Esileht Ajaviite- ja muud jutud Liina Steini piinlikud plagiaadid

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Liina Steini piinlikud plagiaadid

Postitas:
Huviline

Appi, sellel lillelisel kleidil ju isegi lillede toonid ja sordid ûks ûhele suht :O Ja lôige ka. Kuidas see disainer saab väita, et see pole pôhimôtteliselt sama kleit?! Inimesed pole pimedad ju.

Tegu on sama kangaga. Kangas pole ju selle teise disaineri originaallooming, vaid ka temal mujalt sisse ostetud. Saaks aru kui mõlemad oleksid samale tühjale põhjale need lilled ise õmmelnud. Samast kangast kleite võib maailmas olla veel mitukümmend(sada, tuhat) versiooni ja täiesti võimalik et mitu neist kattub veidi omavahel. See, millega Liina Steini oma kõrvutati pole just väga omanäoline ja L. S. disain pole sellega rohkem sarnane kui et mõlemad on poolpikad pikkade käistega kleidid.

Sarnane?!

Need kleidi on ju täiesti koopia, vaat, et lillede asukohtki on sama. Mis mõttes “meenutab” või on “sarnane”? Need on ehe kopeering.

+32
-2
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

Ma olen Eestis õmmeldud toodetele märksa sarnasemaid plagiaate näinud.

Mis kõva argument see “Aga teised teevad ka!” peaks olema?

Keegi ei ole nii väljendanud, aga veidi imelik kui Burberrylt ja Bossilt varastatud disain on müügis, ei ole isegi sarnane vaid 100% sama disain, aga teiste puhul pigistatakse silmad kinni.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
brynett

Sinine kleit vana mudel ju, vb arvas, et ei mäletata.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
tii31

Mul isiklikult suva kas on maha viksitud või mitte. Meie oma tütrele ostsime LS kleidi kooli lõpetamise puhul. Kleit on imeilus ja väga heast kangast ja kvaliteetne. Pole ühtegi halba sõna öelda. Muidugi jah, e-poest lõpukleiti vast ei ostaks-sest ega sa iial tea ju kas reaalsuses ka mõõdud sobivad. Meie käisime kohapeal kleite proovimas ja väljavalitud kleiti oli ka vaja veidi sealsel õmblejal kohendada vastavalt kliendi mõõtudele.

+6
-29
Please wait...

Postitas:
Veepisar

Minul on olnud LS kleite julgelt üle kümne ja mõnda neist olen kandnud väga-väga palju. Kõik kleidid on olnud väga heast kangast, mittekortsuvad, käsitsi pestavad ja näevad ka peale aastaid kandmist välja nagu uued.

+7
-34
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Minul on olnud LS kleite julgelt üle kümne ja mõnda neist olen kandnud väga-väga palju. Kõik kleidid on olnud väga heast kangast, mittekortsuvad, käsitsi pestavad ja näevad ka peale aastaid kandmist välja nagu uued.

Ja kuidas see teemasse puutub?

+39
-2
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Keegi ei ole nii väljendanud, aga veidi imelik kui Burberrylt ja Bossilt varastatud disain on müügis, ei ole isegi sarnane vaid 100% sama disain, aga teiste puhul pigistatakse silmad kinni.

Selle lasteriiete Facebooki poe osas pigistaks vist silma kinni küll, kui mulle meeldiks sellised riided. Tavalisi Eesti lapsi riietades ei ole ju eesmärk mingisugust uuenduslikkust või moeröögatust taga ajada,  eriti neid hindu vaadates, no ei ole ju sihtgrupp mingisugune Eesti koorekiht. Uuenduslikkus või lihtsalt ahhetama panev tulemus on ikka moemajade eesmärk erinevalt koduõmblejate toodetest/massimoest. Ja seda siis ka suurtel üritustel(!) eksponeerida. Seda lasteriietust eksponeerid võib-olla lasteaia emadepäeva kontserdil, kah asi 🤷‍♀️

