Esileht Väikelaps liiga hea isuga 3aastane

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: liiga hea isuga 3aastane

Postitas:

Ootan eelkõige teiste inimeste kogemusi vist… Teoreetiliselt ma tean, kuidas on hea ja õige, aga praktikas on olukord kodus väga keeruline. 🙂

Meie 3aastane laps ei taha sugugi pikkusesse kasvada, küll aga kasvab aasta-aastalt isu – olles nüüd ületanud värskelt ülekaalu piiri (95cm ja 16kg), teeb olukord järjest rohkem muret, sest pikkust tõesti juurde ei tule, aga isu on tal nagu tublil kasvuspurtival lapsel…

Ta on väga tubli sööja ka selles suhtes, et ta sööb aedvilju, puuvilju ja kõike muud tervislikku. Aga nii palju! Kuna vanem laps on meil ülipirtsakas sööja olnud, siis hakkab endalgi imelik, kui kuulen end 3aastasele ütlemas, et “äkki ei ole vaja kolmandat portsu brokkolivormi”… Vanem laps pole vist elus brokkolit kahvliga puudutanudki…

Lisaks trullale on meie peres kaks alakaalulisusega võitlejat, mistõttu me ei saa kodust juustu, võid jms päris ära ka keelata. Maiustused on peidus, neid söövad kõhnurid salaja, aga külmkapp ja leib-sai on ju avalikud.

Kel kodus sarnased võitlused – mida teete? 3-aastasele otsesõnu kehakaalu probleeme selgitades tekitan talle ilmselt eluaegse söömishäire. Seda ka ei tahaks. Lisan veel, et magusaid jooke meil kodus ei ole ja laps on füüsiliselt üsna aktiivne. Minu arusaamist mööda on asi eelkõige kogustes ja ilmselt ka natuke geenides (isa suguvõsas on väga palju ülekaalulisi – kas on neil pärilik hundiisu vm probleem, ma ei tea).

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.10 19:19; 14.10 20:42; 14.10 22:37; 15.10 08:15; 15.10 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja teda üle toites ei tekita eluaegset toitumishäiret?
Ja tervisehäireid?
Külmkapi teeb ise lahti? Leib-sai on käeulatuses? Panedki väiksema portsu. Ja lisaports on veel väiksem, lusikatäis. Midagi seletama ei peagi.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 19:46; 15.10 09:07;
To report this post you need to login first.

Kas midagi muud ka peale KMI ja söögiisu Sind murelikuks teeb? Milline on näiteks kehaehitus ja liikumise koormus päeva jooksul? Sest ega KMi ei ole laste puhul kõige parem näitaja, eriti kui piiripealseks jääb.

Minul nimelt oli üks poegadest 2-aastaselt samade parameetritega (96 cm, 16 kg) ja ei mina ega perearst pole teda ülekaaluseks pidanud. Olid pehmed punnis põsekesed küll ja beebipehmus püsis kaua, aga laps ise heas toonuses, liikuv, aktiivne. 2-3-aastaselt oligi see suur söömine. Mäletan oma hämmastust, kuidas 10-aastane vanem vend sööb vähem, kui 2-aastane noorem. Kogu aeg tahtis süüa. Isegi uut külmkappi ostes valisime sellise, et laps ust ise lahti ei saaks. Hiljem enam vahe nii suur polnud. Kooli minnes võis tema kohta pigem juba peenike öelda, aga kaalu oli tal palju rohkem, kui pealt paistis.
Võib-olla häirib sindki just see laste erinevus? Mul sõbranna laps läks näiteks 16 kg kaaludes kooli. Päris suur vahe, eksole.
Jah, öeldakse, et kondil ei ole tähtsust, aga meie peres on pojad küll täpselt vastandliku kehaehitusega. Kergekaaluline vanem vend ongi peenike ja kiitsakas, nooremal on juba õlg ja puus proportsionaalselt palju laiemad kogu aeg olnud.

Kõnealune noormees on praegu 15-aastane, pikkus 170 cm, kaal 58kg, hooga kasvu pole veel visanud, hääl on küll murdunud. Tal pole kuskil kübetki rasva näha, aga kannab meeste M suurus riideid.

