Esileht Beebi ja mitmikud Liigeste valu peale sünnitust

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Liigeste valu peale sünnitust

Postitas:
Kägu

Tere

Raske on leida kõige sobivamat rubriiki selle teema püstitamiseks, aga kirjutan siia, sest siin suhtlevad omavahel beebi emmed, kuigi teema peaks käsitlema justkui ainult beebisid.

Huvitavad juba sünnitanud naiste kogemused, kes vaevlevad samuti kuude kaupa liigeste valude käes. Ise olen hetkel 6,5-kuuse beebi emme ja ei taha kuidagi kaduda need liigesevalud. Algasid raseduse lõpus ja tundub justkui, et valu läheb kuudega aina hullemaks ja valu hakkab laienema juba üle keha (algul jalad, käed, nüüd kogu keha väsimus). Kiropraktiku juurde on aeg olemas, perearst ei oska suurt midagi kosta, kui et see läheb millalgi üle. Kuidas teie lahenduse leidsite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidulisandid, vitamiinid? Liigestega esmalt nt glükosamiini kuur? Rasedatele mõeldud vitamiinid (nt use tarbisin Eleviti perearsti soovitusel, põlved valutasid?.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul olid raseduse lõpus hommikul ärgates kõik sõrmeliigesed valusad ja kanged, õnneks see läks peale sünnitust üle.

Beebiga olid mul beebi kõrval sundasendis ja talvel külmas magamisest kõik lihased ja liigesed kanged ja valusad pikalt kuude kaupa, umbes pool kuni aasta aega vähemalt. Proovisin lõike – sooje vanne, kuuma sauna, professionaalset massaaži, ei midagi eriti. Ainus, mis mul aitas üle kere kangete valulike lihaste vastu, oli kodus võimlemine ja kasvõi lühike trenn.

Ma arvan, et talvel külmaga sundasendis magamine oli põhjus, miks mu lihased üle kere valutasid, niiet pidin mõnikord paratsetamooli võtma, et magama jääda saaksin. Liigutamine aitas, üle kere ringutused, kätega ringid, seljalihased soojaks jne, lihased soojaks ja veri natuke rohkem ringi käima oli, mis mul mõjus. Beebi kõrvalt kergem öelda, kui teha. Kui isa või keegi lapsega niikaua tegeleks, et segamatult saaks kasvõi Youtube-i järgi natuke rasedusjärgseid harjutusi teha, oli hea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul olid raseduse lõpus hommikul ärgates kõik sõrmeliigesed valusad ja kanged, õnneks see läks peale sünnitust üle.

Beebiga olid mul beebi kõrval sundasendis ja talvel külmas magamisest kõik lihased ja liigesed kanged ja valusad pikalt kuude kaupa, umbes pool kuni aasta aega vähemalt. Proovisin lõike – sooje vanne, kuuma sauna, professionaalset massaaži, ei midagi eriti. Ainus, mis mul aitas üle kere kangete valulike lihaste vastu, oli kodus võimlemine ja kasvõi lühike trenn.

Ma arvan, et talvel külmaga sundasendis magamine oli põhjus, miks mu lihased üle kere valutasid, niiet pidin mõnikord paratsetamooli võtma, et magama jääda saaksin. Liigutamine aitas, üle kere ringutused, kätega ringid, seljalihased soojaks jne, lihased soojaks ja veri natuke rohkem ringi käima oli, mis mul mõjus. Beebi kõrvalt kergem öelda, kui teha. Kui isa või keegi lapsega niikaua tegeleks, et segamatult saaks kasvõi Youtube-i järgi natuke rasedusjärgseid harjutusi teha, oli hea.

Miks sa talvel külmas magasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa talvel külmas magasid?

See tuba, kuhu ma beebiga magama läksin oli korteri kõige külmem tuba, varem ei ei saanud sellest aru lihtsalt + peale sünnitust muutusin külmakartlikumaks ja üleöö lausa tõmbetuulekartlikuks, nagu vanainimene 😀 . Toal üks sein vastu külma trepikoda ja kui keegi mujal korteri soojas toas akna tuulutuseks lahti tegi, siis liikus toas jäine õhk. Lõpuks kui aru sain, ostsin elektriradiaatori beebi tuppa lisaks. Aga sundasend oli ikka mõnda aega, kuni tuba ja voodit vahetasin ja ei mäleta enam nii täpselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul hakkasid põlved valu tegema kui laps oli 3-4-kuune. Perearst uuris põhjalikult, aga kõik paistis korras olevat. Lõpuks need valud taandusid iseenesest.

Netist infot otsides leidsin, et on olemas “imetamisreuma” (Stillrheuma saksa keeles), st liigesevalud, mis tekivad imetavatel emadel. Kui sa saksa keelt oskad, siis siin näiteks on üks artikkel https://www.wir-eltern.de/ernaehrung/stillen/stillrheuma/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Liigeste valu peale sünnitust