Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: .

Postitas:
Kägu

.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei oska nõu anda. Ise ka nõudlik, mehega nüüd lahus muidugi. Mitte ainult nendel põhjustel. Ma tööl ja lastega ei ole nii nõudlik, aga meil oli põhiliseks teemaks see, et mees tahtis kõike ise teha (no ongi kuldsete kätega), aga mina tahtsin kõike kohe saada ja oleksin hea meelega tellinud töömehi. Nii meil siis oli – kodu alati pooleli remontidega, autod alati parandamata, maakodu renoveerimine pooleli. Kõike pidi ise tegema – aknad vahetama, aknalauad freesima jne, ma ei räägi isegi seinte värvimimsest vms.. kõik laste voodid ja isegi pildiraamid tahtis ise teha. Aga jõuad sa siis… ja nii oligi, alati töö ja töö, pere jaoks aega ei ole, kuhugi minna ei saa, sest aknad ju vaja vahetada ja mingi autovidin keevitada. Ja siis mina olingi see näägutav eit, sest tahtsin et ta oleks perega rohkem koos, samas tahaks ju auto ka korda saada. Oleksin viinud teenindusse vms, aga ei.. milleks viia kui ise saab. Ja nii meie suhe läks. Siiamaani ta ei saa oma eluga edasi, ainult töö, koguaeg töökojas või garaazis oma tööriistade vahel, laste jaoks aega ei ole. Isegi puldiga auto pojale peab ise tegema ja kokku jootma. Ei saanudki aru, kas mina olin nõudlik ja näägutasin või milles meil see asi nii kiiva jooksis…

+21
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mida sa siis mehelt nõuad? Et see oma taldrikut lauale ei jätaks?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõlab karmilt, aga tuleb aru saada, et sa ei ole maailmanaba. Oma egoga pead tööd tegema ja keskenduma inimeste positiivsetele külgedele, keskenduma ilusatele, armastavatele tunnetele. Muidu jääb mulje, et armastad oma lähedasi vaid siis, kui nad vastavad sinu poolt seatud kriteeriumitele.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks arusaamatu kuidas saab naine üldse täiskasvanud mehe käest midagi nõuda? Sa ei ole ta ema ju..et oleks õigus nõuda või käskida..Müstika!

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Viimane näide näiteks oli see kui pesu pesime. Masin lõpetas ja ma läksin pesu välja võtma ja mees pakkus, et aitab kuivama panna. Selle asemel, et mehega koos rahumeeli ühiselt pesu kuivama riputada kukkusin mina näägutama, kuidas küll üht valesti teeb ja teist valesti riputab. Täiesti pseodoprobleem tegelikult ja selle asemel et mehele selgitada, kuidas ta teha võiks saatsin mina ta hoopis minema.

Täiesti nõme ja ülekohtune tema suhtes, ma leian.

+17
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Avastasin et olen teema valesse kategooriasse teinud.. Adminn võiks ümber tõsta, kui märkab! 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saanudki aru, kas mina olin nõudlik ja näägutasin või milles meil see asi nii kiiva jooksis…

Olite juba algusest peale väga erinevad inimesed. Sina oled tarbija, pealiskaudne, kõike ostaks, kõike telliks..ainult maksa aga raha ja asi korras, ilma, et ise pingutama peaks. Mees vastupidi, kõike looks, näeks vaeva, laskub detailidesse jne..

+11
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei oska nõu anda. Ise ka nõudlik, mehega nüüd lahus muidugi. Mitte ainult nendel põhjustel. Ma tööl ja lastega ei ole nii nõudlik, aga meil oli põhiliseks teemaks see, et mees tahtis kõike ise teha (no ongi kuldsete kätega), aga mina tahtsin kõike kohe saada ja oleksin hea meelega tellinud töömehi. Nii meil siis oli – kodu alati pooleli remontidega, autod alati parandamata, maakodu renoveerimine pooleli. Kõike pidi ise tegema – aknad vahetama, aknalauad freesima jne, ma ei räägi isegi seinte värvimimsest vms.. kõik laste voodid ja isegi pildiraamid tahtis ise teha. Aga jõuad sa siis… ja nii oligi, alati töö ja töö, pere jaoks aega ei ole, kuhugi minna ei saa, sest aknad ju vaja vahetada ja mingi autovidin keevitada. Ja siis mina olingi see näägutav eit, sest tahtsin et ta oleks perega rohkem koos, samas tahaks ju auto ka korda saada. Oleksin viinud teenindusse vms, aga ei.. milleks viia kui ise saab. Ja nii meie suhe läks. Siiamaani ta ei saa oma eluga edasi, ainult töö, koguaeg töökojas või garaazis oma tööriistade vahel, laste jaoks aega ei ole. Isegi puldiga auto pojale peab ise tegema ja kokku jootma. Ei saanudki aru, kas mina olin nõudlik ja näägutasin või milles meil see asi nii kiiva jooksis…

