Esileht Ajaviite- ja muud jutud Liis Haaveli taoliste jutt vanainimestele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Liis Haaveli taoliste jutt vanainimestele

Postitas:
Kägu

Mind hakkas huvitama, et mida räägivad Liis Haaveli taolised aferistid vanainimestele, et need oma vara sedasi ära kingivad või pärandavad? On kellelgi kogemusi? Neid on ju päris palju liikvel, Liis Haavelil lihtsalt õnnestus kõige kuulsamaks saada. Lihtsalt hakkas huvitama, et mis jama kokku luuletatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt hakkas huvitama, et mis jama kokku luuletatakse.

Proovi ikka ise originaalne olla ja ise midagi välja mõelda.
Ei ole nii, et kõik panevad oma “nipid” kirja ja sina lähed ja kukud vilja koristama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No eks märksõnaks on “hoolivus”. Paljud vanainimesed kannatavad suhtlusvaeguse all. Eriti, kui lähemad sugulased tunduvad olevat kauged ja külmad (ainult vormiliselt sugulased).

Äkki ilmub üks inimene, kes justkui tahab temaga suhelda, abistab, kiidab teda – tegelikult lipitseb tema ees ja määrib mett mokale jne. Kõigil ei ole kriitilist meelt teha vahet sõpruse ja lipitsemise vahel, paraku. Vanainimene hakkab tundma, nagu oleks see võõras inimene talle lähedasem kui keegi teine ning tekib valmidus “lähedase sõbra” või “lähedase sõbranna” vastu kuidagi omalt poolt kena olla.

Oleks hea, kui keegi üksi elavat vanainimest hoiataks, et kui keegi võõras äkki hakkab seletamatul põhjusel külje alla pugema, on see ohu märk. Kergemal juhul võib see olla lihtsalt usin müügiinimene (mingid plastmassist nõud, puhastusvahendid jms. mida käest kätte “sõpradele” müüakse), raskemal juhul vara väljapetja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks ikkasama juttu, mida petised ikka räägivad, olgu abielus või muus suhtlemises. Näitavad endid kellegi teisena. Paremana.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ms siin ikka nii imelikku. Nagu eespool öeldi, ilmub keegi välja, hakkab juttu rääkima, kaasa tundma, abistama jne. Kõige hullem kui mitte võhivõõras vaid oma sugulane kes ära petab, neid ka olemas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahjuks muutuvad eakad inimesed naiivseteks nagu lapsed. Toon näite, mis küll teemast väljas, aga kinnitab mu väidet. Mu varem üsna arukas ja praeguseks eakas ämm tundis tohutu huvi raamatu vastu “Kes tappis Urmas Oti”. Just selle pealkirja tõttu, sest ta siiralt uskus, et ju siis keegi konkreetselt tappiski. Luges läbi ja oli jube pettunud, et ei saanudki teada, kes siis ikkagi tappis. Püüdsin küll selgitustööd teha, aga ei jõudnud talle kohale.
Liis Haavelitel on väga lihtne vanureid ära kasutada, nad usuvad kõike, mis neile räägitakse, kahtlemata, et kuskil on konks ja inimesed ei ole kõik ilusad ja head.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Õnne 13” on seda teemat minu meelest päris hästi kujutanud viimase paari hooaja jooksul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea aga nad on prohvid .Mu enda isa 82.elame 10 km kaugusel .ühine suvekodu .Täitsa normaalsed suhted Ainuke laps tal .Poolteist aastat tagasi järsku kukkus süüdistama kuidas ihun ta ühetoalisele ” hammast” ja siis juba süüdistus ,et pole kindel kas olengi ta laps ,kuna ema ei olevat ikka süütu olnud jne jne.Hakkasin uurima ,tal mingi hooldajad tekkinud Algul väitis ,et linna poolt seal ei teatud midagi .Siis väitis ,et lihtsalt “head inimesed”.Enne juhtunut ei oleks osanud midagi sellist oodata .Isa pigem kogu elu kooner olnud ,Tõnisoni tüüpi kes väga raskelt raha välja andis.Nüüd jagab kõik täiesti võõrastele!Nagu ümbersündinud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama siin. Üks sugulane andis pea kõik oma raha võõrale moorile ja nüüd varsti on hädas hooldekodu arvete maksmisega. Mutt muidugi kadunud ja KOV peab hakkama siis seda jama maksma. Poeg tal vaevalt sellise käitumise peale midagi maksta soovib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sama siin. Üks sugulane andis pea kõik oma raha võõrale moorile ja nüüd varsti on hädas hooldekodu arvete maksmisega. Mutt muidugi kadunud ja KOV peab hakkama siis seda jama maksma. Poeg tal vaevalt sellise käitumise peale midagi maksta soovib.

