Esileht Ilu ja tervis Liiga palju meditsiini

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Liiga palju meditsiini

Postitas:
Kägu

https://thinkcompany.fi/what-is-too-much-medicine-and-why-is-it-a-problem/

Kas olete ka oma elus kokku puutunud ülediagnoosimise ja üleravimise fenomeniga? Mulle näiteks on arst pakkunud kirurgilist protseduuri lahenduseks olukorrale, mis mulle endale vaevusi ei põhjustanud ja aasta jooksul iseenesest taandus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole. Pigem on vastupidi olnud, et aastaid olen pidanud kannatama, arst on muudkui ravimikoguse suurendamist ja operatsiooni edasi lükanud, aga minu elukvaliteet selle all kannatas. Arsti põhjendus oli, et teisedki sama diagnoosiga on x aastat välja vedanud, enne kui opereeritud. Ma ei saa aru, miks ma pean päevast päeva ebamugavust ja valu kannatama, kuna tavaks on operatsioon viimseni edasi lükata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen. Sellepärast ei olegi vaja kohe iga esimese väikese sümptomi peale tormata arsti vastuvõtule, teha hulgim uuringuid ja analüüse, lasta määrata ravi jne.
Tegelikult umbes pooled haigused lähevad ise üle, ilma igasuguse ravita. Inimkond oleks ammu välja surnud, kui poleks meil seda iseparanemisvõimet.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma oleksin väga õnnelik, kui leiduks mulle mõni uus perearst, kes kasvõi korra 3a tagant teeks nt kontrolliks vereanalüüsi ja kopsuröntgeni.
köhin juba vähemalt 5a, seni on perearstipoolne “ravi” piirdunud vaid lausega “sööge vähem piimatooteid”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvestades seda, et lapsena taheti mul adenoidid välja opereerida ja asi jäi katki ainult seetõttu, et ma olin sõnakuulmatu laps, kes vajadusel arstidele jalaga virutas, võib öelda, küll, et on liigset ravi soovit(at)ud. Hiljem on adenoidide turse iseenesest taandunud ning pole ealeski selle ega üldse mingi hingamisteemaga enam probleeme olnud. Niisiis oleksin pidanud kannatama mõttetut kirurgilist operatsiooni.

Teine näide on songaoperatsiooniga, mille käigus arstid tahtsid kohe pimesoole ka ära lõigata ja asi jäi katki ainult seetõttu, et mu ema ikkagi ei pidanud seda vajalikuks ja ei lubanud pimesoolt opereerida.

Sünnitusel taheti kohe hakata stimuleerima ja vett lahti tegema. Sain veel sõimata, et mida ma sinna sünnitusmajja üldse tulin kui ei luba endaga midagi teha. Samas hiljem sain asjadel loomulikult kulgeda lastes väga meeldiva ja võiks öelda et orgasmilise sünnituskogemuse osaliseks. Teise lapsega siiski läks asi erakorralise keiserlõikeni kuna laps jäi sünnitusteedesse kinni. Hiljem selgus ka põhjus – nabanöör, mis oli mitu korda tugevasti ümber kaela. Nii et ärge arvake, et ma mingi hull olen, kes üldse iga hinna eest arstidest hoidub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestis ju suures osas muud ei tehtagi, kui üritatakse iga pisikaebuse pärast sind tablette täis toppida isegi siis, kui sa nõu ei küsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga seda ju tahetakse? Jookstakse iga krõbina peale arsti juurde, tahetskse diagnoose ja kohe ravimeid.
No ja arst annab siis aspiriini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestis ju suures osas muud ei tehtagi, kui üritatakse iga pisikaebuse pärast sind tablette täis toppida isegi siis, kui sa nõu ei küsi.

Ja siit kohe jälle küsimus – mida sa ronid siis kohe iga pisikaebusega arsti vastuvõtule?? Mis sel arstil muud üle jääb. Nõu sa ju ka ei küsi?! Mis sa lähed sinna siis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma oleksin väga õnnelik, kui leiduks mulle mõni uus perearst, kes kasvõi korra 3a tagant teeks nt kontrolliks vereanalüüsi ja kopsuröntgeni.

köhin juba vähemalt 5a, seni on perearstipoolne “ravi” piirdunud vaid lausega “sööge vähem piimatooteid”

Aga miks sa ei pöördu kopsuarsti poole???

Please wait...
Postitas:
Kägu

eesti inimesele meeldib arsti juures käia. kasvõi ajaviiteks, küll mingi põhjuse ikka leiab.

https://www.err.ee/873125/ei-tahtnud-perearsti-tulitada-enamik-emo-sse-poordumisi-on-pohjendamatud

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui sa nõugi ei küsi, siis kuidas sa sinna arstikabinetti ikkagi ära eksid, tupsununnuke?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülediagnoosimise ja üleravimisega ma ise kokku puutunud ei ole, kuna ma lihtsalt ei käi arstide juures. Kardan.

Küll aga olen kuulnud ühe vana meediku suust, et üleravimist esineb liiga palju kasvajate puhul. Ravijuhend nägevat kasvaja puhul ette väga kindlad tegevused, kuid tema sõnul poleks kolmandikul juhtudest vähemalt esialgu üldse sekkuda vaja ja piisaks vaid korralisest kontrollist ja jälgimisest.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ilu ja tervis Liiga palju meditsiini