Täitsa tuttav mulle. Meil ka ise ja ise, aga siis pean ootama ja ootama ma pole nõus. Pärast veel aastaid solvunud ka, et ise ei saanud. Üldse ei mõtlegi, et mõne asjaga ise tehes pole garantiid-aknad näiteks just ja pole sõpru ka, kes tõstmisega aitaks. Aken kukub juba tuulega eest ära, aga ise ja aega on. Minu moto on veel, et kui midagi teha, siis tuleb teha korralikult. Üle perse lohakat tegemist ei kannata, siis jäägu juba tegemata.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas mitte olla liiga nõudlik naine? Kohe päris ausalt küsin, sest ma annan endale ise ka aru, et nõuan mehelt liiga palju.

Tegelikult nõuan kõigilt liiga palju, nii kodus, kui ka tööl aga endale valmistab muret just kodune olukord.

Hetkel probleemi otseselt veel ei ole aga tajun, et kui kaua veel nii jätkan tekib probleem.

Ma kipun olema vist see tüüp, kelle jaoks ei ole olemas õige ja vale vaid on minu moodi ja valet moodi.

Kuidas end küll muuta?

Tõmba pidurit ja kuula, mida teistel on ka öelda.

Sa oled see kägu, kes leidis, et annab endast liiga palju? On liiga ideaalne ja teised ei premeeri seda?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes tuleb kunagine lugu meelde (vist oli siin Perekooliski), et mees ei julgenud kodus liha süüa, vintsutas lihakamakat poeparklas autos 😀 sest naine oli ära keelanud vms..

https://www.ohtuleht.ee/941924/onnetu-pereisa-ulestunnistus-kain-kaubanduskeskuste-parklates-salaja-liha-soomas

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimane näide näiteks oli see kui pesu pesime. Masin lõpetas ja ma läksin pesu välja võtma ja mees pakkus, et aitab kuivama panna. Selle asemel, et mehega koos rahumeeli ühiselt pesu kuivama riputada kukkusin mina näägutama, kuidas küll üht valesti teeb ja teist valesti riputab. Täiesti pseodoprobleem tegelikult ja selle asemel et mehele selgitada, kuidas ta teha võiks saatsin mina ta hoopis minema.

Ise saad niiöelda aru, et teed valesti, ikka teed ja nüüd teed näo, et küsid nõu muutumisest? Tegelikult ootad, et sind hoopis kiidetaks, et nii peabki ja jätka samamoodi?

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saanudki aru, kas mina olin nõudlik ja näägutasin või milles meil see asi nii kiiva jooksis…

Olite juba algusest peale väga erinevad inimesed. Sina oled tarbija, pealiskaudne, kõike ostaks, kõike telliks..ainult maksa aga raha ja asi korras, ilma, et ise pingutama peaks. Mees vastupidi, kõike looks, näeks vaeva, laskub detailidesse jne..

No päris nii ei olnud. Oi kui palju olen mina vanakraami poodidest mööblit ostnud ja taastanud, värvinud, kõik meie maakodu või korteri seinad värvinud, põrandad lakkinud. Aga kui on lapsed, siis ju võiks käia loomaaias, õhtuti lauamänge mängida vms.. Selleks ei olnud mehel kunagi aega. Rattaga sõitma õppimised, ujuma õppimised, lugema, kirjutama jne.. Ainult mina. Võiks ju osta selle puldiga auto ja koos poisiga mängida, mitte et tellib mitu kuud mingeid juppe Hiinast ja siis joodab ja siis ka jääb pooleli ja lõpuks ikka ma ostan selle auto.
Õhtul mees tuli töölt, siis otse töökotta kuni poole ööni. Meie juba magasime kui tema tuli. Ja siiamaani, otsiks endale siis naisegi vms, ei, ainult töökoda ja õlised riided. On ta siis nüüd õnnelik? Või olin siis mina nõudlik ja ei osanud hinnata? Ei tea.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise saad niiöelda aru, et teed valesti, ikka teed ja nüüd teed näo, et küsid nõu muutumisest? Tegelikult ootad, et sind hoopis kiidetaks, et nii peabki ja jätka samamoodi?