teemast väljas, aga KOV ei maksa midagi, kui on poeg olemas. seda, kas tema soovib maksta või mitte, ei küsi keegi. maksab nii et tiriseb, kas või hiljem KOV-le.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea aga nad on prohvid .Mu enda isa 82.elame 10 km kaugusel .ühine suvekodu .Täitsa normaalsed suhted Ainuke laps tal .Poolteist aastat tagasi järsku kukkus süüdistama kuidas ihun ta ühetoalisele ” hammast” ja siis juba süüdistus ,et pole kindel kas olengi ta laps ,kuna ema ei olevat ikka süütu olnud jne jne.Hakkasin uurima ,tal mingi hooldajad tekkinud Algul väitis ,et linna poolt seal ei teatud midagi .Siis väitis ,et lihtsalt “head inimesed”.Enne juhtunut ei oleks osanud midagi sellist oodata .Isa pigem kogu elu kooner olnud ,Tõnisoni tüüpi kes väga raskelt raha välja andis.Nüüd jagab kõik täiesti võõrastele!Nagu ümbersündinud!

Prohvid on nad kindlasti. Esimene etapp sellest on info hankimine. Pakun, et kuskil on mingid tädid, kes seda väärt infot müüvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ojaa neist on teisigi, enamasti nad politseisse ei jõua, sest kõik on nii peenelt orgunnitud, et vanainimese enda tahe ja jokk. Ja see inimene võib olla ka naabrusest.
Võin tuua ühe näite. Minu ühel maakohas elaval sugulasel on viinaviga ja seeõttu tekkisid ka võlad, millest kellelegi ei rääkinud. Koht pidi päranduma lastele, kes on igati tublid erinevalt isast. Üks jõmm naabrusest haistis head võimalust omale maid ja metsa juurde saada ja läks moosima. Pudel lauale, müü oma koht mulle ära ja maksan kõik sul võlad. Viis notarisse ja juhmard müüski võilevahinnaga. Lastele mitte üks piuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanainimese meelt on väga kerge muuta. Minu ema hakkas ära rääkima üks vanamutist kauge sugulane. Varem meie pered eriti ei suhelnud, aga siis hakkas emal pidevalt külas käima. Ega palju puudu jäänud. Mina muutusin emale lausa vaenlaseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Koht pidi päranduma lastele, kes on igati tublid erinevalt isast. Üks jõmm naabrusest haistis head võimalust omale maid ja metsa juurde saada ja läks moosima. Pudel lauale, müü oma koht mulle ära ja maksan kõik sul võlad. Viis notarisse ja juhmard müüski võilevahinnaga. Lastele mitte üks piuks.

Kas see on kuskil seaduses kirjas või mismoodi see käib, et “pidi päranduma”?
Või enam ei olegi nii, et minu maja, teen sellega, mis tahan?
Tahan müün võileivahinnaga, tahan annan üldse kellelegi tasuta ära. Oskad ehk mingi seadusepunkti tuua, mis selgitaks, et selline tegevus on karistatav?
Riigi Teatajast otsisin, seal küll polnud midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koht pidi päranduma lastele, kes on igati tublid erinevalt isast. Üks jõmm naabrusest haistis head võimalust omale maid ja metsa juurde saada ja läks moosima. Pudel lauale, müü oma koht mulle ära ja maksan kõik sul võlad. Viis notarisse ja juhmard müüski võilevahinnaga. Lastele mitte üks piuks.

Tahan müün võileivahinnaga, tahan annan üldse kellelegi tasuta ära. Oskad ehk mingi seadusepunkti tuua, mis selgitaks, et selline tegevus on karistatav?

