Esileht Pereelu ja suhted Lihtsalt huvitab

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Lihtsalt huvitab

Postitas:

Mis te arvate, kas mees peaks suutma:

a) katkisi asju parandada;

b) osta kas parandusteenuse või uue asja.

Ja siis veel selline küsimus, et kui suures summas ootamatu kulutus igas kalendrikuus ei tohiks olla mehe jaoks probleem ilma liisingu või järelmaksuta?

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 16:28; 18.10 19:56; 22.10 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma ise naisena parandan, remondin ja ehitan väga paljusid asju, siis kui mees mõnda konkreetset asja parandada või remontida ei oska, on see OK, aga kui ta üldiselt parandamise ja remondi vallas täielik põmm-põmm on, siis selline mees tunduks mulle minu jaoks lihtsalt kooseluks sobimatu. Umbes nagu ma ei hakkaks kunagi sebima algharidusega mehega. Vajadusel ostan loomulikult ka parandusteenust või uusi asju. Seega minu mees peaks ja nii a-d kui b-d suutma.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, asju, mis pole täidetud udupeene elektroonikaga, peaks oskama parandada. Ootamatud kulud võivad olla probleem igas hinnaklassis.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 16:52; 18.10 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te arvate, kas mees peaks suutma:

a) katkisi asju parandada;

b) osta kas parandusteenuse või uue asja.

Ja siis veel selline küsimus, et kui suures summas ootamatu kulutus igas kalendrikuus ei tohiks olla mehe jaoks probleem ilma liisingu või järelmaksuta?

Oleneb, kas mees elab korteris üksi või on seal veel rahvast. Kui on veel täisealisi inimesi, lasub kõigil neil samasugune kohustus asi ära parandada. Nii et naise kohta võib ka küsida, kas ta peaks oskama parandada või suutma töömehe tellida.  Kui on tegemist üürikorteriga, teatad omanikule, las tegeleb.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te arvate, kas mees peaks suutma:
a) katkisi asju parandada;

Kõiki katkiseid asju parandab sul ainult Onu Heino.
K.a. oma kondoome.

Ei ole võimalik (või mõttekas) vahetada või remontida telefonil emaplaati, pesumasina ajuplokis põhiprotsessorit, ledlambi juhtplokki, suurte LCD telekate ekraani, blenderil laagrit, tavalist, edisoni lambipirni, auto veepumba laagrit, aknaklaasi jne.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis veel selline küsimus, et kui suures summas ootamatu kulutus igas kalendrikuus ei tohiks olla mehe jaoks probleem ilma liisingu või järelmaksuta?

No tonn võiks igal inimesel varuks olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees, kes ei oska asju parandada, on lödikäpp. Oleneb muidugi asjast. Näiteks tänapäevast telerit või autot on üsna keeruline prandada, kuna vaja on hulgaliselt abivahendeid, kuid katkised veetorud, elektrijuhtmed, mööbel või korter ei tohiks küll üle jõu käia.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma eeldan, et kui on vaja naela seina lüüa või köögikapil tuleb uks eest ära, siis mees suudab need asjad ise korda ajada (mina suudaks ka).

Samas ei ole mul täiskohaga remondimeest või elektrikku vaja, kui on spetsiifilisemad tööd, saab tellida kellegi, kes on nendes pädev.

Minu jaoks vähemalt kuni 1000 euro suurune väljaminek võiks olla selline, mille jaoks laenu võtma hakkama ei pea.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 18:49; 19.10 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis veel selline küsimus, et kui suures summas ootamatu kulutus igas kalendrikuus ei tohiks olla mehe jaoks probleem ilma liisingu või järelmaksuta?

No tonn võiks igal inimesel varuks olla.

Minu jaoks vähemalt kuni 1000 euro suurune väljaminek võiks olla selline, mille jaoks laenu võtma hakkama ei pea.

Ehk siis mees kes teenib alla 2000 ei olegi nagu mingi mees.?

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 16:28; 18.10 19:56; 22.10 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis veel selline küsimus, et kui suures summas ootamatu kulutus igas kalendrikuus ei tohiks olla mehe jaoks probleem ilma liisingu või järelmaksuta?

No tonn võiks igal inimesel varuks olla.