Ei. Ma kipun olema sellistes olukordades olema veidi “enne ütlen ja siis mõtlen”.
Ma tõesti ei soovi siit heakskiitu vaid pigem ehk karmi raputust, et niisama ei muutu miski, kui ise vaeva ei näe.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas mitte olla liiga nõudlik naine? Kohe päris ausalt küsin, sest ma annan endale ise ka aru, et nõuan mehelt liiga palju.

Tegelikult nõuan kõigilt liiga palju, nii kodus, kui ka tööl aga endale valmistab muret just kodune olukord.

Hetkel probleemi otseselt veel ei ole aga tajun, et kui kaua veel nii jätkan tekib probleem.

Ma kipun olema vist see tüüp, kelle jaoks ei ole olemas õige ja vale vaid on minu moodi ja valet moodi.

Kuidas end küll muuta?

Tõmba pidurit ja kuula, mida teistel on ka öelda.

Sa oled see kägu, kes leidis, et annab endast liiga palju? On liiga ideaalne ja teised ei premeeri seda?

Ei ole aga lugesin seda teemat enne ja tundsin liiga palju ennast sealt ära. Ma ei tahaks lõpetada kunagi samamoodi lihtalt. Usun ka, et olen antud teemaalgatajast oluliselt noorem

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei. Ma kipun olema sellistes olukordades olema veidi “enne ütlen ja siis mõtlen”.
Ma tõesti ei soovi siit heakskiitu vaid pigem ehk karmi raputust, et niisama ei muutu miski, kui ise vaeva ei näe.[/quote]

Muutub ikka niisama ka. Mees leiab omale lihtsalt teise naise, kes ei kägise kogu aeg.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ex nii kuldsete kätega polnud. Tegi lohakalt osa värvimistöid. Mõni töö venis ka kuude kaupa.
Ise ma teen ka aeg-ajalt mõne asja oma kätega, aga kui peaks sellele ikka kõik nädala õhtud kulutama, siis jätan teistele spetsialistidele.
See on mehe poolne jonn ka et ainult kodus nokitseks. Minu algatusel käisime meie ikka Eestis reisimas ja teatris, kinos jne.
Samas ei osanud ta ka pesu kuivama panna, viskas suvalt nöörile lihtsalt.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan täiesti aru. Sul on lihtsalt liiga kõrges standardid kodutöödele/oma moodus vms.
Meil on sama.
Mees küll aitaks hea meelega, kui palun AGA minu jaoks teeb ta kõike mitte piisavalt.
Nõud ma tahaks üle pesta ja tema kuivama pandud pesu ma pean ka üle siluma.
Ma teadvustan, et see ON MINU mingi kiiks ja ma pigem siis teen algusest peale ise. Nii jääb ära vastik näägutamine ja halvustamine.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen samasugune naine.
Vahest ütleb mees, et tõmba tagasi ja nii mõnigi kord tunnistab, et tegelikult ongi vaja, et ma tal kandadel talluks.
Eks me püüame kuskil kuldse kesktee leida.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei oska aidata, ise olen vastupidine. Mõtlen sellele, et ma ise ei taluks üldse, kui keegi minuga näägutaks ja minu jaoks mõttetuid asju oma stiilis tegema õpetaks. Ühesõnaga öeldes, ma ei tee teistele seda, mida ma ei taha iseendale. Lisaks, alati kui mulle tundub, et kellelgi on mingid puudujäägid, mida ma tahaks välja tuua, siis ma mõtlen sellele, kas ma ise olen ideaalne ja kas mina tahaksin, et minu puuduseid niimoodi välja öeldakse. Eks ma ju tean ise ka neid ja tegelen nendega (nagu kõik inimesed) ja selle üle näägutamisest ei ole abi, ainult tekitab vastumeelsust. Mina tahan, et minuga suheldakse austusega ja rahumeelselt, seega käitun teistega ka nii. Tuleb hästi välja, sest olen harjutanud. Järgmine kord, kui keegi sind närvi ajab, siis mõtle, kas ja kuidas sulle meeldiks olla vastupidi pööratud rollis.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Liis T

Juhi parem tähelepanu nii, et kui sa tahad, et ta midagi teisiti teeks, siis tema juuresolekul ise toimetades selgita, miks sa just nii teed ja milleks see hea on. Kui ta ise midagi ebapraktiliselt teeb, siis küsi, kas ta tahaks teada nippi, kuidas saaks lihtsamalt, kiiremini vms. Suhtle temaga nagu võrdse täiskasvanuga, mitte ära tänita. Õpi teda usaldama, mitte temas vigu otsima igal sammul, s.h sekkuma juba enne, kui ta midagi teha jõuab (sest nagunii teeb sinu meelest valesti).

