Esileht Kodunurk Liiga magus küpsetis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Liiga magus küpsetis

Postitas:
Kägu

Tere

Tegin keeksi küll retsepti järgi, kuid see tuli liiga läägelt magus. Kas keegi oskab soovitada ehk mingit glasuuri, millega olukorda veidi parandada? Mõru kakao maitsega näiteks või midagi sellist. Et kuidas seda magusust veidi vähemaks võtta.

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõika lapiti pooleks – kasvõi mitmeks kihiks – ja pane haput moosi vahele.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et võid mitmeks kihiks lõigates teha ka nii,  et ühele kihile paned haput moosi peale ja järgmisele hapukoorega segatud kakaod. Ühesõnaga teed keeksist kihilise magustoidu.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et võid mitmeks kihiks lõigates teha ka nii, et ühele kihile paned haput moosi peale ja järgmisele hapukoorega segatud kakaod. Ühesõnaga teed keeksist kihilise magustoidu.

Just, mina teeks ka tordilaadse. Hapu moos või külmutatud mustsõstrad, need annavad mõnusat maitset ja ka haput parasjagu. Kasutan tihti just sellistes magustoitudes-kookides, mis muidu kipuksid läägeks jääma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline kohupiim sobiks ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Retsept ei olegi iga kord. Kui tundub palju, siis võib alati vähem panna. Minu jaoks liiga magusad küpsetised on nii, et jätan söömata. Kui võtta rullbiskviidi retsept, klassikalin, kus 5 muna ja 5 spl suhkrut, siis see väga hull ei olegi, aga kuna mul otseselt supilusikat ei olegi ,on sellised nn magustoidulusikad, siis panengi sellega hoopis, see on veidi väiksem. Kui on klaas suhkrut või veel rohkem, siis panen ka alati vähem.
Olen külas sugulaste juures saanud rabarberikooki, klassikalist, pealt biskviidiga, mis on nii magus, et rabarberi hapusust ei tunnegi. No ei suuda süüa. Minu jaoks peaks see olema hapukas, et hea ja mahlane rabarber oleks tunda. Pigem vähem magus, kui rohkem.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Retsept ei olegi iga kord. Kui tundub palju, siis võib alati vähem panna. Minu jaoks liiga magusad küpsetised on nii, et jätan söömata. Kui võtta rullbiskviidi retsept, klassikalin, kus 5 muna ja 5 spl suhkrut, siis see väga hull ei olegi, aga kuna mul otseselt supilusikat ei olegi ,on sellised nn magustoidulusikad, siis panengi sellega hoopis, see on veidi väiksem. Kui on klaas suhkrut või veel rohkem, siis panen ka alati vähem.

Olen külas sugulaste juures saanud rabarberikooki, klassikalist, pealt biskviidiga, mis on nii magus, et rabarberi hapusust ei tunnegi. No ei suuda süüa. Minu jaoks peaks see olema hapukas, et hea ja mahlane rabarber oleks tunda. Pigem vähem magus, kui rohkem.

Ja sinu targutamine aitab kuidas?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No küllap ta vast teab, et järgmine kord sama retsepti ei tee või paneb vähem suhkrut. Soovitan ka külmutatud marjadest toormoosi või hapusid marju. Glasuuri annab teha ka nt vaarikamahlast või sidrunist, aga glasuur on ju omakorda poolenisti suhkur, seega ikkagi pakuks peale/juurde/vahele haput moosi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Retsept ei olegi iga kord. Kui tundub palju, siis võib alati vähem panna. Minu jaoks liiga magusad küpsetised on nii, et jätan söömata. Kui võtta rullbiskviidi retsept, klassikalin, kus 5 muna ja 5 spl suhkrut, siis see väga hull ei olegi, aga kuna mul otseselt supilusikat ei olegi ,on sellised nn magustoidulusikad, siis panengi sellega hoopis, see on veidi väiksem. Kui on klaas suhkrut või veel rohkem, siis panen ka alati vähem.

