Esileht Ilu ja tervis Liigestele mis hea oleks

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Liigestele mis hea oleks

Postitas:
Kägu

Liigesed on hakanud endast märku andma, kui natuke valesti painutan, tabab valutorge. Vaatan, et toidulisandeid liiga palju valida, et oskaksin head leida.
Palun aidake.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta glükosamiini.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt tee selgeks, mis sul seal haiget teeb. Kui kõht valutab, siis sa ju ei küsi perekoolist, et soovitage midagi? Põhjusi võib erinevaid olla, liigese kulumisest põletikuni, ikka õiget asja tuleb ravida. Perearstile aeg ja tee selgeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MSM (metüülsulfonüülmetaan), kapslites ja kuurina võtta. Mitte segi ajada selle teise asjaga, mida mõned peale määrivad ja sisse joovad.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole teemaalgataja, aga uurin, mis ajaga glükosamiin mõjuma hakkab. Juba poolteist kuud võtan, ei tunne, et valusid vähem oleks. Mõned räägivad vähemalt 2-3 kuust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole teemaalgataja, aga uurin, mis ajaga glükosamiin mõjuma hakkab. Juba poolteist kuud võtan, ei tunne, et valusid vähem oleks. Mõned räägivad vähemalt 2-3 kuust?

Ma olen 2×90 tabletti ära söönud ja mingit vahet ei tunne. Mul liigesed jubedalt ragisevad, selle pärast sõin, mitte valu pärast. Võibolla valu vastu aitab, ei tea, aga ragisemise vastu küll mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised liigesed valu teevad? Millist koormust neile annad?

Targem oleks siiski ortopeedi juurde pöörduda. Perearst võib anda üldist toredat nõu, teeb ehk kindlaks, et poleks kehas põletikku ja tuvastab, kas on selgelt lampjalad (=vaja tallatugesid, muidu valutavadki ja kuluvadki kiirelt ära) või mitte, aga ortopeed saab siiski täpsemalt kindlaks teha, milles asi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Aastaid tagasi hakkas vasak põlv voodis sirutades valutorkeid andma. Jõudsin reumatoloogi juurde, tehti vereproov ja koputati paar korda põlvele. Mingit diagnoosi ja ravi ei saanud. Aegamööda kadus häda ise ära. Nüüd on vasaku käe küünarnukiga sama lugu.

Saaks aru kui parem käsi, sellel on jah koormust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Aastaid tagasi hakkas vasak põlv voodis sirutades valutorkeid andma. Jõudsin reumatoloogi juurde, tehti vereproov ja koputati paar korda põlvele. Mingit diagnoosi ja ravi ei saanud. Aegamööda kadus häda ise ära. Nüüd on vasaku käe küünarnukiga sama lugu.

Saaks aru kui parem käsi, sellel on jah koormust.

Mul on paar kuud olnud küünarnärvivalud mõlemas käes. Tihti tuleb sellest, et oled öösel magades kätt liiga kõveras hoidnud. Nüüd, kui olen püüdnud ca kuu aega vasakut kätt sirgena hoida, on see juba rahulikum, aga parem läinud hullemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun aidake.

Kas sa arvad et liigesed teevad sp häda et sa ei võta toidulisandeid ?!  Eelkõige vaata üle ikka oma eluviis-kas sa liigud piisavalt, kas sa võimled ja venitad, tõstad raskusi, kas lihased on toonuses, mõtle kui hea tulemuse sa saad Cooperi või Nato testil (või kasvõi arsti juures koormustestil).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läksin ka liigesevaludega perearsti ja hiljem reumatoloogi juurde.

Valud olid nii häirivad  et kirjutati välja retseptiga valuvaigistid.

Reumat ei avastatud ja põletikku ei ole samuti. Tegemist on liigeste kulumisega ja nüüd võtan glükosamiini. Tundub , et natuke aitab, kuigi olen alles paar nädalat kapsleid võtnud. Põleved enam ei valuta.