+3
-12
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Selle lasteriiete Facebooki poe osas pigistaks vist silma kinni küll, kui mulle meeldiks sellised riided. Tavalisi Eesti lapsi riietades ei ole ju eesmärk mingisugust uuenduslikkust või moeröögatust taga ajada, eriti neid hindu vaadates, no ei ole ju sihtgrupp mingisugune Eesti koorekiht. Uuenduslikkus või lihtsalt ahhetama panev tulemus on ikka moemajade eesmärk erinevalt koduõmblejate toodetest/massimoest. Ja seda siis ka suurtel üritustel(!) eksponeerida. Seda lasteriietust eksponeerid võib-olla lasteaia emadepäeva kontserdil, kah asi 🤷‍♀️

Seaduse järgi on see vargus ja vargus jääb varguseks, eriti kui eestlased kuuluvad mõlema kaubamärgi müügipiirkonna hulka. Kui mõni Bossi edasimüüja, näiteks Tallinna Kaubamaja, neid riideid nii müügil näeks, siis läks sel firmal halvasti, sest kõik edasimüüjad on ausalt saanud edasimüügi õigused, maksavad reklaamide, müügipinna eest,  samuti maksavad müügilt makse.

Varguse õigustamine on vargaga samas paadis olemine.

+29
-3
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

Selle lasteriiete Facebooki poe osas pigistaks vist silma kinni küll, kui mulle meeldiks sellised riided. Tavalisi Eesti lapsi riietades ei ole ju eesmärk mingisugust uuenduslikkust või moeröögatust taga ajada, eriti neid hindu vaadates, no ei ole ju sihtgrupp mingisugune Eesti koorekiht. Uuenduslikkus või lihtsalt ahhetama panev tulemus on ikka moemajade eesmärk erinevalt koduõmblejate toodetest/massimoest. Ja seda siis ka suurtel üritustel(!) eksponeerida. Seda lasteriietust eksponeerid võib-olla lasteaia emadepäeva kontserdil, kah asi 🤷‍♀️

Seaduse järgi on see vargus ja vargus jääb varguseks, eriti kui eestlased kuuluvad mõlema kaubamärgi müügipiirkonna hulka. Kui mõni Bossi edasimüüja, näiteks Tallinna Kaubamaja, neid riideid nii müügil näeks, siis läks sel firmal halvasti, sest kõik edasimüüjad on ausalt saanud edasimüügi õigused, maksavad reklaamide, müügipinna eest, samuti maksavad müügilt makse.

Varguse õigustamine on vargaga samas paadis olemine.

Mis lehest jutt käib? Eespool olid kellelgi mingid lingid, aga need ei avanenud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
k2oliis

See esimene link avaneb ja selle järgi kirjutasingi. Sest selle kohta öelda vargus.. no ma ei tea 😀 asi on ju Burberryst kauuugel 😀 on küll sama muster, aga iga (oih, vist siis mitte päris iga) inimene, kes Burberryt teab, saab aru, et see ei ole sama firma toodang. See näeb nii odav kui odav välja, ma pigem paneks ühte patta nö Poola riietega 🤷‍♀️
vot need LS kleidid on väga sarnased originaalidega ja ma olen üsna kindel, et mingisugune seaduslik organ ka siin ei sekku. Seega kummaline, et keegi vaevub  Eesti Facebooki butiiki siin teemas võrdluseks tooma. Selles suhtes see haakub teemaga, et piinlik on igaljuhul mingite suurte moemajade koopiaid kanda, aga samas.. ma vaataks pigem viltu neid kandijaid/tellijaid, mitte tegijaid. Aga hakkasin mõtlema, et äkki see on kaval strateegia enda või sõbra ärikest boostida, et “oi kui sarnased riided originaaliga, suisa kriminaalne!”, sest no tõesti, ei ole 😀 (vähemalt see esimesel lingil olev kleit)

+3
-20
Please wait...

