Esileht Ilu ja tervis liigub siin äkki inimesi, kes kunagi teinud Leo Shotteri juures silmaoperatsiooni?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: liigub siin äkki inimesi, kes kunagi teinud Leo Shotteri juures silmaoperatsiooni?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Silmaarstid ise enda silmi muide ei lõika. Aga ega seda klientidele ju ei räägita.[/tsitaat]

Tean isiklikult kahte silmaarsti ja kolme optometristi,kellel on laserlõikus tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks need laserlõikajad hakkavad siin abi otsima ka 20 aasta pärast. Scotteri silmadega inimesed nägid 20 aastat täiesti prillivabalt ja maailm oli imeilus. Kahjuks nüüd on probleemid ja need aina süvenevad. kindlasti on laserlõikus täpsem ja turvalisem, aga, olles ise laserlõikuse teinud, võin kinnitada, et ka sellel on tulemus natuke ettearvamatu. Algul oli väga hea, aga nägemine ajaga muutub ja siis on ikka probleemid. Lisaks muidugi need kaeoperatsioonid, mille tegemine võib vanemas eas osutuda võimatuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 01.11 21:45; 03.11 10:59; 03.11 15:26; 04.11 20:08; 05.11 15:52; 06.11 16:31; 09.11 15:12; 10.11 21:19; 14.11 09:41; 14.11 16:59; 29.11 23:00; 30.11 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka kuulnud, et silmaarstid endale üldjuhul ei lase nägemist korrigeerivaid oppe teha. Teemaalgatajal soovitan minna dr. Kai Noore juurde konsultatsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasuks jah Schotterile hinnanguid anda.
Eks saame näha, mis laserlõikajatest varsti saama hakkab kel 15-20 aastat laseropist möödas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina käisin ka Schotteri juures lõikusel. Need hõljumid on väga tuttavad. Samuti aegajalt kipitustunne ja udu. Aga need lähevad mul suhteliselt kiiresti üle. Küll on viimase aasta jooksul kiiresti tekkinud +.
Kahel korral olen teinud põhjaliku silmauuringu. Mõlemal korral on arstid öelnud, et neil on isekeskis kasutusel diagnoos “Schotteri silmad”. On palju Schotteri poolt lõigatud inimesi, kellele on raske prille leida. Ja kellel on probleemid.

Ma ise ei oska kurta. Jah, hõljumid segavad mind, eriti valge lume taustal, aga olen senini arvanud, et need on normaalsed. Ma ju ei tea, kuidas teised näevad. :)[/tsitaat]