Jah see ongi see jokk skeem, et kõik on seaduse järgi ok. Aga pärast oli sel jotal hirmus piinlik ja häbi oma laste ees ning kahetses oma tegu. Lapsed on alati ilma temaga hakkama pidanud saama. Mingit isa abi ega tuge neil kooliajal ei olnud, neid narriti vaesuse tõttu. Neil oleks olnud võimalus sinna maakohta oma kodu rajada või õiglase hinnaga ära müüa. Vähemalt selle heateo oleks saanud oma elus teha oma lastele. Nüüd, kus tervis on vilets, kraabib laste uste taga ja mangub abi. Lastel on hea süda ja nad on selle pidanud alla neelama ja isa hüljanud ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Riigi Teatajast otsisin, seal küll polnud midagi.

Liis Haavel teatavasti istus suisa vanglas, nii et järelikult ikka on küll mingid paragrahvid, mis niimoodi vanainimesi või sõltlasi moosida ei luba. Mina ei ole jurist. Ei hakka mina sinuga seaduste osas vaidlema. Inimesel peab südametunnistus ka olema. Kui seaduse järgi on kõik korras, ei tähenda, et käitumine oli eetiline. Jah, mõned juristid kipuvad kalgistuma ja kaotama igasugust inimlikkust – aga seaduse järgi on kõik vonksis!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Probleem ongi selles, et need liis haavelid saavad raha, aga kohustused jäävad lastele või maksumaksjatele. Ei usu, et liis haavelid eriti makse maksaksid.
Muidu on meil igasugu seadusi, aga võiks ka olla, et inimene kes saab kingituse või muul moel üle 70-aastase inimese vara, saab sellega ka kohustuse teda vajadusel surmani ülal pidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

teemast väljas, aga KOV ei maksa midagi, kui on poeg olemas. seda, kas tema soovib maksta või mitte, ei küsi keegi. maksab nii et tiriseb, kas või hiljem KOV-le.

Lihtsalt uurin ja küsin, kuna ei ole teemaga kursis: kui isal oli näiteks nii palju raha vanaduse päeviks varutud, et oleks võinud veel vabalt uue tiiru elule peale elada ning annab selle mingil hetkel täitsa rumala peaga ära … süüdimatuks pole tunnistatud, kas siis tõesti oma laps peab selle rumaluse kinni maksma? Tundub täitsa uskumatu ju tegelikult, kuigi arvan, et nii tõesti on …

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas siis tõesti oma laps peab selle rumaluse kinni maksma?

Miks see rumalus on?
Inimene teeb oma varaga täpselt seda, mida tahab.
ja laps ei maksa seda mitte KINNI, vaid maksab TAGASi. Ta ise on ju elav tõestus, et keegi on ta suureks kasvatanud.
Kui laps suudab tõestada, et see isa pole seda 18 – 23 aastat üleval pidanud, siis on jah teine asi.

P.S. Eks ta muidugi hea mõte ei ole, kui seniil oma vara mõnele Haavelile kingib, aga see ei tähenda ju automaatselt seda, et ta oma last pole minevikus toetanud, kasvatanud. Aga siit kumb siiski ka saamahimuliste laste teema läbi…
Mõni soovib lausa seadust muutma hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

#3076532:
kas siis tõesti oma laps peab selle rumaluse kinni maksma?

Miks see rumalus on?
Inimene teeb oma varaga täpselt seda, mida tahab.
ja laps ei maksa seda mitte KINNI, vaid maksab TAGASi. Ta ise on ju elav tõestus, et keegi on ta suureks kasvatanud.

Lapsed on ilmselt oma tööga selles vanainimese majapidamises juba osalenud, nii lapsena kui hiljem (sinu viisi tagasi maksnud). Oled vist ise mõni Liis Haavel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tirise alati midagi. Kui lapsel oma pere üleval pidada ja raha kuskilt üle ei jää, siis maksab ikkagi KOV. Praktikas ka nii, et kes hooldekodu lepingule alla kirjutab, see ka maksab. Nt üks laps kirjutab alla, siis teistelt raha kätte saada on suht raske, nemad pole lepingut ju teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed on ilmselt oma tööga selles vanainimese majapidamises juba osalenud, nii lapsena kui hiljem (sinu viisi tagasi maksnud). Oled vist ise mõni Liis Haavel?

Sellise vanainimese, kel raha on kogutud mitmeks elueaks?
Siis ilmselt lapsed ei teadnud seda, kui endiselt toetasid.