Mina ütleksin, et kesktee oleks kõige parem valik. Tavaline söök, nii köögivilja kui ka mõõdukalt magusat. Liha kindlasti. Ei keelaks midagi, aga ei liialdaks. Rutiinne spordiharrastus oleks hea sisse seada, mõni trenn, aga samas tuleks silmas pidada, et kui energia kulutamine on suur, siis ainult köögiviljaga seda ei korva ja lapse puhul võib süsivesikute puudusest suur magusaisu tekkida.
Näksimist söögikordade vahel vältida. Ja kõik.
Tagasi normaalsusesse nüüd…

Paar sõna selle kõhna vanema lapse kohta ka.
Sellele kõhnale vanemale lapsele võib magusa söömine olla hoopis kahjulikum, kui piiripealsele noooremale. Tekitab teatud küllastustunde. Tulemusena isu halveneb veelgi. Samas kui sama küllastustunne noorema puhul tähendab seda, et ta ei revideeri enam õhtu otsa külmkappi ja tulemus on pigem positiivne. Mis ei tähenda samas seda, et kindlasti iga päev peaks magusat saama, aga põhimõtted peaksid mõlema lapse puhul samad olema, ehkki magus mõjutab neid erinevalt. Uskumatult paljud kõhnad lapsed ei ole sellepärast kõhnad, et nende söök on tervislik. Pigem vastupidi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 20:04; 14.10 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minu muret kindlasti süvendab see, et mina ja vanem laps oleme hästi kõhnad ja selline pontsakam-tugevam kehaehitus tundub võõras ja vale. Ta on praegu ülekaalu-normkaalu piiri peal – arvan, et mingiks paanikaks pole põhjust, aga kuna kasv tuleb aeglaselt, aga isu hea, siis väljakasvamise peale päris lootma ei tahaks jääda.

Ja külmkapi ukse teeb tõesti ise lahti ja suudab ka ise endale võileiva valmis meisterdada. Võibolla tõesti peaksin lihtsalt südame kõvaks tegema ja mitte selgitama, miks ta üht või teist asja ei saa, aga mul on ikka natuke hale, kui laps kurdab, et kõht on tühi. Kommi mitte anda on lihtsam kui suppi keelata – eriti kui samal ajal käib kõrval vestlus teise lapsega, et PEAB sööma. 🙂

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.10 19:19; 14.10 20:42; 14.10 22:37; 15.10 08:15; 15.10 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa tegelikult probleemist aru. Kui lapsel on kõht tühi, siis talle peab(!) süüa andma. Järelikult on tema kasvamiseks ja arenguks see oluline ja vajalik. Sinu ülesanne on jälgida, et need valikud oleksid tervislikud. KMI järgi ma 2aastase kaalu ei hindaks. Mis perearst arvab?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Supiga on nii, et kui söögikorraks on ainult supp, siis on sul poole tunni pärast külmkapi juures nii kõhnuke kui paksuke. Nii et tasuks mõelda ikkagi sobiva magustoidu peale (nt. kodujuust, kohupiim marjadega vms). Nii et analüüsi on toidukordi ka. Või siis lepi sellega, et pärast suppi võileiba süüa ongi ok.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 20:04; 14.10 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa tegelikult probleemist aru. Kui lapsel on kõht tühi, siis talle peab(!) süüa andma. Järelikult on tema kasvamiseks ja arenguks see oluline ja vajalik. Sinu ülesanne on jälgida, et need valikud oleksid tervislikud. KMI järgi ma 2aastase kaalu ei hindaks. Mis perearst arvab?

3-aastane, 3,5 isegi. Ja arvestan muidugi laste KMId. Suurt probleemi VEEL ei ole, aga tahaks selle tekkimist kuidagi ennetada – et kuidas saaks nii, et laps ei arvaks, et kõht peab kogu aeg kurguni täis olema. Väidetavalt just väikelapse söömisharjumustest saab alguse täiskasvanuea ülesöömine ja rasvumine. Samas külmkappi lukku panna või lapsel leiba käest tirida ennetava meetmena on selgelt haiglane ülereageerimine.