Olen külas sugulaste juures saanud rabarberikooki, klassikalist, pealt biskviidiga, mis on nii magus, et rabarberi hapusust ei tunnegi. No ei suuda süüa. Minu jaoks peaks see olema hapukas, et hea ja mahlane rabarber oleks tunda. Pigem vähem magus, kui rohkem.

Ja sinu targutamine aitab kuidas?

Ehk nii, et suhkru kogust alati kaaluda peas, kas panna nii palju või ei. Olen ka ise nii teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Retsept ei olegi iga kord. Kui tundub palju, siis võib alati vähem panna. Minu jaoks liiga magusad küpsetised on nii, et jätan söömata. Kui võtta rullbiskviidi retsept, klassikalin, kus 5 muna ja 5 spl suhkrut, siis see väga hull ei olegi, aga kuna mul otseselt supilusikat ei olegi ,on sellised nn magustoidulusikad, siis panengi sellega hoopis, see on veidi väiksem. Kui on klaas suhkrut või veel rohkem, siis panen ka alati vähem.

Olen külas sugulaste juures saanud rabarberikooki, klassikalist, pealt biskviidiga, mis on nii magus, et rabarberi hapusust ei tunnegi. No ei suuda süüa. Minu jaoks peaks see olema hapukas, et hea ja mahlane rabarber oleks tunda. Pigem vähem magus, kui rohkem.

Ja sinu targutamine aitab kuidas?

Ehk nii, et suhkru kogust alati kaaluda peas, kas panna nii palju või ei. Olen ka ise nii teinud.

Ok siis, vaata, teemaalgataja, nüüd võta oma valmis keeks, tõsta see endale pähe ja kaalu peas suhkru kogust! See aitab kindlasti juba olemasoleva valmis keeksi vähem magusaks muuta. Raudselt mõjub, see ilma supilusikata kägu siin on ju ka ise nii teinud, kujuta ette!

Jeerum, kus on ikka kaagatisi tädisid targutamas. Kedagi huvita, mis krdi lusikad sinul kodus on või ei ole.

Ma soovitaks teha mingi hapu kreem vahele, selline, kus sidrunimahl nt sees käib.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Retsept ei olegi iga kord. Kui tundub palju, siis võib alati vähem panna. Minu jaoks liiga magusad küpsetised on nii, et jätan söömata. Kui võtta rullbiskviidi retsept, klassikalin, kus 5 muna ja 5 spl suhkrut, siis see väga hull ei olegi, aga kuna mul otseselt supilusikat ei olegi ,on sellised nn magustoidulusikad, siis panengi sellega hoopis, see on veidi väiksem. Kui on klaas suhkrut või veel rohkem, siis panen ka alati vähem.

Olen külas sugulaste juures saanud rabarberikooki, klassikalist, pealt biskviidiga, mis on nii magus, et rabarberi hapusust ei tunnegi. No ei suuda süüa. Minu jaoks peaks see olema hapukas, et hea ja mahlane rabarber oleks tunda. Pigem vähem magus, kui rohkem.

Ja sinu targutamine aitab kuidas?

Ehk nii, et suhkru kogust alati kaaluda peas, kas panna nii palju või ei. Olen ka ise nii teinud.

Ok siis, vaata, teemaalgataja, nüüd võta oma valmis keeks, tõsta see endale pähe ja kaalu peas suhkru kogust! See aitab kindlasti juba olemasoleva valmis keeksi vähem magusaks muuta. Raudselt mõjub, see ilma supilusikata kägu siin on ju ka ise nii teinud, kujuta ette!

Jeerum, kus on ikka kaagatisi tädisid targutamas. Kedagi huvita, mis krdi lusikad sinul kodus on või ei ole.

Ma soovitaks teha mingi hapu kreem vahele, selline, kus sidrunimahl nt sees käib.