“Vist” ei ole ise Liis h.

Please wait...
Postitas:
Kägu

selleks ei pea pettur olema, et vanainimest ümber keerata. endalgi suguseltsis nähtud, kuidas ühele lapselapsele pärandatav vara liikus hoopis teisele inimesele, kes aktiveerus alles vanainimese elulõpu poole, hakkas äkki hoolivaks. saigi vara endale, vanainimese viskas kõige odavamasse vanadekodusse, seal käis vaatamas korra aastas ning vara müüs maha enne, kui vanainimene ära surra jõudis.

mina imestan, kuidas liis haaveli sugused, kes lihtsa googeldamise teel internetist leitavad, ikka suudavad “teenistust” leida?

kas vanainimeste järeltulijad üldse ei googelda äkitselt ilmunud hooldajaid ja lipitsejaid? mina googeldan praktiliselt kõiki ja kõike, kes tulevad mu koju erinevaid teenuseid osutama, remonti või ehitustöid tegema. mina leian, et kui järeltulijad ei panusta niigi palju, et uurida vanainimesele ligi pääsevaid inimesi, siis õpetab elu, ja vahel tulebki lollidelt raha ära võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas vanainimeste järeltulijad üldse ei googelda äkitselt ilmunud hooldajaid ja lipitsejaid?

Lapsed ei ela ju tänapäeval vanematega koos ja kui see taat/memm ei jutusta oma uuest sõbrast, kust siis lapsed teadma peaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellise vanainimese, kel raha on kogutud mitmeks elueaks?
Siis ilmselt lapsed ei teadnud seda, kui endiselt toetasid.

Kust see mitme eluea rahahunnik nüüd sinu juttu ilmus? Isegi kui selline raha on, siis vanainimene seda küll kodutööde ja remontide tellimiseks ei raiskaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas vanainimeste järeltulijad üldse ei googelda äkitselt ilmunud hooldajaid ja lipitsejaid? mina googeldan praktiliselt kõiki ja kõike, kes tulevad mu koju erinevaid teenuseid osutama,

Sinu koju?
Kõik ei ela ju memme või taaduga tõesti ühes kodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas vanainimeste järeltulijad üldse ei googelda äkitselt ilmunud hooldajaid ja lipitsejaid?

Lapsed ei ela ju tänapäeval vanematega koos ja kui see taat/memm ei jutusta oma uuest sõbrast, kust siis lapsed teadma peaks?

milleks nii etteaimatav vastus kirjutada? loogiline, et ei elata koos, kuid see, et ei suhelda ega tunta üldse huvi vanainimese päevakava või külaliste vastu, näitab omakorda, et tegelikult vanainimesega ei suhelda. kui vanainimeselt küsida lihtsakoeliselt, kasvõi viisakusest, tema päeva kohta, küll ta räägib. kui ei räägi ühe külaskäigu kohta, küll räägib siis, kui külaskäike on juba mitu. varem või hiljem tuleb ju info välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas vanainimeste järeltulijad üldse ei googelda äkitselt ilmunud hooldajaid ja lipitsejaid? mina googeldan praktiliselt kõiki ja kõike, kes tulevad mu koju erinevaid teenuseid osutama,

Sinu koju?

Kõik ei ela ju memme või taaduga tõesti ühes kodus.

kogu teie perel pole telefone? kas ainult kooselamine tähendab info saamist?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas arvad, et need liishaavelid ei oska vanainimest oma laste vastu pöörata ja salatsema meelitada? Mina elasin emaga lausa koos kui see kauge sugulane hakkas järsku sagedasti külas käima. Ikka leidis ta võimaluse emaga minu selja taga sossutada ja ema minu vastu pöörama hakata. Vanainimene on nagu laps. Luba kommi ja läheb võõraga kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt hakkas huvitama, et mis jama kokku luuletatakse.

Proovi ikka ise originaalne olla ja ise midagi välja mõelda.

Ei ole nii, et kõik panevad oma “nipid” kirja ja sina lähed ja kukud vilja koristama.

Liis Haavel võiks muidugi koolituse teha.
Aga võibolla ei maksaks sellele koolitusele minna, sest kuulsaks sai ta ainult tänu sellele, et vahele jäi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Liis Haaveli taoliste jutt vanainimestele