Mul tekkisid need hõljumid äkki ja ongi nüüd koguaeg 🙁 Väga vastik ja häiriv on. Ja õhtuti telekat vaadates vajub ka vahepeal pilt ära, nii et ei näe enam selgelt. Kui panen silmad natukeseks kinni, siis näen pärast natuke jälle. Pimedas nägemine on ka väga kehvaks jäänud. See silm kuhu tekkisid hõljumid näeb üldse väga imelikult, kohati nagu läigib kõik vastu, vahepeal lööb udud ette. Võib-olla siis need hõljumid põhjustavadki seda? Ma ju ei tea, pole enne sellist asja olnud, et silme ees pidevalt ujub miskit.
Üks arst ütles, et oleks vaja plussprille ja teine jälle arvas, et selleks pole vajadust. Silmad ongi üks päev on paremad ja teine päev väga halvad.
Hakkasin nüüd kasutama ka kunstpisaraid.
Kas mu äkiline kauguele nägemise halvenemine võib olla viimase arsti juures käiguga, kus mul pandi silma tuimestavaid tilkasid? Hästi ei tahask uskuda, aga no kas saab olla sellinne kokkusattumus?
Olen kurb ja ei suuda kuidagi sellise nägemisega harjuda ja leppida. eriti see, et õhtuti on nägemine väga kehva.
Kas Sul on ka koguaeg hõljumid silme ees? Kas Sul pole sellist tunnet, et kohati nagu kõik läigiks vastu või siis pilt on selles silmas nagu läbi vesise silma? Ah jaa, mul see hõljumitega silm ka aeg ajalt valutab ja on sellinne ebamugav tunne nagu silm oleks hirmus paks/paistes(tegelikult peeglisse vaadates ei ole välimuselt aru saada midagi). Seda tunnet on kõigi nende aastate jooskul aegajalt ikka esinenud aga see paari päevaga kadunud ja pole eriti tihedasti olnud. Nüüd aga pea koguaeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katliin kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul tekkisid need hõljumid äkki ja ongi nüüd koguaeg 🙁 Väga vastik ja häiriv on. Ja õhtuti telekat vaadates vajub ka vahepeal pilt ära, nii et ei näe enam selgelt. Kui panen silmad natukeseks kinni, siis näen pärast natuke jälle. Pimedas nägemine on ka väga kehvaks jäänud. See silm kuhu tekkisid hõljumid näeb üldse väga imelikult, kohati nagu läigib kõik vastu, vahepeal lööb udud ette. Võib-olla siis need hõljumid põhjustavadki seda? Ma ju ei tea, pole enne sellist asja olnud, et silme ees pidevalt ujub miskit.
Üks arst ütles, et oleks vaja plussprille ja teine jälle arvas, et selleks pole vajadust. Silmad ongi üks päev on paremad ja teine päev väga halvad.
Hakkasin nüüd kasutama ka kunstpisaraid.
Kas mu äkiline kauguele nägemise halvenemine võib olla viimase arsti juures käiguga, kus mul pandi silma tuimestavaid tilkasid? Hästi ei tahask uskuda, aga no kas saab olla sellinne kokkusattumus?
Olen kurb ja ei suuda kuidagi sellise nägemisega harjuda ja leppida. eriti see, et õhtuti on nägemine väga kehva.
Kas Sul on ka koguaeg hõljumid silme ees? Kas Sul pole sellist tunnet, et kohati nagu kõik läigiks vastu või siis pilt on selles silmas nagu läbi vesise silma? Ah jaa, mul see hõljumitega silm ka aeg ajalt valutab ja on sellinne ebamugav tunne nagu silm oleks hirmus paks/paistes(tegelikult peeglisse vaadates ei ole välimuselt aru saada midagi). Seda tunnet on kõigi nende aastate jooskul aegajalt ikka esinenud aga see paari päevaga kadunud ja pole eriti tihedasti olnud. Nüüd aga pea koguaeg. [/tsitaat]

Mul endal ei tekkinud hõljumid järsku, pigem nägin neid algul 1-2-3 tk korraga silme ees ujumas. Ja samal ajal muutus mu nägemine kuidagi imelikuks. Ma isegi ei oska seda seletada – justkui ei näeks tervikut pilti ja mõned “momosaiigitükid” olid/on puudu. Siis läksin ka esimest korda silmi uurima. Nüüd on neid hõljumeid väga palju, aga ma ei ütleks, et ma kuidagi läbi vee vaataks või et miskit vastu läigiks. Ma ei oska väga muretseda ka. Arstid silmaehituses midagi valet ei leia ja olen nende hõljumitega ka harjunud. Kõige rohkem on probleeme kipitustundega. Senini arvasin, et need on ehk mõnest kreemist või meigivahendist põhjustatud, aga et teised siin sellest ka kirjutavad…. Äkki on tõesti lõikusega seotud? See kipitustunne tuleb mul tavaliselt autoroolis ja olen pidanud auto peatama, et vesi silmist pühkida.

Sinu puhul ma ise ei tahaks uskuda, et nägemise halvenemine ja arsti juures käimine omavahel seotud on. A mine võta kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 11:02; 15.11 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katliin kirjutas:[/small]

Mul endal ei tekkinud hõljumid järsku, pigem nägin neid algul 1-2-3 tk korraga silme ees ujumas. Ja samal ajal muutus mu nägemine kuidagi imelikuks. Ma isegi ei oska seda seletada – justkui ei näeks tervikut pilti ja mõned “momosaiigitükid” olid/on puudu. Siis läksin ka esimest korda silmi uurima. Nüüd on neid hõljumeid väga palju, aga ma ei ütleks, et ma kuidagi läbi vee vaataks või et miskit vastu läigiks. Ma ei oska väga muretseda ka. Arstid silmaehituses midagi valet ei leia ja olen nende hõljumitega ka harjunud. Kõige rohkem on probleeme kipitustundega. Senini arvasin, et need on ehk mõnest kreemist või meigivahendist põhjustatud, aga et teised siin sellest ka kirjutavad…. Äkki on tõesti lõikusega seotud? See kipitustunne tuleb mul tavaliselt autoroolis ja olen pidanud auto peatama, et vesi silmist pühkida.