Minu jaoks vähemalt kuni 1000 euro suurune väljaminek võiks olla selline, mille jaoks laenu võtma hakkama ei pea.

Ehk siis mees kes teenib alla 2000 ei olegi nagu mingi mees.?

Mis seos siin on? Minu palk on natuke üle 700 euro, aga kuni 1000 eurose ootamatu väljaminekuga saaksin iga kell hakkama.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 16:52; 18.10 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie mehega mõlemad parandame katkiseid asju. Just lõpetasin mehe villase soki kanna nõelumise ja kuigi meil mõlemil on vaid Eesti mediaanpalk ja kolm last, ei ole meil kordagi tekkinud olukorda, et pangaarvel ei ole piisavalt sääste katkise asja asendamiseks. Võti on oskuses oma rahaga mõistlikult ringi käia. Kindel summa ei olegi tähtis, see on tähtis, et oleksid alati suuteline olukorrale lahenduse leidma. Kui ei leia raha, et uus pesumasin osta, lähed naisele appi ja pesed laste pesu pooltel kordadel ise käsitsi ära, mitte ei passi niisama.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 21:25; 22.10 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis veel selline küsimus, et kui suures summas ootamatu kulutus igas kalendrikuus ei tohiks olla mehe jaoks probleem ilma liisingu või järelmaksuta?

Ma ei saa aru, miks just mehe jaoks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te arvate, kas mees peaks suutma: a) katkisi asju parandada; b) osta kas parandusteenuse või uue asja. Ja siis veel selline küsimus, et kui suures summas ootamatu kulutus igas kalendrikuus ei tohiks olla mehe jaoks probleem ilma liisingu või järelmaksuta?

Ma arvan, et täielik koba ei tohiks küll olla. Kui ei oska ühte asja parandada, siis midagi muud ikka peaks oskama. Kui niisama lambist ei oska, siis võiks olla seegi oskus, et guugeldab, loeb vastavat foorumit, vaatab DIY video ära. Ja siis ehk oskab. Ma ise käitun küll nii.

Kui tellime mingit mööblit (riidekapp, kirjutuslaud), siis selle võiks küll osata kokku panna ilma teenust tellimata. Ja kui on mingi niisugune asi, mille puhul ei ole mõtekas (hästi suur riidekapp), siis võiks tellida teenusena, ilma et ise pusima hakkab.

raha osas ma ei oska midagi pakkuda, eks see sõltub ootamatusest. Kui külmkapp otsad annab, siis selle võiks ju saada ilma liisinguta uue.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te arvate, kas mees peaks suutma:

a) katkisi asju parandada;

b) osta kas parandusteenuse või uue asja.

Ja siis veel selline küsimus, et kui suures summas ootamatu kulutus igas kalendrikuus ei tohiks olla mehe jaoks probleem ilma liisingu või järelmaksuta?

Miks su küsimused soopõhised on?

Minu mees suudab mõlemat ja vajalikud asjad suudab ka uutega asendada, aga ma ise suudan ka ja oleks väga imelik, kui peres ainult mees (või naine) seda oskaks või suudaks. Selge see, et kõike ei oska ega saagi parandada ja oskuseid on erinevaid, aga täiskasvanud inimene võiks olla võimeline ise oma eluga toime tulema. Peres on see kokkulepete küsimus, kes mida teeb või mille eest maksab, aga võimekus, vähemalt potentsiaalne, peaks mõlemil (ja ka täiskasvanud lastel) olema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punktid 1. ja 2. võivad teineteist täiendada. Ehk vähese sissetulekuga mees peaks sellevõrra osavam olema ise oma kätega remontima ja ehitama. Mida suurem on sissetulek ja lihtsam katkiste asemele uued asjad osta, või osta remonditeenus teise mehe käest sisse, seda andestatavam on, kui mees ei oska oma kätega midagi teha. Kui oskab peaga raha teha, siis pole probleemi!

Mulle ideaalis meeldiks, et mees oskaks ka oma kätega asju teha. Aga kuna ta lihtsalt maksab kõik kinni, minu mureks on vaja ainult leida SEE MEES, kellele maksta, las siis olla niipidi.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis veel selline küsimus, et kui suures summas ootamatu kulutus igas kalendrikuus ei tohiks olla mehe jaoks probleem ilma liisingu või järelmaksuta?