Ma oleks selle kommentaariga täiesti nõus, kui me räägiks mehest, kes teeb asju valesti. Antud juhul saan aru nii, et mees ei tee midagi valesti, vaid teemaalgataja jaoks on lihtsalt tema viis ja vale viis. Sellisel juhul arvan, et põhirõhk ei peaks küll olema mehel ehk sellel, kuidas saaks õpetada meest tegema asju nii, et need rahuldaksid teemaalgataja mustvalget maailmapilti. Samas kaldun arvama, et teemaalgatajal võib olla emotsionaalselt lihtsam õpetada meest enda taktikepi järgi tantsima, kui muuta ennast. See variant võib ju ajutiselt toimida, kuid mis saab pikemas perspektiivis?

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunnen ka ennast teemaalgatuses ära. Samas olen tähele pannud, et pigem olen ma nõudlik nendel teemadel, mis otseselt mind või minu asju puudutavad.

Mina ise olen selline, et kui ma midagi teen, siis teen korralikult ja hoian oma asju hästi. Kõige lihtsam näide on autodega – minu autos ei sööda ja mulle ei meeldi, kui keegi lohistab oma jalgu vastu uksi/esiistmete seljatugesid või jätab sodi autosse. Mees ja sõbrad pööritavad pidevalt silmi, aga kuna mina olen see, kes pärast peab autot koristama, siis “minu tuba, minu luba”. Mehe autost on mul savi, ise loomulikult hoian seda kasutades sama hästi nagu enda oma, aga kui mees ise oma autosse s*tamaja on korraldanud, siis mind see nii kaua ei huvita, kui mu riided sellega sõites puhtaks jäävad.

Kodus on samamoodi. Mulle ei meeldi, kui nt minu riideid pestakse selliste režiimidega, et need pärast kõvad või värvist ära on või kui minu puhas pesu visatakse niimoodi kappi, et ma pean pärast triikima asju, mida ma muidu ei triigi. Kui mees enda pesu eraldi peseb, siis tehku nagu tahab. Tänitan ja õpetan jah siis, kuigi mina üldiselt ei hakka kohe näägutama, vaid alguses räägin ikka normaalselt, aga kui ma juba ühe korra olen mõista andnud, et seda ja seda ei saa nii teha, aga mees sellegipoolest ikka teeb, siis ajab küll vihale kui pärast asi rikutud on, sest MA JU ÜTLESIN! 😀

Remondiga on meil ka nii, et mina olen perfektsionist ja tahan, et kõik nagid oleksid sirgelt reas, mehe arust ei pane keegi tähele, kui üks nagi mitu cm madalamal on. Samas on mees tihti tagantjärele tunnistanud, et peaks mind rohkem kuulama ja nõu kuulda võtma, sest on ise ka aru saanud, et oleks saanud paremini/lihtsamini midagi ära teha.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei meeldi näägutavad inimesed (ise nimetavad ennast nõudlikeks). Kui meest ei suuda võtta sellisena nagu ta on, mis kuradi pärast temaga üldse abiellusite siis? Mu mees ei oska ka minu moodi pesu pesta ega süüa teha ja kohati lohakas ka, aga teadsin seda juba abielludes ning pole pähegi tulnud selle üle näägutada. Kui ei meeldi, teen ise ilma kommentaarideta ära. Oleme 17 aastat usun et õnnelikult abielus olnud.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei meeldi näägutavad inimesed (ise nimetavad ennast nõudlikeks). Kui meest ei suuda võtta sellisena nagu ta on, mis kuradi pärast temaga üldse abiellusite siis? Mu mees ei oska ka minu moodi pesu pesta ega süüa teha ja kohati lohakas ka, aga teadsin seda juba abielludes ning pole pähegi tulnud selle üle näägutada. Kui ei meeldi, teen ise ilma kommentaarideta ära. Oleme 17 aastat usun et õnnelikult abielus olnud.