Sinu puhul ma ise ei tahaks uskuda, et nägemise halvenemine ja arsti juures käimine omavahel seotud on. A mine võta kinni. [/tsitaat]

Kas nüüd siis näed terviklikku pilti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Kai Noore juurde minna, kuidas ta silmi uurib-kas paneb ka mingeid tilkasid silma? Palju tema juures see uuring maksma läheb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar küsimust rumalalt:
1) Kas Eestsis lõikas 2000 alguses ainult üks arst ja see oli dr. Schotter?
2) Kas dr. Schotter oli niiõelda “tegija”, et temal nii palju patsiente oli ja te endiselt veel tema nime mäletate?
3) Kas tema tegi neid niiõelda PRK lõikuseid?
4) Kas tol ajal Laserit ei tehtud?
5) Kas nt see Lasiku meetod jätab samuti sellised armid silmadesse, et mingi aja pärast tekivad halod jne.?
6) Ja küsimus neile, kes laseri sellel ajal tegid, kas teil ka mingeid tagasilõõke olnud on?

Küsin tõesti ainult “sportlikust huvist”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 19:43; 28.11 23:14;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Paar küsimust rumalalt:
1) Kas Eestsis lõikas 2000 alguses ainult üks arst ja see oli dr. Schotter?
2) Kas dr. Schotter oli niiõelda “tegija”, et temal nii palju patsiente oli ja te endiselt veel tema nime mäletate?
3) Kas tema tegi neid niiõelda PRK lõikuseid?
4) Kas tol ajal Laserit ei tehtud?
5) Kas nt see Lasiku meetod jätab samuti sellised armid silmadesse, et mingi aja pärast tekivad halod jne.?
6) Ja küsimus neile, kes laseri sellel ajal tegid, kas teil ka mingeid tagasilõõke olnud on?

Küsin tõesti ainult “sportlikust huvist”. [/tsitaat]

