suupisteid.
Oli kord jälle kellegi sünnipäev ja tema jälle, et ta tuleb õnnitlema ja midagi vaja pole, sest tema on lihtne inimene ja ärgu me vaeva nähku.
Noh, lõpuks laekus kohale kaks tema parfüümipilves ja rullisoenguga õde ja tema ise ning lisaks siis ka veel kellegi hetkesuhe. Ämm vaatas meie lihtsat lauda ja teatas – nii vähesega küll hakkama ei saa!
Eks siis seadsingi sammud poodi ja ostsin laua neile väärilist kraami täis.
Sellest on möödas paar aastakümmet ja siiani kriibib hinge 🙁

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui majutada saab esikus mati peal või arvutilaua all, siis mulle ka sobib.

Selline asi kuulub küll juba niisugusse kategooriasse, et ilmselt enne seda on üritatud sinust mitmel erineval moel lahti saada, aga sa ei saa aru, et pole võimalik sind majutada. On ka neid, kes ei suuda otse öelda, et palun mine ööbi mujal.

Kui tõesti on selline, asi, et külaline tuleb panna magama põrandale, siis niipalju põrandapinda toas ikka on ju, et kedagi põrandamatile või laua alla ei panda. Kui aga näha on, et üldse ei ole ruumi, siis ma ei tea, mis ekstreemne eriolukord see olema peab, et tuleb matil magada. Nõukaaegse inimesega ei ole sel küll mingit pistmist.

Kas sina ise ei pinguta natukene üle?

Selliseid kommentaare lugedes tekib küsimus, kas tõepoolest on nii tumedaid inimesi, kes pole mitte kunagi midagi kuulnud metafooridest, kujundlikust kõnest ja tõlgendavad kõike sõna sõnalt? Kuidas saab üldse midagi sellist mõelda ja öelda, nagu sa praegu siia kirjutad? Ja kuidas on võimalik, et mitu inimest kiidab sinu kommentaarile kaasa, saades ilmselt just täpselt samamoodi aru, et sinu tsiteeritav rääkis päriselt ka mati peal magamisest. Kuidas sa elus üldse hakkama ja teiste inimestega suheldud saad, kui ei suuda mõista ülekantud tähendusega sõnu ja väljendeid, ja ei taju jutu tegelikku mõtet?

Teadaolevalt on see üks tugev aspergerlik joon, kui inimesel on vähene võime mõista teiste juttu/arvamust. Kui inimesel on jutu mõtte ja sündmustiku terviku tajumise raskused, mistõttu takerdub mingisse üksikusse, ebaolulisse või kujundliku näitena toodud detaili ning sellest enam lahti ei lase.

Väga imelik, aga olen märganud, et väga paljudel perekooli kägudel on abstraktsete mõistete tajumise raskused. Ei saagi aru, kas selle taga on puudulik kooliharidus, mõni häire või kiuslikkus. Mina pigem kahtlustan kiuslikkust, sest mingist sõnast kinni hakata on nii lõbus. Siis saab seda keerutada tsiteeritava naeruvääristamiseks kõikvõimalikul moel. Aga vähemalt praeguse näite põhjal jääd küll ainult sina rumalaks, mitte see nn. “matilmagaja”.

+23
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ütlen enda kohta lihtne inimene, kui keegi seltskonbas asub kelneriga keskustellu, kas valida 97 või 98 aasta x piirkonna Merlot, kas päike paistis 97l aadtal 128 või 200 päeva.
Siis ma olen lihtne inimene, kelle jaoks see merlot on hapu.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul oli kunagi töökaaslane, kes alati, kui midagi ühiselt arutada või otsustada oli vaja, tõmbus eemale jutuga “mis nüüd mina, mina olen lihtne töötaja” või “mina olen väike inimene, keda minu arvamus ikka huvitab”. Ja hiljem, kui otsused tehtud, oli ta kõige suurem kritiseerija ja targutaja, et kuidas ikka tegelikult oleks pidanud olema.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust aetakse siin segamini kaks erinevat asja.

Üks asi on elementaarne viisakus. St külaline ütleb, et oh, ära hakka vaeva nägema ja vastuvõtja ütleb, et oh, ega mul suurt midagi pakkuda polegi vmt. Tegelikkuses külaline ootab kena vastuvõttu ja vastuvõtja annab alati oma parima. Ja mõlemad on rahul.

Teine asi on tõesti selline, kus inimene ühest küljest püüab igal sammul selgitada, kui lihtne inimene ta on ja teisest küljest sööb ainult kaheksajalgu vmt. Ja kui siis küsima hakkad, et noo, pidid ju hästi lihtne olema, siis selgitab sulle, et oi, aga see ongi lihtsa vaese itaallase igapäevane toit.

+14
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Lihtsad inimesed”