Mis asi on ja miks peaks olema IGAS KUUS ootamatu kulutus? Ma arvan, et ootamatud kulutused igas kalendrikuus sõeluvad ka kõige rikkamad inimesed pika peale rahast tühjaks, kui nad pole just osavad börsimängijad. Ja majandussüsteemi nimel loodan, et iga mees seda ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres olen mina see lödikäpp. Süüa teen, villase soki kanda võin nõeluda ja nööbid õmblen ette, aga üldiselt olen käeliselt suhteliselt kohmakas ja mööblit kokku panna ka ei oska. Aga õnneks on mul mees, kes remondi, paranduse ja ehitamise asjades üsna osav on. Ning kes ei vingu, et mina seda ei ole. Ju ta siis hoolib minust mõne teise asja pärast. Kui pesumasin lõplikult otsad annab, siis on uue ostmiseks piisavalt raha nii tema kui minu arve peal õnneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ootamatuid kulutusi on elus väga vähe.Võin sulle juba täna ette öelda, et 24 detsember on jõulud, sul järgmine 5 aasta jooksul lähevad enamik kodumasinad vähemalt korra katki, sul on vaja varsti uued rehvid ja õlivahetus autole ja aasta jooksul ka põhjalikum parandus, et lapsed kasvavad iga aasta vähemalt korra riietest välja jne jne

ootamatu kulutus on, kui saad raske haiguse diagnoosi mille ravi haigekassa ei rahasta, ülejäänud on ühekordsed kulud, aga sellegipoolest oodatavad.

 

jah, nii mees kui naine võiks kõige elementaarsemate koduparandustega hakkama saada ja tavalise kodumasina jagu peaks ka raha olemas olema kontol, mõlemal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis mees kes teenib alla 2000 ei olegi nagu mingi mees.?

Tõsi, mul jäi teemaalgatusest kahe silma vahele märge IGAS kalendrikuus.

Proovisin, aga ei suuda välja mõelda, millised need igakuised ootamatud kulutused olla võiksid. Mu enda kontekstis on see viimase aasta jooksul olnud ainult uue pesumasina ostmine.
Näiteks uued talvesaapad ei ole minu meelest ootamatu kulutus, ilmselt on juba varem teada, et neid on vaja. Ja kui vaja pole, on tegu emotsiooniostuga, mille puhul võiks niikuinii järele mõelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 18:49; 19.10 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis veel selline küsimus, et kui suures summas ootamatu kulutus igas kalendrikuus ei tohiks olla mehe jaoks probleem ilma liisingu või järelmaksuta?

Mis asi on ja miks peaks olema IGAS KUUS ootamatu kulutus? Ma arvan, et ootamatud kulutused igas kalendrikuus sõeluvad ka kõige rikkamad inimesed pika peale rahast tühjaks, kui nad pole just osavad börsimängijad. Ja majandussüsteemi nimel loodan, et iga mees seda ei ole.

Kui ootamatud kulutused on igas kuus, siis peaksid need olema varsti juba oodatud kulutused.

Aga võib-olla tuleb mõnele igakuine üürimaksmise tähtaeg kah ootamatult.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab IGA KUU olla ootamatuid kulutusi?

Mul on sel aastal surnud 2 pereliiget (korraldasin matused oma raha eest), pidin tasuma oodatust oluliselt suurema hambaraviarve ja vahetasin välja köögipõranda sest toru lõhkes ja meil pole kodukindlustust.

Täielik katastroofiaasta! ja ikkagi pooled kuud on seni olnud täiesti tavalised.

Kas sul suri riburada terve pere ära?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise ei viitsi ka eriti katkisi asju parandada, sokkide nõelumine näiteks jäi nõuk aega, seega ei saa seda eeldada ka mehelt, et ta katkisi asju parandaks. Tean mida ta oskab ja milleks suuteline on, seega neid asju võin paluda tal parandada kui see mulle mõistlik tundub. Parandusteenust suudab ta ka täiesti tellida, või siis tellin seda mina, telefoni teel asjade ajamine on mulle lihtsam.

Suures summas ootamatud kulutused lähevad ka meie peres pigem minu arvelt, mina olen see, kellel on säästud. Summat ei oska pakkuda, aga uue auto sissemakseks igatahes piisaks, liisingu peaks ilmselt võtma küll. Majal on kindlustus,  kui seal oleks midagi suuremat vaja ootamatult teha.