1. Schotter oli esimene ja lõikas juba 1990ndatel, isegi varem. 1985 või 1986 olin Tartus silmakliinikus teisel tollal levinud lõikusel (silmapõhja tugevdamine) ja siis juba ta alustas nendega. Nii et tema Eestis juba 80ndatel toimetas.
2. Jah, tema oli tegija.
3. Ma ei tea, milline lõikus on tehtud siin teemas kommenteerijatele, aga esimene seda sorti lõikus oli nn. teemantnoa lõikus- RK ehk radiaalne keratotoomia. Pakun, et see, sest mulle pakuti ka seda 1990, aga siis küll Schotter rääkis, et riskid ei ole teada ja pole teada ka seda, mis neist inimestest edasi saab. Mina loobusin ja olen siiamaani lõikamata.
4. Minu tuttaval tehti laserlõikus 2000, ei tea kas PRK (LASIKu eelkäija ajaliselt, ka laseriga), aga võib-olla ka LASIK, sest Eestis hakati tegema neid suht üheaegselt. Leidsin ühe vana artikli, et 2000 Eestis laserlõikusi ei tehtud, aga see aasta algusest… ikka umbes sel ajal need tulid.
5. Tänapäevase LASIKu tüsistused on päris mitmel minu tuttaval- silmade kuivus, halod, pimedas nägemise halvenemine. Enamasti on aga inimestel kombeks rääkida, et oppi nad ei kahetse. No võta kinni.
6. Mu kunagise tuttava taastumine laseropist 2000 oli päris hull. Hiljem tal tundus kõik korras olevat, päikeseprille kandis küll andunult. Mis temast saanud, ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, mina näen pimedas (ntx autoga sõites) paremini kui panen ette oma +1 lugemisprillid. Ka kaugemad objektid on teravamalt näha.
Üks silmaarst hiljuti soovitas, et väikse + prilliga võiks seda varianti proovida ja tõesti näen nendega pimedas selgemini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 23:20; 16.11 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 2001 või 2002 aastal. Siiamaani on kõik enam-vähem ok olnud. Viimasel uuringul, kus käisin (töö juurest saadetakse iga 2. a. järel), rääkis arst, et minu silmad praegu ok ja mul on vedanud, sest palju Schotteri patsiente käib arme lihvimas. Mul on 80-90 % nägemisest ja tegelikult pimedal ajal autosõiduks tahaksin küll prille, aga arst proovis igasuguseid erinevaid variante, kuid ükski ei teinud nägemist teravamaks. Kerge astigmatism esineb. Kuivama kipuvad ka ja väsivad ka kiiresti. Viimasel ajal peavalud, loodan, et need ei ole tingitud silmadest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 10:18; 30.11 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kah mõlemad silmad Schotteri juures opitud 97ndal aastal, -4,5. Nüüdseks tugevalt plussi läinud, samuti päeva lõpuks enam kaugele ei näe – kõik piirjooned on topelt või udused. Kasutan plussprille nii lähedale kui kaugele vaatamiseks. Hõljumid tulevad ka tuttavad ette, kuigi neid ma väga tihti täheldanud pole. KSA-s paar aastat tagasi nenditi, et nemad mu silmadega enam midagi teha ei julgeks, kuna sarvkest on niivõrd ebatasane. Nii et tere tulemast tagasi, prillid.. 🙂 Silmad muutusid lisaks kohe ka väga valgustundlikuks, ilma päikeseprillita on suviti mõeldamatu, ka lumevalgus on kole asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on keegi opereeritudsilmadega kasutanud oftan dexa chlora silmatilkasid? Tagantjärgi kuulsin arsti käest, et need on hormooniga tilgad. Kas need ei võinud kuidagi nägemist muuta-no et mõjus armidele kuidagi muutvalt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin peale lasik operatsiooni. Need on ab tilgad, et põletikku ära hoida. Täiesti tavaline protseduur ja ma ei usu, et see hormoontilk nüüd kuidagi nägemist kahjustab rohkem, kui operatsioon…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 19:43; 28.11 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka dr. leo shotteri lõigatud silmadega. minul op tehtud siis vast 2002 aastal. kuna minul olid silindriga prillid ja silinder oli väga suur ning silmad väga erineva miinusega, ütles arst mulle, et ta ei tea, kas saab aidata. aga ma võtsin selle riski. sain prillidest lahti.
olen hakanud tundma natukene silmade kuivust (silmad punased), armid nähtavad. aga see läheb üle, natukene on silmad udused (ehk ka arvutiga töötamisest), ma ei tea ju seda. kui seda kõike tunnen, lasen silmadel puhata. pimedas näen suhteliselt hästi. otseselt kurta pole millegi üle.
silmaarstil pole käinud aga dr. shotterile olen ikkagi väga tänulik. ehk peakski kontrolli minema.
ja veel, ühe silma sain täiesti lõikusega korda, teisele veidi -jäi. doktor lisas veel,et see nii pisike asi,et 100 protsenti ei näe. aga kahetsenud pole ma seda lõikamist küll kunagi. siiani näen ikka hästi, võrreldes sellega, milline oli enne prille olukord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 22:04; 30.11 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2002 tehtud op on tehtud siiski hiljuti, kui nüüd rääkida operatsiooni pikaajalistest tagajärgedest. Kui saaksin, teeksin kohustuslikuks siinse teema kõigile praegustele laseroperatsiooni tegijatele, sest samad probleemid ootavad tulevikus ka neid. Aga jah, umbes 20 aastat peale operatsiooni algab see jama. Mina olin ka peaaegu 20 aastat õnnelik nägija, kahjuks nüüd ei näe enam isegi prillidega. Silmaarst proovib erinevaid prille, ükski eriti paremaks ju ei tee. See lõikamine teeb sarvkesta sisse sügavad armid, mida suurem miinus, seda rohkem neid arme on ja seda sügavamad nad on ja seda enam tekib aastakümnete pärast probleeme. Minul lihviti seda sarvkesta laseropiga ja sai parem – alguses. Paar aastat peale lihvimist on olukord peaaegu sama mis enne laseriga lihvimist, ehk tulemust pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 01.11 21:45; 03.11 10:59; 03.11 15:26; 04.11 20:08; 05.11 15:52; 06.11 16:31; 09.11 15:12; 10.11 21:19; 14.11 09:41; 14.11 16:59; 29.11 23:00; 30.11 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus viimasele käole – äkki täpsustad, mida sa mõtled selle all, et ei näe isegi prillidega? Kas lugeda ei näe või kaugele ei näe? Arvutis kirjutad, siis midagi ikka näed ju? Lihtsalt huvitab, mis mind ees ootab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 10:18; 30.11 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ka dr. leo shotteri lõigatud silmadega. minul op tehtud siis vast 2002 aastal. kuna minul olid silindriga prillid ja silinder oli väga suur ning silmad väga erineva miinusega, ütles arst mulle, et ta ei tea, kas saab aidata. aga ma võtsin selle riski. sain prillidest lahti.
olen hakanud tundma natukene silmade kuivust (silmad punased), armid nähtavad. aga see läheb üle, natukene on silmad udused (ehk ka arvutiga töötamisest), ma ei tea ju seda. kui seda kõike tunnen, lasen silmadel puhata. pimedas näen suhteliselt hästi. otseselt kurta pole millegi üle.
silmaarstil pole käinud aga dr. shotterile olen ikkagi väga tänulik. ehk peakski kontrolli minema.
ja veel, ühe silma sain täiesti lõikusega korda, teisele veidi -jäi. doktor lisas veel,et see nii pisike asi,et 100 protsenti ei näe. aga kahetsenud pole ma seda lõikamist küll kunagi. siiani näen ikka hästi, võrreldes sellega, milline oli enne prille olukord.[/tsitaat]