Postitas:
amelie

Piinlik on see, kuidas LS sinine kleit istub/ei istu.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

See esimene link avaneb ja selle järgi kirjutasingi. Sest selle kohta öelda vargus.. no ma ei tea 😀 asi on ju Burberryst kauuugel 😀 on küll sama muster, aga iga (oih, vist siis mitte päris iga) inimene, kes Burberryt teab, saab aru, et see ei ole sama firma toodang. See näeb nii odav kui odav välja, ma pigem paneks ühte patta nö Poola riietega 🤷‍♀️

vot need LS kleidid on väga sarnased originaalidega ja ma olen üsna kindel, et mingisugune seaduslik organ ka siin ei sekku. Seega kummaline, et keegi vaevub Eesti Facebooki butiiki siin teemas võrdluseks tooma. Selles suhtes see haakub teemaga, et piinlik on igaljuhul mingite suurte moemajade koopiaid kanda, aga samas.. ma vaataks pigem viltu neid kandijaid/tellijaid, mitte tegijaid. Aga hakkasin mõtlema, et äkki see on kaval strateegia enda või sõbra ärikest boostida, et “oi kui sarnased riided originaaliga, suisa kriminaalne!”, sest no tõesti, ei ole 😀 (vähemalt see esimesel lingil olev kleit)

Varguse õigustamine on kummaline, kas oled ise firma omanik? Kui sa oma ettevõttes müüd varastatud disaniga toodangut, siis sa teenid selle pealt müügi pealt raha ja see on varastamine.

Osad tooted on Burberryga 100% sama, sama on Bossiga.  Varem oli inimestel varguse pärast häbi, kas nüüd on moes varguse õigustamine?

+17
-1
Please wait...

Postitas:
piret005

See ongi veel kõige piinlikum, et tehakse järgi nii tuntud kleit, mis näeb välja kümme korda koledam originaalist.

+19
-2
Please wait...

Postitas:
k2oliis

vot need LS kleidid on väga sarnased originaalidega ja ma olen üsna kindel, et mingisugune seaduslik organ ka siin ei sekku. Seega kummaline, et keegi vaevub Eesti Facebooki butiiki siin teemas võrdluseks tooma. Selles suhtes see haakub teemaga, et piinlik on igaljuhul mingite suurte moemajade koopiaid kanda, aga samas.. ma vaataks pigem viltu neid kandijaid/tellijaid, mitte tegijaid. Aga hakkasin mõtlema, et äkki see on kaval strateegia enda või sõbra ärikest boostida, et “oi kui sarnased riided originaaliga, suisa kriminaalne!”, sest no tõesti, ei ole 😀 (vähemalt see esimesel lingil olev kleit)

Varguse õigustamine on kummaline, kas oled ise firma omanik? Kui sa oma ettevõttes müüd varastatud disaniga toodangut, siis sa teenid selle pealt müügi pealt raha ja see on varastamine.

Osad tooted on Burberryga 100% sama, sama on Bossiga. Varem oli inimestel varguse pärast häbi, kas nüüd on moes varguse õigustamine?

Kirjutan ju selgelt, et annan enda hinnangu esimese lingi põhjal. Teised lingid oled kuidagi vigaselt vist pannud. Põhjus, miks ma siia teemasse üldse postitan, on see, et see Facebooki tegelane tundub olema mingi väike butiigike.  Arvatavasti beebi kõrvalt hakanud hilpe õmblema. Ja nimetada neid kodu(?)õmmeldud riideid suurte firmade loomingu varguseks teemas, kus arutletakse päriselt meie ühe tuntuima moelooja poolt kopeeritud loomingut, on lihtsalt nii ebaproportsionaalne ja ma ütleks, et kibestunud. Ei tea mina seda Kädyt ja ei meeldi ka need riided, enda lastele valin väheke minimalistlikumaid riideid. Õmbleja ei ole ju moeLOOJA. Ei õigusta vargust, lihtsalt minu hinnangul (omades kahte Burberry laste asja; täpsustuseks, et ise ma nii rahakas ei ole, sugulase lapsele jäi väikseks ja andis mulle edasi), siis minu täiesti isiklik arvamus on, et see ei ole vargus, juba pealevaadates ei saa tekkida küsimust, et kas see on Burberry toode. Minu arvates on see lihtsalt piinlik. Piinlik, mitte vargus!