2-aastaselt sõi ta muide üsna vähe ja beebipekk vähenes ilusti – ta oli titena ka selline väga ümmargune rinnapiimabeebi. Nüüd ongi murettekitav, et selle asemel, et jätkuvalt pikemaks-kõhnemaks minna nagu teised lapsed selles vanuses, on ta hakanud paksemaks minema uuesti.

****
Täna õhtul korjas ta näiteks prügikühvli pealt toiduraasukesi ja küsis, kas võib ära süüa… Ja seda 10 minutit pärast sööki, kui kööki koristasin. No nuta või naera… Ühe lapsega muudkui trikita, et ta midagi sööks, teine laps käitub nagu meeleheitel näljahädaline ka pärast mitut portsu.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.10 19:19; 14.10 20:42; 14.10 22:37; 15.10 08:15; 15.10 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel on ka kohutavalt hea isu. söömine on tema jaoks nauding. praegu on 6-aastane ja lemmiktegevus on raamatu lugemine ja samal ajal millegi näksimine. küll ei luba ma tal süüa toidukordadest väljaspool muud kui köögivilja ja nii ongi. et kui ta tahab võileiba tund aega pärast korralikku lõunasööki, siis ütlengi, et ei saa. maiustustest rääkimata. seletan, et pole tervislik ja see pole selline asi, mida igapäevaselt sööma peaks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tuleks iialgi selle peale, et lapsele tervislikku sööki keelata.
Magus ja valge jahuga tooteid annaks väga minimaalselt aga ma viiks lapse trenni kui ta pontsakas on vms. Kasvõi ujuma näiteks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 22:48; 28.10 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eee… Minu 2,5 a poeg on 99 cm ja 15 kg. Pole kusagilt ülekaaluline kuigi sööb kõike ja täpselt nii nagu tahab. Minu laps kipub toitumisel eelistama piimatooteid. Piima, jogurtit, juustu, kohukesi. Samas sööb isukalt ka muud toitu. Mingeid piiranguid pole küll loonud. Vastupidi, normaalsea suuruses laps. Miks sinu 4 cm lühem ja 1 kg raskem laps sulle ülekaaluline tundub? Kas ma saan õigesti aru, et laps on sul 3,5a? Teoreetiliselt oleks minu laps 3a-selt sinu lapsest pikem ning ka raskem, sest pikkust on võrreldes kevadega tulnud 5 cm. Ikkagi ei oleks tegu minu silmis ülekaalulise lapsega. Olen näinud ka väga tillukest 2-aastast tüdrukut- minu lapsest ikka silmaga vaadates 15 cm lühemat. Lapsed on nii erinevad, võrrelda midagi ei saa tegelikult.

Poja isa on mul pikk ning sale, süües ei teki tal grammigi rasva, küll aga paisuvad lihased. Ise olen 167 cm ja natuke trulla. Poeg on ilmselt ikka rohkem isasse kui minusse, ma arvan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eee… Minu 2,5 a poeg on 99 cm ja 15 kg. Pole kusagilt ülekaaluline kuigi sööb kõike ja täpselt nii nagu tahab. Minu laps kipub toitumisel eelistama piimatooteid. Piima, jogurtit, juustu, kohukesi. Samas sööb isukalt ka muud toitu. Mingeid piiranguid pole küll loonud. Vastupidi, normaalsea suuruses laps. Miks sinu 4 cm lühem ja 1 kg raskem laps sulle ülekaaluline tundub? Kas ma saan õigesti aru, et laps on sul 3,5a? Teoreetiliselt oleks minu laps 3a-selt sinu lapsest pikem ning ka raskem, sest pikkust on võrreldes kevadega tulnud 5 cm. Ikkagi ei oleks tegu minu silmis ülekaalulise lapsega. Olen näinud ka väga tillukest 2-aastast tüdrukut- minu lapsest ikka silmaga vaadates 15 cm lühemat. Lapsed on nii erinevad, võrrelda midagi ei saa tegelikult.

Poja isa on mul pikk ning sale, süües ei teki tal grammigi rasva, küll aga paisuvad lihased. Ise olen 167 cm ja natuke trulla. Poeg on ilmselt ikka rohkem isasse kui minusse, ma arvan.