Kuidas Sul armid nähtavad on? Neid näeb arst oma aparatuuriga, ise ju ei näe?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katliin kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas Sul armid nähtavad on? Neid näeb arst oma aparatuuriga, ise ju ei näe?[/tsitaat]

kui ma vaatan peeglisse, on silmad mõnikord punased ja veresooned nähtavad. aga veresooned on nähtavad koguaeg. ma tihti mõtlen, et äkki on need kuidagi lõikamisega seotud. jah, valesti väljendasin end, arme ei näe. neid näeb tõesti vaid aparaadiga.
viimasel ajal tunnen veel, kuidas silmad väsivad suht kiirelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 22:04; 30.11 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on vedanud, sest üks silm oli väga väikese miinusega ja selle silmaga ma nüüd näen. Kehvemaga ei näe hästi, st. pilt on udune ka prillidega. Silmaarst proovib kõik prilliklaasid läbi ja paremini ei näe. Mis hakkavad tegema need, kel mõlemal silmal oli suur miinus ja seepärast palju operatsiooniarme, ei tea. Nägemine on mul vahel parem, vahel kehvem. Kusjuures plussi tekkides on nägemine ka kaugele udune selle kehvema silmaga. Ja prill ei aita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 01.11 21:45; 03.11 10:59; 03.11 15:26; 04.11 20:08; 05.11 15:52; 06.11 16:31; 09.11 15:12; 10.11 21:19; 14.11 09:41; 14.11 16:59; 29.11 23:00; 30.11 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasta on möödas eelmisest postitusest. Leo Schotter olevat elu jooksul teinud 15 000 operatsiooni. Muidugi on lühinägelikkust korrigeerivaid löikusi nende hulgas vaid osa, aga elu viimasel aastakümnel tegeles ta nendega väga intensiivselt.

Ise käisin samuti tema juures. Ja 20 aastat on juba selline aeg, mis annab parema nägemuse operatsioonist ja selle pikaaegsest mõjust. Minugi kogemused on samalaadsed Katliini ja Kägude omadega. Nägemine ei püsi superheana aastakümneid, vaid halveneb märkamatult. Ja ühel hetkel saad aru, et nüüd oleks vaja prille. Aga ühedki prillid ei aita. Samas, väga halb nägemine ka ei ole. Endised suured miinused vähemalt tagasi ei tule. Millised on teiste kogemused u. 20 aastat hiljem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hõljumeid ja üldse probleeme silmadega võib põhjustada ka organismis vohav pärmseen. Soovitan kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin tal mõlemad silmad korda teha. Ühe lõikas ta mul kogemata plussi. Operatsioon oli 2003.aastal.
Hetkel on mul lisaks plussile ka miinus tagasi ja vajan prille.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle tegi opi tema poeg, äkki 13 aastat tagasi, ei mäletagi enam, senini korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Ilu ja tervis liigub siin äkki inimesi, kes kunagi teinud Leo Shotteri juures silmaoperatsiooni?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.