Tulles algse teema juurde: kui sellise apsakaga saab hakkama moeLOOJA, siis pean seda varguseks ja piinlikuks olukorraks.

+9
-11
Please wait...

Postitas:
seliiina

See ongi veel kõige piinlikum, et tehakse järgi nii tuntud kleit, mis näeb välja kümme korda koledam originaalist.

Kui originaal on arvatavasti siidist, siis selle lingi pealt on juba kaugelt näha läikest ja kanga hoidmisest, et tegu on mingi polüestrit sisaldava “satiiniga”, mis isegi ei istu hästi. Vot see on piinlik, ja piinlik oleks kanda (veel hullem, spetsiaalselt tellida või teha) asja, mis karjuvalt tahab olla kallis, aga sama karjuvalt on lihtsalt võltsing. Aga samas, eks neid vuhvlite ja võltisngute kandjaid jagub ikka. Nad arvavad, et keegi ei saa aru…

Seda sinist kleiti Eestis võltsida on veel eriti hale, sest isegi moekauged inimesed mäletavad seda C.Kassi seljas presidendi vastuvõtul, kui mujal maailmas ei mäletatakski.

Selle “burberry” kleidikese kohta (avanes jah ainul 1 link)- igaüks võib osta kasvõi  abakhanist sarnase ruudumustriga riide ja sellest midagi kokku õmmelda, see kleit pole (minu teada) konkreetse burberry mudeli täpne koopia, mida võltsida on üritatud.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Huviline

Osad tooted on Burberryga 100% sama, sama on Bossiga. Varem oli inimestel varguse pärast häbi, kas nüüd on moes varguse õigustamine?

Kirjutan ju selgelt, et annan enda hinnangu esimese lingi põhjal. Teised lingid oled kuidagi vigaselt vist pannud. Põhjus, miks ma siia teemasse üldse postitan, on see, et see Facebooki tegelane tundub olema mingi väike butiigike. Arvatavasti beebi kõrvalt hakanud hilpe õmblema. Ja nimetada neid kodu(?)õmmeldud riideid suurte firmade loomingu varguseks teemas, kus arutletakse päriselt meie ühe tuntuima moelooja poolt kopeeritud loomingut, on lihtsalt nii ebaproportsionaalne ja ma ütleks, et kibestunud. Ei tea mina seda Kädyt ja ei meeldi ka need riided, enda lastele valin väheke minimalistlikumaid riideid. Õmbleja ei ole ju moeLOOJA. Ei õigusta vargust, lihtsalt minu hinnangul (omades kahte Burberry laste asja; täpsustuseks, et ise ma nii rahakas ei ole, sugulase lapsele jäi väikseks ja andis mulle edasi), siis minu täiesti isiklik arvamus on, et see ei ole vargus, juba pealevaadates ei saa tekkida küsimust, et kas see on Burberry toode. Minu arvates on see lihtsalt piinlik. Piinlik, mitte vargus!

Tulles algse teema juurde: kui sellise apsakaga saab hakkama moeLOOJA, siis pean seda varguseks ja piinlikuks olukorraks.

Esimene link, teine link, anna siis need lingid millest sa jahud siin, ma ei saa aru, millest jutt.