Sinu lapse kehamassiindeks on 15,3 ja laste skaalal on ta 20% peal.
Minu lapse kehamassiindeks on 17,7 ja laste skaalal on ta 93% peal.
https://www.cdc.gov/healthyweight/bmi/calculator.html

Ehk et skaalale panduna ongi me lapsed erinevates otstes ja kindlasti ei ole sinul põhjust oma lapse toitumist piirata. 🙂
Kevadel oli mu laps veel 94cm ja 15kg, see oli veel napilt normkaalus (84% peal või umbes nii).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.10 19:19; 14.10 20:42; 14.10 22:37; 15.10 08:15; 15.10 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel on ka kohutavalt hea isu. söömine on tema jaoks nauding. praegu on 6-aastane ja lemmiktegevus on raamatu lugemine ja samal ajal millegi näksimine. küll ei luba ma tal süüa toidukordadest väljaspool muud kui köögivilja ja nii ongi. et kui ta tahab võileiba tund aega pärast korralikku lõunasööki, siis ütlengi, et ei saa. maiustustest rääkimata. seletan, et pole tervislik ja see pole selline asi, mida igapäevaselt sööma peaks.

Olen aegajalt harrastanud seda köögiviljakausi taktikat. Et kurk-kapsas-porgand on lahti lõigatud ja käeulatuses, nii et kui on isu midagi süüa, siis selle saab kiiresti ja lihtsalt kätte. Samas ma pole kindel, kas see on pikas perspektiivis lahendus – äkki see ainult kinnistab tema “kõhutunnet”, et kogu aeg peab sööma? Paksuks kurgist ei lähe, seda küll, aga pidev näksimine pole nagu ka hea.

Aga tundub siiski realistlikum strateegia kui 3-aastasele seletada, kuidas aru saada, kas kõht on päriselt tühi või mitte. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.10 19:19; 14.10 20:42; 14.10 22:37; 15.10 08:15; 15.10 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidev näksimine hävitab hambad, jah, ka kurgi söömine.
Nibg jah, ei pea kogu aeg hambaid käima. Inimene peaks olema võimeline 3-4 tundi söömata olema.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 19:46; 15.10 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lahendus – ära tee toitu liiga palju! Tee toitu nii, et see saab otsa. Kui tahad lõunaks ka, siis tõsta see lihtsalt kõrvale kohe ja lõunaportsust ei loovuta midagi.

Teine võimalus teha lahjemaid toite, kui kardad, et liiga palju sööb. Kui teine laps nagunii seda brokkolivormi ei puuduta, siis ei ole ju vaja tema pärast muretseda. brokkolivorm ise ei tähenda lahjat, kui see on juustuga üleuhatud.

Muide, ka need “alakaalulised” ei peaks salaja kommi sööma- magustoit ei ole vahend, millega kaalu hoida, sellega tekitad ainult pseudoefekti, sest kaasnevad muud probleemid.

Ja muidugi jälgida lapse füüsilist aktiivsust. Kas mänguväljakul turnib? kas tal mingisugune ratas on? kas ta joosta saab iga päev kuskil?

Pikkuse pärast ma veel ei muretseks, sest ta on täitsa ok pikkuses 3a kohta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:35; 15.10 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eee… Minu 2,5 a poeg on 99 cm ja 15 kg. Pole kusagilt ülekaaluline kuigi sööb kõike ja täpselt nii nagu tahab. Minu laps kipub toitumisel eelistama piimatooteid. Piima, jogurtit, juustu, kohukesi. Samas sööb isukalt ka muud toitu. Mingeid piiranguid pole küll loonud. Vastupidi, normaalsea suuruses laps. Miks sinu 4 cm lühem ja 1 kg raskem laps sulle ülekaaluline tundub? Kas ma saan õigesti aru, et laps on sul 3,5a? Teoreetiliselt oleks minu laps 3a-selt sinu lapsest pikem ning ka raskem, sest pikkust on võrreldes kevadega tulnud 5 cm. Ikkagi ei oleks tegu minu silmis ülekaalulise lapsega. Olen näinud ka väga tillukest 2-aastast tüdrukut- minu lapsest ikka silmaga vaadates 15 cm lühemat. Lapsed on nii erinevad, võrrelda midagi ei saa tegelikult.

