Esileht Ajaviite- ja muud jutud Liiklusabi

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Liiklusabi

Postitas:
Kägu

Seletage nüüd lollile. Kui on risttee, kus on üle risti  kahel teel  anna teed märk üleval pool ja all valgusfoor, vasakul ja paremal teel on ainult valgusfoor, kuidas siis on õige liigelda ? Ise saan asjast aru et kui foor töötab siis sõidavad kõik vastavalt foorile seda anna teed märki ei jälgi ja kui foor vilgub siis anna teed märgi taga annavadki teed. Aga näen seal ristil igasugu imelikke pööramis viise ka siis kui foor töötab.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga näen seal ristil igasugu imelikke pööramis viise ka siis kui foor töötab.

Kas konreetsemat ristmikku ei saa nimetada? Nii ei oska midagi arvata!

Foor ei pruugi omada toimet igas suunas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga näen seal ristil igasugu imelikke pööramis viise ka siis kui foor töötab.

Äkki kirjeldaksid mõnda nendest?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas konreetsemat ristmikku ei saa nimetada? Nii ei oska midagi arvata!

Tartu vaksali näituse rist.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui foor töötab,siis juhindud foorituledest, kui ei siis liiklusmärkidest. See mainitu on nii lihtne ristmik ju, mis seal segadust tekitada saab?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti tavaline ristmik, Näituse tänaval on peatee. Läbin seda ristmikku igapäevaselt ja ausalt öeldes ei saa aru, mis nende pööramistega seal valesti on. Tõsi, kui raudteeülesõit kinni on, siis võib segaseid hetki olla küll, sest pöörajate taga seista ei taheta, kui tegelikult on vaja hoopis otse sõita.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui foor töötab,siis juhindud foorituledest, kui ei siis liiklusmärkidest. See mainitu on nii lihtne ristmik ju, mis seal segadust tekitada saab?

Näiteks vilkuva fooriga tuleb raudtee poolt  auto ja pöörab veeriku selveri poole mina tahaks mööda vaksalit üle risti  raudtee poole minna, aga teed mulle ei anta vaid sõidab nina eest mööda nii et ma pean ristil pidurdama, ilmselgelt on minul parem käsi vaba ja minu õigus ju. Sama pööret on tehtud ka fooriga seal siis peab ka ju minu üle enne laskma sõita, kui ta pöörab. Või olen ma millestki valesti aru saanud ?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks vilkuva fooriga tuleb raudtee poolt  auto ja pöörab veeriku selveri poole mina tahaks mööda vaksalit üle risti  raudtee poole minna, aga teed mulle ei anta vaid sõidab nina eest mööda nii et ma pean ristil pidurdama, ilmselgelt on minul parem käsi vaba ja minu õigus ju. Sama pööret on tehtud ka fooriga seal siis peab ka ju minu üle enne laskma sõita, kui ta pöörab. Või olen ma millestki valesti aru saanud ?

Ma ausaltöeldes ei suutnud sellest kirjeldusest aru saada. “Raudtee” all mõtled raudteejaama? Sellisel juhul on jah Sinul eesõigus ja teine autojuht eksis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma näeb juba iga päev külma kõhuga sõitjaid , mis siis, et kehtivad eeskirjad, lihtsalt eeskirju jälgides tuleb jälgida ka neid lolle ja nendega arvestada

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks vilkuva fooriga tuleb raudtee poolt auto ja pöörab veeriku selveri poole mina tahaks mööda vaksalit üle risti raudtee poole minna, aga teed mulle ei anta vaid sõidab nina eest mööda nii et ma pean ristil pidurdama, ilmselgelt on minul parem käsi vaba ja minu õigus ju. Sama pööret on tehtud ka fooriga seal siis peab ka ju minu üle enne laskma sõita, kui ta pöörab. Või olen ma millestki valesti aru saanud ?

See teema on siit kunagi aasta eest läbi käinud. Põhiprobleem on see et raudteejaama poolt tulejad jäävad seal vasakpöörde tegemisel hätta -aastaid tagasi oli see vasakpööre seal üldse keelatud kuna sellega pandi kinni ka otse ja paremale minev liiklus, sh ühistransport. Parema käe reegel siin ei kehti- te mõlemad sõidate kõrvalteelt peateele- tema vasakpöörde tegijana peab andma teed eranditult kõigile teistele liiklejatele (tuletan meelde! – ka ülekäigurajal olevale jalgratturile) .

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartus ongi mingid omad eeskirjad liiklemiseks.
Erinevalt muus maailmast ja seal ei saagi Liiklusseaduse järgi liigelda. Tartu vaimu järgi käib asi.
Õnneks saab sellest linnast mööda sõita, kui L-Eestisse asja.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole hea räägi tänavanimede ja vasak-parem pööre terminites. Raudtee poolt tulles tähendab ülesõidult tulles? Sel juhul jääb Veeriku selver ju seljataha?

Või mõtled sa, et teine tuleb raudteejaama poolt Vaksali tänavat mööda ja tahab teha vasakpööret raudtee ülesõidu suunas (ehk Veeriku selveri suunas). Ja sina siis tuled raudteega paralleelselt vaksali tänavalt mööda (raudtee jääb paremale) ja tahad ristmikust otse üle minna raudtee jaama suunas? Sel juhul on foori mitte töötamise ajal mõlemal anna teed märk ees. Seega sinul, kes sa otse sõidad on eesõigus, vasakpöörde tegija peaks su mööda laskma. Ilmselt ta eksis, lootis, et jõuab enne su kohalejõudmist ära pöörata. Täpselt sama kehtiks muidugi ka siis, kui teil mõlemal roheline tuli on, ikka peab vasakpöördel otsesõitjale teed andma.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartus ongi mingid omad eeskirjad liiklemiseks.

Erinevalt muus maailmast ja seal ei saagi Liiklusseaduse järgi liigelda. Tartu vaimu järgi käib asi.

Õnneks saab sellest linnast mööda sõita, kui L-Eestisse asja.

Meil on jah asjad natuke teistmoodi võrrelduna mõne teise linnaga, mille esindajad on siia sattudes kohe selgelt(negatiivses plaanis) äratuntavad 🙂

1. Meil jäetakse normaalne pikivahe -ei ole mingit vajadust eessõitja tagumikus sõita.

2.Autodel on olemas suunatuled ja neid ka kasutatakse

3.Suur osa liiklusest käib parema käe reegli järgi ja vähemalt kohalikud teavad mida see tähendab

4.Jalakäijale antakse ülekäigurajal  teed

5. Isegi jalgrattur on siin  inimene, rattaid on palju ja nendega täitsa arvestatakse.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liikluses tekib alati teatud kohtades pressing, eesõigus võib ju olla, aga kui seda kohe ei kasuta, suruvad vanad kalad jõuga ära.  Mitte et ma seda nüüd kuidagi õigustaks ja ise nii toimiks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on jah asjad natuke teistmoodi võrrelduna mõne teise linnaga, mille esindajad on siia sattudes kohe selgelt(negatiivses plaanis) äratuntavad 🙂

New Yorki, Frankfurti ja Londoni esindajad on sinu jaoks äratuntavad?
Ära tee oma Tartuga rohkem nalja.

Ja kõik teavad, et seal teil Tartus on see pealiikluskorraldaja veidi peast imelik.
Eluaeg on olnud. Ei hakka nimesid nimetama.
Mujal maailmas oleks selline onu kohe kuu peale saadetud. Et las organiseerib seda liiklust pigem seal.

+1
-2
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Liiklusabi