Ma soovitaks süüa seda ilma magustamata tee või kohviga näiteks, äkki leevendab natuke.

Seda teksti tahtsin tsiteerida sellepärast, et esimene tädi lobises heatahtlikult, ehk ülearu palju oli tema esimene vastus. Sinu vastus  oli aga õel, ja ka pikk.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan teha kausikooki. Lõika viiludeks oma keeks, lao kausi põhja kiht, immuta kange musta kohviga. Vahele pane kiht hapukamaid marju või moosi, kiht vahustatud koore-toorjuustu segu ja jälle uus kiht keeksi. Väga mõnusa koogi saad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan see kook ikkagi lihtsalt ära süüa. No kui pirtsakas annab olla? Ei suuda nüüd ühteainsamat kookigi ära süüa?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Immuta kange kohviga. Kui lapsed majas, siis mingi hapukama mahlaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan see kook ikkagi lihtsalt ära süüa. No kui pirtsakas annab olla? Ei suuda nüüd ühteainsamat kookigi ära süüa?

Ilmselt pole asi pirtsakuses. Mina ka ei suuda ülimagusat asja süüa, vastik on. Ja ega kogu suhkrut pea ka oma kehast sunniviisil läbi laskma, kui ka ei maitse üldse. Küpsetad ikka seepärast, et hea ja mõnus suutäis saaks, ei pea vägisi sisse pressima, kui ei meeldi.

Mina soovitan teha kausikooki. Lõika viiludeks oma keeks, lao kausi põhja kiht, immuta kange musta kohviga. Vahele pane kiht hapukamaid marju või moosi, kiht vahustatud koore-toorjuustu segu ja jälle uus kiht keeksi. Väga mõnusa koogi saad.

Kuigi TA on kahe päevaga oma keeksi ilmselt kuidagi juba talutavaks muutnud ja äragi söönud, on see kausikook tegelikult väga hea idee!
Ma teeks pokaalidesse: keeksipuru, mõned külmutatud hapukad marjad, kohupiimakreem või vhukoor, mõnda teist sorti marju, kihiti uuesti. Mõne kreemikihi segaks ka kakaoga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ülimagusast jah enam asja ei saa, vägisi ära süüa lihtsalt.
Aga lisaks suhkru koguse jälgimsiele tuleks ka magusatesse küpsetistesse alati panna näpuotsake soola

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen magusa keeksi ka nii serveerinud – lõikad paksu viilu, sinna peale toormoosi ja törts vahukoort (muidugi sinna vaid natuke suhkrut). Vahukoore peale mustikad kaunistuseks, söödi ja kiideti.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma ka olen nii teinud, et serveerin mingi väga maheda vahu/kreemiga lihtsalt. Toorjuustu-sidrunikreem näiteks võiks magusa keeksiga hea olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan see kook ikkagi lihtsalt ära süüa. No kui pirtsakas annab olla? Ei suuda nüüd ühteainsamat kookigi ära süüa?

Miks peab midagi ebameeldivat sööma lihtsalt seepärast, et mitte ära visata?!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan see kook ikkagi lihtsalt ära süüa. No kui pirtsakas annab olla? Ei suuda nüüd ühteainsamat kookigi ära süüa?

Miks peab midagi ebameeldivat sööma lihtsalt seepärast, et mitte ära visata?!

Ma ka ei taha süüa asju, mis mulle ei maitse. Ei näe ka põhjust ära vikamiseks, kui toitu saab lihtsate lisanditega meeldivaks muuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan see kook ikkagi lihtsalt ära süüa. No kui pirtsakas annab olla? Ei suuda nüüd ühteainsamat kookigi ära süüa?

Miks peab midagi ebameeldivat sööma lihtsalt seepärast, et mitte ära visata?!