Poja isa on mul pikk ning sale, süües ei teki tal grammigi rasva, küll aga paisuvad lihased. Ise olen 167 cm ja natuke trulla. Poeg on ilmselt ikka rohkem isasse kui minusse, ma arvan.

aga probleem ongi ju, et ta on 4 cm lühem ja 1 kg raskem + aasta vanem. Muide, just kuskil nii 2-3 aastaselt peaksid hakkame punnis põsed natuke tagasi tõmbama jne Selline 5-6aastasel lapsel ei tohiks enam olla kusagil mingeid volte, punnis põski, kõht rippuda. Kooliminev laps peaks olema üpris sale, sest laste loomulik oleks on sale, kui beebiiga välja arvata. Kui täiskasvanu puhul on normaalne, et on teatud polster, siis lastel tegelikult ei tohiks seda polstrit veel olla. Ja just 2-3aastaselt peaks toimuma see muutus, kus füüsiline aktiivsus suureneb oluliselt ja beebipehmus hakkab kaduma. Kui aga selleasemel toimub vastupidine efekt, on ilmselgelt probleem.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:35; 15.10 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlad söögiajad, vahepeal ei näksi, ainult vett võib juua. Siis tuleb muidugi jälgida, et söögiajal korralikult sööb. Piisavalt liikumist lisaks muidugi.

Minu vanim laps oli 1-aastaseni sellist pikemat kasvu ja keskmise kaaluga. Siis hakkas korralikult kosuma, söögiisu on alati hea olnud. Vahetult enne 3-aastaseks saamist oli 98 cm ja 19 kg, välimuselt paks ei olnud. 1,5 aastat hiljem on endiselt 19 kg, aga juba ligi 120 cm. Praegu on saleda välimusega, punnkõhtu ei ole, rääkimata rippkõhust.
Laseme tal vabalt süüa kõhu täis, näksida ei luba hammaste pärast.

Noorem on alles aastane, aga paras pontšik. Rinnapiimal kosus nii, et pooleaastaselt oli ligi 10 kg ja põsed paistsid selja taha. Nüüd on endiselt kopsakas, aga silmnähtavalt salenenud: pikkust ca 80 cm, kaalu ca 12 kg. Erinevalt esimesest lapsest aga pirtsutab: meeldivad magusad puuviljad, juust jms. Toiduvahede vajalikkusest ei ole mõtet temaga diskuteerida, aga sellest hoolimata on samad põhimõtted. Õnneks on jube rahmeldis ja füüsiliselt aktiivne. Väga ei muretse, küll kaob temagi titepekk.

Tervislikud harjumused on A ja O, ülejäänu laheneb ise. Suhe toiduga kuulub samuti tervislike harjumuste alla, nii et ka seda ei tasu tuksi keerata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kasvamas 3-aastane, 3-aastase kontrollis oli 98 cm pikk ja 15kg, probleemi nagu polekski, aga… sellel lapsel on minu hinnangul ka toitumishäire. On perioode, kui ta võiks hommikul jäädagi endale putru sisse lohmima, sööb ühe portsu, teise (väiksema) ja nõuab ka komandat. Lõunasöögiks sööb suurema portsu, kui 6-aastane ka üsna hea isuga poiss jne. Ja siis tuleb periood, kus ta terve kuu jooksul iga toidukord sööb ära paar lusikatäit ja hakkab vinguma, et talle ei maitse (täpselt need samad söögid, mida kuu tagasi suure isuga vitsutas) ja siis tuleb jälle õgimisperiood. See laps kommi ega küpsist ei söö, magusat üldse eriti ei taha, ainult plombiiri jäätist (ilma shokolaadita) on nõus magusatest asjadest sööma. Perearst probleemi ei näe, aga mina olen mõistust kaotamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tuleks iialgi selle peale, et lapsele tervislikku sööki keelata.