+1
-13
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Kirjutan ju selgelt, et annan enda hinnangu esimese lingi põhjal. Teised lingid oled kuidagi vigaselt vist pannud. Põhjus, miks ma siia teemasse üldse postitan, on see, et see Facebooki tegelane tundub olema mingi väike butiigike. Arvatavasti beebi kõrvalt hakanud hilpe õmblema. Ja nimetada neid kodu(?)õmmeldud riideid suurte firmade loomingu varguseks teemas, kus arutletakse päriselt meie ühe tuntuima moelooja poolt kopeeritud loomingut, on lihtsalt nii ebaproportsionaalne ja ma ütleks, et kibestunud. Ei tea mina seda Kädyt ja ei meeldi ka need riided, enda lastele valin väheke minimalistlikumaid riideid. Õmbleja ei ole ju moeLOOJA. Ei õigusta vargust, lihtsalt minu hinnangul (omades kahte Burberry laste asja; täpsustuseks, et ise ma nii rahakas ei ole, sugulase lapsele jäi väikseks ja andis mulle edasi), siis minu täiesti isiklik arvamus on, et see ei ole vargus, juba pealevaadates ei saa tekkida küsimust, et kas see on Burberry toode. Minu arvates on see lihtsalt piinlik. Piinlik, mitte vargus!

Veider väide, et kui tema firmal on sama käive kui Liina Steinil või teistel õmblusfirmal, et siis võib varastada? Ta saab palka teise disaineri kopeerimise eest ja see on pesuehtne vargus, siis ei ole midagi vaielda. Varastamisele läbi sõrmede vaatamine võiks Eestis jääda mineviku, see on nõukaaegne jäänuk.

+18
-3
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Lingid on ju sama (!) teema esimesel lehel 🙄 kui teema on ainult 1,5 lk pikk, siis kuidagi ei hakanud jah seda pikka rodu tsiteerima. Neid on ju üsna tüütu edasi kerida ja siin just väga palju erinevaid lõimesid ei ole: üks teemasse, teine, mis minu jaoks tundus siin teemas nii veider, et kutsus kaasa kirjutama. Aga ma siis väga lahkelt kopeerin selle ainukese lingi, millel mingit riietuseset näen.

Siin on kujutatud kleit, mis on “häbematult Burberry varadest ilma loata ära võetud”:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=716035089556708&set=pb.100034506716296.-2207520000

Burberry vargus 🤦‍♀️ Üpris humoorikas. Ma ei ole Nõukogude inimene, ei ole elanud maailmas, kus miski polnud kättesaadav. Praegu aga, nagu keegi eespool kirjutas, on selline kangas vabalt kangapoodidest leitav. Kui õmbleja ei kopeeri mingisugust konkreetset mudelit, siis huvitav teemaarendus: kes see varas (heh 🙃) on? Kas kangatootja, kangapood, kes selle müüki paiskab või õmbleja?

+5
-7
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Lingid on ju sama (!) teema esimesel lehel 🙄 kui teema on ainult 1,5 lk pikk, siis kuidagi ei hakanud jah seda pikka rodu tsiteerima. Neid on ju üsna tüütu edasi kerida ja siin just väga palju erinevaid lõimesid ei ole: üks teemasse, teine, mis minu jaoks tundus siin teemas nii veider, et kutsus kaasa kirjutama. Aga ma siis väga lahkelt kopeerin selle ainukese lingi, millel mingit riietuseset näen.

Siin on kujutatud kleit, mis on “häbematult Burberry varadest ilma loata ära võetud”:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=716035089556708&set=pb.100034506716296.-2207520000

Burberry vargus 🤦‍♀️ Üpris humoorikas. Ma ei ole Nõukogude inimene, ei ole elanud maailmas, kus miski polnud kättesaadav. Praegu aga, nagu keegi eespool kirjutas, on selline kangas vabalt kangapoodidest leitav. Kui õmbleja ei kopeeri mingisugust konkreetset mudelit, siis huvitav teemaarendus: kes see varas (heh 🙃) on? Kas kangatootja, kangapood, kes selle müüki paiskab või õmbleja?