Meie peres ei ole asju mida mees(või naine)  peaks suutma, kui on vajadus midagi teha või osta või tellida, siis teeb seda see, kellel parasjagu võimalik on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elukaaslane: “Meie peres olen mina see lödikäpp. Süüa teen vahel, nööbid võin hädapärast ette õmmelda ja tavalise sanitaarremondiga saan hakkama, aga üldiselt olen käeliselt suhteliselt kohmakas ja mööblit kokku panna ka ei oska. Aga õnneks on mul naine, kes paranduse ja käsitöö asjades üsna osav on. Ning kes ei vingu, et mina seda ei ole. Ju ta siis hoolib minust mõne teise asja pärast. Kui pesumasin lõplikult otsad annab, siis on uue ostmiseks piisavalt raha nii tema kui minu arve peal õnneks.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igas, või noh, üsna mitmes järjestikuses kalendrikuus. Madrats on hakanud vedrusid välja viskama- ca300€. Järgmine kui annab telefon saba- 180€ on kõige odavam mida osta tasuks. Järgmine kuu lõpetab mõni kodumasin lepingu- ca300€. Järgmine kuu avastad et auto on järsku hakanud esisilla rehve servast sööma, loodad et vahetad ainult mõned levinumad puksid max 100€ aga poole pealt selgub, õhtal on oluliselt rohkem juppe, arve 280. Järgmine kuu hakkab äkki hammas valutama, kontrolli käigus selgub, et juurepõletik. Esialgselt ennustatakse summat vahemikus 300-1000. Palk on 1000, kaks last distantsilt ülal pidada. Elan üksi. Vanus 45+.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 16:28; 18.10 19:56; 22.10 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igas, või noh, üsna mitmes järjestikuses kalendrikuus. Madrats on hakanud vedrusid välja viskama- ca300€. Järgmine kui annab telefon saba- 180€ on kõige odavam mida osta tasuks. Järgmine kuu lõpetab mõni kodumasin lepingu- ca300€. Järgmine kuu avastad et auto on järsku hakanud esisilla rehve servast sööma, loodad et vahetad ainult mõned levinumad puksid max 100€ aga poole pealt selgub, õhtal on oluliselt rohkem juppe, arve 280. Järgmine kuu hakkab äkki hammas valutama, kontrolli käigus selgub, et juurepõletik. Esialgselt ennustatakse summat vahemikus 300-1000. Palk on 1000, kaks last distantsilt ülal pidada. Elan üksi. Vanus 45+.

Igakuine rahavajadus lisaks regulaarsetele arvetele ei ole ju ootamatus vaid ette planeeritav. Auto korraline hooldus ja rehvivahetused on asjad, mis tuleb aastase eelarve sisse niikuinii planeerida. Telefon ei vaja ju igal aastal välja vahetamist, madrats ei vaja igal aastal välja vahetamist. Sääste kogud aga igal aastal. 100 eur kuus saad selle palga eest säästa küll, mina oma kolme lapse ja 1000 eurose palga kõrvalt küll saan, lihtsalt emotsioonioste ei tee. Kolme aastaga kogud nii 3600 euri, mille eest saab vabalt nii telefoni, madratsi kui ka uue pesumasina vajadusel. Kui seni pole kogunud, teed paar kuud eriti odavalt süüa tühistad igasugu ebavajalikud lepingud ( a la digitellimused jne) ja saad oma 180 euri telefoniraha kokku küll. Mis see laste kaugelt toetamine tähendab? Kas lapsed on kõrgkoolis või teise lapsevanema juures? Kõrgkoolis õppivad lapsed saavad ka lisa teenida tööl käies, teise vanema juures elavate laste kuludest on ju vaid pool sinu kanda. Aga üldiselt mitme pere jagu lapsi ülal pidada tõesti ei ole keskmise palgaga kerge. Üldiselt on nii, et kui palk on väike tuleb lihtsalt tunduvalt rohkem ette plaanida, tuleb õppida ostma ka kasutatud kraami, mis võib olla väga vastupidav ja tuleb õppida asju parandama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 21:25; 22.10 14:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Lihtsalt huvitab