Glükosamiini pean esialgu päris pikalt võtma ja edaspidi sügisel ja kevadel , kui olevat perioodid, mil luuvalu võib tugevneda.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reumat ei avastatud ja põletikku ei ole samuti. Tegemist on liigeste kulumisega ja nüüd võtan glükosamiini. Tundub , et natuke aitab, kuigi olen alles paar nädalat kapsleid võtnud. Põleved enam ei valuta.

Sa ju ometi ei arva, et nii jääbki? Pead arvestama, et põlved ja puusad, ma ju ei tea, mis sul täpselt valutas, tuleb välja vahetada. Mul tehti esimene opp põlvele neljakümneselt, viiekümnesena vahetati esimene puus.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Glükosamiin ei aitagi tegelikult.

Mul emal oli põlveliigese kulumine. Käis sellega ka opil. Ainuke asi, mis ta ütles, et aitab oli MSm preparaat. Kallis, aga mõjus süstide vahelisel ajal mida ta põlve sai.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MSm preparaat

neid nii palju, kas mõni oluliselt parem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MSm preparaat

neid nii palju, kas mõni oluliselt parem?

Tundub, et Eestis neid enam kahjuks ei müüda aga mu ema kasutas seda:

https://epharmadora.com/product/en/2544/arthrostop-plus-support-health-joints-and-flexibility-30tablets

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sarnase nimega on  https://www.apotheka.ee/proenzi-arthrostop-plus-tbl-n100-pmm0112926ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul nagisesid õlad ja põlved.  Kuna tegin hiljuti läbi elustiilis suure muudatuse, hakkasin muuhulgas võtma kollageeni ja alles hiljuti märkasin, et miksi ei nagise enam.

Kaldun arvama, et see on suuresti kollageenist, sest see avaldab mõju liigestele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul nagisesid õlad ja põlved.  Kuna tegin hiljuti läbi elustiilis suure muudatuse, hakkasin muuhulgas võtma kollageeni ja alles hiljuti märkasin, et miksi ei nagise enam. Kaldun arvama, et see on suuresti kollageenist, sest see avaldab mõju liigestele.

Võimalik, et võtsid ka kaalus alla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et võtsid ka kaalus alla?

et siis saaks küünarnukk terveks või?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Aastaid tagasi hakkas vasak põlv voodis sirutades valutorkeid andma. Jõudsin reumatoloogi juurde, tehti vereproov ja koputati paar korda põlvele. Mingit diagnoosi ja ravi ei saanud. Aegamööda kadus häda ise ära. Nüüd on vasaku käe küünarnukiga sama lugu.

Pakun, et sul on nö tennisisti küünarliiges https://www.regionaalhaigla.ee/sites/default/files/Lateraalne_epikonduliit_eesti_keeles.pdf mul tuttav arst pani mulle selle diagnoosi kui kurtsin, et pool aastat vasak käsi valus. kadus ise kuskil aastaga ära 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tarbin on kriuksuva ja valutava põlvega juba aastaid preparaati, mis sisaldab nii glükosamiini, MSMi kui ka kondroitiini ja hüaluroonhapet. Toimib ilusti. Teine teema on see, et pean seda tellima Iherb’ist ja see seal pidevalt otsas 🙁 Meie kaubandusest ma sarnast alternatiivi leidnud kahjuks ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et siis saaks küünarnukk terveks või?

Põlvedele kindlasti aitab, 1kg kaalukaotus on võrdne 4kg raskuse kaoga põlvele.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te reumatoloogi vastuvõtule ei lähe? Minul diagnoositi reumatoidartriit.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te reumatoloogi vastuvõtule ei lähe? Minul diagnoositi reumatoidartriit.

No mul küll midagi selle tunnustest ei ole
https://www.virtuaalkliinik.ee/haigused/2019/02/18/reumatoidartriit#Millised%20on%20reumatoidartriidi%20s%C3%BCmptomid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis Liigestele mis hea oleks