Miks sa õigustad vargust? Plagiaat on toode mis on äratuntavalt sarnane ja neil toodetel on kangas sama originaaliga.

Minu arust on silmakirjalik osta toodet mis on maha kopeeritud ja siis uhkustada, et ostsid originaali. Tahetakse näidata end rikkamana? See on ju eriti võlts ja silmakirjalik.

Miks üldse kopeerida, miks ei võiks ise luua ja müüa?

+8
-7
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

Originaali tootja toodab samuti lasteriided ja seadusega on keelatud sama mustrid samal tootealal kasutada. Isegi kui see kangas on Hiinast pärit ja seal kopeeritud. On tuhandeid muid mustreid mida kasutada, milleks elu kopeerimisega keeruliseks teha? Kui kaubamärgi esindajad näevad neid tooteid, siis võib juhtuda, et läbi patendifirma esitatakse firmale nõuded. Eestis on kaks suurt patendifirmat kes päevast päeva tegelevad sarnaste juhtumitega. Kuna meil seadused toimivad, siis ei ole Eesti muutunud selliseks võltsimisriigiks nagu Hiina ja Türgi. Ma antud tootjat ei tunne, aga paneb pead vangutama, et aastal 2022 ei ole inimesed aru saanud, et selliseid asju ei tohi teha.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kalli ema

Peab olema ikka väga, väga rumal ja naiivne või pohhuist inimene, et Carmen Kassi seljas olnud helesinine kleit aastaid hiljem julmalt oma nime all välja anda. Kass kandis seda presidendi vastuvõtul! Sensatsioon lausa, mitte vargus. Kui lolliks see moemaja eesti naisi peab? Miks te käite selliste inimeste juures eesti naised? Sama naiivsed peast või pole rahaga muud peale hakata, kui plagiaati kinni maksta?

+26
0
Please wait...

Postitas:
Maryana32

See sinine kleit on ilmselgelt üks-ühele idee poolest plagieeritud, aga materjaliga sealjuures kokku hoitud. Originaal näeb välja ilus ja kvaliteetne, L.S oma on aga nagu mingi kombinee või öösärk. Tavaliselt, kui kellegi ideid pätsatakse, siis tehakse enda versioon isegi natuke parem, aga teha järgi ja veel kordades halvemini on küll halenaljakas.

+24
0
Please wait...

Postitas:
linnuvaatleja

Peab ikka täitsa pime olema, kui seal kopeerimist ei näe ja millegipärast kahtlen, et Michael Kors ühe Maarjamaa neiu pealt šnitti võttis 🙂

Kas see ei olnud mitte see Gucci film kus siis Cutsi mutsi naine avastas turult kuidas müüakse kalleid kotte täiesti odavalt. Siis ärijuht vastas talle, et rikastele müüme kalleid Cutsi mutsi kotte, aga vaestele odavamaid nö plagiaate. St nad ise tootsid ka neid plagiaate. Cutsimutsi naine muidu pööritas silmi, kuidas tema tuhandeid väärt kotte ikka saab odavalt ka müüa. Aga selline ongi elus äri.

Ei tea, kas on tõsi, aga meenub, et maailma suurim päikeseprillide tootja asub Itaalias ja nad teevad prille nii moebrändidele kui ka turule. Lihtsalt brändid panevad oma logo peale ja nõuavad konkreetset disaini. UV-kaitse on neil aga võrdne. Vanasti räägiti väga palju seda juttu, et tavalisest poest päikeseprille ostes pole UV-kaitset, aga tegelikult on see väga haruldane juhus, kui kaitset pole ja siis on tavaliselt tegemist praagiga. Arvati, et peab kallid disanerprillid ostma, et need tegelikult ka kaitseks.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
tervist

Kui riiklikud registrid näitavad, et “käive on 0”, siis see tähendab lihtsalt seda, et tegu on väikeettevõttega, mis ei ole käibemaksukohuslane (ettevõtte aastakäive on alla 40 000€).