Ütleme siis nii, et söögi ära viskamine on minule väga vale tegevus. Ukrainas inimesed nälgivad, aga siin soovitatakse liiga magus kook prügikasti visata, kuna see on ebameeldiv.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Edaspidiseks. Mina vähendan kookides alati retseptis antud suhkru kogust kolmandiku kuni poole võrra

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liiga magada koogi ma viiks kontorisse! Näljased kolleegid söövad kõik ära ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab midagi ebameeldivat sööma lihtsalt seepärast, et mitte ära visata?!

Just nimelt sellepärast, et mitte ära visata! Toitu, mis kõlbab süüa, ei visata ära. Ma arvan, et seda pole mu lapsepõlves isegi välja öeldud, see on olnud nii elementaarne. Taldrikule pandi nii palju, et selle jaksas tühjaks süüa, teist varianti ei olnud. Olgugi et meil peres mingit otsest vaesust küll ei olnud. Aa, meenub, et ükskord sain kõvasti pahandada, kui ütlesin toidu kohta rumala sõna. Aga siiski neid toite, mida ma väiksena ei söönud, mulle vägisi ei pakutud (nt hapukapsas), anti midagi muud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelteadmiseks – Angeelika Kangi retseptides on liiga palju suhkrut – juba paljalt nende numbrite nägemisest hakkab süda läikima!

Ja siis veel üks huvitav asi – lugesin hiljuti neid Ameerika küpsisemõrvu, viis raamatut vist oli, ja põnev oli just see, et seal olid retseptid ka. Aga kuigi ma sain aru, et need olid tal kohviku kogused ja mitte kodu jaoks, siis ikkagi tundus, et paljalt suhkrust need koos seisavadki. Niiet naljaga pooleks öelduna – vii oma kook ameeriklastele, neile sihuke läheb hästi peale 🙂

Tegelikult oli siin mitu head õpetust – kausikook, pokaalid ja nii. Ja kui lõikad õhukesed viilud, siis ühest viilust peaks piisama, selle magusa vast kannatab välja. Tegin kord Signe Kiini Florida laimikooki, vat see oli alles! Hästi magus ja hästi hapu, aga kuidagi need täiendasid teineteist. Ega siis tükk aega ei tahtnud midagi magusat nähagi 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liiga magada koogi ma viiks kontorisse! Näljased kolleegid söövad kõik ära ????

Kus see kontor peaks olema? ::))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu lemmik-keeks on nami-namist Shoti sidrunikeeks, Selle teeb väga-väga heaks küpsetusjärgne ülevalamine sidrunimahlaga (mahl+tuhksuhkur, aga viimase võib ju ka ära jätta).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab midagi ebameeldivat sööma lihtsalt seepärast, et mitte ära visata?!

Just nimelt sellepärast, et mitte ära visata! Toitu, mis kõlbab süüa, ei visata ära. Ma arvan, et seda pole mu lapsepõlves isegi välja öeldud, see on olnud nii elementaarne. Taldrikule pandi nii palju, et selle jaksas tühjaks süüa, teist varianti ei olnud. Olgugi et meil peres mingit otsest vaesust küll ei olnud. Aa, meenub, et ükskord sain kõvasti pahandada, kui ütlesin toidu kohta rumala sõna. Aga siiski neid toite, mida ma väiksena ei söönud, mulle vägisi ei pakutud (nt hapukapsas), anti midagi muud.

Mina leian, et mõistlikum on ära visata kui enda paksuks õgida!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keeks on vist ammu söödud, aga pakuks välja kräsupeakoogi ehk segad siis koogitüki hapukoorega ja hapude marjadega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina leian, et mõistlikum on ära visata kui enda paksuks õgida!

Tõesti arvad, et keegi hakkas keeksi küpsetama mõttega end “paksuks õgida”? No sai seekord natuke rohkem suhkrut, mis siis sellest? Lahjendas ilmselt liiga magusa maitse mingit moodi ära ja korras. Ei lähe igaüks kohe paksuks, kui natuke keeksi sööb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Kodunurk Liiga magus küpsetis