Esileht Erivajadustega laps Lihtsalt enam ei jaksa..:(

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Lihtsalt enam ei jaksa..:(

Postitas:
Kägu

Lapsel siis vaimsed mured(tunneb end koolikiusamisest saati alaväärsena, hirmud liikumisel jne) ja mitte ükski asi ei aita:( Kolm psühhiaatrit on lihtsalt nö kadunud, kes vahetab tasuliseks end, kes lihtsalt lahkub töölt..Psühholoog samuti , küll ajad kinni, küll sattunud selline, kes soovitab vaid tablette, mida laps niigi võtab.

Olen ise hullumas, sest kardan et ühel hetkel ta närvid murduvad ja lootus kaob..Kes aitaks soovitada head psühholoogi ja psühhiaatrit? Ma lihtsalt enam ise ei jaksa..

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaater ongi pigem keegi, kes lihtsalt otsustab, kas on ravimeid vaja ning kirjutab need välja. Psühhiaatri roll ei ole iganädalaselt maha istuda ja nõustada, selleks on psühholoog või vaimse tervise nõustaja. Õige spetsialisti leidmine võib muidugi omajagu aega võtta.

Lapsele on väga palju abi ka sellest kui kodune keskkond on toetav. Et vanemad on toeks, kuulavad ära, leiavad tema jaoks aega jne, nii et sa oled omadega väga õigel teel oma lapse jaoks olemas olles. Mina soovitaks veel mõelda sellele, et võib-olla tasub kooli vahetada? Igas koolis on natuke erinev keskkond ja võimusuhted, uues koolis võib juhtuda, et teda üldse ei kiusatagi. Minu endaga läks nii, kuigi kooli vahetasin mitte kiusamise tõttu, vaid pärast põhikooli lõpetamist. Vanas koolis olin alati kiusatu, uues koolis leidsin ootamatult palju sõpru ja muutusin juba esimeste nädalatega üheks populaarsemaks tüdrukuks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ta juba ongi kooli vahetanud aga aastatetagune kiusamine ei unune 🙁 Ja rohtusid kirjutab praegu arst, kes pole teda nö reaalselt pea aasta näinud. Leida psühhiaater on suhteliselt võimatu, sest tasuta järjekorrad on niiivõrd pikad ja lisada saab vaid siis, kui graafikud tulevad. Tasulist aga paraku ei jõua võtta, kuna rohud ja kõik need lisad neelavad üksikema palga 🙁 Nokk kinni, saba lahti..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Vaimse tervise õe juurde pane aeg.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mis piirkonnas te elate, aga mõned abivõimalused on siin:

http://www.sinamina.ee/toetavad-asutused

Guugelda “tasuta psühholoogiline abi”, nii leiad, mida sinu elukoha lähedal pakutakse. Ühtlasi tasub pöörduda sotsiaaltöötaja või lastekaitsja poole, sellisteks juhtudeks on olemas erinevad suunamised ja muud tasuta abi võimalused. Kirjelduse järgi tundub vähemalt minule küll, et su laps vajab eelkõige nõustamist (psühholoogi), mitte arstivastuvõtte (psühhiaatrit). Kui rohud seni on aidanud, tasub neid edasi võtta, aga ravim üksi ei tee kedagi selgeks, selle kõrvale on siiski ka spetsialisti vaja, kes aitaks lapsel sellest sasipuntrast välja tulla, oma emotsioonidega hakkama saada ja parem tulevik ehitada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovige MTÜ Mahena

https://www.mahena.org/n%C3%B5ustamine/n%C3%B5ustajad.html

Seal on tasulised teenused, kuid väga tugev meeskond

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuri nendelt/siit võimalusi

https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-pered/riiklikud-teenused-lastele-ja-peredele/sotsiaalse-rehabilitatsiooni-teenus-abi-vajavale

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan Sensus keskuse kliinilist psühholoogi Inga Grinbergi Tallinnas. Võimalik saada ka saatekirjaga, aga järjekorrad pikad ja aegu pole väga saada. Mingi osa järjekorrast on saatekirjaga patsientide jaoks ja mingi osa tasuline. Tasulisele on mõistagi kergem saada,,, kuigi ikkagi raske. Ilmselt on seal häid tegijaid veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallis inimene, adekvaatne psühhiaatriline abi ongi Eestis vaid tasulisena saadaval. Oleks soovitada, aga nende spetsialistide tasu 90.- eurot tund.

Teine variant Seewald haigla emo, sedakaudu saate tasuta löögile. Siis tasub ka passida, milline arst sel õhtul valves on, eks. Väga paljud head on läinud välismaale praktiseerima ja/või teevad ainult erapraksist. Nii lihtsalt on.

Been there, done that.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas olete Tallinnas? Siis soovitaks Anu Kasmelit. Tema juurde on küll raske aega saada, aga otsi googlest ja helista, proovi. On küll tasuline, aga kui aja saad, võin rahaliselt toetada. Laps peab abi saama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas olete Tallinnas? Siis soovitaks Anu Kasmelit. Tema juurde on küll raske aega saada, aga otsi googlest ja helista, proovi. On küll tasuline, aga kui aja saad, võin rahaliselt toetada. Laps peab abi saama.

Kui saad mujale tasulise aja, võin ikka toetada, Kasmel lihtsalt soovitus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil läheb? Olete abi saanud?

Tean seda lootusetuse tunnet 🙁

Kui vaja, saan ka veidikesega toetada!

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen see, kes Kasmelit soovitas ja rahalist abi pakkus.

Kuidas teil läheb? Ikka käin siin ja vaatan, et Sul pole olnud võimalik vastata. Vahel saab jõud otsa, ma täiesti mõistan sind.

Mul oleks väga hea meel kui Sa otsustaksid minu abi vastu võtta – kindlasti leiame sellise võimaluse, et Sina ei tea minu nime ja mina Sinu oma – saan täitsa aru, et sellises olukorras võib tekkida ka valehäbi ja on piinlik ja ei taha oma nime avaldada. See on normaalne, ärme lase ennast sellest segada.

Teine asi mida tahtsin selgitada, on see, et rahaliselt toetama tähendab, et maksaksin kinni arstiabi täies ulatuses mitte osaliselt. Olen olnud ka ise olukorras kus iga sent on arvel ja kui keegi pakuks et maksab kinni 50 protsenti siis mul poleks ikka olnud endal ülejäänud raha kusagilt võtta.

Mõtleme midagi välja 🙂

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Erivajadustega laps Lihtsalt enam ei jaksa..:(