Väga lihtne on vaadata, et need mõlemad ON juba ammu käibemaksukohuslased. Antud teatmik.ee lingilt on näha ka KMD-de hilinemisega esitamine.

LIINA STEIN OÜ KMKR nr:EE101455923 alates 13.06.2011

Liina Stein Tallinn OÜ KMKR nr:EE102000681 alates 31.08.2017

Sa ju tead, et siis oli käimemaksu kohustust 18 000 tuhande pealt aastas. Piirmäära tõsteti ju ja paljud ettevõtted ei olnud enam käibemaksu kohustusega.

0
-7
Please wait...

Postitas:
mobile

Sa ju tead, et siis oli käimemaksu kohustust 18 000 tuhande pealt aastas. Piirmäära tõsteti ju ja paljud ettevõtted ei olnud enam käibemaksu kohustusega.

See ei käi nii. Kuni oled KMkohustuslane, seni oled. Automaatselt ja piirmäärast sõltuvalt kohustuslus ei kao, kui firma just ise ei soovi või MA registrist kustutamist ei algata käibe puudumise tõttu. Ja sel juhul tekib ÄRi vastav märge, KMKnumbrit ei kuvata ning ajalugu näitab ka KMkohustusluse lõppemise kuupäeva. Need mõlemad firmad on endiselt kohustuslased.

+5
0
Please wait...

Postitas:
linnuvaatleja

Peab ikka täitsa pime olema, kui seal kopeerimist ei näe ja millegipärast kahtlen, et Michael Kors ühe Maarjamaa neiu pealt šnitti võttis 🙂

Kas see ei olnud mitte see Gucci film kus siis Cutsi mutsi naine avastas turult kuidas müüakse kalleid kotte täiesti odavalt. Siis ärijuht vastas talle, et rikastele müüme kalleid Cutsi mutsi kotte, aga vaestele odavamaid nö plagiaate. St nad ise tootsid ka neid plagiaate. Cutsimutsi naine muidu pööritas silmi, kuidas tema tuhandeid väärt kotte ikka saab odavalt ka müüa. Aga selline ongi elus äri.

Ei tea, kas on tõsi, aga meenub, et maailma suurim päikeseprillide tootja asub Itaalias ja nad teevad prille nii moebrändidele kui ka turule. Lihtsalt brändid panevad oma logo peale ja nõuavad konkreetset disaini. UV-kaitse on neil aga võrdne. Vanasti räägiti väga palju seda juttu, et tavalisest poest päikeseprille ostes pole UV-kaitset, aga tegelikult on see väga haruldane juhus, kui kaitset pole ja siis on tavaliselt tegemist praagiga. Arvati, et peab kallid disanerprillid ostma, et need tegelikult ka kaitseks.

Naljakas, et see nii palju miinuseid saab. See on tõsi, et maailma suurim päikeseprillide tootja Luxottica teeb ühtlasi nii “kvaliteetprille”, kui ka neid, mida igas poes müüakse. Moefirmade prillide raamid ei ole tavaliselt ka disaini poolest midagi erilist, sest neid disainib tootja, kes teeb aastas tuhandeid erinevaid disaine. Moebränd lihtsalt ostab teenuse. Müüb eelkõige brändinimi ja reklaam.

https://www.youtube.com/watch?v=yvTWjWVY9Vo
https://www.youtube.com/watch?v=Mx1dMvbT5Fw

Mis Liina Steini puutub, siis kui ta need kleidid õmblejana (mitte disainerina) on teinud kliendi toodud pildi järgi, siis on see täiesti okei. Eesti majanduses tuleb igasugust tööd teha. Kui ta aga neid omaloominguks nimetab ning neid müüb, siis on see veider.

+3
-5
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Liina Steini piinlikud plagiaadid