Magus ja valge jahuga tooteid annaks väga minimaalselt aga ma viiks lapse trenni kui ta pontsakas on vms. Kasvõi ujuma näiteks.

Saad veel suurema hundiisuga lapse. Kui täitmatu laps trenni kukub vehkima, siis ei peata seda isu enam miski.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 01:06; 16.10 01:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna õhtul korjas ta näiteks prügikühvli pealt toiduraasukesi ja küsis, kas võib ära süüa… Ja seda 10 minutit pärast sööki, kui kööki koristasin. No nuta või naera… Ühe lapsega muudkui trikita, et ta midagi sööks, teine laps käitub nagu meeleheitel näljahädaline ka pärast mitut portsu.

Räägi perearstiga. See, et laps pm. prügikastist toitu otsib on pehmelt öeldes kummaline. Miski peab seda suurt nälga põhjustama. Muidugi, pelgalt hea isu tõttu ilmselt geeniuuringuid ei teha ja probleemi hakatakse nägema alles siis, kui laps on juba tõeliselt rasvunud. Aga nõu küsida maksab kindlasti. Seda enam, et laps sööb valimatult kõike- ei ole vaid magusa peal väljas või ebatervisliku toiduga ära rikutud isu.

Siinsed käod muidugi ütlevad, et sa oled halb ema, et lapsele sööki keelad ja paljude meelest on ilmselt ka voldiline 3,5a täitsa normaalne laps. Tegelikult on see probleem, mis võib küll üle minna, aga võib viia ka sellise olukorrani, kus on need kümned lapsed, kes rasvunud laste suvelaagrites käivad, kaaludes 8 a 90 kg ja teismelisena on kaal juba kõvasti üle 100 kilo.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 01:06; 16.10 01:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 3,5 aastane. Pikkust on 105 cm ja kaalub 24 kg. Samuti hea isuga poiss. Oli periood kus tahtis ka väga tihti süüa. Tegin lihtsalt selgitustööd, et sööme kindlatel aegadel ja vahepalaks pakungi õuna, pirni, banaani vms. Nüüd asi kuidagi paika loksunud.
Mina küll veel ei muretse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üheks olulisemaks näljatunde tekkimise määrajaks on kõhunäärme poolt toodetava insuliini kõikumised. Nii igaks juhuks, las perearst kontrollib alustuseks ära TSH, tühja kõhu veresuhkru ning määrab uriini osmolaalsuse, et välistada tervisega seotud näljatunde. Vast ikka lihtsalt hea söögiisuga laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

söögu siis köögivilju kuni lõhkemiseni 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa tegelikult probleemist aru. Kui lapsel on kõht tühi, siis talle peab(!) süüa andma. Järelikult on tema kasvamiseks ja arenguks see oluline ja vajalik. Sinu ülesanne on jälgida, et need valikud oleksid tervislikud. KMI järgi ma 2aastase kaalu ei hindaks. Mis perearst arvab?

Aga kui laps on söönud korraliku portsu korralikku toitu, siis kuidas tal saab olla kõht tühi?
Süüakse ka mitte ainult tühja kõhu pärast, vaid mõnel on lihtsalt suur isu või ongi tekkinud harjumus juurde küsida. Siinkohal pean mina jälle oluliseks seda piirata ning see on puhtalt vanemate teha.
Olen ise ülekaalulisusega maadelnud juba lapsest saati ja ausalt öeldes leian, et mul oleks palju kergem olnud, kui vanemad oleks mu söömist rohkem korrigeerinud. Ei ole nii, et kui laps süüa küsib, siis tuleb anda ja anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üheks olulisemaks näljatunde tekkimise määrajaks on kõhunäärme poolt toodetava insuliini kõikumised. Nii igaks juhuks, las perearst kontrollib alustuseks ära TSH, tühja kõhu veresuhkru ning määrab uriini osmolaalsuse, et välistada tervisega seotud näljatunde. Vast ikka lihtsalt hea söögiisuga laps.

Veresuhkrut võiks tõesti kontrollida, sest kui laps prügikühvlilt juba sööki otsib siis see on juba väga murettekitav.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 22:48; 28.10 23:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps liiga hea isuga 3aastane

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.