Oleks sellist suhtumist rohkem.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issand, kuidas mind oleks selline mees närvi ajanud, tunnen paraku päris mitut taolist inimest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees küll aitaks hea meelega, kui palun AGA minu jaoks teeb ta kõike mitte piisavalt.
Nõud ma tahaks üle pesta ja tema kuivama pandud pesu ma pean ka üle siluma.
Ma teadvustan, et see ON MINU mingi kiiks ja ma pigem siis teen algusest peale ise.

Mina olen sama suhtumise võtnud. Samas kui mul on vaja, et ta X asja ära teeks, siis olen õppinud mitte ütlema midagi tulemuse kohta. Ise ju tahtsin, et tema teeks ja ma tean, mis tulemust sealt oodata on.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on ka sageli tüli asjade erineva tegemise pärast. Ma küll ei nääguta oma arust, aga ega keegi taha kuulda ka õpetust. nt seesama asjade nöörile riputamine. asjad, t-särgid on võimalik välja venitada, kui neid riputada alumisest äärest. kui ma seda ütlen, tuleb tüli. lihtsalt ütlemise või õpetamise pärast.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No päris nii ei olnud. Oi kui palju olen mina vanakraami poodidest mööblit ostnud ja taastanud, värvinud, kõik meie maakodu või korteri seinad värvinud, põrandad lakkinud. Aga kui on lapsed, siis ju võiks käia loomaaias, õhtuti lauamänge mängida vms.. Selleks ei olnud mehel kunagi aega. Rattaga sõitma õppimised, ujuma õppimised, lugema, kirjutama jne.. Ainult mina. Võiks ju osta selle puldiga auto ja koos poisiga mängida, mitte et tellib mitu kuud mingeid juppe Hiinast ja siis joodab ja siis ka jääb pooleli ja lõpuks ikka ma ostan selle auto.
Õhtul mees tuli töölt, siis otse töökotta kuni poole ööni. Meie juba magasime kui tema tuli. Ja siiamaani, otsiks endale siis naisegi vms, ei, ainult töökoda ja õlised riided. On ta siis nüüd õnnelik? Või olin siis mina nõudlik ja ei osanud hinnata? Ei tea.

Sinu kirjelduste põhjal tundub, et mees ei olnud mees, kes osalenuks laste kasvatamises vaid hoopis ise laps, kes tahtis mängida (oma hobidega tegeleda). Siin ei ole küll teemaks naise nõudlikkus vaid mehe ebaküpsus.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nagu need paksusaate staarid – teavad küll, et söövad end surnuks, nutavad nagu tited, aga midagi ette ei võta, lihtsalt ootavad, et dr. Now on imetegija.

Mul on õde selline, kellele ei kõlba ükski teiste tehtud liigutus: koristada ei osata, nõusid pesta ei osata, lapsele patse teha ei osata, süüa teha ammugi mitte… Kogu pere on nurka ehmatatud ja siis käib mööda sugulasi nutmas, et kodus teda keegi ei aita. No täitsa paras! Olen õe mehe ja lapsed vahel endale külla kutsunud (elame lähestikku), et las siis proua mööbeldab kodus rahus, aga siis olen mina paha, et meelitavat (!) abilised ära 😁
Rääkimine tulemusi ei anna – ta lihtsalt marsib minema ja toriseb, et keegi ei viitsivatki õppida kuidas PEAB, kuidas ON ÕIGE (siis tema kriteeriumite järgi).
Oh jah, päris raske…

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See pesuriputamise või pesupesemise näide pole tegelikult hea näide. Rohkem tahaks kuulda midagi reaalset, näitlikumat sellest näägutamisest või kamandamisest. Sest pesunäidet võiks võrrelda siis mingi meestetööde samalaadse asjaga. Et ega mees ka ei soovi, et naine tuleb ja toob vale kruvikeeraja ja hakkab sellega kruviauke torkima ja lõhkuma ja teeb kasu asemel kahju, mees aga öelda ei tohi, las keerab tuksi augud, peeaasi, et tahab aidata ja teha, selles mõttes.
Konkreetne kamandamine ja näägutamine on hoopis midagi muud. Mis algab sellega, et keelatakse puhata, hobiga tegeleda ja lõpeb sellega, et kontrollitakse isegi pilku – “kuhu sa vaatad, kui ma sinuga räägin, mis sa sinna lähed, kui pead minema sinna”:

+7
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )