Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Liiga väike rasedus

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Liiga väike rasedus

Postitas:

Ma isegi ei tea, miks ma täpselt selle teema teen, sest nagunii kõikide kogemused erinevad. Vist tahaks lihtsalt julgestavaid sõnu kuulda, seega minu küsimus – kui tõenäoline on teie hinnangul see, et rasedus areneb ilusti, aga on vastavalt mensesele ligi kaks nädalat liiga väike? Tsükli regulaarsuse kohta ei oska midagi kosta, sest peale pikka eelmise lapse imetamist jõudsid päevad vaid kaks korda käia. Tänane UH näitas aga 5-6n rebukotti ja väga väikest rasedust, kuigi peaks olema 7+4. Seega ei mingit südametööd ega midagi ja saan poolteist nädalat lihtsalt praadida. Ise valmistun sisimas juba halvimaks, aga mingi imepisike lootus on veel alles..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.07 22:00; 07.07 22:17; 17.07 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on ju päris kindlasti variant, et ovulatsioon toimus hiljem kui ise arvad. Arst ka ju kindlasti ütles midagi?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 22:14; 07.07 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ütles, et võib olla kõik ja mitte midagi ???? ehk siis suht 50:50. Selgub järgmise nädala lõpus alles, kas on siis mingi areng toimunud või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.07 22:00; 07.07 22:17; 17.07 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei taha poolteist nädalat niisama oodata, võid vahepeal teha omal kulul hCG analüüsi, see näitab ära rasedushormooni kasvu. Analüüsi tuleb korrata ülepäeviti ja näit peab 48-72 tunni jooksul kahekordistuma. Siis areneb rasedus normaalselt.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 22:14; 07.07 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna vahepeal olid kahed päevad ainult ja seekord võis tekkida tsyklihäire, siis tõesti on võimalus, et ov oli hiljem, st reaalne rasedus ka väiksem. Ovulatsiooni lykkab edasi nt ka haigestumine ov eel.

Hcg vereproov annab kiirema tulemuse, nagu eelpool mainitud. Päris kahekordselt tōusma ei pea 48 h jooksul. Oli vist 1,6 korda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 00:19; 08.07 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sul pole kindlalt teada ov tomumise aeg (uh ja/või testidega kindlakstehtud ja tsükli taastudes on väga tõenäoline, et see pole veel regulaarne) ja tegelikult võis vabalt olla ov hiljem ja kõik tegelikult korras ehk rasedus ise on täpselt nii suur nagu peab. Palju on siin olnud selliseid juhtumeid, kus nädal hiljem on südametöö ja kõik olemas. See päevade arvestus on nagunii ajast, kus polnud ultraheli ega muud vahendit reaalse raseduse suuruse hindamiseks. elmiste päevade algamise ajal oli kindel, et naine siis veel rase polnud, järelikult see võetigi aluseks. Hiljem raseduse suuruseks hinnates võetakse tänapäeval aluseks ultrahelis mõõdetav loote reaalne suurus/vanus, raseduse suurus korrigeeritakse ja sünniaeg arvutatakse ka hiljem selle järgi ja tihtipeale ei kattu see päevade aja arvestusega.

Mida hetkel teha saad ja soovitati, ongi teha veretest ja numbrilise näidu suurenemise järgi hinnata, kas tegu on korralikult areneva, lihtsalt väikese rasedusega. Teed veretesti ja 48t hiljem uue testi, kui tulemus on vähemalt 1,5-kahekordne, on tegu ilusti areneva rasedusega, mitte peetumisega. Kui ei tõuse või hoopis langeb, siis ei tule sellest head nahka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kui hea UH masin arstil oli. Minul oli nii, et oli kinnitatud 7+4 erakorralises aga neli päeva hiljem ütles oma arst 7+1, nädal hiljem oli aga ilusti esimese UH määratud suurusele vastav ehk masin oli lihtsalt nadim. Ja no päevade järgi loeti ka et nädal maha jäänud aga mul on 35 päevane tsükkel niisiis teadsin et vastab suurusele ilusti. Ja jah lisaks veel kes teab kuna see ovulatsioon sul toimus. Võimalus ongi 50:50 ja eks neid lugusi samamoodi mõlemalt poolt, kel hästi läinud ja kel halvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu eespool öeldud – ongi 50:50 variant. Mul endal on mõlemat moodi juhtunud – esimesel korral rasedus katkes (pidi olema 7+2, aga UH näitas 4-5 nädalat, südametöö asemel oli õrn väreles küll, aga see ei pidanud vastu). Teine kord sama lugu – rasedus pidi olema 7+0, aga saadi vaid 5 nädalat, südametööd polnud näha. Rasedus jäi siiski pidama ja kasvas kenasti edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 14:49; 14.07 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul rasedus poolteist nädalat väiksem, kui päevade järgi peaks
olema. Oli ilmselgelt tsüklihäire ja positiivset rasedustesti selle
rasedusega ei näinud, kuna olin kinde, et miskit valesti ja läksin arstile ja siiski rase 🙂 Niietkõik võib siiski ka hästi olla! 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ultraheli masinatel on sisse kodeeritud tsykli pikkuseks 28 päeva. Kui kellelgi on nt 35-päevane tsykkel, siis juba sealt on nädalane vahe. Lisaks ovulatsioon toimub keskmiselt 14 p enne päevi. Aga varieeruvus on 12-16 p- seega sealt saab tulla juba paaripäevane vahe. Pluss veel mõõtmisvead väga varajase raseduse puhul, kus embryo ei ole mitte sentimeetrites, vaid millimeetrites. Lisaks veel aparaatide tundlikkus. Kõik need kokku võivad anda algul eksklikke tulemusi, nagu oleks rasedust liiga vähe. Ja loomulikult veel tsyklihäired, kus ei teagi, millal ovulatsioon oli.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 00:19; 08.07 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka olnud ju juhtumeid, kus naisel tsüklid väga sassis, viimane menses oli kuid tagasi, test positiivne aga UH ei näita mitte midagi ja arst ütleb, et nädalate järgi liiga väike rasedus(peetunud) ja saadetakse katkestama.

Ma olen ise sama stsenaariumi kartuses, viimased punased olid mai keskel, siiamaani ei ole uued hakkanud. Nädal tagasi sain positiivse testi, aga täiesti kogemata, kuna testisin lihtsalt kuna test sattus näppu. Kaua see juba positiivne oli, ei tea.
Käisin ka erakorralises ultrahelis, midagi ei nähtud, kästi nädala pärast tagasi tulla, aga kui siis ka ei ole, siis ma enam ei tea….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.07 19:40; 14.07 20:24; 14.07 20:27; 15.07 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgatajaga sarnases olukorras. Minu tsüklid on aga väga regulaarsed ja lühikesed (24-25p), seega ilmselt suurem tõenäosus, et päevade järgi 7+1 rasedus, mis ultrahelis 5-6n mõõdeti, on peetunud.. Lootekott ja pisike kriipsuke olid näha, südametööd mitte. Arst oli pigem positiivselt meelestatud aga eks tõde selgub esmaspäeval järgmises ultrahelis. Ausalt öeldes ei julge hcg testimagi minna, kannatan pigem uh-ni ära ja säilitan lootust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.07 13:37; 15.07 14:16; 20.07 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele Käole, küsin huvipärast, et kas kohe öeldi, et liiga väike rasedus ja parem on katkestada või soovitati uut ultraheli oodata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.07 19:40; 14.07 20:24; 14.07 20:27; 15.07 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või mõõdeti HCG-d või kuidas toimiti? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.07 19:40; 14.07 20:24; 14.07 20:27; 15.07 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pandi 3 nädala pärast uus UH-aeg. Arst ütles, et peale ootamise polegi midagi teha: kui rasedus on ok, siis kolme nädala pärast peab see UH-s korralikult nähtav ja mõõdetav olema. Kui rasedusega on halvasti, siis tekib varem või hiljem verejooks (kas katkemise pärast või lihtsalt päevad).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 14:49; 14.07 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle arst ise ei öelnud veel võimaliku peetumise kohta midagi, soovitas panna uue uh aja paari nädala pärast, et anda aega kasvamiseks. Ta ongi selline alati positiivne arst, olin tema juures ka eelmise probleemideta lõpuni kantud rasedusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.07 13:37; 15.07 14:16; 20.07 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse veel. Kuna sul tsükkel alles taastub siis vabalt võib ov olla toimunud muul ajal. Samuti oleneb palju masinast ja mõõtjast. Oota veel vähemalt nädal ja siis uuesti lase vaadata. Südame rahustuseks lase vereproov teha, see näitab väga hästi raseduse kasvamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ultrahelis käidud, midagi nagu on näha, midagi nagu ei ole ka
2 nädala pärast uus aeg
Vähemalt ei antud kohe tablette sisse

Võtan vabalt ja lasen elul otsustada 🙂

Kuidas teistel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.07 19:40; 14.07 20:24; 14.07 20:27; 15.07 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teemaalgataja. Käisin ka tæna uuesti uh-s ja vastab 6+4. Mulle tundub kahtlaselt väike, aga kuna südametöö olemas, siis järelikult nii on ????????‍♀️

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.07 22:00; 07.07 22:17; 17.07 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah kui tore! Palju palju õnne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Minu seekordne lugu on nüüd lõpule jõudnud. Eelmise nädala keskel hakkas hästi õrnalt ja harva helepruunilt määrima, neljapäeva õhtul tuli juba natuke roosat voolust. Reede hommikul see kordus ja läksin selle peale valvekabinetti kontrolli. Rääkisin oma loo ära (erakas esimene UH, seal tuvastatud väiksem rasedus, tsükli pikkus jm). Kontrollis mõõdeti lootekott 6+2n vastavaks, ent loodet enam näha polnud. Igaks juhuks saadeti veel täpsema UH masina alla kontrolli, kus kinnitati raseduse peetumine. Teadsin seda ise juba üsna kindlalt enne arstide diagnoosi. Emaka tuikamine oli teistsuguseks muutunud (tunne, nagu tõmbuks kokkupoole laienemise asemel) ning ülejäänud rasedussümptomid vaikselt hakanud taanduma. Haiglast anti mulle kaasa Mifegyne tbl manustamiseks 48h enne haiglasse tabletipuhastusse minekut, ent keha hakkas ise puhastuma juba enne selle tableti neelamist. Laupäeva õhtul enne magama minekut hakkasid sünnitust meenutavad emaka kokkutõmbed. Ärkasin öösel pm vereloigus ja tualetti külastades lahkus miski mu kehast. Nüüd loodan, et keha sai ise vajalikuga hakkama ja homme haiglasse minnes ei tule rohkem tablette võtta. Sai võib-olla selline keskmisest ebameeldivam jutt kirja, ent ma usaldan oma keha, ning järelikult ei olnudki antud loode terve ja arenemisvõimeline. Oleme abikaasaga positiivselt meelestatud ning alustame uute triipude püüdmisega siis, kui keha on ilusti taastunud 🙂

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.07 13:37; 15.07 14:16; 20.07 15:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Liiga väike rasedus